کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

آیا کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل امکان پذیر است؟

جدول محتوا

کوچک کردن بینی گوشتی  و استخوانی بدون نیاز به عمل جراحی یکی از راه هایی است که می‌توان با استفاده از آن بینی خود را کوچک کرده اما زیر تیغ جراحی نروید. در سال‌های اخیر روش های بسیاری برای کوچک کردن یا عمل بینی معرفی شده اند. اما هیچ کدام از آنها به درستی نمی توانند بینی های گوشتی  و استخوانی را کوچک کرده و بهبود بخشند.در این مقاله سعی شده برخی از روش های کوچک کردن بینی بدون عمل را معرفی کرد.لازم است بدانید تمامی این روش ها مقطعی هستند و پس از مدتی اثر ان ها از بین میرود. پس مراقب سودجویان باشید. عمل بینی استخوانی و گوشتی تنها روشی است که ماندگاری دایمی دارد و بعد گذشت چند سال نتیجه اش قابل رویت میباشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی روش های کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل بپردازیم.

استفاده از دستگاه های فرم دهنده ی بینی

شک و تردید زیادی در مورد عملکرد دستگاه های کوچک کننده بینی وجود دارد و نتایجی که از این دستگاه ها گرفته شده، متفاوت بود. پد فرم دهنده این دستگاه ها بر روی بینی قرار می گیرد و دستگاه به یک منبع انرژِی (باتری یا برق) متصل است و از این طریق به بینی لرزش وارد می کند. قیمت این دستگاه ها خیلی زیاد نیست و به امتحان کردن آن ها می ارزد.اگر چه این روش بسیار کارآمد و البته بدون درد خاصی می باشد، اما قابل به ذکر است که برای همه ی بینی ها مناسب نیست. به همین دلیل تاکید داریم که قبل از هر اقدامی با یک دکتر جراحی بینی خوب مشاوره کنید.

این روش قطعا برای افرادی مناسب خواهد بود که میزان خیلی کمی نیاز به تغییرات در بینی خود داشته باشند اما در واقع عمل بینی عملی است که تمامی تغییرات روی استخوان و اسکلت بینی انجام می شود چرا که استخوان و اسکلت بینی است که سبب فرم دهی به بینی شده است. اما اگر بخواهیم با روشی غیر از عمل بینی، بینی خود را کوچک کنیم نمی توان تغییرات را به خوبی بر روی بینی اعمال کرد و پس از مدتی بینی به حالت اولیه باز می گردد.

چسب کوچک کننده بینی

در برخی موارد وجود چربی های تجمع یافته در پوست بینی و یا جوش های سرسیاه بر روی بینی سبب ناهموار نشان دادن بینی و به تبع آن بزرگ دیده شدن بینی می شوند .چسب کوچک کننده بینی نیز در این افراد می تواند مفید بوده و سبب کوچک شدن بینی بدون نیاز به جراحی شود .برای کوچک شدن بینیتان با استفاده از چسب بینی نیاز به کمی صبر و حوصله دارید تا در اثر جذب چربی های زیر پوستی توسط این چسب ها حجم بینی شما کاهش یافته و بینی شما خوش فرم و زیبا شود این چسب ها با هموار کردن سطح پوست بینی علاوه بر خوش فرم شدن بینی در شادابی و صاف شدن پوست بینی  شما نیز تاثیر دارند

استفاده از گیره کوچک کننده بینی

یکی دیگر از روش های کوچک کردن بینی استفاده از گیره کوچک کننده بینی میباشد .
این گیره ها مانند یک کلیپس طراحی شده اند
و با فشردن غضروف های بینی به مدت 10 الی 15 دقیقه در طی روز موجب کوچک شدن بینی می شوند .
شما با استفاده از این گیره می توانیدپس از یک ماه تغییراتی را در راستای کوچک شدن بینی خود مشاهده نمایید .

کوچک شدن بینی با یخ

می دانید که سرد شدن باعث منقبض شدن هر جسمی می شود. بینی نیز از این موضوع مستثنا نیست. سرد کردن ناحیه بینی به هر روش باعث می شود که حجم آن کاهش یابد.

کوچک شدن بینی با بخور

یکی دیگر از روش های موثر کوچک کردن بینی استفاده از بخور است. بخار آب با ورود به منافذ پوست صورت باعث خروج چربی ها و افزایش سوخت و ساز پوست بینی می شود.
نحوه استفاده
بینی خود را به مدت 5تا 20 دقیقه بخور دهید.
هنگام بخور با انگشتان خود بینی را ماساژ دهید تا چربی های زیر پوستی خارج شود.

