بهترین جراح ایمپلنت

بهترین جراح ایمپلنت

جدول محتوا

از نوین ترین و بهترین روش هایی که در حوزه دندان پزشکی به عنوان جایگزینی برای دندان های از دست رفته بکار گرفته می شود ایمپلنت های دندانی است. اما نکته حائز اهمیت در مورد عمل ایمپلنت دندان این است که این کار نیاز به تخصص و مهارت پزشک دارد. اگر ساکن تهران هستید و یا در تهران به دنبال بهترین جراح ایمپلنت در تهران هستید، با ما در این مطلب همراه باشید تا ضمن بررسی سوالات متدوال در مورد کاشت دندان به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم. همانطور که می دانید اولین تصویری که دیگران در ذهنشان از شما می سازند تصویر لبخند شما است از این رو بهتر است لبخند خود را زیبا نگهدارید. یکی از راهکار ها برای برگرداندن لبخند زیبا به صورتی که دندان خود را از دست داده است ایمپلنت دندان است، اما ما در این مقاله سعی داریم این موضوع را مورد برسی قرار دهیم که آیا ایمپلنت بهترین راهکار است یا خیر؟

در ادامه چند مورد از مزیت های این روش را مورد برسی قرار می دهیم و می گوییم ایمپلنت بهترین راهکار است چرا که با انجام این روش دندان های مجاور دندانی که ایمپلنت می شود دست نخورده می ماند و در ضمن از تحلیل استخوان جلوگیری می کند.

بهترین جراح ایمپلنت کیست

ایمپلنت دندان چیست؟

اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت دندان ( Dental Implant ) یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می شود. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می باشند. ایمپلنت دندان توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل و ساخته می شود. ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود. جنس قطعات ایمپلنت دندان یا همان فیکسچرها تیتانیوم می باشد. که به دلیل اینکه کاملا از لحاظ بیولوژیکی با بدن تطابق دارند، در تماس با بدن و استخوان فک هیچگونه واکنش آلرژیک بوجود نمی آید. که این مورد یکی از بزرگترین دستاورد ها در علم دندانپزشکی می باشد.

روش انتخاب بهترین جراح ایمپلنت

 • جست و جوی شخصی
 • مشورت کردن
 • جست و جو در اینترنت
 • خواندن نظرات مراجعین محترم
 • مشاهده گالری تصاویر (تصاویر قبل و بعد بیماران) و مشاهده فیلم رضایت بیماران در صورت موجود
 • تماس با مرکز تخصصی مورد نظر

برخی ویژگی های بهترین جراح ایمپلنت

 •  داشتن تخصص و مهارت های لازم
 • توجه کافی به بیمار
 • آموزش بهداشت دهان و دندان به بیمار
 • رعایت بهداشت و استریل بودن وسایل مطب
 • احترام به همه بیماران
 • استفاده از پرسنل حرفه ای
 • استفاده از به روز ترین تجهیزات و وسایل مدرن
 • لزوم توجه به وقت بیمار

ایمپلنت در چند مرحله انجام می ‌شود؟

متخصص جراحی ایمپلنت این روش را طی مراحل زیر انجام می دهد:

 •   مشاوره اولیه
 •   پیوند استخوان و کشیدن دندان
 • جایگذاری ایمپلنت
 •   جایگذاری هیلینگ کپ یا تاج موقت دندان
 •   قرار دادن اباتمنت ( Abutment – قسمتی که به ایمپلنت دندان پیچ می شود و تاج را نگهداری می کند)
 •   گذاشتن تاج دائمی در ایمپلنت دندان

ایمپلنت فوری دندان و یا  چیست؟ fresh socket

ایمپلنت فوری دندان از نامهای مرسوم برای عمل کارگذاری ایمپلنت به جای دندان در همان لحظه کشیدن ریشه دندان هستند. از مواد لازم برای انجام این پروسه استفاده از پودر استخوان و ممبران جهت پر کردن فضای خالی بین دندان کشیده شده و ایمپلنت دندان جهت کمک به ثابت شدن ایمپلنت در محل است. البته این درمان، درمان ارجح محسوب می شود ولی در تمام موارد نیز این امکان وجود ندارد. واجدالشرایط بودن بیمار برای این نوع درمان توسط متخصص ایمپلنت مشخص می شود. از عوامل بازدارنده می توان از عفونت دندان مورد نظر و گاهی از قطر و یا طول زیاد ریشه دندان و نزدیکی ریشه دندان مورد نظر به سینوس و یا کانال عصبی نام برد. عوامل متعددی در انتخاب درمان ایمپلنت فوری دخیلند.

