جراحی چاقی

جدول محتوا

در این مقاله قصد داریم در قالب موضوع بهترین کلینیک درمان چاقی ، به بحث و گفت و گو بپردازیم.

ابتدا بایستی بگویم که در طول سالیان گذشته، نسبت 20 سال گذشته حدودا 5 درصد افزایش یافته است. علاوه بر جنبه های محیطی؛ عوامل ژنتیکی نیز بر چاقی افراد بسیار مؤثر می باشد. افراد چاق تحت تاثیر سروتین، نوراپی نفرین و . . . احساس گرسنگی به آن ها دست می دهد که این حس به صورت سیری ناپذیری می باشد.

البته این عامل می تواند مهم ترین عامل در بروز چاقی باشد. امروزه افراد بیش تر به فکر تناسب اندام بوده و سعی دارند بهترین و ساده ترین روش را انتخاب نمایند.

رسیدن به تناسب اندام

گاهی اوقات افراد تمام ریسک های جراحی و روش هایی از این قبیل را به جان می خرند، تا تنها به تناسب اندام مورد نظر خود برسند. هم چنین با توجه به رشد آمار چاقی کلینیک هایی جهت این رفع این مشکل در حال فعالیت می باشند.

که با توجه به ازدیاد این کلینیک ها و سودجویی و کلاهبرداری هایی که در این زمینه پیش آمده است. افراد برای رفع مشکل چاقی خود و رسیدن به تناسب اندام؛ به دنبال بهترین کلینیک درمان چاقی می باشند.

امروزه بیماری چاقی بسیار فراگیر شده و از مهم ترین دغدغه های افراد به شمار می رود. هم چنین توجه داشته باشید که چاقی زیاد، موجب از دستد رفتن اعتماد به نفس شده و بر روابط اجتماعی فرد تاثیر منفی می گذارد.

علاوه بر چاقی بیمار هایی همراه آن می باشد که از جمله آن ها می توان به بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، افسردگی و . . . اشاره داشت. برای رفع این، ضمن رعایت رژیم غذایی اصولی و استاندارد روش هایی وجود دارد که می توان از این بیماری مهلک نجات پیدا کرد.

در این مقاله ما تمامی روش هایی که می تواند به شما در لاغر شدن کمک کند را به طور کامل ارائه نموده و بررسی کامل آن خواهیم پرداخت . پس در ادامه با ما همراه باشید.

در ادامه ی این مقاله ضمن بررسی و تحلیل موضوع بهترین کلینیک درمان چاقی، به سؤالات زیر پاسخ داده می شود.

چاقی چیست؟

درمان چاقی با دارو، رژیم غذایی یا جراحی ؟

جراحی بندینگ چیست ؟

هدف از درمان چاقی به روش گاستریک مید بند چه می باشد ؟

در جراحی مید بند؛ مید بند چگونه تنظیم می شود ؟

مزیت های لاپاروسکوپی و میدبند چیست ؟

ریسک جراحی چه بوده و مید بند به چه افرادی توصیه می گردد ؟

میدبند با ایمپلنت هایی که با آن مشابه می باشد؛ چه تفاوت هایی دارد ؟

عوارض عمل جراحی بای پس معده چیست ؟

پس از انجام جراحی بای پس معده باید چه رژیم غذایی رعایت شود ؟

عمل اسلیو گاستر کتومی چیست ؟

مزایا و معایب عمل اسلیو گستر کتومی چیست ؟

بعد از انجام عمل اسلیو گستر کتومی؛ چه رژیم غذایی بایستی رعایت شود ؟

جهت درمان چاقی؛ رعایت چه رژیم غذایی مفید می باشد ؟

در کلینیک های درمان چاقی، معمولا چه دستگاه هایی وجود دارد و چه کارهایی انجام می شود؟

 

چاقی چیست؟

به طور کلی چاقی این گونه تعریف شده است که، فردی که دارای اضافه وزن بوده یا وزن غیر ایده آلی دارد را میگوییم آن فرد مبتلا به چاقی می باشد.

برای به دست آوردن وزن ایده آل در آقایون، معیار تشخیص به این صورت می باشد که عددی که نشان دهنده ی قد فرد می باشد را 100 تا از آن کم می کنند و به نسبت آن وزن ایده آل مشخص می شود. برای تشخیص این موضوع در خانم ها طول قد را 105 تا از آن کم می کنند تا وزن ایده آل در آن ها به دست آید.

