جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی در کلینیک تخصصی تهران سرجیکال

با شماره های زیر با ما در تماس باشید.

همه ما تا به حال نام جراحی ترمیمی بینی را شنیده ایم این یک جراحی به منظور ترمیم بینی عمل شده می باشد. در این نوع عمل بینی برخی از مشکلاتی که در عمل اولیه به وجود آمده و یا رفع نشده را برطرف می کنند. برخی از اصلی ترین ایرادها و مشکلاتی که از طریق جراحی ترمیمی بینی برطرف می شود، شامل: افتادگی بینی، نامتقارن بودن سوراخ های بینی، انحراف یا کج شدن تیغه بینی و … می باشند. برای آشنایی بیشتر با این نوع از جراحی بینی و اطلاع از هزینه و نکات مهم آن، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

جراحی بینی ترمیمی چیست؟

همان گونه که در بخش ابتدایی مقاله بیان کردیم، برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی از جمله زیبایی یا رفع مشکلات تنفسی و … بینی خود را عمل می کنند. اما، ممکن است که برخی از آن ها با یکبار عمل مشکل‌‌‌شان رفع نشود و یا مشکل جدیدی برای آن ها ایجاد شود. البته، بهتر است بدانید که گاهی اوقات این مشکلات از عمل اول ایجاد نمی شوند و ممکن است افراد دچار تصادف و یا هر سانحه دیگری شده باشند و بینی آن ها دچار مشکل شده باشد. در هر صورت، آن ها می توانند با عمل ثانویه که به اسم جراحی ترمیمی بینی شناخته می شود، تمامی آن ایرادها را رفع نمایند.

چه ایرادهایی را می توان با جراحی ترمیمی بینی از بین برد؟

هم اکنون که با این نوع از جراحی آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که چه ایرادها و مشکلاتی با جراحی ترمیمی بینی از بین می روند؟ در پاسخ به سوال شما عزیزان باید بیان کنیم که مشکلات بسیاری با کمک این جراحی رفع می شوند که برخی از مهم ترین آن ها، شامل موارد زیر می باشند:

مسدود بودن مسیر تنفس

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که برخی از افراد پس از عمل اولیه بینی با آن مواجه می شوند، مسدود بودن مسیر تنفس است. زیرا، گاهی اوقات ممکن است که پزشک معالج، تجربه و یا تخصص کافی نداشته باشد و در زمان عمل سبب ایجاد این اتفاق شود. در این صورت، بیمار پس از جراحی، به سختی نفس می کشد و یا در زمان تنفس، خس خس می کند. علاوه بر این، ممکن است که بویایی خود را به طور کامل از دست داده و یا مانند گذشته قدرت بویایی نداشته باشد. در هر یک از موارد، وی باید پس از گذشت مدتی به نزد پزشک خود رفته و از طریق جراحی ترمیمی بینی، آن را رفع کند.

طبیعی نبودن ظاهر بینی

امروزه، اغلب افراد برای کوچک شدن و یا به اصطلاح عروسکی شدن بینی خود، به سراغ جراحی می روند. در واقع، می توانیم بیان کنیم که یکی از اهداف اصلی از عمل بینی، زیبایی ظاهری آن است. لذا، اگر افراد پس از عمل به آن زیبایی مد نظر خود نرسند، تصمیم می گیرند تا آن را مجدد عمل نمایند. البته، در اغلب اوقات افراد به اجزای صورت خود دقت نمی کنند و پزشک بر اساس آن اجزا بینی آن ها را عمل می کند.

به طور مثال: زمانی که صورت یک فرد درشت باشد، بینی کوچک با اجزای آن مرتبط نشده و ممکن است ظاهر کلی صورت او را زشت کند. دکتر این موضوع را در نظر گرفته و بر اساس اجزای کلی صورت او، جراحی را انجام می دهد.  

