دوره نقاهت عمل بینی

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی چقدر است؟

جدول محتوا

هزینه‌های قبل و بعد جراحی بینی شامل چه چیزهایی است؟

از آنجایی که موفقیت در عمل جراحی بینی به برگزاری جلسات قبل و بعد از انجام عمل جراحی بینی وابسته است نیاز است که برنامه ریزی و درک درستی از هزینه‌های این جلسات داشته باشید. برای محاسبه هزینه تمام شده عمل جراحی بینی باید از هزینه جلسات قبل و بعد از عمل، هزینه مشاوره اولیه، هزینه جلسات آماده سازی و هزینه معاینات آگاهی کاملی داشته باشید تا بتوانید هزینه عمل را به درستی محاسبه کنید. توجه داشته باشید که بعد از عمل هزینه‌هایی مانند هزینه مسکن و دارو‌های تجویز شده پزشک به هزینه عمل جراحی شما اضافه خواهند شد و این هزینه‌ها را شما باید تک به تک از پزشک جراح بخواهید که برای شما به طور شفاف لیست کند.

 هزینه های قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

قبل از جراحی بینی نیاز است که بیمار آزمایشاتی را انجام دهد تا روند عمل به درستی پیش رود. از این رو هزینه‌های آزمایش‌های زیر به هزینه عمل اضافه می‌شوند:

 • هزینه عکس آتلیه
 • هزینه انجام سی تی اسکن
 • هزینه انجام آزمایش خون برای اطمینان از سلامتی فرد
 • هزینه مشاوره قبل از جراحی

که در مرکز تهران سرجیکال مشاوره حصوری رایگان میباشد.

هزینه‌های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

معمولا پزشکان برای ویزیت‌های بعد از عمل هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند اما برخی از پزشکان برای ویزیت بعد از عمل نیز مبلغی را در نظر می‌گیرند. ترتیب ویزیت‌های بعد از عمل به صورت زیر خواهد بود:

 • هزینه ویزیت ماه اول، هر هفته یک جلسه ویزیت
 • هزینه ویزیت سال اول، هر سه ماه یک ویزیت
 • هزینه ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه یک ویزیت

انا در مرکز تهران سرجیکا تمام جلسات معاینه رایگان میباشد.

انواع عمل بینی در بیمارستان دولتی

در بیمارستان های دولتی که تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارد انجام جراحی بینی برای رفع مشکلات بینی که سلامت بیمار را تحت شعاع خود قرار می دهد با تشخیص پزشک معتمد بیمارستان و با پوشش بیمه درمانی انجام پذیر است. حال می‌توان مشکلاتی که در بیمارستان دولتی تحت پوشش بیمه درمانی برای عمل بینی انجام می‌شود را به عنوان مثال انحراف بینی و پولیپ بینی بیان کرد. پس در بیمارستان دولتی با داشتن دفترچه بیمه درمانی اگر دارای انحراف بینی و یا پولیپ بینی هستید می‌توانید برای رفع این مشکلات اقدام نمایید و از خدمات بیمه درمانی خود استفاده نمایید.

نکته خیلی مهم در ارتباط با جراحی بینی برای مقاصد درمانی در بیمارستان دولتی آن است که عده ای از پزشکان از رزیدنت و یا دستیار پزشکی که از دانشجویان آن رشته پزشکی می باشند، برای انجام عمل بینی استفاده می‌کنند و امکان دارد بسیاری از قسمت های عمل بینی توسط رزیدنت انجام شود که به دلیل کم تجربه بودن رزیدنت ها امکان بروز مشکلاتی برای بیمار در حین جراحی بینی می‌باشد. از جمله این مشکلات می‌توان به مشکلات تنفسی، انحراف بینی، چسبندگی مجاری تنفسی و … اشاره کرد. پس اگرتصمیم به جراحی بینی در مراکز جراحی دولتی را دارید از پزشک خود این اطمینان را پیدا کنید که در حین عمل بینی قسمت های حساس و اصلی جراحی به دست رزیدنت (دستیار پزشکی) انجام نمی‌شود.

بهترین جراح جهت عمل زیبایی بینی

بهترین جراح بینی اگر جراح کارش را روی بینی بیمار به خوبی انجام دهد و اصول و تکنیک‌های لازم را روی بینی بیمار پیاده کند،می تواند باعث بالا زفتن اعتماد به نفس فرد شده و روحیه اش را تقویت کندو اگر مشکلات تنفسی هر چند جزئی بیمار برطرف شود،باعث می شود سطح بازدهی و کارایی فرد در کار و زندگی افزایش پیدا کند.اگر چه خیلی از متقاضیان عمل بینی جهت زیبایی اقدام به عمل می کنند .اما جراح فقط عمل زیبایی بینی انجام نمی دهد.بلکه عمل بینی را روی صورت و مجاری تنفسی افراد، به منظور بهبود عملکرد تنفسی فرد نیز انجام می دهد.

