با بهترین جراح بینی در تهران در این صفحه آشنا شوید!

بهترین جراح بینی در تهران

جدول محتوا

از آنجا که اکثر جراحان زیبایی و بینی در شهر تهران فعالیت می‌کند، بیشتر افراد به دنبال بهترین جراح بینی در تهران هستند. اما انتخاب از میان آنها به عنوان بهترین کمی سخت به نظر می رسد.اگر شما هم تصمیم به انجام جراحی بینی دارید، باید بدانید که مهم‌ترین و اولین کاری که باید در این مسیر انجام دهید، انتخاب جراح بینی است. مهمترین ویژگی که باید یک جراح بینی داشته باشد این است که اولین اولویت کاری خود را حفظ سلامت بیماران بداند.

در واقع جراحی بینی موفق است که در عین حفظ عملکرد تنفسی به زیبایی ظاهری بینی هم بپردازد. عمل جراحی بینی یک عمل بسیار سخت  است که نیاز به ظریف کاری زیادی دارد و باید توسط یک جراح بینی خوب و حرفه ای انجام شود. زمانی یک عمل بینی با موفقیت انجام می‌شود که جراح معیارهای زیباشناسی صورت را فرا گرفته باشد و فرم بینی را متناسب با فرم صورت در نظر بگیرد. برای این کار ابعاد و اندازه بینی متناسب با دیگر اجزای صورت و آناتومی کل صورت طراحی می شود و باعث می شود نتیجه بینی کاملا ایده آل به نظر برسد.

جراحی بینی در تهران

ویژگی های یک جراح بینی خوب

برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران باید به چه ویژگی‌هایی توجه داشته باشید؟

یک اجراح بینی خوب معمولاً دارای ویژگی‌های گفته شده در زیر می باشد:

 • یک جراح خوب باید توانایی های لازم برای انجام جراحی را کسب کرده باشد.
 • باید به دانش ریاضی تسلط داشته باشد.
 • از علم زیبایی شناسی برخوردار باشد.
 • باید بتواند بینی بعد از عمل را تجسم کند.
 • قبل از عمل یک جلسه مشاوره برای تمام بیماران در نظر بگیرند و به تمامی سوالات آنها پاسخ دهد.
 • باید برای انجام جراحی صبور باشد و تمام اقدامات لازم قبل و بعد از انجام جراحی را به بیمار توضیح دهد.
 • برای انجام عمل بینی باید یک برنامه منظم برای مراجعه به مطب برای بیماران مشخص کند.
 • همچنین اطلاعات کامل از سوابق بیماری فرد کسب کند و تمام شرایط او را بسنجد.
 • باید بتواند با تمام بیماران رابطه خوبی برقرار و اعتماد آنها را به خود جلب کند.
 • صداقت دکتر برای انجام عمل یک ویژگی بسیار مهم است.

چگونه بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب کنیم ؟

برای انتخاب بهترین‌ جراح بینی در میان دکترهای زیادی که در این زمینه فعالیت می کنند، با سختی های زیادی رو به رو هستید. اما با وجود اینترنت کمی کارتان برای جستجو راحت تر می شود. چرا که تمام دکترهای بینی در فضای اینترنت فعالیت دارند و برای این که کارشان را مطرح کنند؛ روزانه تعداد عکس هایی از عمل های انجام شده در فضای اینترنت انتشار می‌دهند. اگر به کمی به دوستان و اطرافیانتان دقت کنید؛ مطمئناً تعداد افرادی هستند که عمل بینی انجام داده اند. با کمک آنها می توانید در مورد جنبه های مختلف این عمل زیبایی اطلاعات مفیدی به دست آورید و همچنین از آنها بخواهید اگر نسبت به عملکرد دکترشان رضایت کامل دارند، دکتر را به شما معرفی کنند.

اما شما به عنوان یک کاندید جراحی بینی باید قبل از تصمیم‌گیری معیارها و ارزش های مختلفی برای انتخاب دکتر بینی در نظر بگیرید تا با توجه به آنها بهترین انتخاب را داشته باشید.

