برترین مطب جراحی بینی در تهران

جراحی ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

جدول محتوا

جراحی ترمیمی بینی چیست؟

جراحی ترمیمی بینی : در میان انواع جراحی زیبایی که وجود دارد، جراحی ترمیمی بینی یا ثانویه به عنوان یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که بینی به دلیل ساختار پیچیده‌ای که دارد، انجام هرگونه جراحی را روی آن، حتی برای بار اول مشکل می‌سازد. به همین خاطر، انتخاب بهترین جراح ترمیمی بینی  یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از انجام این جراحی زیبایی باید انجام دهید

جراحی ترمیمی بینی

نکاتی که برای جراحی بینی ثانویه (Revision rhinoplasty)باید به ان توجه کنید

 • در انتظارات خود واقع گرا باشید
 • بدانید که پیچیدگی های عمل جراحی رینوپلاستی با هر بار جراحی مجدد بیشتر می شود.
 • ممکن است چهارچوب بینی شما آنقدر سالم نباشد که بتواند یک جراحی دیگر را تحمل کند. در این صورت باید بیشتر صبر کنید و یا حتی از انجام جراحی صرفنظر کنید.
 • بافت زخمی در داخل بینی نباید وجود داشته باشد یا مقدار آن در کمترین حد ممکن باشد.
 • نباید در یک سال اخیر هیچگونه عمل جراحی بینی انجام داده باشید. به عبارت دیگر یک سال از جراحی بینی قبلی تان گذشته باشد.
 • در صورتی که به هر دلیل از جراحی قبلی بینیتون راضی نیستید به هیچ وجه درخواست اقدام فوری از جراحتان نداشته باشید.

چرا برای عمل ترمیمی  بینی باید یک سال باید صبر کرد؟

جراحی زیبایی ( پلاستیک ) بینی عملی است که در طی آن جراح روی اسکلت بینی تغییراتی ایجاد می کند تا بینی ظاهر زیباتری پیدا کند و تناسب بهتری با اجزاء دیگر صورت داشته باشد و در کل زیبایی کل صورت افزایش یابد . برای این اقدام جراح ناچار است که پوست بینی را از روی اسکلت غضروفی – استخوانی آن جدا کند تا بتواند تغییرات مورد نظر را روی ساختار بینی اعمال نماید . بعد از انجام جراحی بینی، مدت یکسال طول می کشد تا پوست به طور کامل به اسکلت زیر خود اتصال یابد و فرآیند ترمیم کامل شود . در این مدت بینی ورم دارد و ظاهر نهایی آن مشخص نشده است . فرمی از بینی که بعد از یک سال ایجاد می شود تقریبا همان فرم و شکل نهایی بینی  شما است .

[maxbutton id=”1″ ]

چرا جراحی زیبایی ترمیمی بینی نیاز می‌شود؟

درصورتی‌که پس از عمل جراحی اولیه، هنوز ناهماهنگی‌هایی وجود داشته باشد یا اختلالاتی به‌تازگی ایجاد شده باشد و یا شرایط بیمار بدتر گردیده باشد ویا فرد در تنفس خود دچار مشکل باشد، عمل زیبایی بینی ثانویه یا عمل دوباره بینی برای بیماران درخواست می‌شود. ممکن است در اثر عارضه‌های پیش‌بینی نشده و یا مانورهای نادرست جراح، ناهماهنگی‌هایی در بینی ایجاد شود، همچنین ممکن است ویژگی‌های بینی با دیگر ساختارهای صورت، تناسب و هماهنگی نداشته باشند.

رایج‌ترین دلیل برای انجام عمل جراحی ترمیم بینی، بدتر شدن شرایط تنفسی بیمار است. متخصص جراحی زیبایی بینی، به‌دقت به درخواست شما گوش می‌دهد. سپس ساختار بینی شما را از داخل و بیرون به‌دقت ارزیابی می‌کند. فرایند درمان با جزئیات دقیق و ظریف آن باید طرح‌ریزی و مشخص شود، این کار نیاز ما را به اصلاحات بیشتر در آینده کاهش می‌دهد وریسک عمل ترمیمی بینی را کاهش میدهد.

مطلب پیشنهادی: انواع عمل جراحی بینی 

 چرا باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کنید

مقداری دقت داشته باشید و پرس و جوی لازم و کافی را از اطرافیان بکنید همچنین از بهترین روش ها دیدن نمونه ایی از جراحی های بینی گذشته جراح بینی مورد نظر شما می باشد.

جراحی بینی گوشتی توسط دکتر محمدرضا مریدزاده

چه زمانی باید جراحی بینی ترمیمی انجام بگیرد؟

هنوز هم بین جراحان بینی مختلف درباره جواب این سوال اختلاف نظرهایی وجود دارد. گاهی اوقات پیشنهاد می شود که حداقل 1سال از انجام عمل بینی اول گذشته باشد و پس از آن برای عمل ترمیم بینی تصمیم گیری شود.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی گوشتی

اما گاهی هم گفته شده که بعضی از نقایص بینی را قبل از یک سال می توان برطرف کرد.

