برترین مطب جراحی بینی در تهران

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جدول محتوا

بر خلاف گذشته که بسیاری از مردم به دنبال انجام دادن جراحی های غیر طبیعی مانند جراحی نیمه فانتزی و عروسکی بودند، امروزه به دنبال روشی هستند تا با عمل بینی افراد متوجه تغییرات زیاد نشوند. برای این روش از جراحی بینی طبیعی استفاده می کنند. اگر می خواهید نتیجه ی مطلوبی از نتیجه ی این عمل بگیرید، باید بهترین جراح بینی طبیعی در تهران را انتخاب کنید.

 بینی طبیعی چگونه است؟

تمامی متقاضیان جراحی بینی که در صدد انجام جراحی زیبایی بینی هستند با این سوال مواجه هستند که چه نوع جراحی بینی برای آن ها مناسب تر است و منجر به افزون شدن زیبایی چهره شان می شود.

بنابراین عموما در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی از پزشک خود در رابطه با نوع مدل بینی متناسب با چهره خود سوال می کنند که آیا بینی طبیعی با چهره شان سازگارتر است یا بینی فانتزی؟ لازم به ذکر است ، جراحی بینی با هر مدلی که بخواهید بینی طبیعی یا فانتزی انجام دهید باید مکانیسم تنفسی و بویایی بینی را حفظ نماید.

 

 

آشنایی با جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی ، با دو ویژگی مهم تعریف می شود ؛ به نحوی که در این مدل از رینوپلاستی ، بینی باید طبیعی و نه مصنوعی به نظر برسد. تا جایی که این باور را القا کند که شخص با این بینی متولد شده است.

البته توجه داشته باشید این بدان معنا نیست که یک فرم واحد برای جراحی بینی به فرم طبیعی، تعریف شده است و نتیجه ای که از جراحی این نوع بینی حاصل می شود باید به یک شکل باشد. در حقیقت ، بینی طبیعی باید علاوه بر دارا بودن ویژگی های اصلی بینی طبیعی ؛ با ساختار صورت هر فرد نیز تناسب داشته و تعادل چهره وی را بر هم نریزد.

به طور کلی جراح بینی برای این که بتواند ظاهری طبیعی به بینی ببخشد ، باید دارای حس زیبایی شناختی طبیعی باشد ؛ برخی از جراحان ترجیح می دهند بینی های “مصنوعی” ایجاد کنند ؛ اما باید توجه داشت که با گذشت زمان ، بینی های مصنوعی و فانتزی محبوبیت کمتری پیدا می کند.

 

 

ویژگی های بینی طبیعی چیست ؟

در بینی طبیعی ؛ سوراخ های بینی اندازه ای طبیعی دارند بیش از حد کوچک نمی شوند ، قوس بینی کم است ، زاویه بین بینی و لب در حدود 90 درجه است. قبل از انجام عمل بینی طبیعی ؛ برای ارزیابی فرم بینی و صورت ، باید از زوایای مختلف صورت بیمار عکسبرداری انجام شود. جراحی طبیعی بینی در زنان بیش از گذشته در حال افزایش است ؛ داشتن فرم طبیعی بینی در مردان بسیار مهم است ، زیرا جراحی بینی در مردان باید به نحوی صورت پذیرد که از جذابیت مردانه فرد کاسته نشده و ظاهر مردانه بینی حفظ شود.

نکات ضروری در عمل بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی موارد ذیل باید توسط جراح بینی مورد توجه قرار گیرند :

 • موقعیت نوک بینی
 • فرم ظاهری حفره های بینی
 • محل ایجاد برش
 • نوع بخیه در محل برش
 • زاویه بین لب و بینی

باید خاطر نشان نمود که در یک بینی طبیعی، زاویه بین لب و بینی باید 90 درجه باشد. چنانچه این زاویه بیشتر از 90 درجه شود بینی فانتزی یا عروسکی خواهد شد. قاعدتا یک جراح بینی متبحر و زبده به تمامی موارد مذکور اشراف داشته و با حفظ عملکرد حیاتی بینی ، سعی در جراحی بینی با حالتی کاملا طبیعی می نماید.

 

تفاوت جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

در حال حاضر ، بر خلاف گذشته که معمولا افراد تمایل به انجام جراحی بینی فانتزی داشته و خواهان این بودند که بینی آن ها بسیار کوچک شود ؛ شاهد آن هستیم که با تغییر معیارهای زیبایی شناختی و آگاهی افراد از این معیارها ، عمدتا متقاضیان جراحی زیبایی بینی ، تمایل دارند که صرفا عیوب بینی آن ها مرتفع شده و شکل ظاهری بینی شان بهبود یابد ؛ تا جایی که عمل بینی ، منتج به بر هم خوردن تناسبات دیگر اجزای صورت آن ها نشود.

