عمل بینی طبیعی زنانه

عمل بینی طبیعی زنانه

جدول محتوا

عمل بینی طبیعی زنانه چگونه است؟

می دانید که زیبایی صورت ما چیزی نیست که آن را به دست هرکسی بسپاریم. حالا تصورش را بکنید جراح بینی ما بخواهد عمل بینی طبیعی زنانه را روی صورت ما انجام دهد؛ پس چنین جراحی باید یک مجسمه ساز ماهر باشد تا بخشی از ظرایف خلقت را با ابزار جراحی خود در صورت ما بازنمایی کند. جذاب ترین بینی های عمل شده شماری از بینی ها هستند که به مدد تکنیک های جراحی و تجربه و تبحر، با سایر اجزای صورت فرد، همگنی و یکدستی و تناسب داشته باشند. مساله دقیقا دستیابی به یک هارمونی میان بینی و دیگر بخش های صورت فرد است.

عمل بینی طبیعی زنانه چگونه است

انواع بینی برای عمل بینی طبیعی زنانه

بینی ها را با توجه به زیاد یا کم بودن میزان ضخامت استخوان ها و پوست آن ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می نمایند.

 • بینی گوشتی : بینی های گوشتی دارای غضروف و استخوان های ضعیف بوده و ضخامت پوست آن ها زیاد می باشد.
 • بینی استخوانی :  بینی های استخوانی دارای غضروف و استخوان های مستحکم بوده و ضخامت پوست آن ها کم می باشد.

برای تشخیص نوع بینی خود، به کمک دو انگشت اشاره دست های خود، پوست نوک بینی را فشار دهید، در صورتی که از منافذ و سوراخ های ریز موجود در پوست بینی چربی خارج شود، بینی تان گوشتی ست.

ویژگی های عمل بینی طبیعی زنانه

همانطور که در فوق ذکر شد انجام عمل بینی طبق استاندارد های زیبایی که شامل رعایت زاویه بین لب و بینی، رعایت زاویه و قوس پشت پل بینی است از مهمترین ویژگی های عمل بینی طبیعی بوده که باید توسط جراح رعایت شود. در عمل بینی طبیعی تمامی نواقص مانند قوز و افتادگی پل بینی بر طرف شده و سایز بینی نیز با توجه به تمام اجزای صورت تغییر داده می شود. همانطور که گفته شد یکی دیگر از ویژگی های عمل بینی طبیعی، متناسب بودن سایز بینی با تمام اجزای صورت است چرا که رعایت این نکته در طبیعی جلوه دادن بینی نقش بسیاری دارد. اگر بینی دارای نوک بزرگ و پهن باشد پزشک اندازه آن را تغییر داده و نوک بینی را باریک تر می کند زیرا طبق استاندارد زیبایی باید نوک بینی به گونه ای باشد که وقتی از رو به رو به آن نگاه می کنیم دارای نوک باریک و ظریفی باشد.  پیشنهاد ما برای کسانی که بینی گوشتی دارند این است که عمل بینی طبیعی انجام دهند چرا که این عمل بر روی بینی های گوشتی به خوبی خود را نشان داده و مانند دیگر مدل های فانتزی، نیمه فانتزی و… فرد را دچار مشکلات تنفسی و نقص ظاهری نمی کند.

افراد مناسب عمل بینی طبیعی زنانه چه کسانی هستند؟

افرادی که بینی های گوشتی دارند بهترین افراد برای انجام جراحی بینی طبیعی زنانه هستند. افرادی که با بینی فانتزی مخالف هستند و برای بینی فرم طبیعی را دوس دارند.برخی افراد نیز فرم بینی طبیعی را دوست ندارند و ترجیح می دهند مشخص باشد که بینی جراحی شده است اینگونه افراد می توانند بینی را فانتزی جراحی کنند.برخی از افراد هم طبیعی بودن بینی یا فانتزی بودن بینی را دوست ندارند و به دنبال مدلی هستند که ترکیبی از این دو باشد. بینی نیمه فانتزی ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی است.به طور مثال قوس بینی در بینی طبیعی وجود ندارد و در بینی فانتزی زیاد است ولی در بینی نیمه فانتزی ، قوس بینی نرمال است.

عمل بینی طبیعی در مردان

عمل بینی طبیعی بیشترین طرفدار را در آقایان به خود اختصاص داده است؛ چرا که آنها تنها در صدد برطرف کردن ایرادات بینی خود هستند و نمی خواهند بینی شان تغییر چندانی کند. به طور کلی و بر اساس استاندارد ها، فانتزی شدن بینی در آقایان، موجب به هم ریختن تناسبات صورت و کاهش جذابیت صورت های مردانه خواهد شد. اینکه فرم بینی گرد باشد یا کشیده اینکه چهره فرد از نیم رخ و سه رخ چطور دیده می شود،اینکه وقتی مردی لبخند می زند گونه ها و اطراف لب ها چه فرمی می گیرند همه و همه فاکتورهایی  هستند که بهترین جراح بینی طبیعی آنها را بررسی می کند.

