بهترین جراح بینی

عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی

جدول محتوا

عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چگونه انجام میشود

عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی مخصوص زنان است که جراح شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را تغییر می دهد و بهبود می بخشند. بر اساس آمار بیشتر خانم هایی که متقاضی عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی هستند، مایل هستن اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود را کاهش دهند. اگرچه تا کنون از نظر تئوری، اندازه مشخصی برای لبه واژن تعریف نشده است، اما بهترین حالت برای اکثر زنان، حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. البته قابل ذکر است که در این جراحی، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز می تواند برداشته شود.عمل زیبایی واژن

آمادگی قبل از تنگ کردن واژن

قبل از هرگونه اقدامی در جهت عمل تنگ کردن واژن، فرد نیاز دارد تا توسط پزشک متخصص معاینه شود. بعد از ارائه معاینه توسط پزشک در صورت طبیعی بودن شرایط در جهت عمل اقدام می شود. در صورت وجود هرگونه عفونت واژینال، ابتدا باید طی فرایندی عفونت را از بین ببرید. همچنین بهترین زمان برای عمل تنگ کردن واژن  3 الی 5 روز بعد از پایان دوره قاعدگی می باشد. دقت شود که قبل از عمل باید فرایند  ازمایش پاپ اسمیر جدید صورت گیرد.

لابیاپلاستی در دختران باکره

دختران باکره هم می توانند این عمل را انجام دهند و هیچ تاثیری بر روی پرده بکارت نخواهد داشت زیرا بیرون از ناحیه تناسلی انجام میشود.

سن انجام عمل لابیا پلاستی

عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی برای همه افراد قابل انجام می باشد اما بهتر است از سن بالای 18 سال این عمل انجام شود .

دلایل اصلی که خانمها به انجام جراحی زیبایی واژن اقدام می کنند عبارتند از

 • درد هنگام مقاربت جنسی
 • داشتن ظاهری تمیز و زیبا
 • اصلاح عدم تقارن ظاهری واژن
 • کم بودن تحریک کلیتوریس به دلیل پوست اضافه کلاهک کلیتوریس
 • درد یا ناراحتی در هنگام فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری
 • ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ مثل شلوارهای چسبان و جین
 • احساس کشیدگی، سایش و سوزش در هنگام ورزش

چند روز بعد از انجام عمل لابیاپلاستی می توان روابط جنسی را از سر گرفت؟

از سرگیری روابط جنسی بعد از عمل زیبایی واژن منوط به بهبود کامل بخیه ها می باشد. این بهبودی معمولا حدود 4 هفته طول می کشد و شما می توانید بعد از چهار هفته، روابط جنسی خود را از سر بگیرید.چند روز بعد از عمل زیبایی واژن میتوان رابطه جنسی داشت

 روش های تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با جراحی

تنگ کردن واژن با RF

بسته به وضعیت واژن وانتظارات بیمار تنگ کردن واژن به یکی از روشهای بالا انجام می شود ، تنگ کردن واژن مانند سایر روشها نیازی بیهوشی ندارد ، تنگ کردن واژن با لیزر سبب سفت شدن عضلات واژن می شود.تنگ کردن واژن با RF نتایج درخشانی در درمان گشادی واژن دارد، البته بسته به وضعیت واژن نتایج تنگ کردن در هر شخص متفاوت است

هزینه عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چقدر است؟

یکی از سوالات شایع در مورد عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی  این است که هزینه آن چقدر است؟ عوامل زیادی بر هزینه های جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی تاثیر دارد این عوامل باعث می‌شود تا هزینه عمل متغیر باشد. از آنجایی که عمل زیبایی لابیاپلاستی از شخصی به شخص دیگر متفاوت است تعیین دقیق قیمت آن نیز مشکل است، بهترین راه برای بدست آوردن هزینه عمل ،مراجعه و معاینه توسط پزشک متخصص است  که این قیمت می‌تواند با توجه به عوامل مختلف کم و یا زیاد شود.برای تعیین دقیق هزینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی و واژن بهتر است یک جلسه معاینه و مشاوره را با متخصص زنان انجام دهید.

آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟

از آنجایی که لابیاپلاستی جزو عملهای زیبایی محسوب می شود، مشمول بیمه و بیمه های تکمیلی نمی شود. متاسفانه بیمه ها به این مورد که عمل لابیاپلاستی به منظور درمانی یا زیبایی انجام شده اند کاری ندارند و در هر صورت این عمل و دیگر عملهای زیبایی واژن را تحت پوشش قرار نمی دهند.

همراه شدن لابیاپلاستی با دیگر جراحی‌های زیبایی دیگر
همان طور که می‌دانید، لابیاپلاستی تنها یکی از عمل‌های زیبایی واژن به حساب می‌آید. دیگر جراحی‌های زیبایی زنان عبارتند از:

•پرینورافی
• واژینیوپلاستی ( تنگ کردن واژن)
•تزریق ژل به واژن
•تزریق چربی به واژن
• روشن سازی واژن
•تنگ کردن واژن بانخ
چنانچه عمل لابیاپلاستی با هر کدام از عمل‌های فوق انجام شود، هزینه عمل ‌ترکیبی از مجموع هزینه دو عمل به صورت مجزا کمتر خواهد شد.

