حالت شب

بینی طبیعی چیست؟

همان‌طور که می‌دانید جراحی بینی بنا به یکی از دلایل زیبایی و یا درمانی انجام می‌شود. در این مقاله میخواهیم درباره عمل بیتی طبیعی صحبت کنیم، افرادی که در سیستم تنفس خود مشکل دارند، معمولاً بنا به دلایل درمانی سراغ این جراحی رفته و قصد تغییر زیادی در ساختار بینی خود را ندارند. در حالی که برخی دیگر، بنا به دلایل زیبایی قصد انجام این جراحی را دارند. جراحی بینی عروسکی و فانتزی یکی از انواع جراحی بینی است که معمولاً هدف از انجام آن، ایجاد تغییرات گسترده در ساختار بینی است.

اما در روش عمل طبیعی بینی، هدف تنها ایجاد یک تغییر کوچک و یا حل یک مشکل پزشکی است. بنابراین، تغییری در ساختار اصلی بینی ایجاد نمی‌شود، خصوصاً پره‌های بینی؛ چرا که در سال‌های اولی که جراحی  زیبایی بینی به صورت گسترده در سطح ایران انجام می‌شد، به دلیل مهارت پایین بسیاری از پزشکان، برای ایجاد تغییرات مدنظر فرد، پره‌های بینی دچار تغییرات زیادی می‌شد. این تغییرات گاها به اندازه‌ای زیاد بود که نه تنها ظاهر را دستخوش تغییرات زیادی می‌کرد، بلکه سیستم تنفسی فرد را با مشکل روبه‌رو می‌کرد.

جراحی بینی طبیعی کار آسانی نیست و باید توسط کسی انجام شود که دارای مهارت کافی در این زمینه باشد و از دانش علمی لازم هم برخوردار باشد تا بینی بیمار را به شکل طبیعی عمل کند.

نتیجه جراحی بینی طبیعی باید به‌ گونه‌ای باشد که وقتی کسی بینی بیمار را دید متوجه نشود که او اقدام به جراحی بینی کرده است. بنابراین برای اینکه بیمار جراحی بینی داشته باشد باید در مورد جراحی که می‌خواهد بینی او را عمل کند به‌ اندازه کافی تحقیق کند.

بینی طبیعی چیست

عمل بینی طبیعی چگونه انجام میشود؟

مشابه با سایر روش‌هایی که برای جراحی بینی استفاده می‌شود، در عمل طبیعی بینی نیز می‌توان از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی استفاده کرد. اینکه کدام یک از روش‌های بیهوشی برای فرد مناسب باشد، به شرایط جسمانی و سلامتی وی و همچنین نظر پزشک بستگی دارد.

با توجه به اینکه برای انجام این نوع جراحی از تکنیک‌های سخت و پیچیده‌ای استفاده نمی‌شود، معمولاً بسیاری از عمل‌های طبیعی بینی در کلینیک انجام می‌شوند. به این معنا که بعد از انجام جراحی نیازی به سپری کردن یک شب در بیمارستان نبوده و فرد مرخص می‌شود.

برای انجام این جراحی، پوست بینی، به صورت کلی از چهارچوب بینی جداشده تا بتوان تغییرات لازم را در ساختار استخوان و غضروف ایجاد کرد. اینکه تغییرات تا چه اندازه روی ساختار اصلی بینی اعمال می‌شوند، به خواسته فرد بستگی دارد.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

با وجود اینکه برای انجام این نوع جراحی نیازی به ایجاد برش‌های حساس نیست، انجام این جراحی به مراتب ساده‌تر از روش‌های فانتزی و عروسکی است. با این وجود این مسئله به این معنا نیست که نیازی به مهارت جراح نیست؛ چرا که اگر جراح به اندازه کافی مهارت و تجربه نداشته باشد، نمی‌تواند با توجه به تمام محدودیت‌هایی که دارد، تغییرات لازم را در بینی ایجاد نماید. با توجه به اینکه در جراحی بینی طبیعی پزشک به ساختار اصلی پره‌های بینی دست نزده و تغییری در آن‌ها ایجاد نمی‌کند، باید بتواند از امکانات محدودی که در اختیار دارد، ظاهر بینی را به شکل کاملاً طبیعی تغییر دهد.

