قیمت جراحی بینی

قیمت جراحی بینی

جدول محتوا

قیمت جراحی بینی استخوانی چقدر است؟

آیا قیمت جراحی بینی استخوانی متفاوت است؟ بالاتر است یا پایین تر؟

عوامل مختلفی در قیمت جراحی بینی تاثیر گذار هستند از جمله تغییراتی که نیاز است در جراحی زیبایی بینی انجام شود ، نوع بینی ،نوع پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و …، با توجه به اینکه فاکتورهای مختلفی در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار هستند به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی ( پوست نازک ولی غضروفها محکم ) چقدر است .

دستمزد جراح بینی استخوانی ممکن است به چندین میلیون برسد که بسته به شرایط هر جراح متفاوت است. دستمزد های ارائه شده توسط جراحان مختلف، ممکن است با توجه به نوع عمل مورد نیاز نیز متفاوت باشند. این امر منصفانه است، چرا که عمل های پیچیده تر، به تخصص، مهارت و زمان بیشتری در اتاق عمل نیاز خواهند داشت.

قیمت جراحی بینی

ایا قیمت جراحی بینی گوشتی بیشتر است؟

این نوع بینی ها بدلیل داشتن غضروف های ضعیف و نازکتر و پوست با ضخامت بیشتر که در افراد با چربی بالاتر دیده میشود کمی تامل برانگیز است. در بینی های گوشتی چون با تقویت غضروف شکل داده می شوند میبایست توسط متخصص با تجربه حتما انجام شود که برگشت به حالت اول اتفاق نیفتد و قبل از هر گونه اقدامی مشاوره صورت پذیرد که البته می تواند کمی گرانتر هم برای داوطلب این عمل در بیاید.

قیمت جراحی بینی ترمیمی بیشتر از عمل بار اول است؟

گاهی نتیجه مورد نظر در جراحی بینی حاصل نمی شود و نیاز به جراحی مجدد است. در صورت نیاز به جراحی مجدد توصیه می شود حداقل یک سال بعد جراحی دوم انجام شود. معمولا هزینه جراحی ترمیمی از جراحی زیبایی بینی برای بار اول بیشتر است.

عمل جراحی ترمیمی بینی طیف وسیعی دارد. اگر کار مختصر مانند برداشتن پره های بینی یا گذاشتن غضروف باشد و یا در مواردی که بخواهیم ترمیم را با استفاده از تزریق مایع یا ژل انجام دهیم، ترمیم به صورت سرپایی و در مطب انجام می شود و هزینه بستگی به جراح و هزینه عمل جراحی اول می تواند از چند صد هزار تومان تا چند میلیون باشد، زیرا هزینه برای هر فرد متفاوت است. اما در رابطه با یک عمل جراحی ترمیمی کامل یعنی در مواقعی که در جراحی قبلی نقص واضحی وجود داشته باشد، باید یک عمل جراحی کامل انجام شود و معمولا قیمت جراحی بینی  ترمیمی بیشتر است مگر اینکه بینی نقص زیادی نداشته باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

باید به این نکته توجه داشت که عمل دوم به علت چسبندگی عمل اول به خصوص غضروف که جراح را به برداشتن از غضروف گوش یا دنده و حتی غضروف اشعه دیده پیوندی ملزم می کند معمولا هزینه بیشتری نسبت به عمل اول دارد.

مطلب پیشنهادی: انواع عمل جراحی بینی 

ایا ممکن است بعد از عمل بینی هزینه اضافی بیشتر از توافق از من گرفته شود؟

گاهی در طول جراحی زیبایی بینی انجام عمل‌های دیگری نیز ضرورت می‌یابد که منجر به افزایش قیمت جراحی بینی می‌شود. یکی از عمل‌های نسبتاً رایج اضافی شامل پیوند بافت از بخش دیگری از بدن می‌شود که موقعی ضرورت می‌یابد که بخواهید قسمتی از بینی‌تان را بزرگتر کنید یا تغییری چشمگیر در آن به وجود آورید. ضمناً جراح پرداخت هزینه‌های اضافی را برای انجام جراحی بینی به روش باز مطالبه خواهد کرد، چرا که این نوع جراحی زمان بیشتری می‌برد.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی که در اصطلاح بینی عقابی یا قوز دار نیز نامیده می شود دارای پوستی نازک می باشد و همین ویژگی به ظرافت تراش استخوان بینی در حین جراحی کمک می کند تا بازتاب عمل بینی استخوانی بسیار زیبا جلوه نماید.

