عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

جدول محتوا

عمل بینی گوشتی چگونه است؟

عمل بینی گوشتی

بینی های گوشتی بسیار نرم هستند، در واقع استخوان و یا غضروف بسیار محکمی در آن ها وجود ندارد ، بینی گوشتی پهن است و استخوان آن هم نرم می باشد ، بنابراین در ظاهر آن نیز تاثیر می گذارد و آن را گوشتی و گرد نشان می دهد .
جراحی این نوع بینی با ریسک بالایی انجام می شود زیرا نیاز به تکنیک های ویژه و ترفند های نوین جراحی دارد که غضروف ها را تقویت می نماید و فرم زیبایی به بینی می بخشد .
معمولا افرادی که بینی های گوشتی دارند از بزرگی بینی ، نوک پهن ، پره های کلفت و پوست ضخیم آن شاکی هستند .عمل بینی گوشتی

چگونه بفهمیم بینی ما گوشتی است؟

بینی گوشتی چند ویژگی دارد که باتوجه‌به آن‌ها می‌توان فهمید آیا نوع بینی واقعاً گوشتی است یا خیر.بینی بزرگ با پوست ضخیم و غدد متعدد چربی را بینی گوشتی می‌گویند. معمولاً اگر از زیر به بینی نگاه کنید، این نوع بینی‌ها به صورت نیم‌دایره و فاقد زاویه هستند.

در بینی‌های گوشتی عموماً بافت غضروف ضعیف است و نوک بینی پهن می‌باشد. لازم به ذکر است که جراح زیبایی با معاینه‌ی بینی به راحتی نوع آن را تشخیص می‌دهد.

بینی‌های گوشتی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

دسته اول بینی‌هایی هستند که پوستشان چربی زیادی تولید می‌کند و دارای غدد سبابه زیادی هستند. درصد موفقیت جراحی در این نوع بینی‌ها بیشتر است.
دسته دوم بینی‎‌هایی هستند که مقدار بافت زیر پوست آن‌ها زیاد است،

به عبارتی ضخامت پوستشان به خاطر غدد چربی نیست. جراحی این نوع از بینی‌های گوشتی دارای حساسیت بالایی هست و نیاز به یک جراح متبحر دارد.

همچنین صاحب بینی باید واقعیت را بپذیرد و توقعی بیش از حد نرمال نداشته باشد زیرا که با توجه به نوع بینی، داشتن یک بینی بسیار نازک پس از جراحی همچون بینی‌های استخوانی، امکان‌پذیر نیست.

عمل بینی گوشتی چگونه انجام میشود؟

هدف اصلی و مهم در جراحی بینی گوشتی این است که گوشت را کاهش دهیم و غضروف موجود در بافت یکی از قسمت‌های بینی، که اغلب در نوک بینی دیده می‌شود را برداشته و آن را به قسمت‌های دیگر بینی پیوند بزنیم که اساساً این عمل در ابتدای بینی انجام می‌شود.

اساساً از غضروف نوک بینی برای اضافه کردن به قسمت‌های دیگر استفاده می‌شود. اگر غضروف در نوک بینی کم باشد یا در اثر ضربه آسیب دیده باشد، پزشک از غضروف اوریکل یا غضروف مهره‌ها استفاده می‌کند.

آیا بینی گوشتی بعد از عمل برگشت می کند؟

با تکنیک های قدیمی تر ، تقریباً کار خاصی برای بینی های گوشتی نمی شد کرد چون تکنیک های قدیمی بیشتر کاهنده بودند و شامل تراش دادن استخوان و غضروف می شدند. بینی گوشتی غضروف های ضعیف تری دارد.
حال اگر این غضروف های ظریف، تراش داده و نازک شوند، اگر چه ممکن است برای مدتی بینی کوچک تر و زیبا تر به نظر برسد. اما با گذشت زمان و به علت فعل و انفعالات زیر پوستی، بینی جمع شده و خودش را به سمت پائین می کشد.
اینکه می گفتند بینی افتادگی پیدا کرده و یا برگشت کرده به همان علت است.ایا بینی گوشتی بعد عمل باز میگردد

