جراحی بینی مدل طبیعی

جراحی بینی در کلینیک تخصصی تهران سرجیکال

با شماره های زیر با ما در تماس باشید.


‎۰۲۱ ۲۲۰۶ ۶۷۴۲


۰۹۹۳۴۶۲۰۳۴۰

بینی یکی از مهم‌ترین اعضای صورت است و زیبایی صورت تا حد بسیار زیادی به فرم بینی بستگی دارد. شرط می‌بندیم که شما هم حداقل یک‌بار جلوی آیینه ایستاده‌اید و با انگشتانتان نوک بینی‌تان را روبه‌بالا گرفته‌اید یا آن را فشار داده‌اید تا ببینید چه شکلی می‌شوید! عمل بینی طبیعی یکی از پرطرف‌دارترین جراحی‌ها در کشور ایران است. مثل اینکه، وقتی که بینی زیبا را بین انسان‌ها تقسیم می‌کردند، ما ایرانی‌ها در صف چیز دیگری بوده‌ایم ! عمل جراحی بینی طبیعی چه هدفی دارد؟ تفاوت این جراحی با جراحی فانتزی چیست؟ چه مواردی در عمل بینی باید رعایت شوند؟ در این مطلب به بررسی این سؤالات و سؤالات دیگر شما خواهیم پرداخت.

عمل بینی طبیعی چیست؟

بارها برایمان پیش‌آمده از کسی که مشخصاً بینی‌اش را عمل کرده، پرسیده‌ایم “آیا بینی‌ات را عمل کرده‌ای؟” ولی در جواب شنیده‌ایم “نه”! قطعاً این افراد میل دارند که جوری وانمود کنند که انگار بینی‌شان طبیعی است و هیچ جراحی نکرده‌اند. اما گاهی این دروغ قابل تشخیص نیست. عمل جراحی بینی طبیعی باعث می‌شود بینی شما فرم کاملاً طبیعی داشته باشد و کمتر فردی بتواند تشخیص دهد که بینی خود را عمل کرده‌اید.

در واقع، ‌بینی متناسب با فرم صورت، بدون اشکال تنفسی و بدون هرگونه خط غیرطبیعی، چیزی است که عمل بینی طبیعی به شما هدیه می‌دهد. در این روش خبری از تغییر عجیب‌وغریب بینی مثل کوتاه‌شدن بیش از حد، قوس بیش از حد و سربالا بودن بینی نیست.

عمل بینی طبیعی
عمل بینی طبیعی

انواع روش‌های عمل جراحی بینی طبیعی

بسته به محلی که برش در آن ایجاد می‌شود، جراحی بینی طبیعی به دو دسته بسته و باز تقسیم شده است. اینکه کدام نوع از جراحی انجام شود، بستگی به سلیقه و مهارت جراح دارد. در ادامه به بررسی این دو نوع جراحی می‌پردازیم.

روش جراحی بسته

جراحی بسته بینی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های جراحی بینی است. در این روش پوست بینی برش داده نمی‌شود و برش‌های لازم از داخل سوراخ بینی ایجاد می‌شوند. در این روش هیچ برشی خارج از سوراخ بینی مشاهده نمی‌شود؛ بنابراین واضح است که پس از جراحی نیز جای بخیه روی بینی‌تان مشاهده نخواهد شد؛ این یک حسن بزرگ است. اما عیب این تکنیک این است که جراح قدرت اعمال تغییرات زیادی را روی بینی نخواهد داشت.

روش جراحی باز

عمل بینی طبیعی باز، روشی است که در آن جراح برش‌هایی را از ناحیه بین دو سوراخ بینی ایجاد می‌کند. سپس پوست بینی را از ساختار بینی جدا می‌کند و تغییرات مدنظر را اعمال خواهد کرد. حسن این روش این است که در آن، جراح قدرت کامل اعمال تغییرات را دارد؛ بنابراین احتمال بروز خطا نیز بسیار کم است. به همین دلیل این روش جراحی، اولویت بسیاری از جراحان است.

چه اهدافی در جراحی بینی طبیعی دنبال می‌شوند؟

عمل جراحی بینی طبیعی، اهداف مشخصی دارد. برای مثال برطرف‌کردن مشکلات تنفسی، تغییر فرم بینی به شکل متناسب با صورت، برطرف‌کردن عیب‌های ساختار بینی و … همچنین جراح نیز برای کسب یک نتیجه مثبت، اهداف زیر را دنبال می‌کند.