توصیه می شود عمل بینی را در کلینیک‌های خوب انجام دهید.چون یک جراح هر چقدر هم که کار بلد و با تجربه باشد، در یک کلینیک متوسط و با امکانات کم نمی‌تواند کارش را به خوبی انجام دهد.بنابراین باید جراحی را به فردی سپرد که علاوه بر داشتن مهارت و تخصص بالا در کلینیک‌هایی با بروزترین تجهیزات و تکنولوژی‌ها، بینی را عمل کند.

روش‌های عمل بینی

عمل‌ هایی که جراح روی بینی انجام می‌ دهد به‌ طور کلی به دو دسته عمل بینی باز و عمل بینی بسته تقسیم می شود. در جراحی بینی، نقش جراح اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین توصیه می‌شود برای عمل بینی نزد بهترین جراح بینی بروید.

رینوپلاستی بینی

در رینوپلاستی بینی، پزشک با در نظر گرفتن شکل مناسب بینی و برداشتن قسمت های اضافه بینی و شکل و فرم دادن به قسمت‌‌های باقیمانده، این کار را انجام می دهد.جراح خوب کسی است که عمل بینی را با در نظر گرفتن سایر اجزای صورت انجام می دهد. در واقع بهترین شکل بینی زمانی حاصل می شود که با سایر اجزاء صورت دارای هماهنگی و تناسب باشد.جراح، در عمل رینو پلاستی، اشکالاتی رابرطرف می کند که در زیر به برخی از این اشکالات اشاره می کنیم:

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • رفع قوز بینی
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ‌های بینی
 • اصلاح انحراف تیغه بینی

رینو پلاستی در بهبود و یا تشدید علائم حساسیت بینی تاثیری ندارد. مبتلایان به آلرژی بینی هم مانعی برای انجام این عمل ندارند. اما به تجویز جراح باید از داروهای ضد حساسیت، بعد از جراحی مصرف کنند

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

برای شناسایی بهترین جراح بینی در تهران، به مطب پزشک بروید و نمونه کارهای وی را ببینید تا بتوانید تشخیص دهید که کارش متناسب با سلیقه ‌ی شما می باشد یا خیر؟ در عمل بینی باید از بهترین جراح بینی انتظارات منطقی داشت. البته یک جراح خوب باید قبل از عمل با بیمار صحبت کند و از نتیجه جراحی به بیمار اطمینان دهد تا بیمار ترس و نگرانی نداشته باشد. هر چه همکاری بین جراح و بیمار بهتر باشد، جزاحی نیز موفقیت آمیزتر خواهدبود.

معیارهای انتخاب جراح بینی

داشتن تخصص و مهارت کافی در زمینه جراحی زیبایی بینی از معیار های انتخاب جراح خوب می باشد. یک جراح خوب، پوست، استخوان بندی و غضروف بینی بیمار را بررسی میکندو سپس تکنیک مورد نظر خود را برای جراحی وی انتخاب می کند.یک جراح خوب باید با تجربه و مهارتی که در جراحی بینی دارد بیشترین تاثیر گذاری را بر روی نتیجه جراحی بگذارد. جراحی بینی می تواند برای هر شخص نتیجه ایی متفاوت را به همراه داشته باشد که این موضوع تنها به خصوصیات بینی هر فرد و عواملی مانند استحکام استخوان ها،  پوست بینی وغضروف ها بستگی دارد. جراحی بینی در افراد مختلف با بینی های استخوانی یا گوشتی با یکدیگر فرق دارد و تکنیک های مختلفی توسط جراح بینی برای آنها در زمان انجام عمل جراحی بینی در نظر گرفته می شود.هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی

 

به طور کلی یک جراح بینی باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • – یک جراح پیش از انجام جراحی بینی اطلاعات لازم را قبل از هراقدامی در جلسه مشاوره به بیمار گوش زد کند.
 • جراح با توجه به فرم بینی واجزای دیگر صورت فرد بهترین روش جراحی را انتخاب می کند تا با صورت وی هماهنگی کافی را داشته باشد.
 • یک جراح باید با تجربه کافی و تخصص لازم که درزمینه جراحی بینی دارد. بهترین نوع جراحی را انتخاب کند تا بیمار از نتیجه جراحی رضایت داشته باشد.
 • قبل از هر اقدامی در ابتدا به سلامت  بیمار توجه کند وعمل تنفس بیمار را در نظر می گیرد.

 

نکاتی که در انتخاب بهترین جراح بینی باید بدانیم

یکی ازنکاتی که در انتخاب جراح باید آن را در نظربگیریم این است که پزشک باید با بیمار خود صادقانه رفتارکند.به عنوان مثال اگربیمار تمایل به کوچک کردن بیش از اندازه بینی خود دارد در صورتی که این نوع بینی برای فرد متناسب نیست و ممکن است بعد از جراحی برای وی مشکلاتی ایجاد کند،نباید با خواسته اوموافقت کند و باید در طی جلسه ای مشاوره بیمار خود را قانع کند.زیرا کوچک کردن بیش از اندازه ی بینی باعث مشکلات تنفسی جبران ناپذیری برای او می شود.