جراحی بینی گوشتی نتیجه بهتری دارد یا جراحی بینی استخوانی؟

امروزه پزشکان جراح متخصص می توانند هم عمل جراحی بینی استخوانی و هم عمل جراحی بینی های گوشتی را انجام دهند ولی نتایج این دو عمل به هیچ وجه شبیه یکدیگر نمی باشد ولی باید بگوییم که در هر دو مورد بینی پس از عمل هم دارای عملکرد بهتری می باشد و هم از نظر ظاهری زیباتر از قبل است.

گفتنی است که افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند ،باید در اینگونه جراحی ها صبرو حوصله ی بیشتری را به خرج دهند ،چون برای درمان و بهبود اینگونه بینی ها بیشتر از بینی های استخوانی ،زمان مورد نیاز می باشد.

مراقبت های پس از عمل بینی گوشتی

بیمار باید از انجام فعالیت های و ورزش های سنگین خودداری کند.
فرد نباید در محل های شلوغ و پر رفت و آمد تردد داشته باشد.
فرد نباید برای یک ماه از عینک آفتابی و طبی و هر نوع عینک دیگری استفاده نماید.
بیمار نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد
بیمار باید در شب های اول بعد از عمل و تا شکل گیری بینی خود به صورت طاق باز بخوابد و سعی کند که صورت و بینی اش روی بالش قرار نگیرد.
پس از عمل بیمار می تواند برای کاهش درد و تورم به مدت ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس یخ استفاده نماید
فرد باید در صورت داشتن درد از مسکن هایی که پزشک معالجش تجویز نموده است استفاده کند.

هزینه عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی نیز یکی از کارهای پزشکی به حساب می آید و به دلیل قرار گرفتن در جراحی های زیبایی عموما شامل بیمه نخواهد بود ولی در صورتی که انحراف داشته باشد میتوان از برخی بیمه های تکمیلی استفاده کرد .
برای همین اکثرا برای افرادی که عمل بینی را انجام می دهند هزینه ای تقریبا بالا در بر خواهد داشت. هزینه عمل بینی همیشه برای افراد مهم است و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مخصوصا اگر عمل انجام شده برای بینی های گوشتی باشد هزینه ها نیز بیشتر خواهد شد. بینی گوشتی به دلیل جراحی سختی که دارند جزوه عمل های پر هزینه تر نسبت به سایر عمل های بینی به حساب می آیند..هزینه عمل بینی گوشتی

خلاصه کلام

برای داشتن یک عمل بینی گوشتی موفقیت آمیز و ایده آل لازم است تمام جوانب را در نظر بگیرید.
گام اول: انتخاب پزشک اصلح و با تجربه
گام دوم: درمیان گذاشتن دغدغه های خود با جراح
گام سوم: کسب اطلاعات کامل در مورد جراحی بینی گوشتی اعم از مزایا و معایب این عمل جراحی، از پزشک متخصص
گام چهارم: داشتن دیدگاه صحیح و انتظارات واقعی از عمل جراحی بینی
گام پنجم: رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی و توجه به گوشزد های جراح بینی

نتیجه گیری

جراحی زیبایی بینی برای همه انواع پوست دشوار است. اما، عمل بینی گوشتی به دلیل دارا بودن پوست ضخیم به تخصص و تجربه بالایی احتیاج دارد. جراح باید از اندازه مورد انتظار برای افزایش کیفیت نتایج، درک خوبی داشته باشد بنابراین لازم است به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمل انحراف بینی

انحراف بینی عارضه‌ای است که در بسیاری از افراد دیده می‌شود و معمولا با جراحی درمان می‌شود. منظور از انحراف بینی کج بودن تیغه داخلی

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)