حالت شب

جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر قدسی زاد چگونه است؟

یکی از متداول ترین جراحی های پلاستیک در بین مردم جراحی بینی می باشد که در ایران نیز طرفداران بسیاری در میان همه مردم اعم از بانوان و آقایان دارد و روزانه نیز به تعداد آن ها اضافه می شود و افراد بسیاری جهت انجام آن اقدام می کنند ؛ زیرا بینی ، عضو مرکزی صورت بوده و در مقایسه با دیگر اعضا صورت بیشتر جلب توجه می کند ؛ از این رو تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد.

جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر قدسی زاد

انتخاب مدل بینی برای جراحی زیبایی بینی

انتخاب مدل بینی یکی از سخت ترین و مهم ترین مراحل جراحی زیبایی بینی می باشد ، بیماران در هنگام انتخاب مدل جراحی زیبایی بینی باید به موارد بسیاری توجه کنند که برخی از آن ها عبارت اند از :

فرم صورت ، اندازه صورت ، پوست بینی و غیره.

در مقاله انواع مدل های بینی گفتیم که سه مدل عمل بینی وجود دارد: طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی. متقاضی عمل بینی طبیعی اکثرا آقایان و مردان هستند و این عمل صرفا قوس روی انحراف بینی برداشته میشود تا بینی علاوه بر طبیعی بودن، زیبا به نظر برسد. در عمل بینی فانتزی که در دهه اخیر در میان بانوان پرطرفدار بوده است، زاویه لب بالا تا بینی فرد به 105 درجه میرسد و این اصطلاحا بینی نوک بالا یا عروسکی نامیده میشود.

جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی، چیزی بین این دو است، به این معنی که نه بینی شما بسیار طبیعی به نظر میرسد و نه به شکل مصنوعی سربالا و عروسکی میشود. تمام مدل های بینی بسته به چهره فرد باید اتخاب گردد و اصولا مگر در برخی نکات جرئی ارجحیتی بر هم ندارند. نوع مدل بینی عمل شده شما، بستگی کاملی به جلسه مشاوره و آنالیز کلی چهره شما دارد.

جراحی بینی گوشتی به فرم نیمه فانتزی

در ابتدا اجازه دهید توضیحاتی را در رابطه با بینی های استخوانی و گوشتی در اختیارتان قرار دهیم.عاملی که تعیین می کند یک بینی استخوانی است یا گوشتی، ضخامت پوست بینی می باشد.بینی های گوشتی پوست کلفتی دارند، در حالیکه پوست بینی های استخوانی نازک می باشد.جزییات غضروفی و استخوانی به دلیل کلفت و ضخیم بودن بینی های گوشتی قابل مشاهده نیست در صورتی که در بینی های استخوانی ، جزئیات ساختمان بینی به وضوح مشخص می باشد.در فرم فانتزی ظریف کاری زیادی ایجاد می شود و ظریف کاری های ایجاد شده در بینی های گوشتی به دلیل کلفت بودن بیش از حد پوست بینی قابل مشاهده نخواهد بود.

دلیل دیگری که به سبب آن نمی توان بینی های گوشتی را به فرم فانتزی جراحی کرد این است که غضروف ها و استخوان های تشکیل دهنده این نوع از بینی ، استحکام بالایی نداشته و نمی توان مانور زیادی در تغییر فرم آن داد.افرادی که بینی ها استخوانی دارند داوطلب خوبی برای جراحی بینی فانتزی هستند، زیرا بینی های استخوانی از غضروف های بسیار مستحکمی تشکیل شده اند و به دلیل پوست نازکی که دارند تغییرات ایجاد شده در ساختار یبنی به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

فرق جراحی بینی نیمه فانتزی  دکتر قدسی زاد و جراحی بینی فانتزی چیست؟

تفاوت بینی فانتزی با نیمه فانتزی یا سایر مدل های بینی ، تنها در فرم ظاهری آن ها می باشد.

بینی نیمه فانتزی نیز همانند فانتزی ، دارای قوس و نوک سربالا است ؛ تنها تفاوت آن با بینی فانتزی ، در این می باشد که میزان قوس و سربالایی نوک بینی در بینی های عروسکی بیشتر از بینی نیمه فانتزی است ؛ در واقع ، می توان گفت بینی نیمه فانتزی ، در میان بینی طبیعی و فانتزی قرار گرفته است.شایان ذکر است ؛ میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی در بینی های فانتزی ، بین 100 الی 105 درجه و در بینی های نیمه فانتزی ، بین 95 الی 100 درجه می باشد.

