رینوپلاستی

رینوپلاستی

جدول محتوا

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی بینی یا جراحی پلاستيك بينی
جراحي پلاستيك بيني يا رينوپلاستي بینی با در نظر گرفتن شكل مناسب بينی براي هرصورت با برداشتن قسمت‌هاي اضافي و حالت دادن به قسمت‌‌هاي باقي مانده صورت ميگيرد بديهي است در اين عمل بيني بادرنظرگرفتن ساير اجزاي صورت فرم داده ميشود در واقع بهترين شكل بيني زماني است كه با ساير اجزاء صورت هماهنگي داشته باشد.
در طي عمل رينو پلاستي اشكالات مختلف بيني را مي توان رفع نمود از جمله:
۱- بزرگ بودن اندازه بيني
۲- افتادگي نوك بيني يا كم بودن زاويه بيني ولب
۳- قوز دار بودن بيني
۴- پهن بودن بيني
۵- بزرگ بودن سوراخ‌هاي بيني
۶- در رفتگي تيغه بيني وغير قرينه بودن سوراخ هاي بيني
۷- اصلاح بزرگ بودن نوك بيني
۸- اصلاح انحراف تيغه بيني
۹- اصلاح دفورمیتي‌هاي بيني ناشي ازضربه هاي قبلي ويا اعمال جراحي قبلي بينيرینوپلاستی چیست

عمل بینی

عمل هایی که روی بینی انجام میشود به لحاظ تکنیک های بکار رفته در دو گروه کلی طبقه بندی میشوند.
۱-عمل بینی باز
۲-عمل بینی بسته
البته علاوه بر تکنیک های عمل های زیبایی و بینی نقش خود جراح هم اهمیت فوق العاده ای دارد و ما توصیه نمیکنیم هر کسی را که خود را جراح بینی مینامد برای انجام عمل بینی به او مراجعه کنید. اندک جستجو در دنیای مجازی کافیست تا بتوانید به لیستی از بیماران و مراجعان قبلی افرادی که خود را جراح زیبایی و پلاستیک متخصص و حرفه ای معرفی میکنند دست یابید تا بتوانید سطح صداقت و توانایی آنها را بسنجید.

رژیم غذایی روز جراحی بینی:

غذاهای سفت ممنوع و خوردن سوپ و سیب زمینی پخته و سبزیجات آب پز بلامانع است.
خوردن غذاهای دیرهضم توصیه نمی شود.
از مصرف غذاهای تند و فلفلی دوری کنید.
مایعات بنوشید اما بدون نی .
روز جراحی ازخوردن میوه های اسیدی مثل پرتغال و آب پرتغال خودداری کنید.
آب انبه و آب آناناس و میوه آناناس پوره شده برای روزهای اول بعد از جراحی بینی مناسب هستند.

مواد غذایی مفید برای هفته اول بعد از عمل بینی :

روز دوم به بعد وضعیت کم کم بهتر شده و فرد می تواند راحت تر غذا بخورد ولی به یاد داشته باشید که پرخوری و کم خوری هر دو به یک اندازه در این دوران مضر خواهند بود. هفته ی اول بعد از جراحی زیبایی بینی شما دوره نقاهت را سپری می کنید و نباید برای کاهش وزن از این فرصت استفاده کنید پس رژیم غذایی مغذی در دفعات بیشتر و حجم کمتر را پیش بگیرید.

ویتامین C و D و ماده معدنی زینک یا روی که بسیار مهم هستند زیرا ویتامین C و زینک در بهبود سریع زخم بسیار اهمیت دارند که بهتر است با منابع غذایی ویتامین A همراه شوند. فراموش نکنید که زینک در غلات و انواع گوشت ها، ویتامین A در انواع گوشت ها و لبنیات و ویتامین C در انواع میوه ها و سبزیجات تازه به خصوص مرکبات وجود دارد و مصرف شان به تسریع روند نقاهت کمک می کند.

