هزینه پیکرتراشی

هزینه پیکرتراشی

جدول محتوا

تغییر عادات غذایی باعث شده که بسیاری از افراد از هیکل خود راضی نباشند و از طرف دیگر برای داشتن یک هیکل ایده آل، حاضر به رعایت یک رژیم غذایی خاص به همراه برنامه ورزشی منظم نگردند. شاید همین مسئله باعث پیدایش روش‌های مختلف پزشکی جهت کاهش چربی های اضافه بدن شده است.اما یک سری تفاوت‌های ویژه‌ای نیز با یکدیگر دارند. به طور کلی، انجام جراحی لاغری به کسانی توصیه می‌شود که از چاقی مفرط رنج می‌برند. بنابراین، در صورتی که پزشک تشخیص دهد، مشکل چاقی شما با رعایت رژیم غذایی و ورزش حل می‌شود، احتمالا هیچ یک از این روش‌ها را به شما پیشنهاد ندهد. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که نتیجه بهترین روش پیکرتراشی هم صددرصد ماندگار نخواهد بود، اگر شما رژیم غذایی و ورزشیتان را رعایت نکنید. به خاطر داشته باشید که در زندگی هیچ چیز خوبی را رایگان به شما نمی‌دهند؛ پس برای داشتن اندامی زیبا و سلامت، تلاش کنید.

هزینه پیکرتراشی

پیکرتراشی چیست؟

پیکر تراشی روشی است که به وسیله ی آن می توان چربی های موضعی و پوست اضافه و شل شده ی بدن را برداشت. در واقع به همه جراحی هایی که موجب فرم دهی و کاهش چربی های موضعی بدن می شوند، پیکرتراشی یا لیپوماتیک  می گویند. این جراحی می تواند شامل لیپوساکشن، لیپوماتیک، بادی جت و ابدومینوپلاستی بشود که هر یک مزایا و عوارض خاصی دارند. پیکر تراشی برای خیلی از افراد می تواند مفید واقع شود به خصوص کسانی که بعد از یک کاهش وزن خیلی زیاد دچار افتادگی پوست شده اند. البته بعضی افراد هم برای خلاصی از چربی های موضعی که نسبت به رژیم و ورزش مقاوم بوده است به این جراحی روی می آورند. در کل این جراحی هم مثل همه جراحی ها عوارضی دارد که در این مقاله در مورد آن صحبت می کنیم

 بررسی روش‌های مختلف جراحی لاغری و هزینه پیکرتراشی

قبل از اینکه به معرفی بهترین روش پیکرتراشی بپردازیم، بهتر است ابتدا یک نگاه کلی به روش‌های مختلف انجام این کار داشته باشیم. جراحی شکم چاق اولین بار با رویکرد جراحی فتق ناف انجام می‌شد. به این صورت که بخشی از چربی و پوست شکم از قسمت پایین، بریده شده و سپس دو طرف شکم بهم دوخته می‌شدند. اما مسلما بعد از مدتی مشخص شد که این روش کارآیی چندانی ندارد. بعد از آن، پزشکان تصمیم گرفتند که برای کاهش چربی های اضافه بدن از روشی مشابه با لیفت صورت استفاده کنند. اما با توجه به اینکه در این شیوه احتمال جابجایی ناف وجود داشت، از روش‌هایی استفاده کردند که ناف را سر جای خود نگهدارد.

کاهش چربی های اضافه بدن با لیپوساکشن و هزینه پیکرتراشی و لیپوساکشن

اساس کار این روش، مکش چربی‌های اضافی بدن است. در لیپوساکشن یک برش کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و سپس با استفاده از یک لوله به نام کانول که به یک دستگاه مکش متصل، چربی‌ها خارج می‌شوند. به خاطر داشته باشید که این روش تنها برای کاهش چربی استفاده می‌شود و نه حذف و ترمیم پوست اضافه ناحیه مورد نظر. چربی‌هایی که در این روش از بدن خارج می‌شوندT به دلیل نداشتن کیفیت، برای تزریق به سایر قسمتهای بدن مناسب نیستند.