در ادامه به مراحلی می‌پردازیم که برای انتخاب بهترین جراح بینی بهتر است آنها را با دقت طی کنید:

داشتن مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاه ها: تمام جراحان بینی برای این که بتوانند در این زمینه فعالیت داشته باشند، دارای بورد تخصصی هستند. اما کدام یک می تواند به عنوان بهترین انتخاب شود؟ مشخص است، دکتری که در بهترین دانشگاه های داخل کشور و خارج تحصیلات خود را به پایان گذرانده است بهتر می‌تواند در زمینه جراحی، حرفه ای تر عمل کند. پس قبل از انتخاب دکتر حتما به داشتن مدارک تحصیلی معتبر توجه کافی داشته باشید.

تجربه و مهارت کافی در نتیجه عمل بسیار تاثیرگذار است: داشتن سابقه طولانی جراح زیبایی بینی یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب دکتر است. در واقع هر چقدر دکتر در زمینه جراحی بینی مهارت بیشتری داشته باشد؛ نتیجه‌ عمل بهتر خواهد بود. چرا که پزشک در این مدت با انواع مدل های بینی آشنا شده است و بهتر می تواند تشخیص دهد چه تغییراتی برای بهتر شدن ظاهر بینی موثر است. جراحی بینی یک عمل بسیار پیچیده است و تنها می توان به پزشکانی اطمینان کرد که سالیان زیادی است در این زمینه فعالیت دارند و در طول روز دو الی سه عمل زیبایی انجام می دهند.

مشاهده نمونه کارهای پزشک: هر فردی برای انجام عمل بینی سلیقه مشخص دارد. مثلاً ممکن است نمونه کاری های یک جراح بینی از نظر شما بسیار زیبا باشد ولی از نظر دوستتان گزینه مناسبی نباشد و آنها برای عمل بینی یک مدل خاص را بپسندند. یک سری از پزشکان یک مدل مشخص برای عمل های بینی در نظر می گیرند و اگر به نمونه کاری های آنها دقت کنید، کاملا متوجه می‌شوید، بینی اکثر بیماران به یک فرم طراحی شده است. به همین خاطر، توصیه می کنیم قبل از عمل، فرم دلخواه خود را انتخاب و متناسب با آن نمونه کاری های پزشک را مشاهده کنید. سپس در صورتی که با مدل انتخابی شما یکی بود می توانید برای جلسه مشاوره نزد پزشک مراجعه کنید. معمولاً کمتر پزشکانی وجود دارند که توانایی عمل به انواع مختلف فرم بینی را دارند. این دسته از پزشکان بسیار حرفه ای عمل می‌کنند. البته این نکته را فراموش نکنید که برخی مدل های بینی به عملکرد تنفسی آسیب جدی می‌رساند. بنابراین در انتخاب فرم بینی هم توجه کافی داشته باشید.

لیست از اسامی دکترهای مختلف تهیه کنید: بعد از مشاهده مدل های مختلف جراحی شده و در نظر گرفتن مدل دلخواه، لیست از اسامی دکتر های مختلف تهیه کنید. برای این کار به سایت های مختلف و دیگر صفحات مجازی مانند اینستاگرام مراجعه کنید و نمونه کاری اکثر جراحان بینی که در تهران فعالیت دارند، با دقت کامل بررسی کنید. سپس از میان آنها جراح مناسب را انتخاب و لیستی از اسامی دکترهای مورد نظر تهیه کنید. بعد از تهیه کردن لیست، نسبت به میزان تجربه ، مهارت و تخصص هر کدام از دکترها کمی جستجو کنید. به صفحه های اصلی و وب سایت های شخصی آنها مراجعه و از میانشان بهترین و با تجربه ترین دکتر را انتخاب کنید. اگر احساس کردید، انتخاب از میان دکترهای مختلف برایتان کمی دشوار است، می توانید به مطب‌ هر کدام از پزشکان مراجعه کنید. مراجعه حضوری موجب انتخاب بهتر شما می شود.