بنابراین، در صورتی که قصد دارید از عمل طبیعی بینی با کمترین میزان تغییرات در ظاهرتان استفاده کنید، باید به دنبال پزشکی باشید که به اندازه کافی در انجام این نوع جراحی مهارت داشته باشد. برای انتخاب بهتر، سعی کنید تصاویری از نمونه عمل‌هایی که جراح تا کنون انجام داده است، دیدن کنید. به این ترتیب، می‌توانید متوجه شوید که آیا به اندازه کافی برای انجام این عمل مهارت و تجربه دارد یا نه.

قبل از اینکه انتخاب نهایی را انجام دهید، حتماً در یک جلسه مشاوره پزشکی تمام خواسته‌ای که از انجام جراحی بینی طبیعی دارید را با پزشکتان مطرح کنید؛ چرا که اگر انتظار غیر واقع‌بینانه‌ای داشته باشید، احتمال اینکه از نتیجه جراحی راضی نباشید، وجود دارد. پس از او بخواهید نتیجه احتمالی، روند انجام عمل، بیهوشی مورد استفاده و مراقبت‌های لازم بعد از جراحی را کاملاً واضح برای شما مشخص کند.

در صورت تمایل برای مشاهده نمونه کارهای ما می توانید به بخش گالری تصاویر سایت مراجعه نمایید.

تاثیر پوست بینی در نتیجه عمل بینی طبیعی

پوست بینی یکی از مهم ترین عواملی است که در نتیجه جراحی بینی طبیعی تاثیر گذار خواهد بود.پوست در بینی افراد متفاوت است و هر شخص ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد .به صورتی که اگر پوست بینی خیلی نازک و یا ضخیم باشد نتیجه عمل جراحی بینی موفق نخواهد بود.

ضخامت پوست بینی مهم ترین تاثیر را در جراحی بینی خواهد گذاشت.در مواقعی که پوست بینی خیلی ضخیم باشد چون در عمل بینی ،  استخوان و غضروف تراشیده می شود و بعد پوست ضخیم دوباره بر روی استخوان ها قرار داده می شود بسیاری از اقداماتی که جراح بینی بر روی بینی انجام داده است دیده نمی شود.پس به همین دلیل ممکن است جراحی بینی طبیعی برای این افراد دشوار باشد .

در صورتی که پوست بینی خیلی نازک باشد کوچکترین تغییرات دیده می شود و حتی اینکه کوچکترین اشتباهات دیده خواهد شد.پس جراح پلاستیک بینی می تواند در ابتدا بیمار را معاینه کرده و سپس درباره نتیجه جراحی بینی طبیعی اظهار نظر داشته باشد.

تاثیر پوست بینی بر نتیجه عمل بینی

اندازه سوراخ های بینی در جراحی بینی طبیعی

اندازه سوراخ های بینی طبق اصول زیبایی شناسی بهتر است که از فاصله فوقانی بالای سوراخ بینی تا نوک بینی دو برابر باشد.

سوراخ های بینی باید بعد از جراحی بینی دارای تقارن باشند.

برخی از بیماران بعد از جراحی بینی خود اعتراض می کنند که سوراخ های بینی اندازه یکسان ندارند اما شما باید در این امر شکیبا باشید زیرا تورم های به وجود آمده در جراحی بینی طبیعی باید از بین برود و بعد از آن بیمار می تواند درباره نتیجه جراحی بینی قضاوت کند.

اگر این مشکل بعد از گذشت یک سال برطرف نشد بیمار می تواند برای انجام جراحی بینی ترمیمی به متخصص مراجعه کند.