مهم ترین تمایز و تفاوت بین جراحی بینی طبیعی و فانتزی ، در زاویه میان نوک بینی با لب فوقانی می باشد ؛ به طوری که در جراحی بینی فانتزی ، این زاویه 100 تا 105 درجه است ؛ در حالی که در جراحی بینی طبیعی ، این زاویه بین 90 تا 95 درجه خواهد بود. ( این استانداردها ، مطابق با علم زیبایی شناسی تعریف شده اند )

در جراحی بینی فانتزی که در بین عوام به بینی عروسکی نیز مصطلح است ؛ سوراخ های بینی بیش از حد طبیعی ، کوچک می شوند و نوک بینی نیز سربالا می شود ؛ تا جایی که حفره های بینی از روبرو به وضوح قابل رویت است.

اما در مقابل در جراحی بینی طبیعی ، باید توجه شود که نوک بینی بیش از حد سر بالا نشده و سوراخ های آن بیش از اندازه کوچک نشوند.

 

آیا من کاندید مناسبی برای جراحی بینی طبیعی هستم ؟

اکثر افراد برای انجام عمل زیبایی بینی مناسب هستند. با این حال ، اگر انتظار غیرواقعی از چگونگی ظاهر بینی خود دارید ؛ جراح زیبایی به شما در مورد واقعیت جراحی توضیح می دهد. همچنین درباره سبک زندگی و سابقه پزشکی صحبت خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که هیچ مانعی برای جراحی وجود ندارد.

شرایط لازم برای جراحی بینی طبیعی

افرادی که لزوما به دنبال ایجاد تغییرات قابل توجه در ظاهر خود نبوده و تنها هدف آن ها از جراحی بینی ، برطرف نمودن نقائص ظاهری بینی در عین حفظ تناسبات سایر اجزای صورت است ؛ بهترین گزینه برای جراحی بینی طبیعی محسوب می شوند.

در حالت کلی کاندیدای جراحی بینی باید از شرایط ذیل برخوردار باشند :

 • به لحاظ جسمی در سلامت کامل باشند.
 • از نتیجه جراحی بینی ، توقعاتی واقع بینانه و منطقی داشته باشند.
 • سن بلوغ را به پایان رسانده باشند ، زیرا تا قبل از اتمام فرآیند بلوغ ، رشد بینی ادامه دارد و در نتیجه چنانچه جراحی بینی قبل از پایان بلوغ ، صورت پذیرد ماحصل جراحی به مرور زمان ، دستخوش تغییراتی واقع خواهد شد.

 

 

 

 

ویژگی های بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

بر اساس مطالب مذکور ، این مسئله که انتخاب جراح بینی خوب تاثیر شگرفی در نتیجه جراحی بینی دارد مستدل شد ، لذا در ادامه به ویژگی های یک جراحی بینی خوب می پردازیم :

 • مهم ترین مسئله برای وی سلامت بیمار می باشد.
 • منافع مالی برای ایشان در درجه آخر اهمیت قرار دارد.
 • چنانچه پی ببرد فرد در آمادگی جسمانی و روحی کامل نیست ، هرگز اقدام به جراحی بینی نمی کند.
 • به بررسی و معاینات لازم در بیمار می پردازد.
 • آزمایشات ضروری را برای فرد تجویز می نماید.
 • در رابطه با جراحی بینی اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد.
 • به تمامی سوالات فرد در ارتباط با جراحی بینی با آرامش پاسخ می دهد.
 • انتظارات بیمار از انجام جراحی بینی را با دقت می شنود.
 • در صورتی که ببیند بیمار از جراحی بینی انتظاراتی نامعقول و غیرمنطقی دارد سعی در مجاب نمودن او با دلایل منطقی می نماید و چنانچه فرد توجیه نشود از جراحی کردن او خودداری می نماید.

 

 

 

مشاوره قبل از عمل و ارزیابی اولیه بینی

انجام مشاوره جهت بررسی و معاینات اولیه افراد از لحاظ تایید این امر که انجام جراحی بینی به صلاحدید آن ها هست یا خیر ؛ مسئله ای قابل تامل است و ضرورت انجام آن قبل از جراحی زیبایی بینی ، غیر قابل انکار است.

طی این جلسه باید کلیه انتظارات متقاضی جراحی ، از همه ابعاد مورد بحث قرار گیرد.

جراح بینی ، باید از تمامی زوایا فرد را مورد آنالیز و بررسی قرار دهد تا در صورتی که ساختار بینی از محدودیت های خاصی برخوردار است و این موضوع ، مانع ایجاد تغییرات وسیع بر روی بینی می شود ؛ توصیه های لازم را برای فرد بازگو کند و توضیحاتی جامع پیرامون این مسئله ارائه نماید.

