حالت شب

همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت قرار گرفته است به طوری که زیبایی دیگر اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین تغییر فرم و اندازه آن می تواند تاثیر شگفت انگیزی برای صورت به همراه داشته باشد. این روزها جراحی‌های زیبایی بینی بسیار رواج پیدا کرده است. به طوری که بیشتر افراد دوست دارند این جراحی را تجربه کنند. با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن تکنیک های جدید روش های مختلفی برای تغییر شکل و اندازه بینی وجود دارد.

اما کدام یک گزینه مناسب تری است مسئله مهمی می باشد که باید توسط متخصص و جراح مورد بررسی قرار گیرد. خوشبختانه روش هایی برای تغییر شکل بینی روی کار آمده است که بدون نیاز به جراحی انجام می شود؛ مانند تزریق فیلر، استفاده از نخ لیفت، فرم دستگاه پلاسما جت . البته تغییراتی که می‌توان با استفاده از این روش ها انجام داد به اندازه جراحی بینی نیست. بنابراین کسانی می توانند از روش های زیبایی بینی بدون جراحی استفاده کنند که تنها به اصلاح جزئی بینی نیاز داشته باشند. در ادامه مقاله به صورت مفصل‌تر درباره زیبایی بینی بدون جراحی صحبت می کنیم. در صورتی که دوست داشته باشید درباره این گونه روش ها اطلاعات مفیدی به دست آورید، با ما همراه باشید.

ایجاد تغییرات سریع و رضایت بخش در بینی با روش های بدون جراحی

روش های زیبایی بینی بدون جراحی نسبت به جراحی غیر تهاجمی هستند و خیلی سریع و راحت نتایج رضایت بخشی ایجاد خواهند کرد. همانطور که گفتیم این گونه روش ها تغییرات بسیار کمی بر روی بین ایجاد می کنند. بنابراین کسانی که دوست دارند حجم زیادی از بینی را کاهش دهند و یا از بد شکلی و بد فرمی بینی ناراضی هستند و همچنین مشکلات ساختاری بینی دارند، هرگز نمی توانند با استفاده از روش های بدون جراحی و غیر تهاجمی مشکلات خود را برطرف کنند. تنها با روش جراحی می‌توان به نتیجه ایده‌آل دسترسی پیدا کرد.

خوبی زیبایی بینی بدون جراحی این است که ریسک‌هایی که عمل جراحی بینی به همراه ندارد و از آن برای تغییر اندکی از فرم و اندازه بینی استفاده می شود. همچنین هیچ عارضه تنفسی طی زیباسازی بینی بدون جراحی شما را تهدید نمی کند. شما طی روند زیباسازی بینی بدون جراحی می‌توانید کاملاً تغییراتی ایجاد شده را مشاهده کنید و در صورتی که نارضایتی داشتید همان جا اعلام کنید تا متخصص کنترل کاملی در انجام روند کار داشته باشد و نتیجه ایده‌آل را به ارمغان بیاورد. بعد از عمل زیباسازی  نیازی به گذراندن دوره نقاهت خاص ندارید و خیلی سریع و بلافاصله بعد از انجام آن می توانید به فعالیت های روزمره خود رسیدگی کنید. همچنین نتایج حاصل از انجام روش زیباسازی بلافاصله قابل مشاهده است و هزینه‌ای که بابت آن باید پرداخت شود، بسیار کمتر از عمل جراحی زیبایی بینی است.

