هزینه عمل زیبایی بینی

هزینه عمل زیبایی بینی

جدول محتوا

هزینه عمل زیبایی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه عمل زیبایی بینی شامل دستمزد جراح، دستمزد متخصص بی هوشی، داروهای مورد استفاده در حین جراحی، وسایل مصرفی، هزینه اتاق عمل، هزینه بخش بستری، دستمزد پرستاران  و پرسنل مطب و مرکز جراحی و تکنسین ها می باشد. هزینه جراحی بینی بسته به نوع بینی متفاوت است بینی های گوشتی بینی های استخوانی بینی های ترمیمی بینی های کج و…..

آیا عمل بینی ارزان و یا با هزینه کم ارزش دارد؟

همانطور که گفته شد عمل بینی با ۳ میلیون یا کم تر هم نیز انجام می شود اما این عمل توسط چه جراحانی انجام می شود؟ این جراحی کجا انجام میشود؟ ایا پس از جراحی رسیدگی های لازم را انجام میدهند؟ عمل بینی  با مبلغ بسیار کم می تواند عوامل مختلفی داشته باشد. رزیدنت هایی که به تازگی شروع به جراحی بینی کرده اند به منظور کسب تجربه، عمل بینی را با هزینه های بسیار کم در بیمارستان ها انجام می دهند. اما نکته قابل توجه اینکه قطعا چنین افرادی  قطعا تجربه مواجهه با چالش های حین عمل را ندارند و بینی های مشابه بینی فرد را جراحی نکرده اند لذا انجام عمل توسط چنین افرادی می تواند خطر داشته باشد.

هزینه عمل زیبایی بینی

کاندیدای مناسب عمل زیبایی بینی کیست؟

مناسب ترین کاندید کسانی هستند که از سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشند، سن افراد باید بیشتر از 16 سال باشد، و همچنینبهتر است افرادی داوطلب جراحی بینی شوند که دخانیات مصرف نمی‌کنند، نکته ی مهم این است که جراحی زیبایی بینی نباید بر روی بینی‌هایی که هنوز در مراحل شکل‌گیری و رشد هستند انجام شود. رشد بینی در دختران در سن 13 تا 14 سالگی و در پسران در سن 15 تا 16 سالگی کامل می‌شود و پس از این سن میتوانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند.

ویژگی بینی های گوشتی چیست و در هزینه عمل زیبایی بینی چه تاثیری دارد؟

مشخصات بینی های گوشتی یا پهن این است که دارای پوست ضخیم و چرب و از نظر اسکلت بندی دارای غضروف و استخوان مقاومی هستند.چنانچه بینی را به دو نیمه افقی تقسیم بندی کنیم، پوست قسمت تحتانی یا نوک بینی دارای ضخامت بیشتری نسبت به نیمه بالایی می باشد.تا حدود زیادی ضخامت پوست به تعداد غدد چربی بستگی دارد و هرچه غدد بزرگتر و زیادتر باشد پوست ضخیم تر خواهد بود و در نتیجه پوست بینی چربی بیش از حد معمولی را ترشح می کند.

بینی های گوشتی اکثرا دارای  غضروف های ضعیفی هستند و به همین دلیل هم عمل بینی گوشتی سخت تر میباشد .برای تقویت غضروف ضعیف از طریق برداشتن غضروف مستحکم تیغه وسط بینی یا همان سپتوم استخوان و بافت ضعیف را تقویت نموده و به این صورت افرادی که دارای بینی گوشتی هستند می توانند جراحی بینی موفقی را داشته باشند.اما به دلیل اینکه عمل بینی گوشتی سخت تر است هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی بیشتر است

روش جراحی بینی گوشتی

پوست بینی یکی از اجزای بسیار مهم بینی می باشد که ساختمان و استخوان بینی را می پوشاند و تعیین کننده اصلی نوع  بینی گوشتی است.

جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته دو روشی است که برای دسترسی به ساختار زیرین پوست بینی استفاده می شود.مناسب ترین روش برای جراحی بینی های گوشتی جراحی بینی به روش باز است به این خاطر که دسترسی و تسلط جراح بینی روی استخوان و ساختار کلی بینی به خصوص نوک بینی بیشتر است.روش جراحی بینی گوشتی

 بینی استخوانی چیست و درصد موفقیت عمل زیبایی بینی استخوانی

یک بینی در صورتی که دارای قوز استخوانی و غضروف محکمی باشد، بینی استخوانی یا غضروفی نامیده می‌شود. انجام جراحی بینی استخوانی به دلیل پوست نازک تر بینی استخوانی به مراتب از بینی گوشتی آسان تر است. البته باید در نظر داشت بینی هایی که از ترکیب استخوان و غضروف تشکیل شده اند کار جراح را سخت می کنند اما در کل می توان گفت جراحی زیبایی بینی استخوانی از نوع گوشتی آسان تر است و نتیجه مطلوب تری به همراه دارد.

به بیان دیگر می توان گفت هر قدر استخوان و غضروف های محکم بینی بیشتر باشد احتمال اینکه فرد به نتیجه دلخواه خود برسد بیشتر است .بنابراین هزینه عمل زیبایی بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی کمتر است.

جراحی بینی کج

برخی افراد وجود دارند که به علت آسیب دیدگی یا شکستگی بینی، دچار کجی بینی شده اند. معمولا صدمه های وارد شده در دوره ی کودکی و نوجوانی به بینی نیز در رشد استخوان و غضروف و در نتیجه در ایجاد کجی بینی تاثیر گذار هستند. در جراحی بینی کج تمام نقایص موجود برای رسیدن به تناسب بینی از جمله شکستگی و کجی بینی رفع می شود. همچنین بینی برخی از افراد به  صورت مادرزاد دچار انحراف و کجی هستند ، این افراد  نیز می بایست برای درمان کجی بینی خود و رفع آن اقدام نمایند.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی به جراحی بینی مجددی گفته می شود که برای اصلاح ایرادات بینی و ساختار بینی که به دلیل آسیب بافت بینی که در جراحی اولیه به هم ریخته است انجام می شود و آسیب بافتی آن را برطرف کرده و ساختار بینی را اصلاح می کند. به طور کلی عمل جراحی ترمیمی بینی زمانی انجام می شود که بیمار از نتیجه جراحی اولیه خود رضایت ندارد.

عمل جراحی ترمیمی بسیار حساس تر است و برای انجام جراحی مجدد بینی باید از مصرف سیگار و دخانیات  جدا خودداری شود. برای انجام جراحی مجدد قبل از جراحی باید برای آنالیز بینی عکس گرفته شود و در صورت وجود اختلالات تنفسی نیز برای تشخیص بهتر ممکن است سی تی اسکن و یا اندوسکوپی بینی گرفته شود به دلیل سختی و پیچیدگی بینی ترمیمی هزینه عمل  زیبایی بینی ترمیمی بیشتر از عمل اولیه است.

اهمیت انتخاب جراح بینی برای ترمیم بینی

انواع کم خونی و روشهای درمان آن

از جمله چیز هایی که قبل از عمل باید به ان توجه کرد نبود بیماری های ضمینه ای و خطرناک است یکی از چیزهایی که قبل از جراحی بینی باید بدان توجه کرد کم خونی میباشد

عارضه کم خونی زمانی بروز می‌کند که خون فاقد هموگلوبین کافی است. هموگلوبین به گلبول‌های قرمز خون در حمل اکسیژن از ریه‌ها به تمام اندام‌های بدن کمک می‌کند.

برخی از انواع کم خونی

 •  کم خونی ناشی از فقر آهن: این نوع کم خونی از شایعترین انواع این بیماری است. فقر آهن زمانی بروز می‌کند که بدن فاقد آهن کافی است.