ایراداتی مانند از بین بردن برآمدگی استخون کوچکی که جراح بینی فراموش کرده و بعد از اینکه از عمل بینی اول شش ماه گذشته باشد به راحتی عمل ترمیمی بینی برای این امر صورت می گیرد. در هر صورت جراح بینی شما با معاینه می توان این تصمیم را بگیرد.

آیا نیاز است برای جراحی ترمیمی بینی بیهوشی عمومی انجام بگیرد ؟

جراحی ترمیم بینی می تواند برای اهداف مختلفی انجام بگیرد.در صورتی که جراحی بینی برای رفع مشکلات خفیف انجام می گیرد می توان با نظر بیمار جراحی بینی را با بی حسی موضعی انجام داد.

اما در موارد شدید تر متخصص بیهوشی باید بیهوشی را برای بیمار انجام دهد. زیرا در زمان بیهوشی جراح بینی راحت تر تغییرات لازم مانند برطرف کردن برجستگی های کوچک و یا جمع کردن پره های بینی و غیره را اعمال می کند و راحت تر می تواند جراحی بینی را تحت کنترل داشته باشد.

جراحی ترمیمی بینی چگونه است ؟

روش انجام جراحی ترمیمی بمانند جراحی اولیه بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. مناسب بودن کدام یک از این روش‌ها برای شما به هدفتان از انجام عمل ترمیمی بینی و شرایط بینیتان وابسته است. این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. تلاش جراح این است که اصلاح و رفع مشکل بینی را از زخم های داخلی استفاده کند، در صورتی که امکان آن وجود نداشته باشد متخصص از چند برش خارجی کوچک استفاده خواهد کرد. در این حالت دسترسی جراح به غضروف و استخوان بینی برای تغییر شکل و بهبود عملکرد سیستم تنفسی راحتتر خواهد بود.

جراحی بسته مزایای بیشتر و خطر کمتر برای بافت های بینی دارد و جراحی باز به جراح این امکان را می‌دهد تا به صورت گسترده به استخوان ها و غضروف بینی دسترسی داشته و تغییرات لازم را اعمال کند. برای رفع مشکل و ایجاد تقارن جراح تصمیم به اضافه یا حذف بخشی از غضروف خواهد گرفت. در صورتی که نیاز به اضافه کردن غضروف باشد جراح می‌تواند از غضروف موجود در گوش فرد استفاده کندیا غضروف های دنده. (از مواد دیگری هم می‌توان برای ایمپلنت استفاده کرد.)

روش های عمل ترمیم بینی

بهترین جراح ترمیم بینی با توجه به شرایط بیمار و نوع تغییرات اعمالی از یکی از دو روش باز یا بسته استفاده می کند:

 1. روش باز: به طور معمول، اگر تغییرات عمده ساختاری وجود داشته باشد، رویکرد باز ممکن است استفاده شود . دراین روش برش ها در قسمت خارجی بینی زده می شود. معمولا از این روش برای بالابردن پل بینی در بین سوراخ های بینی استفاده می شود.
 2. بسته :در این روش برش های کوچکی در داخل بینی زده می شود تا به ساختار بینی دسترسی پیدا کرد  که به آن اندونازال می گویند . اصلاح کانتور های کوچک می تواند از طریق روش “بسته” انجام شود.

جراح قبل از انجام عمل طرحی برای بینی در نظر می گیرد و با توجه به آن جراحی را انجام می دهد. برای اطلاع بیشتر درباره چگونگی انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی با شماره تماس مرکز زیبایی تهران سرجیکال تماس بگیرید

تیغه میانی بینی

غضروف های این ناحیه معمولا در جراحی بینی اولیه برداشته می شود اما در صورتی که وجود داشته باشد برای ترمیم بینی بسیار مفید واقع خواهد شد زیرا احتمال کج شدن و یا جذب شدن آن بسیار پایین است. اما حجم آن کم است و در بیشتر مواقع نمی تواند برای نیاز های جراح بینی پاسخ گو باشد .و جراح به غضروف قسمت های دیگیری از بدن بیمار نیازمند میشود.

گوش

می توان با برشی در قسمت پشت گوش و بدون اینکه در گوش تغییر چندانی احساس نشود غضروف لازم برداشته شود.این غضروف ضخامت زیادی دارد و شاید چندان نتواند در جراحی ترمیم بینی از آن  به طور مفید استفاده کرد که البته هم خیلی از بیماران تمایل ندارند برشی در گوش آنها ایجاد شود .

دنده ها

برش ها در زیر سینه ایجاد می شود و غضروف ها خارج می شوند از مزیت های این روش تهیه کردن مقدار زیادی غضروف است ولی از معایب آن دردناک بودن آن و جراحی دیگر در قسمت دنده ها می باشد و حتی به دلیل جنس این غضروف ها ممکن است در دراز مدت مشکلاتی به وجود بیاید.