مزایای عمل بینی نیمه فانتزی دکتر قدسی زاد

 • این مدل نسبت به بینی طبیعی، ظرافت و زیبایی بیشتری دارد. (البته این مورد نیز باز هم به نظر پزشک و آنالیز چهره نیازمند است.)
 • بینی نیمه فانتزی ظاهر مصنوعی عمل بینی عروسکی را ندارد.
 • نوک بینی در عمل نیمه فانتزی زیاد سربالا نمیشود و تقریبا حالت طبیعی دارد.
 • قوس بالای بینی در این عمل زیاد نیست و بینی حالت غیرطبیعی پیدا نمیکند.
 • برای بینی های استخوانی و دارای انحراف ایده آل است.

بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی ؟

همانطور که گفته شد ؛ تفاوت میان مدل های بینی ، تنها در فرم ظاهری آن ها می باشد ؛ بنابراین ، انتخاب کدام یک از آن ها ، بسته به سلیقه و نظر افراد متفاوت می باشد ؛ لازم به ذکر است ، افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید بیش از هر چیز به ایجاد تناسب میان اعضا صورت خود فکر کنند ؛ به عنوان مثال ، بینی فانتزی مناسب کسانی که دارای صورت پهن و بزرگ می باشند ، نیست.

بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی

در جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر قدسی زاد چه اقداماتی انجام میشود؟

 

افرادی که متقاضی جراحی زیبایی بینی هستند با دانستن اقداماتی که در هنگام جراحی انجام میشوند میتوانند جراحی خود را بدون استرس و نگرانی انجام دهند. اقداماتی که در هنگام جراحی بینی فانتزی انجام میشوند عبارت اند از:

 • بعد از آنکه کارهای لازم و بستری شدن بیمار و کسب آمادگی لازم انجام شد بیمار توسط پرستار به اتاق عمل راهنمایی میشود.
 • بعد از ورود به اتاق عمل و آشنایی مختصری با تیم درمان متخصص بیهوشی در کمتر از یک دقیقه بیمار را بیهوش خواهد کرد.
 • صورت به وسیله موادی ضدعفونی میشود و پس از آن که تغییرات لازم در جراحی روی ساختار بینی اعمال میشود پوست بدون هیچ تغییری سرجای خود قرار میگیرد و با زدن بخیه و گذاشتن اسپلینت بینی پانسمان میشود.
 • در آخر برای کسب هوشیاری لازم به ریکاوری و بعد از آن به بخش منتقل میشود و پس از کسب وضعیت نرمال بعد از ۴ الی ۶ ساعت ترخیص می شود.

لزوم انتخاب یک جراح خوب برای جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر قدسی زاد

برای اینکه نتیجه به دست آمده از جراحی بینی رضایت بخش و موفقیت آمیز باشد، لازم است تا افراد یک جراح بینی خوب را برای جراحی بینی شان در نظر بگیرند.میزان تخصص، مهارت و تجربه جراح بینی سه عاملی است که موجب می شود نتیجه به دست آمده از جراحی بینی از رضایت بیشتری برخوردار باشد.

عدم انتخاب یک جراح بینی خوب ومتخصص ممکن است منجر به شکست و ناراحتی افراد گردد.

بنابراین با توجه به اینکه جراحی بینی یک جراحی اورژانسی نیست، لذا در انتخاب جراح بینی خود بسیار دقت نمایی

جراحی بینی ترمیمی

چنانچه برای جراحی بینی فانتزی یک جراح متبحر و کاربلد را انتخاب نکنید این امکان وجود دارد که بینی بیشتر از حد معمول کوچک شده و در نتیجه تنفس فرد دچار مشکل گردد یا ایرادات دیگری مثل غیرقرینه شدن سوراخ های بینی در آن ایجاد شود.

برخی از این ایرادات با جراحی بینی ثانویه یا جراحی بینی ترمیمی قابل اصلاح بوده و برخی دیگر تا آخر عمر با فرد همراه خواهند بود.برای انجام جراحی بینی نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی می باشد، لذا بهتر است افراد در هنگام انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را صرف نمایند تا نیازی به انجام جراحی بینی ترمیمی نداشته باشند.

البته باید گفت که همیشه موفقیت آمیز نبودن جراحی بینی اولیه به دلیل عدم مهارت و تجربه کافی جراح بینی نبوده و در برخی موارد این خود بیماران هستند که مقصر می باشند.این دسته از بیماران دستورالعمل های بعد از جراحی بینی را نادیده گرفته و آن ها را رعایت نمی کنند که همین امر منجر به شکست نتیجه جراحی بینی اولیه می گردد.