افتادگی در نوک بینی افراد

افتادگی نوک بینی معمولا مدتی پس از عمل جراحی اولیه، قابل مشاهده است که این مشکل نیز ممکن است بنا به دلایل مختلفی اعم از: عدم رعایت نکات مهم عمل، نداشتن تخصص و تجربه کافی پزشک و … به وجود آید. لذا، افراد زمانی که با این مشکل رو به رو می شوند، به سرعت نزد پزشک خود رفته و درصدد رفع آن می کوشند.

ایجاد انحراف و یا عدم رفع قوز بینی

برخی از افراد به دلیل داشتن انحراف در تیغه بینی خود و یا قوز بینی، به سراغ عمل جراحی می روند. به همین دلیل، آن ها توقع دارند تا با عمل این مشکل به طور کامل رفع شود. بنابراین، زمانی که پس از عمل مشاهده کنند که قوز بینی آن ها به طور کامل رفع نشده، برای جراحی ترمیمی بینی اقدام می کنند.

به وجود آمدن گوشت اضافه

در برخی از اوقات که به ندرت پیش می آید، ممکن است پس از جراحی بینی، بر روی نوک و یا اطراف بینی، گوشت اضافه ای ایجاد شود. این گوشت نه تنها شکل ظاهری بینی را دچار مشکل می کند بلکه ممکن است باعث ایجاد مشکلات تنفسی نیز شود. به همین دلیل، افراد برای رفع آن به سراغ جراحی ترمیمی بینی می روند.

 

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

متقارن نبودن سوراخ های بینی

تمامی افرادی که عمل نکرده اند نیز می توانند به راحتی متقارن نبودن سوراخ های بینی خود را مشاهده کنند. اما، زمانی که افراد عمل می کنند، توقع دارند که این سوراخ ها کاملا با یکدیگر متقارن باشند. به همین دلیل، بلافاصله پس از عمل، سوراخ های بینی خود را با یکدیگر مقایسه می کنند. گاهی اوقات، این سوراخ های مقدار خیلی کمی با هم تفاوت دارند که این اتفاق ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اما، گاهی اوقات نامتقارن بودن سوراخ ها به حدی زیاد است که فرد بهتر است برای برطرف کردن آن ها به سراغ جراحی ترمیمی بینی برود.

بزرگ و یا باریک بودن بیش از حد نوک بینی

نوک بینی، اهمیت بسیار زیادی را در عمل جراحی دارد و افراد پس از عمل خود به سرعت آن را بررسی می کنند. لذا، اگر نوک آن بیش از حد باریک شده باشد و یا دچار هیچ تغییری نشده باشد، افراد را نگران کرده و آن ها را به عمل دوباره تشویق می کند.

لازم به ذکر است تا بدانید که علاوه بر مشکلات بیان شده، افراد ممکن است دچار ایرادهای دیگری نیز شوند که تعدادی از آن ها، شامل موارد زیر می باشند:

 • جا به جایی غضروف بینی
 • فروپاشی دریچه داخلی یا بیرونی بینی
 • ضخیم شدن بافت بینی
 • کاهش یا افزایش بیش از حد ارتفاع بینی
 • عدم برطرف شدن مشکلات اصلی بینی
 • بالا یا پایین بودن پره های بینی
 • فیبروز بینی

چه زمانی نیاز به جراحی ترمیمی بینی است؟

تمامی افراد که به تازگی بینی خود را جراحی کرده اند، در ابتدا بسیار دقیق بینی خود را بررسی کرده و مشکلاتی جزئی آن را مشاهده می کنند. این مشکلات، اغلب در مدت زمان کوتاهی پس از عمل از بین می رود و جای نگرانی وجود ندارد. لذا، اگر شما هم بینی خود را جراحی کرده اید و نگران تغییرات جزئی آن هستید، بهتر است تا یک سال صبر کنید؛ زیرا، بینی شکل اصلی خود را تا یکسال پس از عمل نمایان می کند. البته، این مدت، بستگی به جنس پوست شما دارد و هر چه پوست شما ضخیم تر باشد، باید بیشتر صبر کنید.