جراحی بینی طبیعی در مردان

استاندارد های جراحی بینی در مردان متفاوت از جراحی بینی در زنان است. به طور کلی آقایان تنها در صدد برطرف کردن ایرادات بینی خود هستند و نمی خواهند تغییرات چندانی در بینی خود ایجاد کنند. به همین دلیل رایج ترین جراحی در میان آقایان، جراحی بینی طبیعی می باشد.

عمل زیبایی بینی مردان : تفاوت بین بانوان و آقایان همیشه وجود داشته است و همواره زنان و مردان در زمینه های مختلفی با یکدیگر اختلاف نظر دارند یکی از مواردی که بانوان و آقایان نسبت به آن اختلاف نظر دارند ، فرم بینی جراحی شده است .نتیجه جراحی بینی در تمامی افراد متفاوت است زیرا نوع بینی در فرم دهی بینی نقش دارد .

علاوه بر نوع بینی به دلیل متفاوت بودن تعریف زیبایی از نظر هر فردی نمی توان برای تمامی افراد فرم بینی مشابهی را ایجاد کرد و افراد با توجه به علاقه خود فرم خاصی را برای بینی در نظر دارند .اکثریت آقایان به دنبال جراحی بینی طبیعی هستند و دوس دارند پس از جراحی بینی مشخص نباشد که بینی جراحی شده است  و تنها رفع مشکلات ظاهری بینی برایشان کافی است .از نظر اغلب افراد نیز بهترین مدل بینی برای یک آقا ، مدل بینی طبیعی است .

جراحی بینی مردان چه ویژگی هایی دارد ؟

از نظر یک جراح با مهارت، بین عمل جراحی بینی مردان و جراحی زیبایی بینی بر روی زنان تفاوت معناداری وجود دارد. شکل بینی عامل مهمی در ایجاد و حفظ ظاهر مردانه است. هنگامی که بینی فرد با جراحی پلاستیک دچار تغییراتی می‌شود، بایستی این تغییرات متعادل و متناسب با بقیه اجزای صورت باشد، در حالی که همچنان جذابیت مردانه خود را حفظ می‌کند.

جراحی بینی مردان علاوه بر اینکه یک عمل جراحی پلاستیک معمول بینی است که به بیمار کمک می‌کند تا ظاهری بهتر داشته باشد، به ویژگی‌های منحصر به فرد صورت مردان تأکید دارد بینی متناسب مردان معمولاً دارای یک پل کمی برجسته یا مستقیم و نوک بینی است که با زاویه‌ای ۹۰ درجه بین بینی و لب فوقانی قرار گرفته است.

برای مقایسه، بینی متناسب زنان اغلب دارای یک پل ملایم‌تر و زاویه‌ای بیشتر با لب فوقانی است.همچنین، در بسیاری از موارد، بینی مردان دارای یک پل برجسته‌تر است و معمولأ از بینی یک زن پهن‌تر است.
بینی مردان به طور کلی، دارای نوکی بزرگ‌تر از بینی زنان است. بنابراین، جراحی بینی مردان با ویژگی‌های صورت یک مرد و ظاهری که از آن انتظار می‌رود، عمل می‌شود. عمل زیبایی بینی در آقایان تضمین می‌کند که یک بیمار می‌تواند در نتیجه از یک بینی زیبا، متناسب و مردانه بهره ببرد.

ملاک‌های موفقیت عمل بینی

اگر در نظر دارید که با انجام عمل بینی، بینی شما ایده‌آل شود، سخت در اشتباه هستید. باید گفت که جراحی بینی سبب می‌شود که مشکلات عمده ظاهری بینی شما برطرف شود که این موضوع بر زیبایی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. پس در این جراحی مشکلات ظاهری بینی شما بهتر می‌شود، اما نمی‌توان انتظار ایده‌آل را داشت. علاوه بر آن در صورتی که درگیر مشکلات تنفسی هستید، با این جراحی می‌توانید بهبود پیدا کنید. در صورتی که بینی شما از نظر ظاهری بهتر شود و سلامت راه تنفسی نیز حفظ شود، می‌توان گفت که عمل شما موفقیت آمیز بوده است.
نکته دیگری که در این جراحی باید در نظر داشت نسبت‌های طلایی صورت است. جراح عمل بینی علاوه بر این که در زمینه پزشکی باید مهارت‌های لازم را داشته باشد، از نظر هنری و زیبایی شناسی نیز باید ماهر باشد. بینی شما باید در تناسب با سایر اجزای صورتتان باشد.

