برترین مطب جراحی بینی در تهران

عمل بینی عروسکی

حفظ عملکردطبیعی تنفس

جدول محتوا

عمل بینی عروسکی چگونه است؟

جراحی بینی فانتزی یا عمل بینی عروسکی نوعی جراحی بینی زیبایی است. متناسب بودن بینی با بقیه اجزای صورت، زیبایی و جذابیت  بیشتری در چهره فرد ایجاد می‌کند و بر عکس، یک بینی نازیبا و نامتقارن، باعث به هم خوردن این تناسب می‌شود و زیبایی و جذابیت چهره را کم می‌کند.

اگر فرد حس خوبی به چهره خود نداشته باشد و فکر کند که زیبا نیست، همین موضوع می‌تواند اعتماد به‌ نفس فرد را مختل کرده و باعث کم شدن حضور فرد در اجتماع شود.عمل بینی عروسکی

مدل  بینی مناسب برای بینی های گوشتی

برخی از انواع عمل جراحی بینی برای افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند و پوست بینی آن‌ها چرب  و ضخیم است، توصیه نمی‌شود. برای مثال، تجربه ثابت کرده افرادی که بینی‌های گوشتی  دارند و اقدام به جراحی بینی  مدل عروسکی کرده‌اند، از نتیجه عمل ناراضی بوده‌اند. همچنین، در صورتی‌ که افراد جراحی بینی فانتزی انجام دهند و پس از عمل از نتیجه راضی نباشند و بخواهند جراحی ترمیمی بینی انجام دهند، به علت اینکه بینی‌شان بیش‌ازحد کوچک‌ شده، ترمیم بینی آن‌ها بسیار مشکل خواهد بود. افرادی که برای جراحی مدل بینی عروسکی مناسب هستند، دارای بینی‌های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم هستند.

برای جراحی بینی مدل فانتزی، باید قبل از عمل، ساختار و نوع بینی، ارزیابی‌ شده و مورد بررسی و معاینه دقیق قرار گیرد تا نتیجه جراحی  بینی شما موفقیت‌آمیز باشد. همچنین، برای موفقیت در عمل بینی طبیعی  و یا بینی فانتزی باید نزد جراحی بروید که قادر باشد، جراحی بینی خوب انجام دهد.افراد با بینی استخوانی، کاندیدای مناسبی برای عمل بینی عروسکی هستند. برای جراحی بینی باید توجه داشت که صدمه‌ای به بینی بیمار و تنفس او وارد نشود و بینی با سایر اجزای صورت در هماهنگی و تناسب باشد. افراد متقاضی جراحی بینی فانتزی نباید برای کوچک کردن بیش‌ از حد بینی اصرار کنند چون ممکن است به‌ ظاهر و عملکرد بینی صدمه برسد. از مشخصات بارز مدل بینی فانتزی، قوس روی بینی، نوک سربالا و اندازه  بسیارکوچک ان است. جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی برای بینی‌های بزرگ و گوشتی  با پوست ضخیم توصیه نمی‌شود.

 

قبل از عمل بینی و جراحی پلاستیک بینی باید بدانید که کدام مدل  بینی برای صورت شما مناسب تراست

اکثر مراجعین که به کلینیک های زیبایی برای انجام عمل بینی اقدام میکنند  دوست دارند بعد از جراحی  بینی یک بینی شیک و زیبا داشته باشند که هماهنگی با اعضای دیگر صورتشان ایجاد کرده باشد ، ولی این گفته یعنی چه ؟ چرا بعضی اوقات فرد بعد از جراحی خیلی زیباتر می شود و یا برعکس تعادل زیبایی در صورتش به هم می خورد؟

نکات مهم درباره جراحی بینی فانتزی

امروزه جراحی بینی فانتزی ، مورد توجه عده زیادی  از افراد قرار دارد و متقاضیان آن را عمدتا خانم ها ؛ بخصوص خانم های جوان تشکیل می دهند.