شرایطی که عمل ترمیم بینی را دشوار می سازد :

 • افرادی ک علاوه بر بد فرمی های ایجاد شده در بینی، پوستی با جنس بسیار نازک یا بسیار ضخیم دارند.
 • در بینی یا صورت بیمار انحراف وجود داشته باشد.
 • در پوست، بخصوص در قسمت سوراخ های بینی و پره ها، برش های زیادی ایجاد شده باشد.
 • پوست فرد کوچک و آسیب دبده باشد.

اکثر بیمارانی که تحت جراحی بینی ثانویه قرار می گیرند، علاوه بر اینکه بینی شان بسیار کوچک می شود، پوست بینی آنها نیز سفت و کوچک می گردد. ماساژ پوست برای این نوع بیماران باعث می شود تا پوست، خاصیت شلی و نرمی قابل قبولی بیابد و بتوان پیوند غضروف های مورد نیاز را انجام داد و بینی را متناسب نمود.

در نهایت توصیه ما به کسانی که برای بار دوم تصمیم به جراحی بینی ثانویه می گیرند، این است که یک سال بعد از جراحی بینی اولیه اقدام نمایند و بافت زخمی در داخلی بینی در کمترین میزان یا صفر باشد

1

مطلب پیشنهادی: عمل بینی استخوانی

اهمیت پوست در جراحی ترمیم بینی

به دلیل برش های ناشی از جراحی بینی اولیه زخم و بافت های جدیدی، ایجاد می شود  و در جراحی ترمیم بینی،جراح بینی دچار محدودیت هایی در ایجاد برش های جدیدی بر روی بینی می شود. از این رو برش های جدید باید به گونه ای ایجاد شوند که آسیبی به پوست بینی وارد نشود. جراح بینی باید از مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد تا  با ایجاد برش های دقیق، از رسیدن آسیب به بینی جلوگیری نماید تا نتیجه جراحی ترمیم بینی رضایت بخش حاصل شود.

زمانی که در جراحی زیبای  بینی اولیه، آسیب زیادی به پوست بینی وارد شده باشد، جراحی ترمیم بینی با دشواری زیادی انجام می شود و در این حالت نیاز به جراح متخصص و توانایی می باشد. جراح بینی باید از مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد تا  با ایجاد برش های دقیق، از رساندن آسیب به بینی جلوگیری نماید تا نتیجه جراحی ترمیمی بینی رضایت بخش حاصل شود.

روبه رو شدن با آسیب های وارد شده  به قسمت نرم بینی که ناشی از جراحی بینی اولیه می باشد، از مهم ترین مشکلات عمل جراحی ترمیم بینی می باشد. بدون شک در هر جراحی بینی به دلیل ایجاد ساختار جدید بینی، تغییراتی توسط جراح بر روی نسج  بینی صورت می گیرد و از این رو نسج نرم بینی (تشکیل شده از پوست و چربی و عضلات بینی) آسیب می بیند.

تاثیر پوست در عمل ترمیمی بینی

از تفاوت عمده ای که جراحی ترمیم بینی با جراحی بینی اولیه دارد، تحمل نکردن زخم ها و التهاب و ورم های ناشی از جراحی ثانویه می باشد. و فرد باید انتظارات واقع بینانه ای نسبت به عمل ترمیمی بینی داشته باشد، و نباید نتیجه ایده آلی را تصور نماید.

نوع و خاصیت ارتجاعی بودن پوست در جراحی بینی اولیه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، به طور کلی افرد با پوست های خیلی نازک و خیلی ضخیم بینی کاندیدای خوبی جهت جراحی بینی نمی باشند، زیرا در پوست های نازک کوچک ترین خطای جراح بینی نمایان می شود و در پوست های ضخیم تغییرات ایجاد شده دیده نمی شوند.

هزینه عمل ترمیمی بینی

عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) یکی از پیچیده‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی و جراحی ترمیمی بینی دشوارترین عمل بینی است. بعضی شرایط و عوارض جراحی را طولانی‌تر می‌کند و مهارت بالاتری را برای انجام یک عمل موفق می‌طلبد. عمل بینی این بار باید با دقت و مهارتی بیشتر از عمل جراحی اولیه انجام شود. بنابراین بدیهی است که هزینه‌های مربوط به اتاق عمل بالاتر می‌رود، هزینه‌های بی‌حسی و تحت نظر گرفتن بیمار برای مدتی طولانی‌تر نیز هزینه عمل را افزایش می‌دهد اما در کل پزشکی که انتخاب میکنید تاثیر بسیاری در مشخص کردن هزینه عمل شما دارد.و همچنین در نظر داشته باشید هزینه عمل ترمیمی  بینی از هزینه عمل زیبایی بینی اولیه بیشتر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

بر خلاف گذشته که بسیاری از مردم به دنبال انجام دادن جراحی های غیر طبیعی مانند جراحی نیمه فانتزی و عروسکی بودند، امروزه به دنبال

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)