هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی؛ 0 تا 100 هزینه جراحی انواع بینی

جدول محتوا

عوامل مختلفی در هزینه عمل بینی تاثیر گذار هستند؛ از جمله تغییراتی که نیاز است در عمل بینی انجام شود می‌توان به نوع بینی، نوع پوست بینی، پولیپ بینی اشاره کرد. با توجه به اینکه فاکتورهای مختلفی در هزینه عمل بینی تاثیر گذار هستند، به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه عمل بینی چقدر است. دستمزد جراح بینی ممکن است به چندین میلیون برسد که بسته به شرایط هر جراح متفاوت است. دستمزد های ارائه شده توسط جراحان مختلف، ممکن است با توجه به نوع عمل مورد نیاز نیز متفاوت باشند. این امر منصفانه است چرا که عمل های پیچیده تر، به تخصص، مهارت و زمان بیشتری در اتاق عمل نیاز خواهند داشت.

هزینه عمل بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه عمل بینی فارغ از نوع بینی شامل موارد زیر می‌باشد:

 • دستمزد جراح
 • دستمزد متخصص بی هوشی
 • داروهای مورد استفاده در حین جراحی
 • وسایل مصرفی
 • هزینه اتاق عمل
 • هزینه بخش بستری
 • دستمزد پرستاران  و پرسنل مطب و مرکز جراحی و تکنسین

هزینه عمل ترمیمی بینی

گاهی نتیجه مورد نظر در جراحی بینی حاصل نمی شود و نیاز به جراحی مجدد است. در صورت نیاز به جراحی مجدد توصیه می شود حداقل یک سال بعد جراحی دوم انجام شود. معمولا هزینه جراحی بینی ترمیمی از جراحی زیبایی بینی برای بار اول بیشتر است. عمل جراحی ترمیمی بینی طیف وسیعی دارد. اگر کار مختصر مانند برداشتن پره های بینی یا گذاشتن غضروف باشد و یا در مواردی که بخواهیم ترمیم را با استفاده از تزریق مایع یا ژل انجام دهیم، ترمیم به صورت سرپایی و در مطب انجام می شود و هزینه بستگی به جراح و هزینه عمل جراحی اول می تواند از چند صد هزار تومان تا چند میلیون باشد، زیرا هزینه برای هر فرد متفاوت است. اما در رابطه با یک عمل جراحی ترمیمی کامل یعنی در مواقعی که در جراحی قبلی نقص واضحی وجود داشته باشد، باید یک عمل جراحی کامل انجام شود و معمولا قیمت جراحی بینی  ترمیمی بیشتر است مگر اینکه بینی نقص زیادی نداشته باشد. باید به این نکته توجه داشت که عمل دوم به علت چسبندگی عمل اول به خصوص غضروف که جراح را به برداشتن از غضروف گوش یا دنده و حتی غضروف اشعه دیده پیوندی ملزم می کند معمولا هزینه بیشتری نسبت به عمل اول دارد.

اهمیت انتخاب جراح بینی برای ترمیم بینی

در برخی از موردهای عمل جراحی بینی ترمیمی به علت ایرادات فراوان جراح بینی با مشکل روبه رو شده و مجبور است که از بافت های دیگر برای اصلاح موقعیت به وجود آمده استفاده کند. مخصوصا زمانی که در قسمت های سوراخ بینی و بالای حلقه بینی فرورفتگی ایجاد شده باشد برداشتن غضروف از منطقه دیگر در عمل ترمیم بینی صورت می گیرد. جراح بینی فرد را از نظر نوع بینی شخص استخوانی و گوشتی بودن بررسی میکند تا انتظارات بیماران بعد از جراحی بینی ترمیمی واقع بینانه باشد. به دلایل گفته شده جراح بینی باید بتواند برای این بینی های آسیب دیده راه حل جراحی بینی مناسبی را ارائه دهد تا بینی بتواند ترمیم پیدا کند و مشکلات بینی تا حد قابل ملاحظه ایی کاهش پیدا کند.