لذا لازم دانستیم در این مجال ؛ به ذکر یک نکته ای کلیدی و مهم ، در خصوص این مدل از جراحی بینی بپردازیم.

در جراحی بینی فانتزی یا اصطلاحا عروسکی باید در عین کوچک کردن سایز بینی و لحاظ نمودن دیگر ویژگی های بینی فانتزی ، تناسب بینی با سایر عناصر صورت حتما مد نظر قرار داده شود ؛ تا جایی که جراحی بینی به فرم فانتزی ، منجر به بر هم خوردن هارمونی و توازن صورت نشود.

به عنوان مثال ؛ افرادی که صورت بزرگی دارند و دیگر اجزای چهره شان نیز از ابعادی بزرگ برخوردار است ، گزینه مناسبی برای جراحی مدل بینی فانتزی به شمار نمی روند و نباید این مدل را انتخاب کنند ؛ چرا که این انتخاب به نارضایتی آن ها از نتیجه عمل خواهد انجامید.

 یک جراح بینی خوب در جراحی بینی فانتزی چه اقداماتی می کند ؟

جراح بینی جهت انجام جراحي بيني فانتزي می بایست به منظور کوچک نمودن بینی ساختار بینی را مورد بررسی قرار دهد.

جراح بینی نباید اقدام به کوچک نمودن بینی به صورت غیر طبیعی  داشته باشدچرا که کوچک کردن بیش از اندازه بینی منجر به بروز اختلالات تنفسی برای بیمار می گردد.

در جراحي بيني فانتزي تمرکز اصلی پزشک بر روی نوک بینی می باشد و تغییرات ایجاد شده روی نوک بینی می بایست با سایر جراحی های بینی متفاوت باشد به طوری که در این نوع جراحی می بایست نوک بینی حالت دار تر و بارزتر از دیگر انواع جراحی ها باشد.

جراح بینی بر اساس تناسب چهره و مطابق سلیقه بیمار اقدام به گرد نمودن یا زاویه دار کردن نوک بینی می نماید و همچنین جهت عروسکی کردن بینی نوک بینی را کمی سر بالا می کند

افراد مناسب برای جراحی بینی فانتزی چه کسانی هستند؟

شاید با فکر کردن به بینی های فانتزی، مدل های سربالا با کمی قوس ذهنتان را به خود مشغول کنند. برای ایجاد تغییرات مورد نیاز برای فرم فانتزی، لازم است تا بینی از استحکام بیشتری برخوردار باشد.

یک بینی استخوانی را در نظر بگیرید. چه نشانه هایی نظرتان را جلب می کند؟ مطمئنا بافت استخوانی مشهود و پوست نازک این مدل بینی ها اولین نشانه هایی هستند که در نگاه اول نظرتان را جلب می نمایند.

بافت استخوانی و بانک غضروفی مناسب از ویژگی های بارز بینی های استخوانی می باشند. بنابراین جراح بینی فضای بیشتری برای اعمال تغییرات مورد نیاز برای کسب نتیجه ی ایده آل را خواهد داشت.

بنابراین با کمی تامل می توانید به این نکته برسید که؛ بینی های استخوانی کاندید مناسب تری برای فرم های نیمه فانتزی و عروسکی می باشند.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و عروسکی چیست ؟

در جراحی بینی طبیعی فرم طبیعی خود بینی حفظ می شود و فقط ایرادات بینی رفع می گردد.

در جراحی بینی طبیعی بینی بیش از اندازه کوچک نمی شود و چین های طبیعی اطراف بینی حفظ می گردد.

در بینی طبیعی ، بینی خیلی سربالا نشده و به دلیل کوچک شدن بینی اختلالی در تنفس بینی بیمار ایجاد نمی شود.

مرکز زیبایی تهران سرجیکال یکی از بهترین  مرکز های زیبایی زیر نظر بهترین جراحان بینی معمولا به بیماران خود توصیه می کند که برای به دست آوردن نتیجه ایده آل از جراحی زیبایی بینی جراحی بینی طبیعی  و نیمه فانتزی انجام دهند.