در واقع، شما عزیزان باید تا زمان رفع شدن ورم بینی و بهبود زخم های آن صبر کنید. اما، اگر پس از این مدت باز هم آن تغییرات را مشاهده کردید و یا در زمان نفس کشیدن مشکل داشتید، حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید و مشکلاتتان را بیان نمایید.

تکنیک های ترمیم بینی

جراحی بینی ترمیمی، از دو طریق امکان پذیر است که شامل: عمل باز و عمل بسته می باشند. اگر بینی افراد دچار مشکل جزئی شده باشد و نیاز به تغییرات اساسی نداشته باشد، می توان از طریق عمل بسته آن ها را رفع کرد. در این روش، نیازی نیست تا بینی به طور کامل باز شود؛ لذا، دکتر می تواند با ایجاد تعدادی حفره و سوراخ های کوچک، جزئیات مربوطه را اعمال کند.

اما، اگر بینی هر یک از افراد دچار مشکلاتی اساسی شده باشد و یا نیاز به تغییرات بسیار زیادی داشته باشد، باید آن ها را همانند عمل اولیه، از طریق تکنیک باز، جراحی نمود. البته، به یاد داشته باشید که انتخاب هر یک از تکنیک های جراحی بینی ترمیمی، بر عهده دکتر و یا جراح معالج می باشد.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

نکات قبل و بعد از ترمیم بینی

هر یک از شما عزیزانی که بینی خود را مجدد عمل کرده اید، باید همانند دفعه اول، نکاتی را پیش و پس از عمل دانسته و رعایت کنید. در واقع، عدم توجه و رعایت این نکات، ممکن است شما را دچار مشکلاتی جدی کند. لذا، حتما این نکات را بدانید و رعایت کنید که برخی از مهم ترین آن ها، شامل موارد زیر می باشند:

 • برای انجام جراحی ترمیمی بینی خود، حتما باید یکسال از عمل اولیه زمان سپری شده باشد.
 • حتما پیش از جراحی به نزد مشاور رفته و از وجود مشکل خود اطمینان حاصل کنید. (زیرا، برخی از افراد به دلیل افراط دست به جراحی ترمیمی بینی می زنند.)
 • جراحی را انتخاب کنید که هم تجربه و هم تخصص کافی، در این زمینه داشته باشد.
 • حتما 2 هفته پیش از جراحی مصرف الکل، سیگار، قلیان و … را کنار بگذارید.
 • بهتر است که یک الی دو هفته پیش از عمل ترمیمی بینی، مصرف ادویه جات الخصوص فلفل را کنار گذاشته و مصرف نمک را نیز کاهش دهید.
 • از 2 الی 3 هفته پیش از عمل، باید مصرف داروهای رقیق کننده خون اعم از: آسپرین، انواع مسکن ها و .. را قطع کنید.
 • 8 ساعت پیش از عمل، از خوردن و آشامیدن به شدت خودداری کنید.
 • پس از اتمام عمل، حتما دوره نقاهت را سپری کنید و تا مدتی که پزشکتان بیان کرده سر خود را بالا نگهدارید.
 • بهتر است تا یک مدت در مکان های شلوغ و پر ازدحام حضور پیدا نکنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

به یاد داشته باشید که ممکن است علاوه بر موارد ذکر شده، نکات دیگری نیز وجود داشته باشند که می توانید برای آشنایی با آن ها یا با همکاران ما ارتباط برقرار کنید و یا از پزشک معالج خود سوال نمایید.

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با جراحی ترمیمی بینی آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما پیش از عمل، بهترین پزشک را انتخاب کنید تا مجدد دچار عارضه نشوید. علاوه بر این، تمامی نکات ذکر شده در مقاله را رعایت کنید؛ زیرا، آن ها هم روند بهبود شما را سرعت می بخشند و هم از بروز مشکلات جدید، جلوگیری می کنند. اگر سوال دیگری در این زمینه داشتید، می توانید با همکاران ما در مرکز تهران سرجیکال ارتباط برقرار کنید.

دریافت مشاوره (کلیک کنید)