هزینه عمل بینی استخوانی

یک بینی در صورتی که دارای قوز استخوانی و غضروف محکمی باشد، بینی استخوانی یا غضروفی نامیده می‌شود. انجام عمل بینی استخوانی به دلیل پوست نازک تر بینی استخوانی به مراتب از بینی گوشتی آسان تر است. البته باید در نظر داشت بینی هایی که از ترکیب استخوان و غضروف تشکیل شده اند کار جراح را سخت می کنند اما در کل می توان گفت جراحی زیبایی بینی استخوانی از نوع گوشتی آسان تر است و نتیجه مطلوب تری به همراه دارد. به بیان دیگر می توان گفت هر قدر استخوان و غضروف های محکم بینی بیشتر باشد احتمال اینکه فرد به نتیجه دلخواه خود برسد بیشتر است .بنابراین هزینه عمل زیبایی بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی کمتر است.

هزینه عمل بینی گوشتی

مشخصات بینی های گوشتی یا پهن این است که دارای پوست ضخیم و چرب و از نظر اسکلت بندی دارای غضروف و استخوان مقاومی هستند.چنانچه بینی را به دو نیمه افقی تقسیم بندی کنیم، پوست قسمت تحتانی یا نوک بینی دارای ضخامت بیشتری نسبت به نیمه بالایی می باشد. تا حدود زیادی ضخامت پوست به تعداد غدد چربی بستگی دارد و هرچه غدد بزرگتر و زیادتر باشد پوست ضخیم تر خواهد بود و در نتیجه پوست بینی چربی بیش از حد معمولی را ترشح می کند. بینی های گوشتی اکثرا دارای  غضروف های ضعیفی هستند و به همین دلیل هم عمل بینی گوشتی سخت تر میباشد .برای تقویت غضروف ضعیف از طریق برداشتن غضروف مستحکم تیغه وسط بینی یا همان سپتوم استخوان و بافت ضعیف را تقویت نموده و به این صورت افرادی که دارای بینی گوشتی هستند می توانند جراحی بینی موفقی را داشته باشند.اما به دلیل اینکه عمل بینی گوشتی سخت تر است هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی بیشتر است.

هزینه عمل بینی

آیا ممکن است بعد از عمل بینی هزینه اضافی بیشتر از توافق از من گرفته شود؟

گاهی در طول جراحی زیبایی بینی انجام عمل‌های دیگری نیز ضرورت می‌یابد که منجر به افزایش قیمت جراحی بینی می‌شود. یکی از عمل‌های نسبتاً رایج اضافی شامل پیوند بافت از بخش دیگری از بدن می‌شود که موقعی ضرورت می‌یابد که بخواهید قسمتی از بینی‌تان را بزرگتر کنید یا تغییری چشمگیر در آن به وجود آورید. ضمناً جراح پرداخت هزینه‌های اضافی را برای انجام جراحی بینی به روش باز مطالبه خواهد کرد، چرا که این نوع جراحی زمان بیشتری می‌برد.

عمل بینی ارزان

همانطور که گفته شد عمل بینی با ۳ میلیون یا کم تر هم نیز انجام می شود اما این عمل توسط چه جراحانی انجام می شود؟ این جراحی کجا انجام میشود؟ آیا پس از جراحی رسیدگی های لازم را انجام می‌دهند؟ عمل بینی با مبلغ بسیار کم می تواند عوامل مختلفی داشته باشد. رزیدنت هایی که به تازگی شروع به جراحی بینی کرده اند به منظور کسب تجربه، عمل بینی را با هزینه های بسیار کم در بیمارستان ها انجام می دهند. اما نکته قابل توجه این است که چنین افرادی  قطعا تجربه مواجهه با چالش های حین عمل را ندارند و بینی های مشابه بینی فرد را جراحی نکرده اند لذا انجام عمل توسط چنین افرادی می تواند ریسک بالایی داشته باشد. لازم به ذکر است در برخی از مواقع افراد زیباجو خواستار جراحی بینی به دنبال پزشکی با حداقل هزینه می باشند و از این رو ، نسبت به تجربه و مهارت پزشک چشم پوشی کرده و تنها هزینه را مدنظر قرار می دهند؛ بدین ترتیب با انتخاب جراح بینی بی‌تجربه، احتمال بروز عوارض ناشی از عمل بینی در آن ها افزایش می یابد.

