حالت شب

جراحی بینی یکی از دوست داشتنی ترین و جذاب ترین جراحی های زیبایی صورت است که به منظور حفظ عملکرد تنفسی و رفع ایرادات بینی انجام می شود. نتیجه این عمل موجب افزایش اعتماد به نفس فرد و زیباتر شدن دیگر اجزای صورت خواهد شد. از آن جا که بینی در مرکزی ترین نقطه صورت قرار دارد به خوبی در دیگر اجزای صورت تاثیر گذار است و زیبایی های آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

بنابراین انجام جراحی زیبایی بینی نتیجه بسیار موثری بر روی زیبایی صورت خواهد داشت و همین دلیل باعث شده است افراد زیادی تصمیم به انجام این جراحی بگیرند. اما مهم ترین نکته قبل از هر کاری انتخاب دکتر عمل بینی است. اگر شما هم تصمیم به انجام این جراحی گرفته اید و دوست دارید، بهترین نتیجه را مشاهده کنید؛

باید به دنبال بهترین دکتر جراح بینی در تهران باشید. معمولاً معتبرترین و حرفه ای ترین جراحان بینی در منطقه تهران فعالیت می‌کنند. پس اگر می خواهید این عمل را بدون هیچ مشکلی انجام دهید، پیشنهاد می کنیم از شهر تهران دکتر زیبایی خود را انتخاب کنید.

یک جراح بینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

برای انتخاب بهترین دکتر عمل بینی باید به یک سری ویژگی ها دقت کافی داشته باشید. در نظر گرفتن این ویژگی ها کمک می‌کند به نتیجه ایده‌آل خود برسید و نزد یکی از بهترین جراحان بینی مراجعه کنید. در ادامه به بررسی ویژگی های مهم یک جراح بینی خوب می پردازیم:

۱.دارا بودن بورد تخصصی و تلاش برای یادگیری آخرین تکنیک های جراحی بینی

تمام متخصصین جراحی بینی باید بورد تخصصی در این زمینه را کسب کرده باشند. داشتن بورد تخصصی نشان می دهد که جراح تجربه و مهارت کافی را برای عمل بینی به دست آورده است و با پیچیدگی ها و دشواری های آن آشناست.

البته داشتن این بورد تنها کافی نیست. چرا که هر روز تکنیک‌ها و روش‌های جدیدی برای جراحی بینی روی کار می آید.بنابراین پزشکی می تواند بهترین نتیجه را به ارمغان بیاورد که برای یادگیری تکنیک ها جدید تلاش کند و هر ساله در دوره های تخصصی شرکت نماید.

یک جراح بینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

۲.هر چقدر تجربه جراح طولانی تر باشد، مهارت او در انجام جراحی زیبایی بینی بیشتر است.

یکی از ویژگی های مهم  بهترین جراح بینی داشتن سابقه طولانی است. معمولاً هر فردی برای انتخاب یک دکتر در زمینه خاص به میزان تجربه و مهارت او دقت می کند. چرا که پزشکان با تجربه در چند سال فعالیت خود با نمونه های کاری مختلفی مواجه شدند و به خوبی با تکنیک ها و پیچیدگی های جراحی آشنا هستند. اکثر پزشکان هفته ای دو یا سه بار جراحی بینی انجام می دهند و با تکرار این روند بسیار خوب به نتیجه می رسند.

۳. برقراری ارتباط خوب با بیماران

یک متخصص حرفه‌ای باید بتواند علاوه بر داشتن تجربه و مهارت کافی با بیماران ارتباط خوبی برقرار کند. برقراری ارتباط خوب دوطرفه کمک می‌کند روند جراحی به خوبی پیش برود و هر دو به یک نتیجه یکسان برسند.

همچنین این امکان فراهم می‌شود که بیمار تمام نظرات و انتظارات خود را نسبت به جراحی بینی به پزشک بگوید و در صورتی که هر مشکل خاصی داشته باشد به راحتی با او در میان بگذارد. پس یک جراح بینی خوب با برقراری رابطه صمیمانه با بیماران حس اعتماد را در دل آنها ایجاد می کند تا آنها بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای برای جراحی بینی آماده شوند.