بهترین روش پیکرتراشی و هزینه پیکر تراشی

حال، با توجه به اینکه تمام روش‌های جراحی لاغری را بررسی کردیم، نوبت به انتخاب بهترین روش پیکرتراشی می‌رسد.با توجه به موارد بیان‌شده، روش‌های لیپوماتیک و­ لیپوست را می‌توان به عنوان بهترین روش‌ پیکرتراشی در نظر گرفت؛ چرا که به نسبت سایر روشها عوارض کمتری دارد. علاوه بر این، این دو روش برای افرادی که علاوه بر پیکرتراشی قصد فرم‌دهی به سایر قسمت‌های بدن را دارند، نیز مناسب است. چرا که می‌توان از چربی خارج شده برای تزریق به سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد.

بعد از عمل لاغری چه اتفاقی برای پوست رخ میدهد؟

عمده مشکلی که بعد از عمل لاغری برای ما پیش می آید مربوط به بافت پوست است. این مشکل مخصوصا در افرادی که بسیار چاق هستند و یا اینکه خیلی زود مقدار زیادی وزن از دست میدهند رخ میدهد. در چنین وضعیتی چین های اضافی پوست اطراف شکم، ران، باسن، سینه ها، بازوها، صورت و گردن را احاطه کرده و قابل مشاهده خواهند بود.

چرا پوست بعد از عمل لاغری شل شده و چین دار می‌شود؟

این امر به این دلیل است که پوست با تجمع چربی در مدت زمان طولانی کشیده می شود و هنگامی که وزن زیادی از بین می رود (بافت چربی) پوست و بافت ها غالباً خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و یا ممکن است به طور دائمی آسیب ببینند. بنابراین پوست این نواحی نمی تواند دوباره جمع شده و به حالت سابق بازگردد. اگر موفق به از دست دادن وزن قابل توجهی شده اید و بدنتان در بخش های ذکر شده دارای پوستی شل، چین خورده و آویزان است انجام عمل جراحی بعد از عمل لاغری به شما توصیه میشود زیرا این مشکلات زیبایی شما را در عین کاهش وزن و درمان چاقی کاهش میدهد

ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بروز تورم و ترشحات پس از انجام عمل جراحی زیبایی شکم ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در تمامی بیماران رخ داده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف می شود ؛ لازم به تذکر است که با انجام مراقبت های مورد نیاز ، می توان به روند بهبودی تورم ناشی از عمل ابدومینوپلاستی تسریع بخشید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدو مینوپلاستی

به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به ناحیه شکم ، بهتر است بیماران از خوابیدن بر روی آن پرهیز کرده و به طور طاق باز بخوابند ؛ یکی از عواملی که تاثیر به سزایی در کاهش تورم ناشی از جراحی زیبایی شکم دارد ، قرار گرفتن سر در نقطه ای بالاتر از بدن می باشد ؛ به همین علت توصیه می شود آن ها در حین استراحت و خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

آیا من کاندید مناسبی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی بعد از جراحی لاغری هستم؟

برای اینکه بتوانید کاندید خوبی جهت انجام عمل زیبایی بعد از عمل لاغری باشید باید واجد شرایط باشید:

 • توصیه می شود قبل از اینکه عمل جراحی زیبایی انجام دهید دست کم ۱۸ ماه صبر کنید. یعنی از لحظه اتمام عمل لاغری مانند اسلیو معده حداقل ۱۸ ماه صبر کنید زیرا ممکن است اصلا با آویزان شدن پوست مواجه نشوید.
 • اگر بیماری مزمنی مانند دیابت یا بیماری قلبی دارید ، پزشک ممکن است جراحی زیبایی را برای شما توصیه نکند.
 • اگر سیگار می کشید ، ۶ هفته قبل از عمل نیز باید سیگار نکشید.
 • از آنجا که طی عمل ابدومینوپلاستی عضلات راست شکم در کنار یکدیگر تثبیت می شوند ، توصیه می شود افرادی که قصد بارداری در آینده را دارند ؛ این عمل را به بعد از بارداری و تغییرات وزنی خود موکول نمایند ، زیرا بارداری و رشد جنین سبب می شود عضلات شکم که طی عمل جراحی شکم در کنار یکدیگر فیکس شده بودند از یکدیگر دور شوند و شکم مجددا به وضعیت سابق خود باز گردد.
 • از لحاظ فیزیکی سالم باشند.
 • وزن آن ها حداقل طی 6 الی 12 ماه قبل به ثبات رسیده باشد ، چرا که علیرغم پایداری نتایج ابدومینوپلاستی ، تغییرات قبل توجه وزن می تواند سبب از بین رفتن نتایج این جراحی می شود.شاخص توده بدنی آن ها کمتر از 30 باشد.
 • انتظاراتی معقولانه و واقع بینانه از این عمل داشته باشند.
 • سیگاری نباشند.
 • از فرم ظاهری شکم خود ناراضی باشند.
 • به دلیل حاملگی های متعدد ، پوست شکم آن ها دچار کشش و افتادگی شده باشد.افرادی که به دلیل افزایش سن ، خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده اند.
 • افرادی که مکررا دچار چاقی و لاغری شده اند.