چه کسانی کاندید مناسب برای عمل بینی هستند؟

مناسب ترین کاندید کسانی هستند که از سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشند، سن افراد باید بیشتر از 16 سال باشد، و همچنینبهتر است افرادی داوطلب جراحی بینی شوند که دخانیات مصرف نمی‌کنند، نکته ی مهم این است که جراحی زیبایی بینی نباید بر روی بینی‌هایی که هنوز در مراحل شکل‌گیری و رشد هستند انجام شود. رشد بینی در دختران در سن 13 تا 14 سالگی و در پسران در سن 15 تا 16 سالگی کامل می‌شود و پس از این سن میتوانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند.

چگونه بهترین دکتر بینی را پیدا کنم؟

انتخاب جراح مهم ترین مرحله در اقدامات پیش از عمل بینی است. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و حمل و نقل، امروزه انتخاب یک جراح بینی خوب کار امکان ناپذیری نیست. تنها کافی است مراحل زیر را برای انتخاب جراح طی کنید:

 1. جست و جو در اینترنت و مشاهده نمونه کارهای جراحان بینی در سایت رسمی و اینستاگرام آن ها؛
 2. ارزیابی نظرات سایر بیماران و بررسی دقیق نمونه کارهای پزشک؛
 3. تهیه لیستی از آدرس و شماره جراحانی که نمونه کارهای موفق زیادی داشته اند؛
 4. مراجعه حضوری به مطب پزشکان و بررسی صحت رضایت بیماران و ویژگی های خود پزشک؛
 5. انتخاب بهترین جراح رینوپلاستی استخوانی با در نظر گرفتن ویژگی های او و تعیین وقت عمل

ویژگی های بهترین جراح بینی چیست؟

شاید با یک جلسه مشاوره نتوان به طور دقیق متوجه ویژگی های یک پزشک شد، اما می توان ضمن معاینه و همچنین مشاهده سایر بیماران تا حدود زیادی به عملکرد پزشک پی برد. در هنگام مراجعه حضوری، حتماً ویژگی های زیر را در پزشک جست و جو کنید:

 • تخصص و علم پزشک (بهتر است عمل توسط فوق تخصص جراحی صورت بگیرد)؛
 • داشتن نمونه کارهای منطقی و طبیعی (عدم به کار بردن مدل های منسوخ و غیراستاندارد)؛
 • مهارت، تجربه و دانش زیبایی در جراحی؛
 • گوش کردن دقیق به صحبت های بیمار و انتظارات او؛
 • آگاهی دادن به بیمار و مشاوره صحیح به او در صورت انتخاب مدل غیرمنطقی؛
 • اخلاق حرفه ای و ملاک قرار دادن سلامت بیمار پیش از هر چیز؛
 • رضایت درصد زیادی از مراجعه کنندگان او؛
 • ظرافت در کار؛
 • متعهد بودن؛
 • صبر و حوصله در پاسخ به مراجعه کنندگان؛
 • مشاوره دادن کامل و باحوصله به بیمار

ما در مطلب بهترین جراح بینی در تهران به بررسی کامل ویژگی‌های بهترین جراح‌های بینی پراخته‌ایم. اگر در این زمینه نیاز به اطلاعات جامعی دارید پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه بفرمایید.

سخن پایانی

تعیین هزینه نهایی عمل بینی نیازمند بررسی پارامترهای بسیار و انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح بینی می باشد. به همین علت به کسانی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی گرفته اند توصیه به مراجعه نزد جراح زیبایی بینی می گردد. برای دریافت مشاوره و رزرو وقت مشاوره حضوری از طریق شماره‌ تماس‌های زیر با مرکز تهران سرجیکال تماس حاصل فرمایید. در صورت داشتن هر گونه سوال با ما در بخش نظرات در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم. مرکز زیبایی تهران سرجیکال با حضور کادر درمانی، پزشکان و متخصصان با تجربه و زبده آماده ارائه تخصصی‌ترین خدمات پوست و زیبایی با مناسب‌ترین قیمت به متقاضیان ارائه می‌گردد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)