۴.آگاهی از علم زیباشناسی یکی از ویژگی های مهم جراح بینی است.

بهترین جراحان بینی کسانی هستند که با آگاهی از علم زیباشناسی بهترین مدل بینی را ترسیم می ‌کنند. در واقع این علم کمک می کند نوع و فرم بینی با توجه با دیگر اجزای صورت شکل بگیرد و نتیجه عمل از دید همه خوب به نظر برسد.

یک راه حل ساده برای انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی

برای انتخاب بهترین جراح بینی ابتدا یک لیست از جراحان خوب تهرانی تهیه کنید. اگر موقعیت مکانی برایتان اهمیت دارد، هنگام انتخاب جراح باید در منطقه مورد نظر به جستجو بپردازید. برای این کار می توانید از جستجوگر گوگل کمک بگیرید. چرا که تمام متخصصین دارای سایت اختصاصی هستند و حوزه فعالیت خود را به دیگران معرفی می کنند.‌

بعد از این که لیست خود را تهیه کردید با ویژگی هایی که برایتان نام بردیم از میان لیست بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین هنگام انتخاب می توانید از دوستان و آشنایانتان کمک بگیرید. این کار موجب می شود گزینه بهتری انتخاب کنید. حتماً هنگام انتخاب به میزان تحصیلات و رزومه کاری پزشک توجه ویژه داشته باشید.

علاوه بر سایت پزشکان مختلف می توانید به دیگر صفحات اینترنتی آنها مانند صفحه اینستاگرام مراجعه کنید. چرا که در صفحات پربازدید تمام پزشکان فعالیت منحصر به فرد دارند و نمونه های کاریشان را در اختیار همگان قرار می دهند.

کمک گرفتن و کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی بینی توسط بیماران قبلی

یکی از راه های موثر برای انتخاب بهترین دکتر جراح بینی صحبت کردن با بیماران قبلی دکتر است. این راه کار کمک می کند از تجربیات آنها استفاده کنید و از میزان رضایتشان نسبت به دکتر با خبر شوید. اگر نسبت به نتیجه عمل رضایت کامل را کسب کرده باشند، با اطمینان بیشتر برای انجام جراحی آماده می شوید. البته دقت داشته باشید برخی مراجعه‌کنندگان توقعات غیر منطقی دارند که بعد جراحی به هدف خود نمی رسند.

انتخاب متخصص جراح بینی با توجه به سلیقه‌تان

همان طور که می‌دانید مدل بینی برای جراحی کاملا سلیقه ای است. بنابراین می توانید متخصص جراح بینی را مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید. معمولاً برخی جراحی‌ها در زمینه خاصی از مدل بینی فعالیت دارند. بنابراین می توانید با مشاهده نمونه کاری های جراح و مطابقت دادن با نتیجه ای که در ذهن دارید، بهترین جراح را انتخاب کنید. مثلاً برخی متخصصین در زمینه جراحی بینی طبیعی فعالیت بیشتری دارند و نتیجه عمل طبیعی آنها قابل قبول تر از دیگر جراحان می‌باشد.

یک راه حل ساده برای انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

زمانی یک جراحی بینی به موفقیت می‌رسد که عوامل تاثیر گذار بر روی آن به خوبی کنترل شده باشد. اولین عامل تاثیر گذار برای نتیجه، نوع و ساختار بینی است. معمولاً جراحی بینی های استخوانی نتیجه منحصر به فردی نسبت به بینی های گوشتی به همراه دارد.

دومین نکته تاثیرگذار بر این نتیجه انتخاب جراح بینی است. هر چقدر دقت کافی در انتخاب جراح داشته باشید، مطمئنا به نتیجه ایده آل تری خواهید رسید و آخرین نکته تاثیرگذار رعایت مراقبت های قبل و بعد از عمل است.

متاسفانه این روزها برخی افراد در صورت نداشتن تخصص و مهارت کافی اقدام به انجام جراحی بینی می کنند که نارضایتی بیماران را به همراه دارد. نتیجه عمل توسط چنین جراحانی ایرادات قابل توجهی مشاهده می‌شود و ممکن است عوارض جبران ناپذیری هم به همراه داشته باشد که در آخر فرد مجبور می شود، جراحی بینی ترمیمی انجام دهد. بنابراین انتخاب یک جراح بینی مناسب و با تجربه یکی از اصلی ترین اقدامات قبل از جراحی بینی می باشد.