اما به هر حال چون بینی مردان به مانند خانم ها ظریف و لطیف نیست ملاک زیبایی برای آنها کوچک و فانتزی بودن نیست. معمولا ملاک جذابیت برای بینی مردان آن است که در کنار ریش و سبیل و زاویه فک ترکیب خوبی باشد. به هر حال کسانی که مراجعه می کنند متفاوت هستند مردانی که اصرار دارند کسی حتی متوجه عمل بینی آنها نشود و عده ای بینی نیمه فانتزی مردانه را می پسندد هستند در این میان مردانی که هیچ مدلی را در نظر ندارند و به جراح بینی می گویند بینی منو عمل کن  و سختتر خواسته خود را بیان می کنند.

یکی از دلایلی که سبب افزایش انجام عمل بینی طبیعی در مردان می شود این است که مردان به دلیل انجام ورزش های سنگین در معرض آسیب های جدی هستند و با آسیب رسیدن به بینی، شکل ظاهری بینی مردان به کلی زیبایی خود را از دست می دهد و در این صورت فرد مجبور به انجام عمل جراحی می شود.

عمل بینی طبیعی زنانه

اهمیت انتخاب جراح بینی

از آن جا که بینی در مرکز صورت واقع شده و زیبایی چهره تا حدود قابل توجهی تحت الشعاع آن قرار دارد ، نتیجه این جراحی بسیار حائز اهمیت است. از این رو برای انجام جراحی بینی ، پیش از هر چیز باید به تبحر و توانمندی جراح توجه داشت. برخی افراد ، صرفا به دنبال این هستند که جراحی را بیابند که بینی آن ها را با هزینه ای نازل عمل کند ؛ لذا از مهارت و تجربه جراح بینی چشم پوشی کرده و در نتیجه نه تنها به نتایج ایده آل خود دست نمی یابند ، بلکه متاسفانه با عوارض متعددی نیز روبرو می شوند. بنابراین برای انجام عمل جراحی بینی باید در انتخاب جراح ، نهایت دقت خود را به کار گرفته و به جراحی مراجعه کنید که در حوزه جراحی بینی ، تجربیات فراوانی داشته و نتایج درخشانی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانیده باشد.

عوارض عمل بینی طبیعی زنانه چیست؟

عمل زیبایی بینی یکی از جراحی های زیبایی بدون عارضه می باشد . عوارض در اعمال جراحی به دو دسته تقسیم می شود عوارض احتمالی و عوارض ناشی از جراحی است . عوارض احتمالی در تمامی اعمال زیبایی رخ می دهد و موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود، همانند تورم و کبودی. عوارض ناشی از جراحی که این عوارض در اثر انتخاب اشتباه رخ می دهد لذا قبل از انجام عمل بینی حتما در انتخاب دقت کافی و لازم را داشته باشید . عوارض ناشی از جراحی همانند: غیرقرینگی، کوچک شدن بیش از حد بینی و اختلالات تنفسی می باشد.

چرا افراد متقاضی عمل بینی طبیعی زنانه هستند؟

انجام عمل بینی طبیعی ضمن رعایت اصول جراحی و تناسب بینی با دیگر اعضای صورت بروز عوارض بعد از جراحی بینی را به شدت کاهش می دهد.این امر موجب می شود بیمار علاوه بر داشتن بینی زیبا سلامت آن را نیز بدست آورد. عمل بینی طبیعی به صورتی انجام می شود که در ناحیه قوس بینی، فرو رفتگی بسیار و در ناحیه نوک بینی نیز سربالا بودن بیش از حد ایجاد نشود . این در حالی است که در عمل بینی فانتزی تمامی عوامل به صورت افراطی ایجاد می شود به این معنا که نوک بینی بسیار بالا رفته و قوس بینی نیز به شدت زیاد است. برای عمل بینی متقاضیان باید در نظر داشته باشند اولویت در این جراحی بدست آوردن سلامتی در کنار زیبایی است. انجام برخی عمل های افراطی نه تنها زیبایی را به ارمغان نخواهد آورد، بلکه می تواند زمینه ساز مشکلات فراوانی نظیر اختلالات تنفسی نیز شود.

آیا هر بینی را می توان طبیعی عمل کرد؟

عمل بینی طبیعی از مدل هایی است که باهر دو نوع بینی (استخوانی و گوشتی) سازگاری کاملی دارد . در بینی های استخوانی به دلیل غضروفی بودن بینی، پزشک می تواند بینی را بهتر تراش دهد و در نتیجه عمل به بهترین شکل انجام شود. در بینی های گوشتی نیز به دلیل ضعیف بودن ساختار و پیوند های غضروفی بینی،  مدل های دیگر را نمی توان به خوبی بر روی آن پیاده سازی کرد و معمولا فرد با مشکلات تنفسی و ظاهری رو به رو می شود اما عمل بینی طبیعی بهترین گزینه برای افرادی است که بینی گوشتی دارند.عمل بینی طبیعی زنانه