عوامل مختلفی سبب ایجاد شدن قوز و انحراف بینی در نتیجه تشکیل بینی استخوانی می شوند ، عواملی نظیر ژنتیک و وارد شدن ضربه به بینی می تواند در تشکیل بینی استخوانی تاثیر گذار باشند .

یکی دیگر از ویژگی های بینی استخوانی نازک بودن پوست بینی های استخوانی و غضروف های محکم است ، با انجام جراحی بینی استخوانی می توان کجی بینی وقوز آن را برطرف نمود .

معمولاً افرادی که بینی استخوانی داشته‌اند و اقدام به جراحی بینی استخوانی خود کرده‌اند ،از نتیجه جراحی بینی خود راضی بوده‌اند.بینی استخوانی بینی‌هایی را شامل می‌شود که دارای قوز استخوانی و محکم و برآمدگی روی بینی هستند.

در جراحی بینی استخوانی ،جراح برای اینکه بتواند قوز روی بینی را برطرف کند، یکی از روش‌های جراحی باز یا بسته را روی بینی بیمار انجام می‌دهد. به اعتقاد خیلی ها، عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی‌های گوشتی نتیجه بهتری دارد و معمولاً افراد از نتیجه آن راضی هستند.

جراحی بینی استخوانی به افراد کمک می‌کند تا برآمدگی‌هایی که روی بینی آن‌ها وجود دارد، در حین جراحی بینی استخوانی برطرف شود و به متناسب شدن بینی کمک می‌کند که سبب بالاتر رفتن زیبایی افراد شده و اعتماد به‌ نفس آنان را ارتقا می‌بخشد.همچنین بعد از جراحی بینی استخوانی، میزان کبودی و ورم ناشی از جراحی ، نسبت به بینی‌های گوشتی کمتر هست.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی گوشتی

خصوصیت این گونه بینی ها پوست ضخیم همراه با غدد چربی فراوان در قسمت نوک بینی به همراه پهن بودن سر بینی می باشد.

در این بینی ها بر خلاف نوک پهن و بزرگ، غضروف های ضعیفی دارند به نحوی که با فشار دست بر روی نوک بینی به راحتی پائین می آیند. در واقع به خاطر ضعف غضروف در این بینی ها، ساختار نگهدارنده و حمایتی بینی ضعیف است.

پس کوچک کردن و ضعیف کردن غضروف های این گونه بینی ها باعث افتادگی و پهن شدگی نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی می شود.از دیگر خصوصیات بینی گوشتی آن است که وقتی سر به عقب و بالا نگه داشته می شود به جای آنکه نوک بینی و کناره های آن حالت مثلث داشته باشند، حالت نیم دایره و یا ذوزنقه دارند.نکته دیگر در بینی های گوشتی آن است که به جای آنکه نوک بینی پهن باشد کمی بالاتر از نوک بینی پهن ترین قسمت بینی می باشد.عمل بینی گوشتی در این بینی ها خطرناک و غیر ممکن نیست به شرطی که اصول جراحی بینی این گونه بینی ها صحیح انجام شود.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی طبیعی

همان طور که گفته شد این گونه بینی ها ساختار غضروفی ضعیفی دارند، پس به جای برداشتن و کوچک کردن آنها باید غضروف آن ها را تقویت و اصلاح کرد.