 

رعایت نکات مهم قبل از جراحی بینی

قبل از شروع جراحی بینی باید به یک سری نکات توجه کافی داشته باشید تا دوره بهبودی بعد از جراحی را بهتر بگذرانید.

 • حدود دو هفته قبل از عمل بینی نباید آسپرین مصرف کنید.
 • روز قبل از عمل بینی حتماً به میزان کافی آب بنوشید. اما حدود ۸ ساعت قبل از شروع جراحی نه چیزی بخورید و نه چیزی بیاشامید.
 • در صورتی که روی ناخن هایتان لاک دارید، حتماً برای مراجعه عمل آنها پاک کنید.
 • برای رفتن به مطب هیچ گونه وسایل قیمتی همراه خود نداشته باشید.
 • مصرف دخانیات و نیکوتین موجب تنگ شدن رگ های خونی می شود. پس حداقل چند هفته قبل از شروع عمل از مصرف آن خودداری کنید.
 • شب قبل از جراحی حتماً حمام بروید. چرا که ممکن است بعد از انجام جراحی نتوانید استحمام کنید.
 • حتماً برای رفتن به عمل یک نفر را همراه خود داشته باشید تا در روز جراحی هم استرس کمی تجربه کنید و هم خیالتان بابت برگشتن راحت باشد.
 • آزمایش ها و مدارک لازم پزشکی را همراه خود داشته باشید.

 

نکات مهم بعد از جراحی بینی

در چند ساعت اولیه بعد از جراحی بینی ممکن است هنوز داروی بیهوشی از بین نرفته باشد و شما با علائم مانند سردرد، ورم کبودی و خونریزی بینی همراه باشید. این علائم ها طبیعی است و بعد از گذراندن دوره بهبودی کاملاً رفع خواهد شد. در ادامه به نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی می‌پردازیم که کمک می‌کند دوره بهبودی را راحت تر بگذرانید:

 • بعد از جراحی از رفتن به سفر خودداری کنید تا دوره بهبودی سریع تر به پایان برسد.
 • هنگام عطسه یا سرفه دهان خود را باز نگه دارید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 • از حرف زدن و خندیدن زیاد از حد در هفته‌های اول خودداری کنید.
 • نمک را از برنامه غذایی خود حذف کنید تا ورم و کبودی زودتر کاهش پیدا کند.
 • در روزهای اول از کمپرس سرد هر چند ساعت یک بار استفاده کنید. این کار به کاهش کبودی و تورم بسیار کمک می‌کند.
 • از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارد خودداری کنید. مصرف مایعات و غذاهای میکس شده بهترین گزینه است.
 • از خوردن آب میوه هایی که به کاهش کبودی کمک می‌کند غافل نشوید. مانند آب آناناس و کرفس.
 • برای مسواک زدن از مسواک نرم استفاده کنید.
 • هنگام خوابیدن از دو بالش استفاده کنید تا سرتان بالاتر از بالا تنه قرار گیرد.
 • نحوه چسب زدن را به خوبی یاد بگیرید. این کار به چسبیدن پوست بر روی اسکلت بینی کمک می‌کند و موجب کاهش تورم می‌شود.
 • در دوره بهبودی از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری کنید و از فعالیت های شدید ورزشی پرهیز نمایید.
 • حدود چند ماه از عینک آفتابی و طبی استفاده نکنید.

 

انواع جراحی زیبایی بینی

این روزها هر فردی که تصمیم دارد با انجام جراحی زیبایی چهره خود را زیباتر کند. اما نسبت به سختی های این دوران کمی دچار تردید می‌شود. البته گذراندن دوره بهبودی و مواجه شدن با مشکلات متعدد این روش زیباسازی به شرایط فرد و انتخاب جراح ماهر بستگی دارد. در واقع این جراح است که تشخیص می دهد چه روشی برای جراحی مناسب تر است.