شما می توانید نمونه جراحی های بینی ما را را در صفحه اینستاگرام و گالری تصاویر وب ما مراجعه کنید.

تفاوت بینی طبیعی و فانتزی

خواسته عمومی مراجعه‌کنندگان برای جراحی زیبایی بینی‌ چیست؟

در نژاد ایرانی، معمولا افراد بینی بزرگی دارند، از این رو اولین خواسته فردی که عمل می‌کند، کوچک‌تر شدن بینی است. البته این موضوع سال‌های گذشته نسبت به حال صحت بیشتری داشت به طوری که افراد فرم‌های عروسکی و فانتزی را بیشتر می‌پسندیدند.

خوشبختانه اکنون افراد بیشتر مدل‌های طبیعی و شیک را می‌پسندند ولی درصدی از همین افراد از روی ناآگاهی از عمل جراحی بینی ، پس از عمل رضایت خود را از دست می‌دهند، این دسته معمولا تحت تاثیر نظر دوستان خود قرار گرفته و می‌گویند بینی کوچک تری می‌خواهند و دوباره تصمیم به جراحی دیگری می‌گیرند. متاسفانه گاه دیدگاه جامعه تعیین‌کننده مدل بینی و رضایتمندی افراد است. فردی که تحت تاثیر افکار دیگران در جامعه اقدام به انجام این گونه اعمال می‌کند، به طور قطع نتیجه مثبتی از عمل خود نخواهد گرفت.

در بین این مدل‌های بینی، مدل بینی فانتزی یا عروسکی چقدر طرفدار دارد؟

مدت‌ها بینی ایده‌آل افراد در کشور، بینی فانتزی عروسکی بود. بینی عروسکی کوچک، سربالا و دارای قوس است. اگرچه فرم فانتزی بینی شیک و زیباست، اما برای تمام افراد توصیه نمی‌شود.

فردی که بینی خیلی بزرگی دارد نباید توقع داشته باشد جراح بینی ، بینی فانتزی و کوچکی برای او درست کند زیرا سایز بینی را تا حد کمی می‌توان کوچک کرد و نمی‌توان به یکباره سایز بینی را نصف کرد؛ چرا که بینی عملکرد قبلی خود را از دست می‌دهد. بخصوص در بینی‌های گوشتی که رزرو تنفسی بینی پایین است با کاهش زیاد حجم، عملکرد تنفسی دچار اختلال می‌شود به طوری که صدای تنفس فرد شنیده می‌شود، در حالی که تنفس منظم و طبیعی صدادار نیست.

عوارض انتخاب نامناسب مدل بینی چیست؟

انتخاب مدل مناسب بینی نکته مهمی است که در میزان موفقیت عمل جراحی نقش بسزایی دارد. فرم چهره در صورت اولین ملاک انتخاب مدل بینی است و بر این اساس اگر چهره فرد بزرگ و کشیده است، مدل بینی انتخابی او باید متناسب با چهره خیلی کوچک و قلمی نباشد و برعکس این موضوع نیز صادق است. اگر فردی صورت کشیده و لب برجسته داشته باشد و بخواهد بینی خیلی کوچک داشته باشد تناسب چهره برهم می‌خورد؛

زیبایی یعنی تناسب و زمانی که تناسب نباشد، زیبایی از بین می‌رود. حال اگرصورت ظریف و کوچک باشد و بینی درشت و بزرگ، باز هم زیبایی و تناسب برقرار نمی‌شود. براین اساس فرمولی وجود دارد که طبق آن اندازه طول بینی، ارتفاع نوک بینی، زاویه لب و بینی مشخص شده که این فرمول در مرد و زن متفاوت است.