 

ایجاد تغییرات سریع و رضایت بخش در بینی با روش های بدون جراحی

 

زیبایی بینی بدون جراحی چه نتایجی به همراه دارد؟

شما به انجام روش های بدون جراحی جهت زیبایی بینی به اهداف گفته شده در زیر خواهید رسید:

 • برطرف کردن عدم قرینگی بین دو طرف بینی
 • اصلاح جزئی افتادگی بینی
 • اصلاح قوز بسیار کم بینی
 • صاف کردن سطح بینی و پر کردن فرورفتگی
 • رفع برآمدگی ها
 • رفع جزئی کج بودن بینی
 • بالا بردن نوک بینی

 

آیا روش های زیبایی بینی بدون جراحی را می شناسید؟

معمولاً اکثر عمل زیبایی بدون جراحی از طریق روش‌های تزریقی در پوست انجام می‌شود که این عمل ها غیر تهاجمی محسوب می‌شود و خطر احتمالی جراحی پلاستیک را هرگز به دنبال نخواهند داشت. همچنین احتمال بروز عوارض تنفسی هم وجود ندارد. برای انجام روش های بدون جراحی نیاز به بیهوشی نیست و شما حین عمل کاملا هوشیار هستید و هیچ گونه خونریزی و تورمی به دنبال ندارد. البته باید بدانید، استفاده از این روش ها نتیجه دائمی ندارد و بعد از مدتی تمام اثرات آن از بین برود که برای حفظ نتایج باید هر چند وقت یک بار روش زیباسازی را تمدید کنید. به معرفی روش های غیر جراحی زیبایی بینی در ادامه مقاله می پردازیم تا شما با نحوه کار هر کدام از این روش ها آشنا شوید.

زیبای بدون جراحی بینی تنها با تزریق ژل : 

تزریق ژل یکی از روش های زیبایی بینی بدون جراحی است که کمک می کند فرد به اندازه و فرم متناسب بینی دسترسی پیدا کنند. برای این کار می توان از ژل های موقت یا دائمی استفاده کرد که انتخاب هر کدام از آنها بستگی به شرایط شما و نظر پزشک دارد. با استفاده از این روش می توان فرورفتگی های روی سطح بینی را به راحتی پر و قوز بینی را مخفی کرد. همچنین این روش برای بالا بردن نوک بینی نیز مناسب است. در صورتی که بینی نیاز به لیفت داشته باشد از دیگر روش های زیبایی حین استفاده از تزریق ژل می توان استفاده نمود.

نتایج حاصل از تزریق ژل در بینی بسیار سریع قابل مشاهده است و دوره بهبودی بسیار کمی به همراه دارد. این روش تقریبا بدون درد و تنها در عرض چند دقیقه قابل انجام است. متخصص مربوطه با بهره مندی از علوم زیباشناسی و روش های بهبود شکل بینی به راحتی خطوط صاف و همواری را برای سطح بینی ایجاد می‌کند که شما به یک بینی صاف، یکدست، بدون قوز و افتادگی خواهید رسید.

تزریق ژل به بینی چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل به بینی نسبت به روش‌های جراحی مانند رینوپلاستی بسیار ساده تر است که طی چندین مرحله کوتاه انجام می شود. ابتدا پزشک ناحیه مورد نظر برای تزریق بینی را مشخص می‌کند سپس از بی‌حسی موضعی برای بی حس کردن بینی استفاده می کند و بعد از آن تزریق ژل را آغاز کرده و با استفاده از تکنیک ها و روش های زیباسازی به رفع ایرادات بینی می‌پردازد. مرحله آخر هم به ماساژ دادن ناحیه تزریق می پردازد تا فرم دادن به بینی کامل شود.

فراموش نکنید این کار باید توسط متخصص انجام می شود و هرگز خودتان برای انجام ماساژ اقدام نکنید. یک سری افراد برای رفع برآمدگی و کوچک کردن بینی، بالا بردن ارتفاع پل بینی و تغییر شکل در نوک بینی از روش جراحی استفاده می کنند. اما به راحتی می‌توان این مشکلات کوچک را با استفاده از تزریق ژل رفع نمود و نیازی به انجام جراحی بینی نیست.

 

بهترین کاندیدا برای تزریق ژل در بینی

کسانی که در شرایط زیر قرار دارند، به راحتی می توانند از تزریق ژل بر روی بینی استفاده کنند.