گفتگو با بیماران قبلی: هنگام مراجعه به مطب سعی کنید، با بیماران قبلی دکتر ارتباط برقرار کنید. این کار را همچنین می توانید با مراجعه به صفحه اصلی پزشک در اینستاگرام انجام دهید. برقراری ارتباط با بیماران قبلی به گرفتن تصمیم قطعی شما بسیار کمک کننده است. از آنها بپرسید که میزان رضایت شان نسبت به دکتر چقدر است و آیا با مشکل خاصی بعد از عمل بینی مواجه شده اند یا نه؟؟ نظرات آنان را با دقت بخوانید و اگر حس کردید، کمی نسبت به دکتر ناراضی هستند، از انجام عمل بپرهیزید.

آخرین مرحله مراجعه حضوری و گفتگو حضوری با دکتر:  بعد از این که اطمینان کافی نسبت به دکتر به دست آوردید، وقت آن رسیده به مطب مراجعه کنید. قبل از هر کاری با دکتر یک جلسه مشاوره حضوری داشته باشید. در این جلسه تمام سوالات خود را از دکتر بپرسید و نظر او را نسبت به میزان موفقیت عمل جویا شوید.

بهترین روش جراحی بینی در تهران

با انواع جراحی بینی آشنا شوید

همان‌طور که می‌دانید، فرم بینی هر فردی با دیگری متفاوت است. بنابراین جراحی برای هر شخص مراحل خاصی دارد. در ادامه با انواع مدل های بینی و نوع جراحی آنها آشنا می شویم.

جراحی بینی های استخوانی یکی از مشخص ترین جراحی ها است

بینی های استخوانی دارای پوست نازک بافت و غضروف مستحکم هستند که عمل جراحی آنها جزء راحت ترین و مشخص ترین عمل های بینی است و غالباً نتیجه جراحی بینی استخوانی بسیار ایده آل و رضایت بخش است. چرا که به دلیل نازک بودن پوست ورم و التهاب بعد از عمل به راحتی از بین می رود و به خاطر استحکامی که غضروف بینی های استخوانی دارد، جراحی بسیار ساده و راحت تر انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مطلب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران را پیشنهاد می‌کنیم.

جراحی بینی های گوشتی غالباً نتیجه طبیعی به همراه دارد

مدل بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و بافت غضروف بسیار ضعیفی هستند که در برخی مواقع برای جراحی این مدل بینی ها باید گرافت گذاری و به تقویت غضروف پرداخت شود تا بتوان نتیجه ایده آلی را مشاهده کرد. معمولا اکثر مواقع نتیجه عمل جراحی بینی های گوشتی، طبیعی می‌باشد. یعنی بیش از اندازه نمی‌توان این مدل بینی ها را دستکاری و مدل های فانتزی برای آنها ترسیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مطلب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را پیشنهاد می‌کنیم.

جراحی بینی طبیعی چه نوع عملی است؟

به چه مدل جراحی بینی‌ای طبیعی می‌گویند؟ معمولا هدف جراحی بینی طبیعی تنها رفع این ایرادات ظاهری بینی است که نتیجه کاملا طبیعی به همراه دارد. یعنی به گونه ای عمل بینی صورت می‌گیرد که بعد از اتمام آن کمتر کسی متوجه انجام جراحی شود. پس اگر به دنبال مدلی هستید که برای همیشه ایده آل و مناسب به نظر برسد، بهتر است عمل بینی طبیعی را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مطلب بهترین جراح بینی طبیعی در تهران را پیشنهاد می کنیم.

جراحی بینی فانتزی چیست؟

افرادی که خواهان انجام این نوع جراحی هستند و می خواهند که فرم فانتزی در بینی های خود ایجاد نمایند باید در انتخاب جراح بینی خود بسیار دقت نمایند تا بتوانند نتایج مطلوبی را از جراحی بینی خود دریافت نمایند. در جراحی بینی فانتزی بینی بسیار نازک می شود و نسبت به حالت طبیعی قوس بیشتری در این نوع از بینی ها داده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مطلب بهترین جراح بینی فانتزی در تهران را پیشنهاد می کنیم.