چگونه بهترین دکتر بینی را پیدا کنم؟

انتخاب جراح مهم ترین مرحله در اقدامات پیش از عمل بینی است. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و حمل و نقل، امروزه انتخاب یک دکتر جراح پلاستیک خوب در تهران کار امکان ناپذیری نیست. تنها کافی است مراحل زیر را برای انتخاب جراح طی کنید:

 1. جست و جو در اینترنت و مشاهده نمونه کارهای جراحان بینی در سایت رسمی و اینستاگرام آن ها؛
 2. ارزیابی نظرات سایر بیماران و بررسی دقیق نمونه کارهای پزشک؛
 3. تهیه لیستی از آدرس و شماره جراحانی که نمونه کارهای موفق زیادی داشته اند؛
 4. مراجعه حضوری به مطب پزشکان و بررسی صحت رضایت بیماران و ویژگی های خود پزشک؛
 5. انتخاب بهترین جراح رینوپلاستی استخوانی با در نظر گرفتن ویژگی های او و تعیین وقت عمل

مطلب پیشنهادی: عمل بینی گوشتی

 چگونه بهترین دکتر بینی را پیدا کنم؟

ویژگی های بهترین جراح بینی چیست؟ قیمت جراحی بینی چقدر است؟

شاید با یک جلسه مشاوره نتوان به طور دقیق متوجه ویژگی های یک پزشک شد، اما می توان ضمن معاینه و همچنین مشاهده سایر بیماران تا حدود زیادی به عملکرد پزشک پی برد. در هنگام مراجعه حضوری، حتماً ویژگی های زیر را در پزشک جست و جو کنید:

 • تخصص و علم پزشک (بهتر است عمل توسط فوق تخصص جراحی صورت بگیرد)؛
 • داشتن نمونه کارهای منطقی و طبیعی (عدم به کار بردن مدل های منسوخ و غیراستاندارد)؛
 • مهارت، تجربه و دانش زیبایی در جراحی؛
 • گوش کردن دقیق به صحبت های بیمار و انتظارات او؛
 • آگاهی دادن به بیمار و مشاوره صحیح به او در صورت انتخاب مدل غیرمنطقی؛
 • اخلاق حرفه ای و ملاک قرار دادن سلامت بیمار پیش از هر چیز؛
 • رضایت درصد زیادی از مراجعه کنندگان او؛
 • ظرافت در کار؛
 • متعهد بودن؛
 • صبر و حوصله در پاسخ به مراجعه کنندگان؛
 • مشاوره دادن کامل و باحوصله به بیمار

سن مناسب برای انجام  رینوپلاستی

رشد بینی و دیگر اعضا صورت ، همزمان با اتمام سن بلوغ در افراد اتمام می یابد و از آنجایی که عمل زیبایی بینی ، باید پس از اتمام سن رشد بینی انجام گیرد ؛ گفته می شود که بهترین زمان جهت انجام جراحی بینی ، پس از سن بلوغ است.

لازم به ذکر است ، انجام جراحی زیبایی بینی پیش از سن بلوغ ، در رشد بینی و سایر اعضا صورت اختلال ایجاد کرده و منجر به بروز غیرقرینگی در صورت ، می گردد.

بعد از عمل بینی چه اقداماتی باید انجام شود؟

فارغ از استخوانی بودن یا گوشتی بودن بینی، بعد از عمل رینوپلاستی باید اقداماتی رعایت شود که از اهمیت زیادی برخوردارند. این اقدامات عبارتند از:

 • مصرف داروهای تجویز شده در ساعت مقرر؛
 • خوردن غذاهای نرم و ولرم مانند سوپ و فرنی؛
 • استفاده از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت بعد از جراحی برای کاهش ورم و کبودی بعد از عمل بینی؛
 • مصرف مایعات و آبمیوه های طبیعی (به ویژه آب کرفس و آب آناناس) برای کاهش ورم و کبودی؛
 • بلند نخندیدن، باز نکردن بیش از حد دهان، خمیازه نکشیدن با دهان باز؛
 • بالاتر قرار دادن سر نسبت به بدن در هنگام استراحت و خواب (این کار به جریان خون در بدن کمک می کند و سرعت بهبود کبودی ها و ورم ها رو کاهش می دهد)؛
 • آب نزدن به صورت تا بعد از باز کردن گچ بینی؛
 • مراقبت از بینی در برابر ضربه (تا زمانی که بینی کاملاً بهبود نیافته، در مکان های شلوغ مانند مترو و اتوبوس قرار نگیرید)؛
 • چسب زدن مداوم و صحیح به بینی؛
 • مراجعه منظم طبق نظر پزشک برای معاینه روند بهبودی؛
 • محافظت از بینی در برابر گرما و آفتاب (حداقل تا 2 ماه نمی توانید در معرض آفتاب و گرما قرار بگیرید و سولاریوم ممنوع است)؛
 • عدم استفاده از عینک تا حداقل 3 ماه بعد از جراحی؛
 • عدم مصرف الکل و دخانیات تا 2 ماه؛
 • بلند نکردن اجسام سنگین؛
 • ورزش نکردن تا 2 ماه بعد از عمل.