سپس با اطمینان بیشتر می توان به فرم مناسب دسترسی پیدا کرد. متخصص با بهره مندی از مهارت و توانمندی خود عوامل مختلف تاثیرگذار بر روی نتیجه جراحی را مورد بررسی قرار می‌دهد‌. این عوامل شامل موارد زیر می باشد:

 • جنس پوست
 • میزان انعطاف پذیری پوست
 • میزان تغییرات لازم  جهت رسیدن به نتیجه ایده آل
 • حد تناسب بینی با دیگر اجزای صورت
 • انتظارات فرد از جراحی زیبایی بینی
 • گوشتی یا استخوانی بودن بینی
 • وجود مشکلات ساختاری مانند عدم تقارن سوراخ ها و انحراف بینی
 • وجود مشکلات تنفسی مانند پولیپ بینی

انواع جراحی زیبایی بینی

پزشک متخصص بعد از بررسی و آزمایش های انجام شده و مشخص شدن هر کدام از عوامل گفته شده تصمیم می‌گیرد چه تکنیک هایی برای تغییر شکل و ساختار بینی به کار بگیرد و در آخر بهترین روش را برای رسیدن به نتیجه ایده آل انتخاب می‌کند.

به طور کلی، هدف از انجام جراحی بینی اصلاح مشکلات ظاهری بینی و رسیدن به فرم متناسب با دیگر اجزای صورت است. همچنین طی مراحل جراحی ایرادات ساختاری بینی و همچنین تنفسی کاملا رفع و یک نتیجه موفقیت آمیز با کمترین درد مشاهده می شود.

فراموش نکنید برای رسیدن به فرم ایده‌آل و استاندار باید متخصص معیارهای زیباشناسی را در نظر بگیرد و اندازه نهایی بینی را با توجه به زوایای مختلف و دیگر اجزای صورت ترسیم کند. هر چقدر به معیارهای زیباشناسی بیشتر توجه شود، مطمئنا به نتیجه ایده آل تر خواهید رسید و فرم بینی با دیگر اعضای صورت به خصوص چشم و لب ها هماهنگی بیشتری دارد.

عمل جراحی بینی به روش بسته تنها چند شکاف کوچک درون بینی ایجاد می شود.

یکی از روش های جراحی بینی عمل بینی به روش بسته است که طی مراحل آن تنها چند برش کوچک درون سوراخ های بینی ایجاد می شود. به همین خاطر متخصص تنها تغییرات جزئی و محدودی می تواند با استفاده از این تکنیک اعمال کند. چرا که هیچ برشی بر روی بینی ایجاد نمی‌شود و متخصص به خوبی به ساختار بینی دسترسی ندارد.

البته برای ایجاد تغییرات دقت و مهارت بیشتری لازم است. معمولا جراحی بینی به روش بسته برای کسانی انتخاب می شود که به تغییرات جزئی نیاز دارند. دوره بهبودی این روش بسیار کوتاه مدت تر از روش جراحی باز می باشد و  فرد با تورم کمتری روبرو خواهد شد.

در عمل جراحی به روش باز برش هم درون و هم بیرون سوراخ بینی ایجاد می شود.

طی عمل جراحی به روش باز متخصص شکافت های لازم می درون و بیرون سوراخ بینی و همچنین پره میانی ایجاد می‌کند که پوست روی بینی به خوبی کنار زده می‌شود و جراح به ساختار بینی دسترسی کامل پیدا می‌کند. به همین خاطر جراح توسط روش باز می تواند تغییرات بیشتری بر روی ساختار بینی اعمال کند.

سپس بعد از اعمال تغییرات برش های ایجاد شده توسط بخیه بر روی ساختار بین قرار می گیرد. این روش نسبت به روش جراحی بسته دوره بهبودی طولانی تر دارد و فرد به خاطر برش های ایجاد شده و اعمال تغییرات بیشتر با درد قابل توجهی روبرو می‌شود.

کلام آخر

این روزها همه ما می دانیم عمل جراحی به خوبی می تواند بر روی زیبایی چهره ما تاثیر قابل توجهی بگذارد. همین خاطر درصد انجام این جراحی در کشور ما بسیار بالا رفته است. اما توصیه می شود برای انجام آن هیچ عجله‌ای نداشته باشید و بعد از تحقیقات لازم و انتخاب بهترین متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی برای انجام آن اقدام کنید.