بدن برای ساختن هموگلوبین به آهن نیاز دارد. این حالت معمولا در اثر از دست دادن خون به دلیل مشکلاتی همچون عادت ماهانه طولانی و سنگین، زخم‌های داخلی، پولیپ‌های روده یا سرطان روده بروز می‌کند.همچنین، رژیم غذایی فاقد آهن کافی می‌تواند منجر به بروز این حالت شود. بدن می‌تواند با مصرف مود غذایی مانند گوشت گاو، صدف‌های خوراکی، اسفناج، عدس، سیب زمینی کباب شده با پوست و تخمه گل آفتابگردان، آهن مورد نیاز خود را به دست آورد.

 • فقر ویتامین: این نوع کم خونی معمولا در اثر کمبود فولیک اسید یا ویتامین B-12 بروز می‌کند. این ویتامین‌ها به بدن در سالم نگهداشتن خون یا سیستم عصبی کمک می‌کنند. در این نوع کم خونی، بدن گلبول‌های قرمز خونی تولید می‌کند که نمی‌توانند اکسیژن را به خوبی تحویل دهند.

قرص‌های مکمل حاوی فولیک اسید می‌توانند این نوع کم خونی را درمان کنند. فولیک اسید را همچنین می‌توان از مصرف دانه‌ها، مرکبات و آب میوه‌ها، سبوس گندم و سایر غلات، سبزیجات برگ پهن و سبز تیره، گوشت طیور، صدف به دست آورد.

گاهی اوقات ممکن است یک متخصص نتواند تشخیص دهد که علت این بیماری کمبود ویتامین B-12 است. این حالت معمولا در افراد مبتلا به کم خونی وخیم بروز می‌کند که در حقیقت نوعی بیماری خود ایمنی است. عدم دریافت ویتامین B-12 کافی می‌تواند موجب کرخی و بی‌حسی دست‌ها و پاها، مشکلات در راه رفتن، از دست دادن حافظه و مشکلات بینایی شود.

برخی دیگر از انواع کم خونی

 • بیماری‌های نهفته: بیماری‌های خاصی وجود دارند که می‌توانند به توانایی بدن در تولید گلبول‌های قرمز خونی آسیب برسانند. برای مثال، افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی به ویژه بیمارانی که دیالیز می‌شوند در معرض ابتلا به کم خونی قرار دارند. کلیه‌های این بیماران قادر به ترشح هورمونهای کافی برای تولید گلبول‌های خونی نبوده و در هنگام دیالیز نیز آهن از دست می‌دهند.
 •  بیماری‌های خونی ارثی: اگر در خانواده سابقه بیماری خونی وجود داشته باشد، احتمال ابتلا به آن در افراد دیگر نیز افزایش می‌یابد. یکی از امراض خونی ارثی کم خونی گلبول‌های داسی شکل است. به جای تولید گلبول‌های قرمز خونی طبیعی که به راحتی درون رگ‌های خونی حرکت می‌کنند، گلبول‌های داسی شکل حرکت سختی داشته و دارای لبه‌های خمیده هستند. این گلبول‌ها نمی‌توانند در رگ‌های خونی ظریف به آسانی حرکت کنند و در نتیجه مسیر رسیدن خون به اعضای بدن را مسدود می‌کنند. بدن گلبول‌های قرمز داسی شکل را نابود می‌کند، اما نمی‌تواند با سرعت کافی انواع طبیعی و سالم جدیدی را تولید کند. این امر موجب بروز کم خونی می‌شود
 • نوع دیگری از کم خونی ارثی تالاسمی است. تالاسمی زمانی بروز می‌کند که بدن ژن‌های ویژه‌ای را از دست می‌دهد و یا ژن‌های غیر طبیعی مختلف از والدین به کودک ارث می‌رسد که به نحوه تولید هموگلوبین تاثیر منفی می‌گذارند.
 •  کم خونی آپلاستیک: نوع نادری از کم خونی است و زمانی بروز می‌کند که بدن به اندازه کافی گلبول قرمز تولید نمی‌کند. از آنجا که این امر بر گلبول‌های سفید نیز تاثیر می‌گذارد، از این خطر بالای بروز عفونت‌ها و خونریزی‌های غیر قابل توقف می‌شود.