روش ایمپلنت فوری چیست؟

هنگامی دندانهای خود را از دست می‌دهیم باید به فکر جایگزین کردن آنها باشیم وگرنه مشکلات زیادی برای سلامت دهان و دستگاه گوارش و همچنین زیبایی دهان و صورت ایجاد می‌شود.هنگامی که سخن از پر کردن جای خالی دندان به میان می آید، روش های مختلفی مطرح می‌شود مثلاً شما می‌توانید اگر یک دندان خود را از دست داده اید به جای آن  دندان مصنوعی تکی بگذارید، یا بریج دندان  استفاده کنید و یا به دنبال کاشت ایمپلنت دندان باشید.  در بین همه روش‌های جایگزینی دندانهای از دست رفته، کاشت ایمپلنت مزیتهای بسیاری دارد که در این جا با آنها آشنا می شوید.

در این روش ایمپلنت بلافاصله پس از عمل جراحی خارج کردن دندان، داخل دندان جایگذاری می شود تا عمل جوش خوردن استخوان با ایمپلنت صورت بگیرد و در این روش  پس از جراحی ایمپلنت،در همان روز تاج موقتی روی ایمپلنت  قرار داده می شود و در مدت جوش خوردن استخوان باقی می ماند که زیبایی لبخند با این روکش موقت از روز اول جراحی تامین میشود. سپس در پایان دوره التیام یا جوش خوردن، دندان موقتی با تاج دائمی جایگزین می شود.در این روش ( ایمپلنت فوری) بیمار هیچ روزی بدون دندان نمی ماند.

بهترین جراح ایمپلنت

ایمپلنت فوری توسط بهترن جراح ایمپلنت در تهران در چه مواردی استفاده می شود؟

به طور کلی این روش بیشتر برای جایگذاری دندانهای جلویی برای ترمیم لبخند زیبا صورت می گیرد.و عملا برای دندانهای عقبی کاربردی ندارد. این دندان جایگزین موقتی معمولا به دقت شکل داده میشود به طوری که در تماس با دندان سمت مقابل قرار نمیگیرد و صرفا برای زیبایی لبخند است تا زمانی که تاج دائمی جایگزین شود. دلیل این کار به خاطر این است که در این دوره فشاری به ایمپلنت وارد نشود.

ایمپلنت های فوری می توانند عملکردی نیز باشند به این معنی که در تماس با دندان مقابل قرار گرفته و برای خوردن نیز مورد استفاده قرار میگیرند. این ایمپلنت های فوری عملکردی، زمانی استفاده می شوند که چند دندان وابسته به ایمپلنت در یک ردیف در جلوی دهان قرار دارند و توسط متصل کننده سختی مانند دندان مصنوعی به هم متصل میشوند. یک نمونه متداول از این حالت دندان مصنوعی 4 تایی قوس پایین است. این تکنیک همه ایمپلنت ها را به یکدیگر متصل و قفل می کند تا در دوران جوش خوردن، در استخوان فک محکم قرار گیرند. به این شیوه هر نیرویی که اعمال آن ممکن است باعث شود یک ایمپلنت تنها را با شکست مواجه کند را حذف میکند، و در این حالت نیروی وارده بین چند ایمپلنت تقسیم می شود و مشکلی ایجاد نمی کند.

