جراحی بینی بسیار طبیعی

جراحی بینی بسیار طبیعی

جدول محتوا

این روزها اکثر افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می گیرد مدل طبیعی را انتخاب می کنند تا کمتر کسی متوجه انجام جراحی آنها شود و همیشه بینی شان یک فرم ایده آل داشته باشد. اما سوالی که در ذهن این دسته افراد شکل می گیرد این است که به چه مدل بینی‌ای طبیعی می گویند و خصوصیات بینی طبیعی چیست؟؟ همچنین کدام متخصص می تواند عمل بینی طبیعی برای آنها انجام دهند؟؟

دانستن خصوصیات ظاهری مدل بینی طبیعی خیلی راحت است. شما با یک جستجو کوچک می توانید انواع مختلف بینی های عمل شده به صورت طبیعی را مشاهده کنید. پس از مشاهده نمونه کارهای انجام شده مطمئناً متوجه می شوید تنها قصد انجام جراحی طبیعی رفع ایرادات ظاهری بینی است. در واقع برای انجام جراحی بینی طبیعی کوچک کردن بینی صورت نمی گیرد و هیچ مدل خاصی به بینی اعمال نمی شود.

تاکنون مدل های مختلفی برای جراحی بینی مد شده؛ اما بعد از مدتی محبوبیت خود را از دست داده اند. هر چند سال یکبار یک فرم خاص برای انجام بینی مد می شود اما پس از مدتی دیگر مورد پسند نخواهد بود و مدل‌های دیگری روی کار می‌آید. اما مدلی که همیشه مورد پسند است، مدل طبیعی بینی است. به همین خاطر اکثر جراحان ‌بینی ترجیح می‌دهند مدل طبیعی انجام دهند تا همیشه نمونه کاری های آنها مورد تایید باشد.

یکی دیگر از فوایدی که مدل بینی طبیعی دارد این است که به دلیل حذف بافت کمی از ساختار و بافت بینی احتمال بروز مشکلات تنفسی بسیار کاهش پیدا می‌کند.در واقع جراح ابتدا ساختار بینی را مورد بررسی قرار می دهد، سپس با مشخص کردن ایرادات بینی شروع به رفع آنها خواهد کرد. معمولاً  طی جراحی  بینی طبیعی تنها ایراداتی مانند قوز، کجی، افتادگی و پهنای زیاد رفع می شود. همچنین اگر مشکلات تنفسی هم وجود داشته باشد همراه با تغییرات ظاهری بینی به راحتی رفع می شود.

مدل جراحی بینی طبیعی به گونه ای است که روی بینی کاملا صاف است و هیچ انحنای روی آن وجود ندارد همچنین نوک بینی به صورت سربالا طراحی نمی شود. جراح با در نظر گرفتن ویژگی های دیگر اجزای صورت تغییراتی اعمال می کند تا تناسب بین بینی و دیگر اجرای صورت برقرار شود.

جراحی بینی بسیار طبیعی

بهترین جراح عمل بینی طبیعی چه کسی است؟

از آنجا که عمل بینی طبیعی ظرافت کاری و دقت بسیار بالایی نیاز دارد، توسز هر کسی قابل انجام نیست. اکثر جراحانی که مدل طبیعی عمل می کند در زمینه دیگر مدل ها مانند فانتزی فعالیت ندارد و تمام دقت و مهارت خود را برای انجام عمل بینی طبیعی به کار می برند.

پس هنگام انتخاب جراح بینی حتماً به میزان مهارت و تجربه او در زمینه عمل بینی های طبیعی توجه کافی داشته باشید و هر چقدر در زمینه جراحی بینی های طبیعی فعالیت بیشتری داشته باشد گزینه مناسب تری خواهد بود .

برای رسیدن به نتیجه بهتر و انتخاب درست حتما نمونه کاری های بینی طبیعی دکتر را بادقت مشاهده کنید تا بر اساس آن ها تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

 

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

 

بینی طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

معمولا مدل بینی های طبیعی براساس چند ویژگی زیر جراحی می شوند:

  • هیچ قوسی بر روی بینی ایجاد نمی شود یا به دلخواه بیمار قوس بسیار کمی اعمال می شود.
  • سوراخ های بینی کاملا طبیعی طراحی می شوند و هیچ فرم خاصی ندارند.
  • نوک بینی فرم دار و تیز نمی باشد.
  • زاویه بین بینی و لب ها زیاد از حد نمی باشد و فاصله طبیعی کاملاً رعایت می‌شود.

جراح برای شروع جراحی زیبایی طبیعی بینی از میان دو روش جراحی باز و بسته یکی را انتخاب می کند. انتخاب از میان این دو بستگی به شرایط فرد و نظر پزشک دارد. جراحی به روش باز، برش در قسمت های مشخص بر روی بینی ایجاد  و پوست از روی ساختار بینی کاملاً جدا می شود در این روش جراح به صورت مستقیم به ساختار بینی دسترسی دارد و تغییرات لازم را به راحتی اعمال می کند.

اما در روش جراحی بسته تنها برش های کوچکی درون بینی ایجاد می شود و جراح به صورت مستقیم به ساختار بینی دسترسی ندارد. مهارت و دقت لازم در این روش باید بسیار بیشتر از روش جراحی بسته باشد.البته با استفاده از این روش تنها می‌توان تغییرات جزئی بر روی بینی اعمال کرد. به همین خاطر متخصصین این روش را برای کسانی انتخاب می کنند که مدل بینی شان به تغییرات اندکی نیاز دارد.