به طور مثال در کسی که پیشانی بلند و چانه کشیده‌ای دارد، یک بینی کوتاه سبب برهم زدن تناسب صورت شده و هرچند خود بینی زیبا باشد، تناسب و زیبایی صورت را برهم می‌زند. یا در مثالی دیگر اگر فاصله میان چشم‌ها زیاد باشد و عرض بینی کم شود، هرچند بینی دیگر پهن به نظر نمی‌رسد اما دیگر در تناسب با اعضای چهره نخواهد بود.ملاک های موفقیت عمل بینی

اقدامات قبل از عمل بینی طبیعی

  • جراح بینی و به بیانی درست تر میزان تجربه و مهارت او در نتیجه عمل بینی طبیعی بسیار موثر می باشد، به همین دلیل افراد به عنوان اولین اقدام باید یک جراح بینی خوب را برای جراحی بینی شان انتخاب کنند.
  • پس از برگزیدن جراح بینی افراد باید در رابطه با توقعات خود، داروهای مصرفی و سوابق بیماری خود با جراح بینی گفت و گو کنند.
  • مصرف داروهایی همچون وارفارین موجب رقیق شدن خون می شوند که این امر احتمال خونریزی در حین جراحی بینی طبیعی را افزایش می دهد، به مدت 2 ماه از مصرف داروهایی که در انعقاد خون اختلال ایجاد می کنند خودداری کنید.
  • اجتناب از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل دار به مدت 2 ماه ضروری می باشد، زیرا مصرف دخانیات موجب کاهش میزان اکسیژن موجود در خون می شود.
  • شب قبل از جراحی زیبایی بینی ، استحمام کنید ؛ چرا که تا مدتی بعد از عمل بینی اجازه شستن سر خود را ندارید ، اما شستن گردن به پایین ایرادی ندارد.
  • در شب قبل از عمل زیبایی بینی ، شام سبک میل کرده و از 8 ساعت قبل از انجام آن از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید ؛ چرا که بیمار در روز جراحی بینی باید ناشتا باشد.
  • حضور همراه در روز عمل زیبایی بینی ، الزامی می باشد ؛ بنابراین از مراجعه تنهایی به بیمارستان یا کلینیک به منظور انجام جراحی بینی ، خودداری کنید.
  • تمامی مدارک پزشکی خود را در روز جراحی زیبایی بینی ، به همراه داشته باشید .
  • از نیم ساعت قبل از شروع جراحی بینی ، در بیمارستان یا کلینیک حضور داشته باشید.
  • جراح بینی ، توصیه به نوشیدن آب فراوان در روز قبل از عمل زیبایی بینی می کند

سخن اخر

در زمان مشاوره جراحی بینی ، توسط جراح بینی ، بینی شما به نسبت سایر اجزا صورت آنالیز و مورد بررسی قرار میگیرد به علاوه نوع بینی ( جراحی ترمیمی بینی ، جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی و… ) ، پوست بینی ، غضروف ها و… در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است با در نظر گرفتن تمامی این موارد ، جراح بینی شما را از نتیجه جراحی بینی آگاه خواهد ساخت.

در نمونه های عمل بینی طبیعی ، نیمرخ معمولا صاف و یا با قوس کمی همراه است و به فرم بینی های عروسکی انحنا زیادی ندارد .ولی در کنار آن،طول بینی ، ارتفاع بینی و حجم کلی بینی زیبایی لازم را به چهره برگردانده است.و نظر بیمار بر حفظ چهره طبیعی اش رعایت خواهد شد.