یکی از مهمترین نکته هایی که در عمل بینی گوشتی در مردان باید توجه کرد این است که مردانگی آنها در فرم بینی حفظ شود و بینی ظاهر زنانه پیدا نکند. اگر یک قسمت بینی نیاز به کوچک شدن دارد، پشت یا پل بینی باید قوی و مستحکم باقی بماند تا از ظاهری قوس دار و شیب دار جلوگیری شود.بر اساس مطالعات جدید مبتنی بر فیزیولوژی بدن اقایان ، بینی های مردانه تقریبا ۱۰ درصد از بینی های زنانه بزرگتر است، به این دلیل که مردان دارای توده عضلانی بیشتری هستند و برای رشد و نگهداری بافت ماهیچه ای نیاز به اکسیژن بیشتری دارند.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی نیمه فانتزی

تفاوت های جراحی در بینی اقایان و  بانوان

رینوپلاستی یا عمل بینی مردان روز به روز محبوب تر می شود به طوری که یک نظرسنجی اخیرا نشان داده که ۱/۳ از عمل های رینوپلاستی امروزه بر روی اقایان انجام می شود. با این حال باید توجه داشت ملاحظات و نکات خاصی وجود دارد که باید در هنگام عمل جراحی زیبایی بینی مردان در مقایسه باعمل زیبایی بینی در زنان به آنها دقت شود.بینی مردانه  نباید خیلی  حالت سربالا داشته باشد، که ظاهر بینی را عمل شده و نتیجه کار را غیر طبیعی  و مصنوعی جلوه دهد.

زاویه بین نوک بینی  و لب بعد از جراحی بینی در مردان باید بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه باشد. بالا بردن بیش از حد نوک بینی بعد از عمل بینی گوشتی در مردان، می تواند منجر به یک نوک بینی زنانه با سوراخ های بیش از حد نمایان شود.اگر چه جراحی بینی مردان بسیاری از مزایا را ارائه می‌دهد، توجه به این نکته ضروری است که یک بیمار چندین ماه بعد از عمل برای مشاهده نتایج درمانی منتظر بماند. به طور کلی، جراحی بینی دارای فواید زیادی است که شامل افزایش اعتماد به نفس، تنفس راحت‌تر در طول فعالیت‌های روزانه، بهبود ظاهر کلی  فرد و کیفیت بهتر خواب می‌شود.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی طبیعی

نتایج عمل بینی گوشتی مردانه

معمولا برای مشاهده نتایج نهایی جراحی بینی های گوشتی باید مدت زمان طولانی تری  سپری شود و فرد صبر  و حوصله بیشتری را به خرج دهد زیرا تورماتی که در این نوع از بینی ها ایجاد می شود تا 1 سال به طول می انجماد تا بطور کامل رفع شود .

به طور کل روند بهبودی بعد از جراحی بینی گوشتی تا یک سال به طول می انجامد و در هر بیمار با توجه بر فرم قبلی بینی نتایج متفاوت می باشد اما در اکثر موارد فرمی که در بینی بعد از جراحی بینی گوشتی مشاهده می شود یک بینی طبیعی است . به همین علت مردانی که بینی گوشتی دارند نگرانی در این رابطه که ممکن است بعد از جراحی فرم فانتزی و عروسکی در بینی آن ها ایجاد شود وجود ندارد. در مردان در صورتی که بینی بعد از جراحی فرم فانتزی و عروسکی پیدا کند ممکن است تناسب کافی را با سایر اجزای دیگر صورت نداشته باشد و از جذابیت چهره فرد بکاهد.

کبودشدگی و تورم که بعد از جراحی بویژه در اطراف چشم ها ایجاد می شود موقتی و کاملا طبیعی است که ظرف کمتر از دو هفته کبودی از بین می رود اما برای رفع تورم به مدت زمان بیشتری نیازاست .

مناسب ترین سن جراحی بینی در اقایان و خانم ها

پیش از رسیدن به سن بلوغ، ممکن است نوجوان تصمیم عجولانه و از سر احساس بگیرد. درست است که داشتن یک بینی متناسب در زیبایی چهره بسیار موثر است اما بهتر است خانواده‌ها با جراح مورد اعتماد خود مشورت کنند تا تصمیم به عمل جراحی را به تعویق بیاندازند. گاهی مشکلاتی که پس از عمل بینی پیش از سن بلوغ برای فرد به وجود می‌آید، حتی او را از زندگی اجتماعی عادی نیز محروم می‌کند.