آیا من کاندید مناسبی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی بعد از جراحی لاغری هستم؟

معرفی روش های پیکر تراشی و مقایسه هزینه پیکرتراشی

روش لیپوساکشن 

لیپوساکشن یا مکش چربی‌های مازاد بدن به سه روش دیگر دسته بندی می‏شود که عبارتند از؛ لیپوساکشن مکانیکی، لیپوساکشن اولتراسونیک و لیپولیز لیزری.

لیپوساکشن مکانیکی یا تورکسی

در این روش ابتدا محل مورد نظر با ترکیبی از سرم نمکی و داروی بی‌حسی و نیز منقبض کننده عروق، متورم و محل مورد نظر بی‌حس می‏شود تا رگ‌های آن منقبض و باریک گردد. این کار به منظور کاهش صدمات در حین جراحی انجام می‏شود. سرم نمکی نیز موجب متورم شدن سلول‌های چربی و آزاد شدن چربی درون آنها می‏شود. این چربی‌ها توسط لوله‌های باریک تراشیده شده و همزمان به داخل دستگاه ساکشن انتقال می‏یابد. حفظ تعادل مایعات بدن یکی از نکات مهم در زمان پیکرتراشی به وسیله لیپوساکشن می‏باشد. زمانی که حجم لیپوساکشن افزایش پیدا کند، امکان به هم خوردن تعادل مایعات بدن نیز بیشتر می‏شود.

لیپوساکشن مکانیکی

این شیوه پیکرتراشی به واسطه بی‌حسی موضعی صورت می‏گیرد و در نواحی کوچک از جمله غبغب و یا سینه آقایان که به بیهوشی نیاز ندارند، قابل استفاده می‏باشد. بعد از اتمام کار، مکانی که در آن عمل صورت گرفته، بین 12 تا 24 ساعت بی حس می‏ماند و به مسکن نیاز ندارد. اگر بیمار بیهوش نشود و در عین حال میزان 5 لیتر چربی ساکشن شود، ممکن است دچار آمبولی شود. یکی از معایب این روش امکان شل و آویزان شدن پوست و تورم محل جراحی می‏باشد. کاهش سایز بدن تا یکسال پس از جراحی ادامه دارد. در این مدت پوشیدن گن‏ها‎ی مخصوص الزامی است.

لیپوساکشن اولتراسونیک

این روش به لیپوساکشن مکانیکی شباهت زیادی دارد با این تفاوت که برای تراشیدن چربی‌ها از دستگاه اولتراسوند استفاده می‌شود و هزینه آن به مراتب بیشتر است. روش کار به سهولت انجام می‏شود. همچنین در این روش به دلیل تورم، استفاده از شکم بند و گن‏ها‎ی مخصوص ضرورت دارد.

لیپوساکشن لیزری یا لیپولیزر

در این روش برای تراشیدن چربی‌ها از نیروی لیزر استفاده می‌شود و به علت هزینه بالای دستگاه لیزر، قیمت آن نسبت به لیپوساکشن اولتراسونیک گران‌تر می‏باشد. در لیپوساکشن لیزری، تراشیدن چربی با حجم کمتر از CC500 به ساکشن نیاز ندارد و چربی‌ها از طریق کبد و کلیه‌ها دفع می‌گردد. در صورتی که حجم چربی بیشتر از CC500 باشد، باید به طور هم‌زمان ساکشن چربی‌ها نیز صورت بگیرد. کاهش درد و کاهش میزان آویختگی و شل بودن پوست از جمله مزایای این روش می‏باشد. همچنین میزان کبودی پوست پس از عمل تا حدی زیادی کاهش یافته می‏یابد. برش‏ها‎ کوچک است و میزان انرژی لیزر بر اساس میزان شتاب دست جراح تنظیم می‌شود.