علائم کم‌خونی

مهمترین علامت کم‌خونی احساس خستگی زودرس و کوفتگی است. علائم دیگر شامل این موارد است:

 • ضعف
 • رنگ پریدگی غشا و بستر ناخن و پوست
 • ضربان نامنظم یا تند قلب
 • کوتاهی نفس
 • درد قفسهٔ سینه
 • احساس سبکی در سر یا سرگیجه خفیف
 • بی‌حسی، کرختی یا سردی انتهای اندامها
 • سردرد

 ایا خونریزی حین عمل بینی برای افرادی که دچار  کم خونی هستند خطرناک است؟

میزان خونریزی در عمل بینی کم است ولی انجام عمل بدون خونریزی ممکن نیست . افرادی که مبتلا به کم خونی حاد هستند ابتدا باید به درمان  کم خونی خود بپردازند سپس اقدام به عمل زیبایی بینی نمایند اما در صورتی که شدت کم خونی بسیار کم باشد این میزان از خونریزی در جراحی های بینی برای فرد عوارضی به دنبال نخواهد داشت و مانع انجام عمل زیبایی بینی نمی شود . لازم ذکر است، در صورتی که میزان کم خونی به حدی باشد که عمل بینی برای فرد مضر باشد مطمئن باشید که جراح بینی هیچ زمان قبل از درمان بیماری اقدام به عمل بینی نمی نماید .

 آیا انجام جراحی زیبایی بینی با وجود بیماری کم خونی امکان پذیر است؟

در صورتی که هموگلوبین خون کمتر از 12 باشد نشانه کم خونی یا آنمی می باشد.

در این رابطه اگر غلظت خون متقاضی کمتر از 12 باشد عمل بینی برای فرد امکان پذیر نیست البته در مورد خانمها چون به دلیل قاعدگی دچار کم خونی می شوند در صورتی که غلظت خون بین 10 تا 12 باشد جراح بینی این عمل را برایشان انجام می دهد ولی بهتر است خانم ها تا قبل از عمل بینی  با مصرف قرص های اهن تا حدی این کم خونی را برطرف کنند.

درمان کم خونی با موادغذایی

مصرف برخی موادغذایی باعث افزایش جذب آهن و درمان کم خونی خواهد شد. مواد غذایی که در درمان کم خونی مفید هستند عبارتند از؛
اسفناج: سرشار از آهن، ویتامین E، فیبر، پروتئین و کلسیم
عدس: سرشار از آهن و فیبر
هسته کدو حلوایی: سرشار از مواد مغذی، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، روی
گوشت قرمز: سرشار از آهن، روی، فسفر، ویتامین B
شکلات سیاه: سرشار از آنتی اکسیدان؛ مس، آهن، منیزیم، منگنز
کنجد: سرشار از روی، ویتامین E، فسفر، منیزیم.
خرما: منبع عالی آهن است و آهن برای گلبول‌های قرمز مفید بوده و برای افرادی که کم خونی دارند بسیار توصیه می‌شود.بهتر است برای مواد غذایی سرشار از آهن در برنامه غذایی، برنامه ریزی کامل و دقیقی شود تا علاوه بر تامین آهن، روی، مس، ویتامین E، منیزیم و فسفر، مشکلات قلبی عروقی، کلسترول و پوکی استخوان را نیز کاهش و درمان کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمل بینی گوشتی

امروزه بین مردم عمل جراحی بینی گوشتی طرفداران زیادی دارد و با گذشت زمان به تعداد طرفداران آن ها افزوده می شود؛ بعضی از افراد

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)