 • برطرف‌کردن برآمدگی بینی
 • تقارن پره‌های بینی
 • اندازه طبیعی سوراخ‌های بینی
 • فرم‌دهی غضروف بینی متناسب با آناتومی طبیعی آن
 • ایجاد فاصله طبیعی میان بینی و لب
 • سایز طبیعی بینی
 • اعمال حداقل پیوند بافت در نوک بینی (به‌منظور جلوگیری از نوک‌تیز شدن بینی)
 • به‌حداقل‌رساندن ارتفاع نوک بینی در عمل بینی طبیعی
 • حفظ غضروف کافی به‌منظور جلوگیری از کشیدگی بیش از حد سوراخ‌های بینی به سمت بالا

انواع بینی در عمل بینی طبیعی

اصولاً بینی افراد را بر اساس میزان ضخامت پوست بینی به دودسته بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می‌کنند. اینکه بینی شما کدام نوع است، در انتخاب نوع عمل بینی بسیار مهم خواهد بود.

کدام بینی گوشتی است؟

پوست ضخیم و غضروف ضعیف دو ویژگی بینی‌های گوشتی است. جراحی بینی طبیعی بهترین انتخاب نوع جراحی برای افراد داری بینی گوشتی است؛ زیرا پوست ضخیم بینی به جراح اجازه اعمال تغییرات زیادی را نمی‌دهد. یکی از دغدغه‌هایی که این افراد دارند، برگشت بینی به حالت اولیه خود است. بهتر است بدانید که این دغدغه در سال‌های پیش هیچ راه حلی نداشت و پس از گذشت مدت زمانی، بینی جراحی شده به فرم اولیه خود برمی‌گشت. اما در حال حاضر با گرافت گذاری و تقویت کردن غضروف بینی، دیگر جای نگرانی وجود ندارد.

کدام بینی استخوانی است؟

بینی‌های استخوانی، پوست نازکی، همچنین استخوان محکم و غضروف قوی نیز دارند. به علت پوست نازک‌بینی استخوانی، حتی تغییرات کوچک نیز قابل‌مشاهده هستند. همین موضوع سبب شده است که بینی استخوانی، مناسب‌ترین کیس عمل بینی طبیعی باشد.

جراحی بینی چطور انجام می‌شود؟

در جراحی بینی می‌توان از روش بیهوشی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده کرد. نوع بیهوشی باتوجه‌به شرایط جسمانی فرد و همچنین نظر پزشک تعیین می‌شود. اغلب اوقات عمل‌های بینی طبیعی، داخل کلینیک انجام می‌شوند، زیرا برای انجام آن نیازی به تکنیک‌های پیچیده و سخت نیست؛ بنابراین فرد نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد داشت. باتوجه‌به اینکه نوع جراحی بینی باز است یا بسته، شیوه جراحی فرق می‌کند.

آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی بینی طبیعی هستید؟

اگر شما در سنی قرار دارید که رشد بینی‌تان متوقف شده است، می‌توانید کاندید مناسبی برای عمل بینی طبیعی باشید. همچنین صرف‌نظر از اینکه بینی شما گوشتی است یا استخوانی، می‌توانید از این جراحی نتیجه مطلوبی بگیرید.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

 • آدرس : فلكه دوم صادقيه – بلوار آيت الله كاشانی – بلوار اباذر پايين‌تر از پرديس زندگی – نبش فهيمی پلاک ۴ واحد ۷


تماس بگیرید

نکاتی که قبل از عمل جراحی بینی طبیعی باید رعایت کنید

 • انتخاب یک پزشک کاربلد و باتجربه، اولین گام است. درصورتی‌که پزشک مهارت کافی را داشته باشد، روند عمل بینی طبیعی با کمترین میزان خطا انجام خواهد شد. همچنین یک پزشک خوب مشاوره‌های لازم را به شما می‌دهد و انتظارات شما را برآورده خواهد کرد. در ضمن فراموش نکنید که پزشکتان را در جریان بیماری‌ها و داروهای مصرفی‌تان قرار دهید.
 • قبل از عمل بینی باید ناشتا باشید و از حدود 8 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید. زیرا ممکن است حین جراحی محتویات معده به دستگاه تنفسی وارد شود و تنفس را مختل کند.
 • مصرف الکل و دخانیات و کشیدن سیگار را از دو هفته قبل از جراحی بینی طبیعی کنار بگذارید. داروهایی که موجب انعقاد خون می‌شوند نیز در این زمان نباید مصرف شوند.
 • پیش از عمل استحمام کنید.
 • علاوه بر اینها از مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند مثل آسپرین، خودداری کنید. این داروها با رقیق کردن خون احتمال خونریزی حین جراحی را افزایش می‌دهند.
 • روز عمل بینی طبیعی نباید آرایش و لاک داشته باشید. همچنین داشتن ریش و سبیل نیز فرایند جراحی را با مشکل مواجه می‌کند.
 • از یک هفته قبل جراحی مایعات بیشتری مصرف کنید.
دوران نقاهت بعد از عمل بینی
دوران نقاهت بعد از عمل بینی

دوران نقاهت بعد از عمل بینی

تورم و کبودی اطراف بینی و چشم‌ها پس از جراحی بینی طبیعی امری عادی است که در اکثر موارد رخ می‌دهد. برای بهبود کبودی نیز می‌توانید تا 3 روز پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید. همچنین به علت قراردادن لوله‌های تنفسی در گلو، ممکن است پس از جراحی دچار احساس گلودرد شوید. برای رفع گلودرد بهتر است از مایعات گرم استفاده کنید.به مدت یک هفته پس از عمل بینی طبیعی، فعالیت سنگین نداشته باشید.