 

فرق بین جراحی بینی طبیعی با دیگر روش های جراحی

همانطور که می دانید، در جراحی بینی مدل بینی های فانتزی و نیمه فانتزی تغییرات قابل مشاهده اعمال می شود، به طوری که بر روی بینی قوس قابل توجهی وجود دارد و نوک بینی به حالت سربالا است. اما برخلاف این مدل ها در جراحی طبیعی هیچ قوسی ایجاد نمی شود و بینی ظاهر طبیعی خود را حفظ می‌کند.

خوب است بدانید قوسی که بر روی بینی های نیمه فانتزی ایجاد می‌شود کمی کمتر از بینی های فانتزی است. در واقع مدل بینی نیمه فانتزی بین مدل طبیعی و مدل فانتزی طراحی می شود. این روزها مدل بینی فانتزی بیشتر برای خانم هایی که دوست دارند تغییرات کمی بر روی بینی شان ایجاد شود و عمل بینی شان قابل مشهود باشد، انجام می شود.

فرق بین جراحی بینی طبیعی با دیگر روش های جراحی

با انواع مدل های بینی آشنا شوید.

بینی ها بر اساس ساختار و نوع پوست و غضروفی که دارند به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می‌شوند و بخاطر این که در مرکزی ترین نقطه صورت قرار دارند، کوچکترین ایراد در ظاهرشان زیبایی دیگری صورت را تحت تاثیر قرار می دهند. به خاطر همین، جراحی زیبایی بینی نسبت به دیگر جراحی ها با استقبال بیشتری روبرو شده است و هر روز با روی کار آمدن تکنیک‌ها و روش‌های جدید جراحی، افراد بیشتری تصمیم به انجام آن می گیرند.

در ادامه با ویژگی های بینی های استخوانی و گوشتی آشنا می شویم.

مدل بینی گوشتی: این نوع بینی دارای غضروف های ضعیف و پوستی ضخیم است. به خاطر چنین ویژگی اعمال تغییرات بر روی بینی های گوشتی کمی سخت است.  چرا که پوست به خوبی بر روی ساختار بینی قرار نمی‌گیرد و غضروف ضعیف تحمل تغییرات بیش از اندازه را ندارد.

مدل بینی استخوانی: این مدل بینی ها پوستی نازک و بافت استخوانی بسیار محکمی دارند. اکثر کسانی که دارای بینی های استخوانی هستند، قوز قابل مشاهده ای بر روی بینی‌شان قرار دارد که با اعمال جراحی قوز بینی به راحتی رفع و بینی به فرم بسیار زیبایی تبدیل می شود.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

میزان موفقیت آمیز بودن عمل بینی به نوع ، فرم بینی و همچنین جنس پوست بستگی دارد.

نوع، فرم بینی و جنس پوست بر روی جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است. در واقع هرچقدر پوست نازک تر باشد و انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد، نتیجه دلخواه قابل دسترسی تر خواهد بود. البته مهارت و تخصص جراح پزشک بر ردی موفقیت آمیز بودن عمل جراحی بسیار موثر است. متخصص بینی ابتدا معاینات دقیق انجام می‌دهد و ابعاد بیرون و داخل بینی را اندازه گیری و در صورت نیاز آزمایشات لازم را تجویز می کند.

سپس تشخیص می‌دهد تا چه حد نتایج مورد نظر بیمار قابل دسترسی است. بعد از این که تمام اقدامات لازم قبل از جراحی انجام شد، پزشک با ایجاد برش ها و کنار زدن پوست از روی ساختار بینی به استخوان و غضروف دسترسی پیدا می کند و تغییرات لازم را اعمال خواهد کرد تا بینی به فرم مناسبی تبدیل شود.

بعد از اتمام جراحی نواحی برش داده شده توسط بخیه ترمیم می شود. معمولا دوره بهبودی حدود یک ماه طول می‌کشد. اما برای رسیدن به نتیجه نهایی باید حدود ۶ ماه صبر کنید. بنابراین هنگام مواجه شدن با ورم بینی زود قضاوت نکنید. چراکه  شکل نهایی بینی بعد از چند ماه قابل مشاهده خواهد بود.

توصیه های مهم برای رسیدن به یک عمل موفقیت آمیز

اگر دوست دارید عمل جراحی بینی شما با حداقل ترین عوارض و خطرات جراحی همراه باشد و دوره بهبودی را سریعتر طی کنید، لازم است در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته باشید. این مسئله بسیار مهم است که میزان رضایت شما از نتیجه عمل بسیار بالا باشد و به پزشک تمام سوالات و نگرانی های شما پاسخ صحیح و درست دهد.

توصیه های مهم برای رسیدن به یک عمل موفقیت آمیز

برای این کار باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید و با توجه به آنها بهترین دکتر عمل زیبایی بینی را انتخاب کنید. در واقع یک جراح بینی باید تجربیات چندین ساله در انجام جراحی داشته و به خوبی با ساختار بینی آشنا باشد تا بتواند بهترین نتیجه را به ارمغان بیاورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)