همچنین باید خاطر نشان شد که در برخی از موارد افراد چاره ای جز جراحی بینی ترمیمی ندارند زیرا ایرادات موجود در بینی شان به حدی زیاد است که جراح بینی هرچه ماهر و متخصص نیز که باشد قادر به برطرف کردن همه آن ها در یک جلسه نخواهد بود.

 

هزینه انواع جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی دکتر قدسی زاد

هزینه جراحی بینی گوشتی : در بینی های گوشتی با پوست ضخیم فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می شود. مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شود. لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است.

 هزینه جراحی بینی استخوانی: با توجه به نوع بینی،  پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی  ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر است. قطعا یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد.

 هزینه جراحی بینی ترمیمی: برخی از افراد بعد از اولین عمل زیبایی بینی از مشکلات تنفسی و یا ظاهر بینی خود راضی نیستند و تصمیم به جراحی مجدد بینی یا عمل ترمیمی می گیرند. فرد کاندید جراحی بینی باید در سلامت کامل روانی باشد زیرا برخی افراد به دلیل وسواس های فکری تصمیم به جراحی مجدد می گیرند. روند این جراحی از جراحی اولیه سخت تر است و به همین دلیل هزینه ی بالاتری نیز دارد.

عمل ترمیمی انواع مختلفی دارد که می تواند از یک جراحی ساده برای حذف استخوان اضافه تا تغییرات اساسی در ظاهر بینی فرد باشد. در بینی هایی که فوق العاده کوچک شده اند و یا دفورمیتی شدید دارند نیاز به پیوند غضروف گوش یا دنده وجود دارد که قطعا هزینه های بالاتری نسبت به دیگر جراحی ها دارد

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر قدسی زاد

 • بیماران پس از جراحی بینی ، دچار تورم و کبودی در ناحیه جراحی شده می شوند ، آن ها می توانند به منظور رفع کبودی و ورم از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • احساس کمی درد پس از جراحی زیبایی بینی ، طبیعی می باشد ؛ بیماران می توانند با اجازه از پزشک از مسکن به منظور بر طرف کردن درد استفاده کنند.
 • بهترین زمان جهت استحمام را از جراح بینی خود بپرسید.
 • استعمال سیگار و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، باعث افزایش تورم در بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند ، می شود ؛ از این رو آن ها باید تا مدتی از مصرف این موارد اجتناب نمایند.
 • بهتر است بیماران پس از جراحی زیبایی بینی ، از غداهای نرم و آبکی که نیازی به جویدن ندارند ، استفاده کنند و از خوردن غذاهای سفت خودداری کنند.
 • استفاده از عینک طبی و آفتابی تا مدتی برای بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه نمی شود ؛ زیرا استفاده از عینک باعث تغییر فرم ظاهری بینی می شود.مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر قدسی زاد

دیگر اقدامات بعد از جراحی بینی

 • استفاده از نمک و ادویه باعث افزایش تورم در بیماران می شود ؛ بنابراین ، تا مدتی این موارد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • آب آناناس و آب کرفس ، در تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از عمل بینی موثر است ؛ بنابراین این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 • افرادی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند ، باید تا مدتی پس از آن از رفتن به مکان های شلوغ که امکان اصابت ضربه به بینی وجود دارد ؛ خودداری کنند.
 • تا مدتی پس از جراحی زیبایی بینی ، خروج خونابه مسئله ای طبیعی می باشد ؛ بنابراین ، در این باره نگران نباشید .
 • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده توسط جراح بینی در دوران نقاهت بینی ، بسیار حائز اهمیت است و به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری گردد.

نتیجه گیری

برخی از متقاضیان عمل جراحی زیبایی بینی خواهان مدل های غیر طبیعی بینی هستند. از مشخصات این مدل ها بالا رفتن زیاد نوک بینی، قوس بیش از اندازه در پشت بینی فرو رفتگی زیاد ناحیه پره های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی است.
نتیجه این عمل ها این است که بعد از عمل در نگاه اول ظاهر غیر طبیعی و به اصطلاح “عملی” بینی مشهود و نمایان است.
این موضوع شاید در کوتاه مدت و به خصوص در سنین کمتر برای برخی مطلوب باشد ولی در دراز مدت موجب نارضایتی و گاهی انگشت نما شدن شخص شده و بعد از چند سال این افراد به دنبال عمل ترمیم و اصلاح شکل “غیر طبیعی” بینی خود خواهند بود.