مقایسه هزینه عمل لابیاپلاستی در ایران با کشور های دیگر

طبیعی است که هر گونه عمل زیبایی درکشور های دیگر  هزینه‌های متفاوتی دارد و این موضوع راجع به عمل زیبایی واژن هم صدق می‌کند. هزینه انجام این عمل در کشور‌هایی مثل آمریکا چیزی حدود ۶ هزار دلار تا ۸ هزار دلار است؛ یعنی مبلغی حدود ۸۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان؛ اما هزینه‌ی تقریبی انجام این عمل در ایران با مبلغ بسیار کمتری  انجام میشود. به همین خاطر شمار زیادی از ایرانیان مقیم کشور‌های خارجی و مردم کشور های دیگر ترجیح می‌دهند تا در ایران تحت انجام این عمل جراحی قرار بگیرند.

تاثیر  عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی بر میل جنسی

نگرانی در مورد حس جنسی پس از لابیاپلاستی دغدغه بسیاری از بانوان است که می خواهند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند. لازم است بدانید که کلیتوریس اصلی ترین اندام در تحریک جنسی است و اعصاب حسی فراوانی دارد در بسیاری از افراد که لابیاهای بزرگ دارند به علت داشتن پوست اضافه یا چین خوردگی پوست در این ناحیه کلیتوریس تحریک پذیری بسیار کمی حین نزدیکی دارد که با انجام لابیاپلاستی و برداشتن پوست اضافه ،کلیتوریس نمایان تر می شود و تحریک پذیری افزایش خواهد یافت.علاوه بر آن در بسیاری از بانوان به علت بزرگ بودن لابیا ها عمل دخول به سختی انجام می شود بنابراین با کوچک کردن لابیا با عمل لابیاپلاستی دخول تسهیل میگردد، همچنین بهبود شکل ظاهری در ناحیه تناسلی سبب افزایش اعتماد به نفس و لذت بیشتر از رابطه جنسی خواهد شد.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی
تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

در چه صورت نمی توان عمل لابیاپلاستی را انجام داد؟

• سرطان های دستگاه تناسلی و تولید مثل
• بارداری
• قاعدگی
• اختلالات انعقاد خون
• عفونت واژینال
• دیابت

مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی

بهبودی پس از انجام جراحی لابیاپلاستی نسبتا سریع است. به طور خلاصه نکاتی را که باید پس از عمل، رعایت کنید در ادامه بیان می کنیم:

 • در سه روز اول بعد از جراحی، احساس درد و تورم طبیعی است که با  قرص های مسکن مثل ایبوپروفن به راحتی قابل کنترل است.
 • روز اول پس از عمل، استفاده از کمپرس یخ و تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی توصیه می شود.
 • از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان تا بهبودی کامل خودداری کنید.
 • بیشتر بیماران در کمتر از یک هفته (3 تا 5 روز) به سر کار و فعالیت های عادی روزمره خود بر می گردند.
 • می توانید 24 ساعت پس از جراحی دوش بگیرید اما باید از مالش ناحیه جراحی خودداری کنید.
 • حمام طولانی، نشستن در وان و یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل ممنوع هستند.
 • تورم و درد تا سه روز بیشترین میزان را دارد و ورم تا دو یا سه هفته بعد از جراحی به مرور کاهش خواهد یافت.
 •  استفاده از مواد غذایی حاوی فیبر مثل انجیر در کاهش تورم ناشی از جراحی لابیاپلاستی موثر می باشد.
 • مصرف غذای پرچرب و پر نمک، تورم را افزایش خواهد داد.
 • از تمرینات ورزشی که به طور مستقیم موجب وارد آمدن فشار و سایش به ناحیه تناسلی می شوند (دوچرخه سواری، اسب سواری و غیره) تا خوب شدن کامل خودداری کنید.
 • فعالیت جنسی را می توان 3 تا 4 هفته پس از عمل جراحی از سر گرفت اما بیشتر زنان برای جلوگیری از باز شدن زخم ترجیح می دهند که 6 تا 8 هفته صبر کنند. (بهتر است اجازه دهید ناحیه جراحی به طور کامل بهبود یابد وگرنه احتمالا مجبور به طی کردن دوره بهبودی جدیدی می شوید.) مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

فرق عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی لابیاپلاستی با لیزر و جراحی

جراحان زیبایی زنان در خصوص فرق بین لابیاپلاستی با لیز و جراحی بیان می کنند که بارزترین تفاوت این دو روش در نقاهت پس از عمل می باشد ،اشخاصی که معمولا لابیاپلاستی با لیزر را انجام می دهند ، به دلیل اینکه ممکن است کلیتوریس جراحی نشود و یا جراحی خیلی پیچیده ای بر روی لابیاها انجام نشود ، پس از گذشت چند ساعت از عمل تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرند این در حالتی است  که اشخاصی که لابیاپلاستی با جراحی را انجام می دهند ، باید تا ۳ روز استراحت نمایند .در جراحی لابیاپلاستی با لیزر اگر لابیاها بزرگ نباشد می توان لابیاپلاستی بدون بخیه هم استفاده کرد که به کمک روش سافت سرجری نه تنها عمل با خونریزی و درد همراه نیست بلکه هیچ گونه بخیه ای بر روی لابیاها انجام نمی شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)