کرایولیپولیز

در این روش از سرمای شدید برای شکستن سلول‏ ها‎ی چربی استفاده می‏شود. در کرایولیپولیز، سلول‌های چربی تا حد زیادی تخریب می‏شوند و سپس سرما موجب فریز شدن آن در مرکز بافت می‏شود. در نهایت چربی‏ها‎ شکسته و وارد خون می‏شوند که از راه ادرار از بدن خارج می‏گردند. در این روش امکان ایجاد عارضه‌های پوستی از قبیل تاول و قرمزی وجود ندارد. در حالی که روش لیپوساکشن نمی تواند در افراد با بیماریهای قلبی ـ عروقی، کبدی و کلیوی انجام شود، این روش هیچ محدودیتی برای بیماران ندارد.

انتخاب بهترین مرکز لیپوماتیک در تهران

 • در ابتدا منطقه ای که قصد درمان در آن را دارید مشخص کنید.
 • سپس لیستی از پزشکان و متخصصان لیپوماتیک آن منطقه تهیه کنید.
 • به مراکز آن ها مراجعه و با پرسنل و بیماران وی گفت و گو کنید.
 • نمونه کار های متخصص لیپوماتیک را مشاهده کنید.
 • یکی از انتخاب و برای یک جلسه مشاوره با وی هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 • توجه داشته باشید که در جلسه مشاوره هدف خود از انجام این درمان را برای پزشک متخصص بیان کنید.

ایا پیکرتراشی عوارضی دارد؟هزینه پیکر تراشی چقدر است؟

یکی از عوارض این جراحی آمبولی است ولی این عوارض بستگی به نوع جراحی و شیوه جراح دارد . نکته مهم در این عمل اینست که فردی که لیپوماتیک را انجام می دهد باید جراح باشد بنابراین بیمار  نباید به کلینیک هایی که دارای تخصص در این رشته نیستند مراجعه کند . متاسفانه برخی از پزشکان عمومی ، تکنسین ها و متخصص زنان و سایر رشته ها وارد این حوزه شده اند که می تواند عوارض عمل را بالا ببرد . به جرات می توان گفت تمامی عوارض این جراحی زمانی اتفاق افتاده است که لیپوماتیک در کلینیک های غیر مجاز و مطب ها انجام شده است . این عمل باید حتما در بیمارستان های مجهز انجام شود.

نکته دیگر اینست که انجام لیپوماتیک به منظور کاهش وزن نیست بلکه با هدف تغییر سایز و از بین بردن چربی های موضعی انجام می شود . بنابراین فرد نباید توقع کاهش وزن زیادی داشته باشد . جراح باید بیمار مناسب برای این عمل را انتخاب کند بیمار بالای 35 برای لیپوماتیک مناسب نیست و برای این افراد باید از سایر جراحی ها نظیر کوچک کردن معده استفاده کرد . نکته دیگر اینکه بعد از جراحی باید سبک زندگی فرد تغییر کند . فرد حدودا 45 دقیقه تا یک ساعت ورزش کند و غذای کم کالری مصرف کند . در غیر اینصورت نتایج مورد نظر و رضایت بخش برای بیمار حاصل نمی شود .ایا پیکر تراشی عوارضی دارد

هزینه پیکرتراشی در تهران

عواملی چون محل درمان، میزان چربی ها، تخصص و تجربه پزشک، منطقه جغرافیایی و غیره بر روی هزینه پیکرتراشی تاثیر می گذارند. بهترین کار برای آگاهی از هزینه پیکرتراشی یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص است. در این جلسه توسط پزشک متخصص معاینه و بررسی های لازم انجام و سپس هزینه درمان مشخص می شود. در مرکز تهران سرجیکال می توانید از مشاوره حضوری رایگان برای انجام عمل پیکرتراشی بهره مند شوید.

مرکز تخصصی جراحی بینی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)