روش ایمپلنت معمولی دندان چیست ؟

در روش معمولی کاشت ایمپلنت دندان  پس از کشیدن دندان باید موقتاً از دندان مصنوعی یا بریج دندان استفاده کنید و یا حتی جای آن را خالی بگذارید تا زمانی که محل کشیدن دندان التیام پیدا کند. سپس پایه ایمپلنت در استخوان فک کاشته می‌شود و باز هم باید چند ماه منتظر بمانید تا زمانی که ایمپلنت دندان  آماده دریافت روکش شود. بنابراین ممکن است چهار تا شش ماه جای دندانتان خالی بماند و نتوانید از ایمپلنت خود استفاده کنید. اما با روش کاشت ایمپلنت فوری دندان توسط متخصص ایمپلنت در تهران این محدودیت‌ها برطرف شده است. به این معنی که پس از کشیدن دندان می‌توانید بلافاصله ایمپلنت کاشت و در همان جلسه روکش موقتی بر روی آن نصب کنید.

مزایای استفاده از ایمپلنت فوری توسط بهترین جراح ایمپلنت در تهران چیست؟

 • کوتاه شدن دوره درمان ایمپلنت: کل مراحل کاشت ایمپلنت دندان در این روش  نسبت به روش عادی ایمپلنت  با فاصله زمانی اندکی صورت میگیرد. در روش عادی زمان لازم برای قرار دادن تاج بر روی ایمپلنت گاها 6 ماه است.
 • کاهش تعداد جراحی های لازم برای ایمپلنت: ایمپلنت و تاج همه با یک عمل جراحی در جای خود قرار میگیرند و مانند روش عادی احتیاجی به جراحی مجدد بعد از چند ماه برای قرار دادن تاج روی ایمپلنت نیست.
 • هماهنگی بهتر تاج و لثه: در روش مرسوم ایمپلنت دندان، هیلینگ کپ استوانه ای بر روی ایمپلنتی که تازه کاشته شده است قرار میگیرد تا بافت لثه را شکل دهد. در ایمپلنت فوری بافت لثه را با تاج موقتی می توان شکل داد که از نظر شکل بیشتر به تاج دائمی شباهت دارد بنابراین بافت لثه با تاج دائمی هماهنگی بیشتری دارد و نتیجه کار از نظر زیبایی بهتر خواهد بود.
 • نگهداری ارتفاع و ضخامت استخوان: نگهداری ارتفاع و ضخامت استخوان بعد از خروج دندان از نظر زیبایی و موفقیت درمان ایمپلنت اهمیت دارد.
 • افزایش اعتماد به نفس بیمار با ایمپلنت فوری یکروزه: از دست دادن دندان در نواحی قدامی برای بسیاری از افراد واقعه ای ناگوار است. با ایمپلنت فوری یکروزه امکان جایگذاری دندان از دست رفته بلافاصله بعد از، از دست دادن دندان وجود دارد.
 • درد و تورم کمتر : در روش ایمپلنت فوری تعداد جراحی کاهش می یابد و به تناسب درد و ناراحتی بیمار کمتر است.
 • زیبایی بیشتر: در روش ایمپلنت فوری تحلیل استخوان و لثه کمتر است و به همین دلیل زیبایی این روش بیشتر میباشد.

قیمت انواع ایمپلنت دندانی

همانطور که می دانید جنس ایمپلنت از آلیاژ فلزی به نام تیتانیوم و یا تیتانیوم خالص می باشد که ساخت قطعات آن با فرمولاسیون پیچیده و مراحل مختلفی انجام می شود. که در این پروسه دقت و کیفیت برای ساخت هر چه بهتر این قطعات بسیار قابل ملاحظه است. از همین رو هر چه این قطعات با دقت بالاتر و کیفیت مطلوب ساخته شوند به طبع تطابق پذیری بهتری با استخوان فک بیمار دارند. و همه این موارد باعث می شود که قیمت این قطعات بالا باشد. سازندگان قطعات ایمپلنت کیفیت و دقت را فدای هیچ چیز نمی کنند به همین دلیل برندهای بسیار معروف سازنده ایمپلنت، اینقدر از کار خود مطمئن هستند که گاها برای آنها ضمانت مادام العمر صادر می کنند. در این بین سازندگان دیگری نیز هستند که شاید با همین دقت و کیفیت نتوانند قطعات خود را تولید نمایند اما می شود از آنها نیز استفاده نمود.
ولی توصیه اکید ما این است هرگز سراغ ایمپلنت های خیلی ارزان با برند های ناشناخته نروید، زیرا شک نکنید که تقلبی می باشند و استفاده از آنها، آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. قیمت انواع ایمپلنت بسته به نوع برند و تکنولوژی ساخت ان از حدود 3 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان می باشد.