اقدامات قبل از عمل بینی طبیعی زنانه

 • با جراح خود درباره انتظاراتی که از جراحی بینی دارید صحبت کنید.
 • آزمایشات و عکس های خواسته شده از همه جهات بینی خود را تهیه کنید و نتیجه را در اختیار جراح بینی قرار دهید.
 • از دو هفته قبل ازجراحی بینی ، استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکل دار ممنوع می باشد.
 • مصرف دارو های ضد التهاب چون آسپرین و ژلوفن را از دو هفته قبل از جراحی بینی کنار بگذارید.
 • هچنین مصرف چای سبز و سیر نیز بهتر است از دو هفته قبل عمل کنار گذاشته شود.
 • روز عمل خانم ها بدون آرایش و آقایان بدون
 • ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.
 • از به همراه داشتن زیور آلاتی چون ساعت، انگشتر و غیره خودداری کنید.
 • در صورت داشتن لاک ناخن، حتما قبل از جراحی نسبت به پاک کردن آن اقدام نمایید.
 • قبل از جراحی استحمام کنید و از 8 ساعت قبل از عمل چیزی میل نکنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی زنانه

 • داشتن تورم بعد از عمل بینی امری طبیعی است که در سه روز اول به اوج می رسد ؛ برای کاهش ورم می توانید از کمپرس سرد به مدت 24 ساعت در فواصل زمانی مرتب استفاده نمایید.
 • نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی برای کاهش تورم از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد فرد با دو بالش سر را بالاتر از حد معمول خود قرار دهد و به صورت طاقباز استراحت نماید و از خوابیدن به پهلو در دوران نقاهت خودداری نماید.
 • بعد از عمل جراحی بینی مایعات و آبمیوه های طبیعی بنوشید و در هفته اول باید از خوردن غذاهایی که احتیاج به جویدن دارند و سفت هستند خودداری شود.
 • داروهایی که بعد از جراحی بینی برای فرد تجویز می گردد باید به طور مرتب و طبق دستور مصرف شود.
 • تا دو هفته بعد از عمل بینی عطسه کردن را با دهان باز انجام دهد.
 • از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی به مدت 2 هفته خودداری نمایید.
 • به مدت سه هفته از فین کردن خودداری نمایید.
 • بعد از 48 ساعت با کمک یک همراه می توانید استحمام نمایید و با رعایت کردن اصولی که اسپلینت بینی خیس نشود.
 • از انجام فعالیت های سنگین و حمل اجسام سنگین به مدت چندین ماه خودداری نمایید.
 • از رفتن به محیط های شلوغ که خطر ضربه خوردن به بینی وجود دارد ، تا چند وقت پس از عمل بینی خودداری کنید.

رعایت موارد فوق ، شما را در بهتر سپری نمودن دوره نقاهت جراحی بینی و کسب نتایج مطلوب از این عمل جراحی یاری خواهد نمود.

هزینه عمل بینی طبیعی زنانه

هزینه عمل بینی طبیعی زنانه با توجه به مهارت و سابقه جراح متفاوت است. گاهی ممکن است افراد به دلیل دستمزد پایین بعضی از جراحان وسوسه شده و به آن ها مراجعه کنند اما به یاد داشته باشید که سلامتی و ظاهر خود را فدای قیمت پایین نکنید. چرا که جراحی بینی کاری بسیار دشوار بوده و نیازمند مهارت بسیاری است. پزشکانی که مهارت و سابقه بسیاری زیادی در زمینه جراحی زیبایی بینی دارند مطمئنا در طول جراحی های خود با چالش های زیادی رو به رو شده اند که به قول معروف از آن ها پزشکی کاربلد ساخته است.

نتیجه گیری

بینی در چهره افراد تاثیر بسزایی در زیبایی آن ها دارد . بهتر است قبل از جراحی بینی طبیعی حتما در انتخاب جراح دقت لازم و کافی را داشته باشید و در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید تا با توجه به آناتومی صورت شما فرم بینی طبیعی انتخاب و جراحی انجام گردد. اگر شما از افرادی هستید که قصد عمل جراحی زیبایی بینی دارید باید نیک آگاه باشید که انتخاب بهترین جراح بینی در تهران، در نتیجه و پیامد عمل بینی تاثیری عمیق و اساسی دارد.به نحوی که اگر جراح شما فاقد تجربه و تخصص و تکنیک لازم باشد،با نتایج غیرقابل جبران مواجه خواهید شد که یک عمر پشیمانی را به همراه خواهد داشت. کافیست یک سرچ ساده و کوچک در موتور جستجوگر گوگل تحت عنوان“جراحی بینی خراب شده” انجام دهید و آنگاه است که خواهید دید چه فجایعی در عمل جراحی زیبایی بینی توسط پزشکان ناکاربلد رخ داده است.

امیدواریم این مطلب برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در بخش نظرات با ما در میان بگذارید یا در صورت نیاز به مشاوره با شماره های زیر با مرکز تهارن سرجیکال تماس حاصل فرمایید. بهترین تجهیزات، متخصصان و پزشکان در مرکز تخصصی و زیبایی تهران سرجیکال آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشند.

ورزش بعد از عمل بینی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)