 • افرادی که دارای قوز روی بینی هستند و می‌خواهند این مشکل محو شود. البته کسانی که قوزهای کوچکی دارند، بهترین جواب را از این روش می گیرند. قوزهای خیلی بزرگ تنها با جراحی بینی قابل رفع هستند.
 • کسانی که بینیشان قرینگی ندارد و به خاطر تو رفتگی پوست در قسمتی از نواحی بینی دچار عدم قرینگی شدند.
 • افرادی که نوک بینی شان انحراف دارد.
 • کسانی که نوک بینی سر پایینی دارند می توان از این روش برای سر بالا تر کردن نوک بینی استفاده کنند.
 • کسانی که دچار ناهمواری روی بینی هستند.
 • افرادی که از انجام جراحی بینی نتیجه خوبی نگرفتند، به راحتی می توانند مشکلات بجا مانده از جراحی با استفاده از ژل اصلاح کنند.

بهترین کاندیدا برای تزریق ژل در بینی

اصلاح فرم بینی با استفاده از دستگاه پلاسما جت

یکی از روش های جدید زیباسازی دستگاه پلاسما جت است . این دستگاه به منظور جوانسازی و رفع چین و چروک های صورت استفاده می‌شود . اما یکی از فواید آن فرم دهی بینی است که مورد توجه خیلی ها قرار گرفته‌ در این روش ابتدا پوست پاکسازی  و نقاط مختلف بینی توسط دستگاه سوزانده می‌شود. حین انجام این عمل ممکن است کمی احساس درد و ناراحتی داشته باشید. همچنین احساس گرما یکی از نتایج استفاده از دستگاه پلاسما جت است که ممکن است سوختگی پوست را به همراه داشته باشد. اما نگران نباشید این مشکل بعد از یک هفته کاملا برطرف می شود. معمولاً این روش نیاز به تعداد جلسات متعدد دارد تا به نتیجه ایده آل برسید. تعداد جلسات مورد نیاز توسط پزشک مشخص می شود.

لیفت بینی یکی از روش های مدرن برای رفع مشکلات بینی است;

لیفت بینی یکی از جدیدترین و مدرن ترین روش ها برای رفع مشکلات بینی به‌خصوص قوز بینی است. در چند سال اخیر این روش با تحولات بسیار چشمگیری مواجه شده و متدهای پیشرفته روی کار آمده موجب شده است نتایج منحصر به فردی بعد از انجام عمل های زیبایی مشاهده شود. طی انجام لیفت بینی متخصص از چند نخ مخصوص قابل جذب استفاده که زیر پوست بینی رد می کند. در انجام اقدامات گفته شده ساختار بینی کاملا حفظ می‌شود و دیگر زیبا سازی بینی نیاز به برش و شکستن استخوان ندارد. این روش به مدت چند دقیقه انجام می شود که ابتدا متخصص از بی‌حسی موضعی برای حس بهتر بیمار استفاده می‌کند.لیفت بینی برای بالا کشیدن بینی و کشیدن پوست جهت رفع قوز و حفظ ظاهر بینی  استفاده شود و نیازی به گذراندن دوره نقاهت و انجام مراقبت های لازم بعد از جراحی نخواهد داشت.

 

آیا هر فردی می تواند لیفت بینی انجام دهد؟

لیفت بینی مانند هر روش زیباسازی برای هر فردی مناسب نیست و ممکن است بعد از انجام آن فرد دچار افتادگی مکرر شود که نیاز به انجام دفعات بیشتری برای ترمیم خواهد داشت تا شرایط لیفت ماندگار باقی بماند. پس برای این که بدانید شرایط شما با لیفت بینی قابل رفع است، به متخصص خوب مراجعه کنید. پزشک با معاینات لازم ساختار بینی را از تمام جهاد بررسی می‌دهد که تشخیص دهد مشکل افتادگی و قوز بینی با لیفت قابل حل است یا نه.

