حالت شب

عمل بینی به فرم طبیعی

عمل بینی طبیعی:

نمی توان گفت که هیچ کس تا به حال به جراحی بینی فکر نکرده باشد. هر فردی با هر ظاهر و فرم بینی دوست دارد یک بینی زیبا و ایده آلی داشته باشد. اما در جراحی بینی در کنار زیبایی ظاهر، عملکرد تنفس بسیار اهمیت دارد. چرا که بینی یک مجرای تنفسی و کار آن عبور هوای تمیز، مرطوب و گرم است.
بهترین جراح بینی فردی است که بتوان بین زیبایی ظاهر و عملکرد تنفسی تعادل را برقرار کند. این یعنی، جراح بینی هر تغییری که می خواهد بر روی بینی انجام دهد، قبل از آن در نظر بگیرد که این تغییر باعث اختلال در عملکرد تنفسی بینی می شود یا نه.عمل بینی به فرم طبیعی

عمل بینی طبیعی چگونه است؟

اغلب آقایان و نیز بسیاری از خانم ها این مدل بینی را می پسندند، منظور از عمل بینی طبیعی این است که اشکالات ظاهری بینی مانند قوز بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف ظاهری، پهنای نوک بینی به نحوی وضع شوند که بینی در عین حال که زیبا تر و شکیل تر می شود، ظاهری به اصطلاح مصنوعی و فانتزی پیدا نکند به عبارت دیگر اگر شخصی بعد از عمل بینی شخص را ببیند متوجه عمل جراحی زیبایی در وی نخواهد شد. البته طبیعی بودن به معنای وجود نواقص اشکالات اولیه و بزرگی بینی نیست بلکه به معنی تناسب کامل بینی با سایر اجزای صورت و باقی نماندن عوارض ظاهری جراحی مانند جای بخیه، فرو رفتگی زیاد در ناحیه پشت و پره های بینی و کوچک تر از حد شدن سوراخ های بینی می باشد.

نقش نوع بینی در جراحی بینی طبیعی

بینی ها به دو دسته ی استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند و ضخامت پوست عامل اصلی تعیین کننده نوع بینی است بینی های استخوانی دارای پوست نازکی هستند در صورتی که بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند. در جراحی بینی استخوانی که دارای پوست نازکی است و اسکلت بینی قوی می باشد جراح بینی می تواند تغییرات را بروی بینی راحت تر اعمال کند. در صورتی که در جراحی بینی گوشتی که دارای پوست ضخیمی می باشد موجب می شود ظرافت هایی که پزشک در جراحی خود بکار می برد مشاهده نشود.

درنتیجه افرادی که قصد انجام جراحی بینی گوشتی دارند باید تا حد امکان سطح انتظارات خود را پایین بیاورند زیرا بینی های گوشتی مانند بینی های استخوانی خیلی به بینی های فانتزی و عروسکی تبدیل نمی شوند.در نتیجه جراحی بینی های گوشتی بصورت طبیعی می باشد.

ویژگی های مدل بینی طبیعی

مسئله ای  که وجود دارد این است امروزه بینی ای فانتزی و عروسکی از محبوبیت بسیاری برخوردار نمی باشند فانتزی شدن بینی در اثر زیاد شدن قوس بینی به وجود می آید. اگر در ناحیه پشت بینی قوس مناسبی به وجود آید و قوس بینی زیباد نباشد ظاهر بینی طبیعی نمی شود. زیاد بودن قوس بینی از لحاظ علم زیبا شناسی تایید شده نمی باشد. امروزه مدل بینی طبیعی از طرفداران بیشتری برخوردار است.

خطرات عمل بینی

خطرات عمل بینی

خطرات عمل بینی

تمام جراحی ها، چه جراحی های ساده و چه جراحی های مهم ، مقداری از ریسک را به دنبال دارند و رینوپلاستی نیز از این قاعده مستثنا نیست. همچنین پیروی از تمام دستورالعمل های بعد از عمل بسیار حائز اهمیت است، زیرا هرگونه انحراف در بینی می تواند در روند بهبودی و نتایج کلی دخالت کند.
خطرات جراحی زیبایی بینی شامل موارد زیر است:
عوارض ناشی از بی حسی
خون ریزی
عفونت
دلهره و درد
تنفس دشوار
تغییر رنگ در پوست
تورم
عدم رضایت از نتایج
سوراخ شدن سپتوم یا دیواره بینی
بهبودی نامناسب یا زخم قابل توجه
انحرافی را اصلاح کند؛
تنفس را بهبود بخشد.

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی بر این قیمت گذاری عمل بینی تاثیر می‌گذارد که به شرح زیر است:
تجربه جراح
با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری او هزینه‌ها متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش‌های هنگام عمل آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می‌کند.
نوع بینی
بینی افراد سهم به سزایی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می‌کنند. اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.
منطقه جغرافیایی
مانند خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان‌های کوچک قابل مقایسه نیست.

چه موقع می‌توانم نتایج را ببینم؟

بینی شما تا یک ماه و نیم حساس و متورم خواهد بود. به تدریج همانطور که تورم کاهش می‌یابد، شکل واقعی بینی مشخص می‌شود. حدود ۹۰ درصد تورم تا سه ماه پس از جراحی از بین می‌رود و باقیمانده به آرامی تا سال آینده برطرف می‌شود

مراقبت های بعد از عمل بینی

اینکه بینی استخوانی باشد یا گوشتی در میزان مراقبت های بعد از جراحی بینی تفاوتی نخواهد کرد. هر دو نوع بینی نیازمند مراقبت های ویژه بعد از جراحی هستند. لذا از بیماران تقاضا می شود پس از انجام جراحی دقت لازم در رعایت نکات زیر را داشته باشند.
مراقبت های بعد از عمل بینی عبارت اند از:
استفاده از کمپرس یخ در صورت بروز تورم و کبودی
پرهیز از مصرف غذار های شور و پر نمک برای جلوگیری از تورم بینی
عدم استفاده از عینک و در صورت نیار چسباندن آن به پیشانی
قرار دادن سر بالا تر بدن در هنگام خواب و استراحت
مراقبت از گچ بینی به مدت یک هفته و پرهیز از خیس شدن آن
استفاده از میوه هایی که در ترمیم جای زخم مثل آناناس موثر هستند.
اجتناب از استحمام تا 2 روز پس از عمل
استفاده از آنتی بیوتیک ها و مسکن ها در صورت بروز درد با مشورت جراح
مراجعه به پزشک در صورت مشاهده خونریزی

بهترین جراح بینی موظف است با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد و بیمار را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی قرار دهد.
جراح زیبایی بینی باید با صداقت اعتماد بیمار را جلب کند تا بیمار با خیال راحت و آرامش خاطر اقدام به جراحی نماید.
جراح زیبایی باید بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود ، سلامت و رضایت بیمار را در اولویت قرار دهد.