به طور کلی یک جراح باید در حین جراحی بینی به دو زاویه ی بینی بیشتر دقت کند .جنبه زیبایی و جنبه سلامتی فرد است. این دو مورد ذکر شده دو نکته مهم است زیرا در صورتی که هر کدام ازآن ها رعایت نشود بیمار پس از مدتی مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی خواهد شددر صورت رعایت این نکات در انتخاب جراح خوب در تهران می توانید درصد موفقیت جراحی بینی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

سینوزیت مزمن و جراحی زیبایی بینی

چنانچه فردی به دلایلی از قبیل آلرژی یا انحراف تیغه بینی دچار سینوزیت مزمن گردد سینوس ها نمی توانند به طور کامل وظایف خود را انجام دهند. از نشانه های مهم ابتلا به سینوزیت مزمنگرفتگی بینی، اختلالات بویایی بیشتر از 3 ماه، سردرد های فشاری صورت می باشد. با توجه به تحثقیقاتی که انجام شده اغلب پزشکان و جراحان گوش، گلو و بینی بر این اساس معتقدند که جراحی زیبایی بینی باید بعد از درمان کامل سینوزیت مزمن انجام گیرد. بیماران مبتلا به سینوزیت مزمن باید تحت نظر جراح گوش، گلو و بینی باشند و اقداماتی تشخیصی از قبیل سی تی اسکن و آندوسکوپی را انجام دهند و بعد از تشخیص اقدامات به منظور درمان قطعی سینوزیت انجام گیرد.

آناتومی سینوس

اگر اجزای تشکیل دهنده ی صورت انسان را بدون پوست تصور کنیم، پشت بینی ما حفره ای قرار دارد که در هر دو سمت این حفره، سینوس های بزرگی قرار دارند. علاوه بر این دو، در قسمت های دیگر صورت نیز سینوس هایی وجود دارد.

محل قرار گیری سینوس ها در صورت:

 1. در پشت پل بینی یک سینوس کوچک قرار دارد.
 2. در پشت بخش داخلی ابروها سینوس های بزرگ قرار دارد.
 3. در دو طرف حفره ی بینی سینوس های بزرگ

پس در مجموع صورت انسان دارای پنج سینوس می باشد.

علت التهاب سینوس

التهاب این سینوس ها و بروز سینوزیت به دو دلیل اتفاق می افتد:

 1. علت عفونت های ویروسی یا باکتریایی
 2. علت غیر عفونی مثل آلرژی

که با توجه به دلیل بروز این عارضه روش های درمانی متفاوتی انتخاب می شود.

علت ایجاد سینوزیت بینی

سینوزیت بینی ممکن است ارثی باشد و یا بدلیل آسیب مخاط بینی به وجود آید . مخاط بینی انسان باید همواره مرطوب باشد. این رطوبت سبب محافظت از محیط داخل بینی و سینوس ها می شود. در هنگامیکه فرد دچار سرماخوردگی می شود این مخاط دچار تورم و خشکی می شوند. اگر این اختلال طولانی مدت شود احتمال به وجود آمدن پولیپ افزایش می یابد. اغلب با حساسیت یا آسم مرتبط هستند، پولیپ های بینی ممکن است هیچ علائمی نداشته باشند، به خصوص اگر آنها کوچک باشند و نیاز به درمان نداشته باشند. اما باعث ضخامت، تغییر رنگ آب ریزش بینی و گلو  میشود. و بر زندگی بسیاری از مردم که پولیپ بینی دارند تاثیر می گذارد.

سخن پایانی

هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی طبق فاکتور‌هایی که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم مشخص می‌شود و هزینه  عمل در بیمترستان دولتی برای هر فرد با فرد دیگر تا حدودی متفاوت است و همین موضوع، دادن یک رنج قیمتی مشخص راکمی مشکل می‌کند؛ اما به طور کلی هزینه جراحی بینی در سال 99 چیزی حدود 10 تا 12 میلیون برآورد می‌شود. اگر قصد دارید بینی خود را جراحی کنید اما هنوز ابهامات زیادی راجع به قیمت، نوع جراحی، تکنیک جراحی و… دارید، می‌توانید از پزشکان و متخصصین فک و صورت و متخصص گوش حلق بینی و متخصصین پلاستیک مرکز تهران سرجیکال به صورت رایگان مشاوره حضوری بگیرید. در کل پیشنهاد میشود برای جراحی بینی ریسک نکنید و گول هزینه پایین عمل بینی در بیمارستان ها را نخورید. چون اگر عمل بینی در بیمارستان دولتی به خوبی انجام نشود ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)