ماندگاری ایمپلنت دندانی چقدر است؟

به طور کلی اکثر دندان پزشکان و بهترین جراحان ایمپلنت بر این باورند که ایمپلنت ها در صورتی که مراقبت های بهداشتی لازم از سوی افراد انجام شود دوامی طولانی مدت دارند. در واقع دوام آن ها تا آخر عمر است. البته صرفا در شرایطی که مراقبت های لازم انجام شده باشد.اما از سوی دیگر پروتز ها نیز هستند که نسبت به ایمپلنت ها دوام کمتری دارند. عمر ماندگاری بین 10 تا 15 سال مطرح می شود. اما همچنان میزان بهداشت دهان و دندان در افزایش دوام و ماندگاری آن ها اثر گذار خواهد بود.

ماندگاری ایمپلنت دندانی چقدر است

کرونا ویروس و ایمپلنت دندان توسط بهترین جراح ایمپلنت

در شرایط اپیدمی کرونا ویروس ارائه خدمات دندانپزشکی و جراحی کاشت ایمپلنت دندان باید با رعایت اصول کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود، که در این رابطه کلیه کلینیک های عمومی و خصوصی ملزم هستند این دستورالعمل ها را رعایت نمایند. در زیر برخی از این دستور العمل ها توضیح داده شده است :

 •  تجهیزات جهت استریل ابزار و ضدعفونی سطوح شامل: اتوکلاو تایپ B، انواع محلول های ضد عفونی سطوح، محلول یا ژل بر پایه الکل ضدعفونی کننده دست و سایر تجهیزات جهت تکمیل لاین CSR مرکز جهت استریل بودن وسایل مصرفی دندانپزشکی قبل و بعد از جراحی ایمپلنت
 • استفاده از پکیج های یک بار مصرف (یا استریل شده) جهت کلیه امور درمانی به صورت جداگانه برای هر بیمار،
 • استفاده از ماسک
 • استفاده از ژل ضدعفونی دست قبل از ورودی
 • رعایت فاصله بین صندلی های مراجعه کنندگان درسالن انتظار
 • فاصله زمانی یک ساعته بین نوبت بیماران جهت تهویه مناسب و ضدعفونی بهینه محیط و سطوح، و عدم ایجاد تراکم در سالن انتظار
 • تاکید به مراجعه کنندگان به عدم حضور همراه در بخش انتظار
 • استفاده از سطل های زباله درب دار پدالی  بدون دخالت دست
 • رعایت سخت گیرانه تر اصول کنترل عفونت نسبت به شرایط غیر بحران
 • استفاده الزامی از عینک ایزوله یا شیلد ایزوله جهت حفاظت از چشم که الزاما باید روی چشم
 • شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه

نتیجه گیری

انتخاب یک دندانپزشک و جراح دندان خوب در نتیجه جراحی بسیار موثر است. اگر کاشت دندان به خوبی انجام نشود، می تواند باعث بروز مشکلاتی برای بیمار از جمله خونریزی و درد و احساس ناراحتی شود. به همین دلیل حتماً پیش از انجام جراحی به خوبی از عملکرد و سابقه  بهترین جراح  ایمپلنت مطمئن شوید تا عمل موفقیت آمیز و بدون دردی را تجربه کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در بخش نظرات با ما در میان بگذارید یا در صورت نیاز به مشاوره با شماره های زیر با مرکز تهارن سرجیکال تماس حاصل فرمایید. بهترین تجهیزات، متخصصان و پزشکان در مرکز تخصصی و زیبایی تهران سرجیکال آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)