جراح بینی ، درخواست عکس هایی از چهره بیمار می نماید تا از آن ها در راستای مستندسازی و مقایسه چهره بیمار قبل از عمل و نتایج بعد از عمل استفاده نماید.

انجام آزمایشات مخصوص قبل از عمل به منظور مطالعات آزمایشگاهی پیش از عمل ضروری می باشد و باید از چند روز قبل انجام شده و نتایج آن در اختیار جراح قرار داده شود.

 

 

 

اقدامات قبل از عمل بینی طبیعی چگونه است ؟

 • به طور کلی ، از 14 روز قبل از عمل بینی مصرف آسپرین یا هر نوع داروی حاوی آسپیرین و انواع داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی باید قطع شود.
 • جراح باید در جلسه مشاوره از سوابق داروهای مصرفی بیمار و همینطور سابقه ابتلا به بیماری های خاص جویا شود.
 • از 8 ساعت قبل از عمل بینی ، فرد نباید هیچ نوع غذا و همینطور مایعات به مصرف برساند ، چرا که پر بودن معده ، احتمال بروز عوارض بیهوشی را افزایش می دهد.
 • افراد سیگاری باید از 2 هفته قبل از جراحی بینی ، اقدام به ترک مصرف سیگار نمایند ؛ زیرا مصرف سیگار منجر به تشدید خونریزی بعد از عمل و کند شدن روند ترمیم زخم ها خواهد شد.
 • متقاضیان جراحی بینی در روز جراحی نباید هیچ گونه جواهرات و اشیاء فلزی همراه خود داشته باشند.
 • داشتن آرایش در روز عمل بینی ممنوع است زیرا مواد آرایشی در فیلد جراحی ، آلودگی  ایجاد می کند ؛ لذا افراد قبل از عمل می بایست صورت خود را به خوبی با آب و صابون شسته و از هر گونه مواد آرایشی پاک نمایند.
 • داشتن ریش و سبیل برای آقایان در روز عمل بینی ممنوع می باشد ، از این رو باید در روز عمل ریش و سبیل آن ها در حداقل ممکن باشد یا آن را به طور کامل بتراشند.

 

 

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی چگونه است ؟

 • بعد از جراحی بینی ، به منظور حفظ ساختار بینی و تسریع ترمیم بینی گچ یا اسپلینت روی بینی قرار داده می شود.
 • معمولا پس از گذشت حدودا 1 هفته گچ یا اسپلینت توسط جراح بینی برداشته خواهد شد ، لذا در این مدت بیمار می بایست از خیس شدن آن خودداری کند.
 • پس از عمل ، بیمار باید از فین کردن با شدت زیاد و همچنین حرف زدن بیش از اندازه پرهیز نماید.
 • بیمار می بایست حتی الامکان در هفته اول پس از جراحی بینی از استحمام خودداری کند و در صورت ضرورت نیاز به حمام با دستورالعمل پزشک متخصص حمام کند.
 • بعد از جراحی بینی بیمار باید از خوابیدن به پهلو خودداری کند و به صورت طاقباز بخوابد همچنین در مواقع خواب و استراحت سر خود را بالتر از بدن قرار دهد.
 • فرد باید در روزهای ابتدایی پس از عمل بینی ، از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارند اجتناب نموده و غذاهای نرم مانند سوپ و فرنی میل نماید.
 • مصرف نمک و ادویه های تند را به منظور کاهش تورم بینی به حداقل برساند.
 • حداقل به مدت 2 ماه از عینک طبی و آفتابی استفاده نکند و در صورت نیاز ضروری می تواند از لنز استفاده نماید.
 • از مصرف الکل و استعمال دخانیات تا 2 هفته پس از عمل بینی اجتناب نماید.
 • حداقل به مدت 1 ماه از انجام فعالیت های سنگین پرهیز نماید.
 • دارو های تجویز شده توسط پزشک متخصص را به صورت مرتب و سر موعد مصرف نماید.
 • در صورت شستشوی بینی ، از سرم های شستشویی که پزشک تجویز نموده استفاده کند.

 

هزینه جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی از جمله اعمال جراحی زیبایی بینی به شمار می رود ، در نتیجه بیمه هزینه های آن را تقبل نخواهد کرد. هزینه نهایی جراحی زیبایی بینی ، بر اساس فاکتورها و پارامترهای مختلفی محاسبه و برآورد می شود. بنابراین به منظور اطلاع از هزینه جراحی بینی طبیعی باید به صورت حضوری به مطب پزشک متخصص مراجعه نموده و تحت معاینه قرار گیرید.

کلام آخر 

برای انجام عمل بینی طبیعی ، حتما باید به بهترین جراح بینی طبیعی در تهران مراجعه کنید. با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره (کلیک کنید)