عدم تناسب جراحی زیبایی بینی فانتزی در افرادی با صورت های کشیده

مدل بینی عروسکی با مدلی نیست که با هر چهر ه ای تناسب داشته باشد، این مدل با چهر ه ی خیلی از افراد خصوصا افرادی که دارای صورت های کشیده و یا بزرگ هستند تناسبی ندارد و زیبایی را برای چهر ه ی آنان به همراه نخواهد داشت؛ چرا که با عمل بینی عروسکی، بینی کوچکتر خواهد شد و این مسئله باعث می شود که چهر ه این افراد کشیده تر از قبل به نظر بیاید، به عبارت دیگر باعث می شود که تناسب چهره به هم خورده و کشیدگی صورت به شکل یک عیب به نظر بیاید.

به طور کلی معمولا خانم ها نسبت به آقایان دارای صورت کوچکتر  با اعضا و پوست ظریف تری هستند و گونه های آنان هم اغلب برجسته تر است.  وجود این تفاوت ها باعث شده تا مدل بینی عروسکی برای خانم ها نسبت به آقایان مناسب تر به نظر بیاید.

به نظر متخصص جراحی بینی، قوس دادن به بینی و یا بالا بردن نوک بینی برای آقایان موجب به هم خوردن تناسب صورت آقایان که دارای صورت کشیده تری نسبت به خانم ها هستند، می شود؛ بنابراین عمل بینی عروسکی موجب زیباتر شدن آنها نخواهد شد.

اهمیت جراحی زیبایی بینی با توجه به خطوط  اصلی صورت

در مباحث قبلی در رابطه با اهمیت جراحی زیبایی بینی با توجه به فرم صورت و هماهنگی اجزای آن اطلاعات مختصری را ارائه دادیم . در رابطه با فرم صورت توجه به خطوط قابل ترسیم در آن تا حد بسیاری در جراحی زیبایی بینی تأثیرات مناسبی خواهد داشت .

کسانی که خود متقاضی عمل رینوپلاستی هستند می‌توانند با توجه به خطوط فرضی در صورت خود ظاهر و اندازه بینی خود را تعیین کنند . نسبت یک سوم از مهم‌ترین نسبت هایی است که در صورت می‌بایست به آن اهمیت داده شود . با استفاده از خطوط افقی می‌توان اجزای صورت را به سه قسمت تقسیم نمود .

خطوط اول از رویش مو ، خطوط دوم از رویش ابرو و خطوط سوم از قاعده بینی تا چانه . درواقع توجه به تک‌تک این خطوط می‌تواند در اهمیت جراحی زیبایی بینی برای شما تأثیر داشته باشد . مهم‌ترین نسبت در خطوط پایینی صورت شکل می‌گیرد که توجه به فرم چانه و فاصله بینی تا لب بالا و پایین در این نسبت بسیار مهم می‌باشد .

بهترین جراح زیبایی بینی با توجه به اهمیت جراحی زیبایی بینی متناسب با صورت شما می‌تواند عمل رینوپلاستی موفقیت آمیزی را برای شما به انجام برساند .

خلاصه

خلاصه کلام این است که اگر فردی تمایل دارد که بعد از جراحی بینی  کسی متوجه عمل شدن بینی وی نشود حالت طبیعی بهتر است زیرا دیگران فکر می کنند که زیبایی خدادادی است و فرد به طور ارثی بینی زیبایی داشته است. اما اگر فردی تمایل دارد که بعد از جراحی علاوه بر زیبایی ، چهره اش جلب توجه بیشتری هم بنماید بینی عروسکی (فانتزی) برای او توصیه می شود.

در آخر باید گفت که ایجاد تغییرات اصلاحی فقط در محدوده استاندارد زیبایی مجاز است و بیشتر از آن ممنوع می باشد. بنابراین بینی های سر سره ای ، یا خیلی کوچک یا خیلی سر بالا اصلا توصیه نمی شود. این موارد آخری معمولا به ساختار عملکردی بینی آسیب می زند و در حقیقت باعث افزایش زیبایی هم نمی شود. شاید بشود گفت که باعث افزایش بیشتر جلب توجه دیگران می شود ولی باعث افزایش زیبایی نمی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره (کلیک کنید)