بعد از عمل بینی چه اقداماتی باید انجام شود؟

مراقبت های بعد از عمل زیبایی بیتی

در واقع بسیار مهم می باشد که کسانی که خواهان عمل بینی و جراحی بینی هستند مراقبت های قبل و بعد آن را رعایت و با دقت انجام دهند بنابراین اگر مایلید که نتیجه ی خوبی از عمل بینی خود بگیرید مراقبت های مهم بعد از عمل بینی که توسط پزشک به شما توصیه می گردد را به طور دقیق انجام دهید.

 • معمولا اگر برش یا بخیه ای در پوست بینی باشد در ظرف 4 تا 7 روز از روی بینی برداشته می شود.
 •  از کارها و فعالیت های سنگین پس از عمل بینی تا یک ماه خودداری کنید
 • در هنگام عطسه حتما کاملا با دهان این کار را انجام دهید و از حرکات زیاد صورت در زمان خندیدن و گریه کردن بپرهیزید .
 •  تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده از فین کرد بینی خود داری نمایید،فین کردن باعث جدا شدن بخیه ی بینی خواهد شد.
 • پس از جراحی بینی بهتر است از غذاهایی که نیار به جوبدن بالا مانند استیک غذاهای گوشتی و ساندویچ دوری کنید ، در بقیه ی غذاها نیازی به محدودیت نیست .
 • پس از عمل بینی موردی مهمی دیگری که لازم است رعایت نمایید ممنوعیت مقاربت جنسی تا 10 روز می باشد،
 • همجنین باید از استمنا نیز خودداری شود زیرا باعت ترشح آدرنالین در بدن شده و باعث افزایش تورم بعد از عمل بینی می شود و امکان خونریزی بینی بالا می رود.
 • پس از جراحی زیبایی بینی دندان ها را به آرامی مسواک بزنید
 • پس از عمل بینی و جراحی بینی از مکالمه های زیاد و فعالیت های اجتماعی و از بیرون زیاد رفتن امتناع کنید.
 • بعد از جراحی بینی از حمام رفتن و شستن موها دوری کنید فقط در روز برداشتن گچ بینی این کار را کنید که مبادا گچ شما در روزهای اول مرطوب شود.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی استخوانی

نتیجه

تعیین هزینه نهایی رینوپلاستی ، نیازمند بررسی پارامترهای بسیار و انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح بینی می باشد ؛ به همین علت ، به کسانی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی گرفته اند ، توصیه به مراجعه نزد جراح زیبایی بینی می گردد.برای رزرو وقت مشاوره حضوری رایگان نام نام خانوادگی شماره تماس خود را ارسال نمایید.

لازم به ذکر است در برخی از مواقع ، افراد زیباجو خواستار جراحی بینی به دنبال پزشکی با حداقل هزینه می باشند و از این رو ، نسبت به تجربه و مهارت پزشک چشم پوشی کرده و تنها هزینه را مدنظر قرار می دهند ؛ بدین ترتیب با انتخاب جراح بینی بی تجربه ، احتمال بروز عوارض ناشی از عمل بینی در آن ها افزایش می یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمل بینی گوشتی

امروزه بین مردم عمل جراحی بینی گوشتی طرفداران زیادی دارد و با گذشت زمان به تعداد طرفداران آن ها افزوده می شود؛ بعضی از افراد

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)