حتماً به مقدار کافی استراحت کنید. برای دراز کشیدن، بهتر است چند بالش را زیر سر و سینه خود قرار دهید تا از پاهایتان بالاتر قرار بگیرند. در این صورت تورم و کبودی صورت کاهش خواهد یافت.توصیه‌های پزشکتان را جدی بگیرید. رعایت‌نکردن این توصیه‌ها، می‌تواند عواقب زیان‌باری داشته باشد؛ بنابراین داروهایتان را به‌موقع مصرف کنید. همچنین تا دو هفته پس از جراحی، نوشیدنی‌های الکی و دخانیات را کنار بگذارید.

قالب‌های کنترلی

لابد شما هم راجع به جراحی با قالب‌های کنترلی شنیده‌اید. این، روشی نوین بوده و توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است؛ بنابراین در نظر گرفتیم که در انتهای مقاله به این بررسی این روش نیز بپردازیم. با ما همراه باشید.قالب‌های کنترلی با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی و ماده رزین ساخته می‌شوند. قالب‌های کنترلی بر اساس طراحی سه‌بعدی مخصوص بینی هر فرد ساخته می‌شوند.

هنگام جراحی بینی از این قالب‌ها برای کنترل تغییرات اعمال شده استفاده می‌شود. به همین علت قالب‌های کنترلی نام دارند. در واقع قالب کنترلی حکم یک شابلون را برای جراح دارد.در عمل بینی طبیعی می‌توان از روش اسکن و پرینت سه‌بعدی استفاده کرد. به این صورت که در جلسه مشاوره فرد و پزشک، خواسته‌ها و سلایق فرد توسط پزشک بررسی می‌شود و پزشک تغییرات موردنظر را در مدل سه‌بعدی اعمال می‌کند.

پس از مدل‌سازی، بیمار می‌تواند چهره‌ای که پس جراحی خواهد داشت را ببیند.در صورت تأیید تغییرات توسط بیمار، دستگاه‌های پرینت سه‌بعدی می‌توانند قالب کنترلی مختص بینی فرد را بسازند و در حین جراحی پزشک از قالب استفاده خواهد کرد. تمام این کارها به‌منظور تطابق بهتر خواسته‌های بیمار و نتیجه نهایی است.

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

انتخاب جراح بینی طبیعی همچون سایر روش‌ها، یکی از مهم‌ترین مراحل این عمل می‌باشد. علاوه بر سایر روش‌های مرسوم جست و جو پزشک یا جراح مناسب همچون پرس و جو از دوستان و آشنایان و بررسی صفحات اینستاگرام، بررسی دقیق وب سایت‌ها با عبارات مرتبط با شهر سکونت و کسب اطلاعات دقیق به واسطه مطالعه مطالب، می‌تواند در انتخاب جراح بینی طبیعی برای شما راهگشا باشد. اگر قصد انجام این نوع عمل بینی در تهران را دارید، مطالعه مطلب بهترین جراح بینی طبیعی در تهران را به شما پیشنهاد می‌کنیم. ما در این مطلب به طور کامل به بررسی تمامی زوایای این موضوع پرداخته‌ایم.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

 • آدرس : فلكه دوم صادقيه – بلوار آيت الله كاشانی – بلوار اباذر پايين‌تر از پرديس زندگی – نبش فهيمی پلاک ۴ واحد ۷


تماس بگیرید

کلام پایانی

جراحی بینی یکی از پرطرف‌دارترین جراحی‌ها در کشور ایران است. امروزه انتخاب اکثر افراد عمل بینی طبیعی است و عمل بینی فانتزی محبوبیت کمتری بین افراد دارد. همچنین با پیشرفت علم، روش‌های نوینی برای جراحی بینی در نظر گرفته شده است.در این مطلب راجع به عمل جراحی بینی طبیعی، انواع روش‌های جراحی بینی، اهداف جراحی بینی طبیعی، انواع بینی، نکات قبل و بعد از جراحی و … اطلاعات مفید و کافی را در اختیارتان قرار دادیم. امیدواریم که این مطالب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

 • عمل بینی طبیعی چیست؟
 • عمل بینی طبیعی با چه روش هایی قابل انجام است؟
 • جراحی بینی چطور انجام می شود؟
 • قبل از عمل جراحی بینی طبیعی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
دریافت مشاوره (کلیک کنید)