فشار خون و رینوپلاستی

در این بخش می خواهیم درباره فشار خون و جراحی بینی صحبت کنیم. برخی از افرادی که می خواهند برای انجام عمل بینی اقدام کنند دچار فشار خون هستند و این سوال برایشان پیش می آید که آیا عمل بینی در افرادی که دارای فشارخون هستند ممکن است؟

فشار خون بالا چیست؟

قبل از اینکه به نقش فشار خون بالا در عمل بینی بپردازیم بهتر است کمی بیشتر با فشارخون اشنا شویم.
زمانی که خون با سرعت بالا در بدن پمپاژ شود فرد دچار فشار خون بالا می شود. فشار خون با دو عدد سیستولیک ( فشارخون روی سرخرگ در زمان ضربان قلب ) و دیستولیک ( فشارخون روی سرخرگ بین دو ضربان قلب ) اندازه گیری می شود. در فشار خون نرمال عدد سیستولیک زیر ۱۲۰ و عدد دیستولیک زیر ۸۰ می باشد. مهمترین علائم فشار خون بالا عبارت اند از :
خون دماغ
قرمز شدن صورت
سرگیجه و سردرد
احساس خواب آلودگی
سردرگمی

فشار خون چه تاثیری در رینوپلاستی دارد؟

با توجه به اینکه فشار خون بالا باعث تغییر ضربان قلب می شود ممکن است این مسئله در اثر بیهوشی حین عمل بینی نیز رخ دهد به همین دلیل متخصصان بیهوشی در طول عمل تنفس و ضربان قلب بیمار را کنترل می کنند. امروزه از انواع بیهوشی در جراحی بینی استفاده می شود که در برخی از آنها بیمار به صورت کامل بیهوش نشده و فقط به صورت آرام و بدون حرکت در حالت خواب و بیداری قرار می گیرد. بنابراین در صورت تشخیص پزشک استفاده از این روش ها برای بیماران مبتلا به فشار خون خطر کمتری را به همراه دارد.
نکته :
۱ _ در جلسه مشاوره حتما بیماری خود را با پزشک در میان بگذارید.
۲ _ اگر از داروی فشار خون استفاده نمی کنید حتما قبل از جراحی بینی دوره درمان را آغاز کنید.
۳ _ لیستی از داروهایی که مصرف می کنید را تهیه کرده و در اختیار پزشک قرار دهید.

فشارخون چه تاثیری در عمل بینی دارد

جراحی بینی بعد از بارداری

علت این که بسیاری از جراحان بینی و متخصصین جراحی زیبایی عنوان می کنند که جراحی بینی قبل یا بعد از دوران بارداری و زایمان انجام شود این است که ممکن است انجام جراحی بینی در این دوران بر مادر و جنین آسیب های بزگشت ناپذیری وارد کند.
همچنین به دلیل تورم های که در دوران بارداری در بدن مادران عزیز ایجاد می شود، اصلا انجام این جراحی بینی در این دوران توصیه نمی شود. زیرا در نتیجه ی جراحی تاثیر منفی می گذارد.
علت های متعدد دیگری نیز می باشد که انجام جراحی بینی را همزمان با بارداری منع می کنند، مانند مصرف برخی از دارو ها قبل و بعد از جراحی بینی است که جراح بینی برای فرد تجویز می کند و ممکن است برای جنین و مادر خطرناک باشد.
همچنین در دوران بارداری دارو هایی توسط مادر مصرف می شود که در پروسه ی رینوپلاستی احتمال بروز عوارض جانبی مانند خونریزی برای مادر وجود دارد. به همین دلیل باید جراحی بینی را به بعد از زایمان موکول نمود.
حالا برای مادر این سوال پیش می آید که آیا می توان در دوران شیردهی، جراحی بینی انجام داد؟

جراحی بینی در دوران شیردهی

انجام رینوپلاستی در دوران بارداری منعی ندارد.  به دلیل این که حین انجام جراحی زیبایی بینی، از داروهای بیهوشی استفاده می شود، پس ممکن است بر روی نوزاد تاثیر گذاشته و برای او عوارضی را ایجاد نماید. پس توصیه می شود تا بعد ازاتمام دوران شیردهی نیز جراحی زیبایی بینی به تعویق بیوفتد.
همچنین بعد از عمل بدن مادر دارای ورم های بارداری است و مدت زمانی را نیاز دارد تا این ورم ها از بین رود. پس بهتر است بعد از رسیدن به موقعیت مطلوب بدنی به فکر جراحی بینی باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمل بینی گوشتی

امروزه بین مردم عمل جراحی بینی گوشتی طرفداران زیادی دارد و با گذشت زمان به تعداد طرفداران آن ها افزوده می شود؛ بعضی از افراد

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)