چاقی چیست؟

حجم توده ای بدن

BMI  (Body Mass Index ) اصطلاحا همان حجم توده ای بدن می باشد که برای به دست آوردن آن مقدار وزن فرد به کیلو گرم را بر مجذور طول قد، تقسیم می کنند.

حال با توجه به همین معیار نیز می توان وجود چاقی یا لاغری را در افراد مشخص نمود. بدین گونه که اگر BMI فردی بین 35 الی 40 یا بیش تر از 40 باشد، هم چنین این فرد مبتلا به بیماری هایی باشد که از چاقی به وجود می آیند؛ می گویند فرد دچار چاقی مرضی یا مفرط می باشد. ضمن این که افرادی که BMI بالای 50 داشته باشند، چاقی آن ها جزء چاقی سوپر است.

ضممنا لازم به ذکر است که بگویم توجه داشته باشید که غالبا 30 درصد افراد چاق مستعد مبتلا شدن به بیماری آسم، فشار بالا در 35 درصد افرادی که دچار چاقی می باشند، دیابت و رفلاکس معده در 15 الی 20 درصد افرادی که مبتلا می باشند

این بیماری ها همراه آن ها خواهد بود. ضمن این که عموما این افراد به هیچ عنوان از ظاهر خود راضی نبوده و از اعتماد به نفس کافی برخوردار نمی باشند. همین عوامل باعث می شود این افراد هر چه زود تر به فکر درمان چاقی بیفتند و درصدد یافتن بهترین کلینیک درمان چاقی باشند.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین کلینیک درمان چاقی هستید

درمان چاقی با دارو، رژیم غذایی یا جراحی ؟

افرادی که دچار چاقی شده اند؛ بسیار در تلاشند تا با رعایت رژیم های غذایی، وزن خود را کاهش داده و به تناسب اندام برسند. البته شایان ذکر است که طبق آمار هایی که تا کنون منتشر شده تنها 4 درصد از این افراد قادر بوده اند؛ از این طریق به تناسب اندام مورد نظر خود رسیده و BMI بدن خود را زیر 35 نگه دارند.

ضمن این که توجه داشته باشید این کار به حدودا 1 تا 5 سال زمان نیاز دارند. بسیاری از افراد به زودی خسته شده و از رژیم های خود دست می کشند. اما بایستی بدانید که در افراد چاق، باید ابتدا تمام این روش ها را امتحان نموده و در صورت عدم موفقیت به سمت عمل های جراحی بروند.

درمان چاقی با دارو، رژیم غذایی یا جراحی ؟

دو دارو جهت درمان چاقی وجود دارد که به چنین افرادی توصیه می شود؛ ( البته طبق صلاح دید پزشک در بهترین کلینیک درمان چاقی ) یکی از این داروها Orlistat نام دارد که با مهار نمودن لیپاز پانکراس، جذب چربی هایی که به مصرف می رسند را حدودا 40 درصد کاهش می دهد.

Sibutramine

اما داروی دیگری که با آنان توصیه می گردد Sibutramine می باشد که با مهار پیش سیناپسی های گیرنده ی نور اپی نفرین؛ سروتونین موجود سبب افزایش بی اشتهایی در سیستم عصبی می گردد.

و اما آخرین راه در درمان چاقی اعمال جراحی می باشد. ضمن این که بایستی حتما پیش از انجام چنین عمل هایی؛ فرد کاملا از نوع عملی که بر روی آن اعمال خواهد شد و تمامی فواید و عوارض آن اطلاعات کافی داشته باشد.

هم چنین از مدتی قبل جهت تغییر سبک زندگی و الگو های رفتاری خود تلاش کرده باشد. ضمن این که کلینیکی که این عمل انجام می شود نیز بسیار مهم است که با انتخاب بهترین کلینیک درمان چاقی؛ همراهی مادام العمر پزشک و پرسنل را کنار خود داشته باشید.

البته لازم به ذکر است که افرادی که سن آن ها زیر 18 و بالای 60 سال می باشد، به سبب نداشتن ثبات روانی؛ این قبیل عمل های جراحی به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

دریافت مشاوره (کلیک کنید)