 

اطلاعات کامل تر در مورد روش های بدون جراحی و نتایج حاصل از انجام آن

خوب است یک سری نکات در مورد روش‌های بدون جراحی زیبایی بینی بدانید تا با آگاهی کافی برای انجام هر کدام از روش  های گفته شده در این مقاله اقدام کنید. اولین و مهمترین نکته در مورد روش‌های بدون جراحی بینی این است که مواردی مانند سایز بینی یا پرده‌ها و افتادگی ساختار بینی هرگز با این گونه عمل‌ها رفع نمی‌شود. همچنین مشکلات تنفسی نظیر انحراف و پلیپ بینی قابل درمان نیست. پس آنجا که روش های بدون جراحی هزینه کمتری نسبت به رینوپلاستی دارد، مدت زمان بهبودی آن ها بسیار کمتر است و گاهی اوقات فرد هیچ نیازی به گذراندن دوره بهبودی ندارد. اما تغییرات اعمال شده توسط این دسته از روش‌ها دائمی نیست و بعد از مدتی دوباره بینی به فرم اولیه باز می گردد.

این گونه روش ها برای کسانی که ترس از انجام جراحی دارند یا به خاطر مشکلات پیش زمینه ای نمی توانند جراحی انجام دهند، بهترین گزینه است. اما کسانی که دوست دارند تغییرات قابل توجهی مشاهده کنند و به یک فرم ایده‌آل از بینی برسند بهتر است عمل جراحی انجام دهند تا برای همیشه با ظاهری زیبا و فرم جذاب بینی مواجه شوند.

 

کدام روش برای اصلاح بینی مناسب تر است؟

اگر نمی دانید برای رفع مشکلات بینی کدام روش برای شما مناسب تر است، بهتر است با پزشک متخصص در زمینه روش های زیباسازی و جراحی مشورت کنید. در جلسه مشاوره پزشک تمام خواسته ها و نیازهای شما را با دقت گوش می دهد و متناسب با آن بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهد داد. در صورتی که انتظارات شما واقع بینانه نباشد، پزشک تمام جوانب کار را برای انجام جراحی بررسی  و شما را با عواقب کار آشنا می کند تا با آگاهی کامل برای انجام روش های مختلف بازسازی بینی اقدام کنید.

کدام روش برای اصلاح بینی مناسب تر است؟

هزینه زیبایی بینی بدون جراحی چقدر است؟

اگر تصمیمتان برای انجام هر کدام از روش های زیبایی بینی بدون جراحی گرفته اید، نگران قیمت نباشید. چرا که همان طور که گفتیم این گونه روش ها هزینه کمتری نسبت به جراحی دارند. برای اطلاعات دقیق در مورد هزینه زیبایی بینی بدون جراحی باید به پزشک مراجعه کنید تا پزشک با مشاهده شرایط شما روش ایده آل را انتخاب کند و میزان هزینه را برای شما مشخص کند.

 

فوایدی که انجام عمل زیبایی بینی بدون جراحی به همراه دارد.

این دسته از روش ها به خاطر غیر تهاجمی بودن مزایای زیادی به همراه دارند:

 • نیاز به گذراندن دوره بهبودی و بستری شدن ندارند و نتایج بعد از انجام زیباسازی قابل مشاهده است.
 • مقرون به صرفه می باشند.
 • حداکثر زمانی که برای انجام عمل زیبایی بینی بدون جراحی نیاز است حدود ۳۰ دقیقه می باشد.
 • این روش ها تحت بیهوشی انجام نمی شوند و تنها برای حس بهتر بی حسی موضعی استفاده خواهد شد.
 • هیچ عوارضی به همراه ندارند و جایگزین مناسبی برای عمل های جراحی اصلاحی رینوپلاستی می باشند.
 • نتایج دائمی نمی باشد. بنابراین در صورت عدم رضایت از ظاهر بینی می توانید عمل زیبایی را مجددا انجام دهید.