از اقدامات لازم قبل از جراحی بینی مطلع باشید

قبل از این که برای انجام جراحی مراجعه کنید، بهتر است موارد زیر را با دقت انجام دهید:

 • حدود دو هفته قبل از عمل نباید آسپرین مصرف کنید.
 • مصرف دخانیات و نیکوتین باعث تنگ شدن رگ های خونی می‌شود. پس فراموش نکنید حداقل دو هفته قبل از عمل  مصرف آنها را کنار بگذارید.
 • حدود ۸ ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید و بیاشامید.
 • بهتر است روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.
 • شب قبل از عمل حتما استحمام کنید تا برای مراجعه تمیز باشید. چرا که بعد از عمل امکان رفتن به حمام کمی سخت و دشوار است.
 • در روز مراجعه از هیچ گونه محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.
 • اگر ناخن هایتان لاک زده است؛ حتماً قبل از مراجعه پاک کنید. همچنین در صورت داشتن کاشت ناخن باید هر دو انگشت اشاره را ریمو کنید.
 • روز قبل از عمل حتما راه های رسیدن به کلینیک و بیمارستان مورد نظر را بررسی کنید تا فردای آن روز هنگام رفتن دچار استرس نشوید.
 • از آوردن زیورالات در روز عمل خودداری کنید. تمام مدارک لازم و آزمایش های انجام شده را در روز عمل همراه خود داشته باشید.

بعد از عمل چه کارهایی باید انجام دهید؟

عمل زیبایی بینی مانند هر عمل دیگری با یکسری عوارض بعد از جراحی همراه است. چند روز اول بعد از جراحی دوره سختی را باید بگذرانید که برای گذراندن این دوره نیاز است یکسری اقدامات را به خوبی انجام دهید:

 • حتماً در مورد زمان مناسب برای رفتن به حمام از پزشک خود سوال کنید.
 • روز بعد از جراحی برای کاهش تورم و کبودی هر ساعت یک بار از کمپرس سرد در نواحی اطراف بینی و چشم ها استفاده کنید.
 • در چند روز اول سعی کنید بیشتر مایعات و غذاهای میکس شده و نرم میل کنید.
 • از مصرف غذاهای سفت و همچنین میوه هایی که نیاز به جویدن دارد، خودداری کنید.
 • هنگام عطسه یا سرفه دهان خود را باز نگه دارید تا فشار کمتری به ناحیه بینی وارد شود.
 • از دست زدن به ناحیه بینی خودداری کنید و سعی کنید هیچ گونه فشاری به بینی وارد نشود.
 • در روزهای اولیه بعد از عمل، رفتن به مسافرت هیچ گاه توصیه نمی شود.
 • سعی کنید در روزهای اولیه زیاد حرف نزنید و از خندیدن خودداری کنید.
 • از هیچ گونه نمک در مواد غذایی خود استفاده نکنید. چرا که مصرف نمک باعث افزایش تورم می شود.
 • در دوران بهبودی مصرف خوراکی هایی که باعث کاهش تورم صورت می شود را فراموش نکنید. مانند آب آناناس، آلوورا و کرفس.
 • برای مسواک زدن از مسواک های نرم استفاده کنید.
 • هنگام استراحت از چندین بالش استفاده کنید تا سرتان نسبت به بالاتنه در موقعیت بالاتری قرار بگیرد. در هفته های اول از انجام فعالیت های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • حدود دو ماه نباید از عینک طبی یا آفتابی استفاده کنید. چرا که این کار باعث افتادگی بینی می شود.
 • به نحوه درست چسب زدن خوب دقت کنید تا تورم به خوبی کاهش یابد و پوست به درستی بر روی استخوان بینی بچسبد.
 • هیچ گاه در ماه های اول بعد از عمل بینی فرم نهایی را مشاهده نمی کنید. بنابراین شکیبا باشید و اجازه دهید، روند درمانی به صورت طبیعی طی شود.

برای دریافت مشاوره و نوبت از طریق شماره های موجود در سایت با تهران سرجیکال تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمل انحراف بینی

انحراف بینی عارضه‌ای است که در بسیاری از افراد دیده می‌شود و معمولا با جراحی درمان می‌شود. منظور از انحراف بینی کج بودن تیغه داخلی

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)