نکته:توجه کنید که مدت تاثیر این روش فقط چند ساعت است

کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

کوچک کردن بینی گوشتی و استخوانی به وسیله لیفت بینی با استفاده از ژل

روش لیفت بینی با استفاده از ژل یکی از انواع روش های مورد استفاده جهت کوچک کردن بینی های گوشتی و استخوانی می باشد. با استفاده از این روش به راحتی می توان زیبایی را به بینی های استخوانی قوزدار و بینی های گوشتی برگرداند. در این روش ماده ای به نام فیلر توسط پزشک متخصص در فرورفتگی ها و قسمت های دارای نقص مانند قوز بینی تزریق می گردد. در نتیجه قسمت های فرورفته و دارای نقص با استفاده از ماده فیلر پر شده و بینی فرمی صاف و یکدست پیدا خواهد کردتنها در یک جلسه درمان انجام می گیرد. همچنین در این روش نیاز به بیهوشی نبوده و از بی‌حسی موضعی قبل از انجام تزریق استفاده می شود.

برداشتن قوز بینی بدون جراحی به وسیله ی سوهان کشیدن

سوهان رایج در جراحی بینی مانند سوهان ناخن دندانه دار است و فلزی میباشد. با آن سوهان روی پوست خراشی را ایجاد می کنند و شروع به سوهان کشی می نمایند و سپس با سرم آن قسمت را شستشو می دهند.که در این روش هم میزان تغییرات محدود است

لیفت بینی با نخ

بالا آمدن نوك بينى بدون جراحى يكى از تقاضا هاى مهم و شايعى است كه همواره زیباجویان دارند . كه ليفت بينى با نخ يكى از آن ها است. در اين روش با استفاده از نخى كه از زير پوست رد مى شود نوك بينى به اسكلت استخوانى بينى وصل مى شود و به سمت آن كشيده مى شود تا نوك بينى بالا بيايد . در اين روش بافت هاى بينى تحت كشش قرار مى گيرند و در مقابل نخ مقاومت مى كنند . به مرور زمان كشش كار خود را انجام مى دهد . نخ بافت ها را پاره مى كند و از ميان آن ها رد مى شود تا حدى كه ديگر بافت هاى بينى تحت كشش نباشند.

در اين مرحله نوك بينى دوباره به محل قبلى خود باز مى گردد . اين دوره معمولا بين سه تا نه ماه طول مى كشد .در اين مرحله بيمار احساس مى كند كه اثر نخ به طور كامل از بين رفته است . جراحى بينى براى فردى كه قبلا ليفت بينى با نخ انجام داده مشكل تر است زيرا بافت هاى بينى ممكن است در اثر حركت نخ آسيب ديده باشند . علاوه بر موارد فوق اغلب بينى ها علاوه بر افتادگى نوك ، اشكالات مهمى مثل انحراف و كجى ، بزرگى و قوز دارند که با نخ رفع نمیشوند

صاف کردن بینی با ورزش

آیا باورتان میشود که لبخند زدن می تواند بینی شما را صاف کند؟ تمام کاری که باید انجام دهید این است که فقط لبخند بزنید.
روش انجام این روش
شما باید با استفاده از انگشتانتان بینی تان را به سمت بالا ببرید و سپس لبخند بزنید.
این فعالیت کمک می کند که ماهیچه های دو طرف بینی تان را تقویت کنید.
برای نتیجه گیری بهتر این تمرین را روزانه 20 تا 30 بار انجام دهید.

اقدامات قبل از کوچک کردن بینی  استخوانی بدون عمل

بعد از کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید تا علاوه بر به دست آوردن نتیجه بهتر ، ماندگاری عمل نیز طولانی تر باشد.
در کل انجام عمل کوچک کردن بهتر است تنها در افراد بالاتر از 20 سال انجام شود.
بعد از عمل از ایجاد فشار بر روی بینی تا چند روز جلوگیری شود.
از رفتن به سونا و جکوزی و مکان‌های بسیار گرم خودداری گردد.
استفاده از بخور داغ یا حمام داغ نیز برای چند روز ممنوع است.
به مدت چند روز بهتر است از خوابیدن به پهلو و یا روی شکم خودداری شود.

چه افرادی کاندیدای کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل هستند؟

بافرادی که خواهان رفع برجستگی‌های کوچک روی بینی خود هستند.افرادی که دارای فرورفتگی، گودی و ناهمواری‌هایی بر روی بینی خود هستند و یا بینی آن‌ها ظاهری نامتقارن دارد. افرادی که از بینی تختی برخوردار هستند و خواهان ایجاد یک پل و با برجسته کردن پل کنونی بینی خود هستند. این مشکل معمولاً در بین آسیایی‌ها و جمعیت‌های آفریقایی آمریکایی بسیار مشاهده می‌شود. افرادی که به افتادگی کم بینی دچار هستند و علاقه‌مند به بالا یردن نوک بینی خود می‌باشند. افرادی که قبلاً عمل‌های جراحی زیبایی بینی را انجام داده‌اند و از ظاهر بینی خود رضایت ندارند.

کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی استخوانی در تهران 

کوچک کردن بینی بدون عمل با لیزر

در مورد لیزر بینی یا رینوپلاستی با لیزر (Laser Rhinoplasty) حرف و حدیث های بسیاری وجود دارد. همانطور که میدانید جراحی و تغییر فرم یک بینی گسترده  است و شامل غضروف ،استخوان و پوست میشود. اشتباه بیماران این است که فکر میکنند میتوانند با لیزر درمانی یک عمل بدون جراحی داشته باشند در حالی که لیزر فقط برای نازک کردن پوست بینی کاربرد دارد.آکنه دوران بزرگسالی که از وجود باکتری روی پوست ایجاد میشود و قرمز رنگ هم می باشد را میتوان با این روش درمان کرد. لیزر بینی حتی برای  کوچک کردن بینی گوشتی هم کاربرد ندارد چه برسد به  کوچک کردن بینی استخوانی

تزریق چربی برای انجام عمل زیبایی بینی

عمل تزریق چربی به بینی، مؤثرترین روش برای جوانسازی مجدد بینی و رفع قوز بینی و اصلاح نواقص آن پس از عمل‌های زیبایی قبلی است. با تزریق چربی به نواحی پیرامونی یک قوز بینی می‌توان آن را برطرف کرد. علاوه بر این، تزریق چربی می‌تواند قابل مشاهده بودن غضروف نوک بینی پس از انجام عمل‌های زیبایی را نیز رفع کند.

کوچک کردن بینی با آرایش

فرم بینی  خود را مشخص کنید تا ارایش متناسب با فرم بینی خود انجام دهید ،کوتاه ،بلند و افتاده و…
باید توسط یک کرم تیره تر از کرم روی پوستتان،دو خط که در گریم همه بینی ها وجود دارد و فقط اندازه عرضی و طولی خطی که می کشیم متفاوت است بکشیم..
حالا میپرسید کجا این دو خط رو بکشیم؟
این دو خط در واقعا همون خطهای استخوان بینی هست،این دو خط زیر هردو ابرو قرار دارند و تا سوراخ های بینی امتداد دارند..
توجه کنید برای همه بینی ها این دو خط رو میکشیم

بینی کوتاه:

این دو خط رو نزدیکتر از اون چیزی که هست میکشیم با اینکار بینی بلند تر به نظر می آید و زیر بینی رو با کرم یک درجه روشن تر از پوست صورتمان،روشن میکنیم.

بینی بلند:

اینبار این دو خط بینی رو دورتر از حد خودش میکشیم تا بینی پهن به نظر بیاید و زیر بینی رو تیره میکنیم تا از بلندیش کم کنیم.

بینی رو به پایین:

نوک بینی را باید تیره کنیم تا خطای دید ایجاد کنیم.

بینی قوز دار:

ما در گریم حق نداریم سطوح  برجسته را تیره کنیم پس نباید برای بینی قوز دار وسط بینی رو تیره کنیم پس طبق معمول دو خط بینی رو ایجاد میکنیم و چون بینی های قوزدار دو خط بینیشان به هم نزدیکتر هست ما این دو خط رو کمی دور میکنیم و وسط بینی (مابین دو خط)رو یک درجه روشن تر از پوست صورتمان میکنیم.

کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

گرد نشان دادن نوک بینی:

برای کسانی که نوک بینیشان باریک است و می خواهند گرد نشان داده بشود باید علاوه بر کشیدن دو خط بینی ولی اینبار این دو خط کمی دورتر از حد معمول کشیده شود و ایجاد روشنی در وسط این دو خط،سپس با استفاده ازکرم تیره زیر بینی رو(درواقع همان نوک بینی ) یک هلال گرد بکشنید و داخل آن هلال را با قلم موی روشن ،روشنتر کنید، حالا آن هلال را به طرف پایین با همان قلم موی تیره که کشیدید ،فید کنید تا خطها محو بشوند ..

بینی پهن :

برای رفع مشکل پهنی بینی خود هر دو طرف بینی را سایه ی تیره بزنید ،رنگ سایه ی شما باید تیره تر از رنگ آرایشتان باشد ،سپس روی پل بینی ،در واقع باریک ترین قسمت بینی از یک پودر رنگ روشن استفاده کنید.

بینی دراز :

برای رفع مشکل بینی های دراز ،یک سایه ی تیره تراز رنگ آرایشتان را در نوک و زیر نوک بینی و بین دو سوراخ های بینی استفاده نمایید.

بینی کج :

برای رفع مشکل بینی های کج ،باید همان کارهایی را که برای بینی پهن انجام دادید را انجام دهید ولی روی پل بینی خود پودر خیلی روشن استفاده نکنید ،یا پودر نزنید یا از پودری که کمی تیره باشد استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی تمامی راهکارهای موجود برای کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل پرداختیم. در صورت داشتن هرگونه سوال در این زمینه در بخش نظرات با من در میان بگذارید تا همکاران ما در مرکز زیبایی تهران سرجیکال در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند. امیدواریم که این مطلب برای شما سودمند واقع شده باشد.

کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

 

2 دیدگاه دربارهٔ «آیا کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل امکان پذیر است؟»

  1. سلام دماغم استخونی هست و بزرگ هست با زنجیل و خمیر دندان و سرکه سیب استفاده کنم کوچیک میشه

    1. تحریریه

      سلام
      این حرف کاملا غیر علمی است و چنین چیزی اصلا ممکن نیست تنها را عمل بینی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)