کمترین سن جراحی بینی، در دخترها معمولا ۱۶ سال و در پسرها ۱۸ سال است. البته رسیدن به بلوغ کامل در هر فرد با دیگری متفاوت خواهد بود. جراح پلاستیک باید وضعیت رشد اجزای صورت و رسیدن به بلوغ کامل را بررسی کند. اگر صورت فرد و غضروف‌های بینی از رشد کردن ایستاده باشد، می‌توان برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کرد.مناسب ترین سن جراحی بینی

 عمده ترین مشکلات بینی در مردان

برخی از شایع ترین مشکلات بینی اقایان عبارتند از :

 • شکستگی بینی
 • نوک بزرگ و کروی شکل
 • دارا بودن قوز استخوانی بر روی بینی
 • نوک سر پایین یا افتادگی شدید ( به ویژه هنگام لبخند زدن )
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • بینی با فرو رفتگی بیش از حد
 • پل بینی خیلی مسطح و گسترده
 • انحراف بینی
 • شکستگی های قدیمی
 • مشکلات تنفسی(بسیاری از آقایان در تنفس با بینی خود دچار مشکل هستند و به هنگام خواب خرو پف می کنند. به همین دلیل در هنگام جراحی بینی آقایان باید به مجراهای تنفسی آنها نیز توجه شود)

مراحل ‌مختلف‌ عمل زیبایی بینی

 1. باز کردن بینی
 2.  اصلاح‌ ناهنجاري و انحراف‌ تيغه‌ بيني‌ (سپتوپلاستي)
 3. برداشتن‌ قوز استخواني‌ و غضروفي‌.
 4.  ترميم‌ نوك‌ بيني‌ مانند باريك‌ كردن‌ و بالا بردن.
 5. شکستن و بریدن استخوان های بینی جهت‌ باريك‌ كردن‌ قسمت‌ فوقاني‌ و مياني‌ بيني‌.
 6. افزودن‌ پيوندهاي‌ استخواني‌ و غضروفي‌ در موارد ضعف‌ حمايتي‌ اسكلت‌ بيني‌ يا دفورميتي‌هايي‌ مانند بيني‌زيني‌ شكل.
 7. دوختن پوست
 8. گچ گیری

دلایل محبوبیت عمل زیبایی بینی در آقایان

جراحی بینی مردان و تغییر شکل بینی، محبوب‌ترین گزینه‌های جراحی پلاستیک صورت در آقایان است. دلایل بسیاری وجود دارد که باعث افزایش تمایل افراد نسبت به اینگونه عمل‌ها می‌گردد. در ادامه، به بیان ۴ دلیل اصلی محبوبیت عمل زیبایی بینی در آقایان می‌پردازیم.

 • بهبود تقارن صورت: برای مردانی که می‌خواهند تقارن صورت خود را بهبود بخشند، ممکن است بهترین گزینه جراحی بینی مردان باشد. فرد می‌تواند مزایای بینی طبیعی را که با صورت مطابقت دارد، تجربه کند. در عمل زیبایی بینی در آقایان پزشک معالج تقارن صورت را ارزیابی می‌کند و برای کمک به بهبود تعادل صورت، در فرم بینی اصلاحاتی انجام می‌دهد.
 • حفظ و تقویت ظاهر مردانه: جراحی بینی مردان ایستی به صورتی انجام شود که علاوه بر افزایش زیبایی صورت، نتیجه نهایی همچنان ظاهری مردانه را بوجود اورد. بنابراین، یک عمل جراحی  بینی موفقیت‌آمیز برای آقایان تضمین می‌کند که یک چهره‌ی متعادل و طبیعی ایجاد گردد.
 • بهبود عملکرد بینی: ترمیم نواقص ساختاری در بینی در بسیاری از موارد با عمل جراحی بینی مردان انجام می‌شود. رفع مشکلات تنفسی ناشی از فرم بینی، انحراف بینی و سایر مشکلات مؤثر بر عملکرد آن هدف جراحی بینی مردان قرار می‌گیرد. با وجود چنین مشکلاتی انجام عمل زیبایی بینی می‌تواند تمامأ مشکلات عملکردی ناشی از فرم آن را برطرف نماید.
 • افزایش اعتماد به نفس: با آگاهی به تأثیر زیبایی بر روی اعتماد به نفس افراد هر فردی که عمل موفقیت آمیزی بر روی بینی خود را تجربه کند، با بهبود کلی ظاهرش و تأثیر مثبتی که در پی آن بر دیگران می‌گذارد، افزایش اعتماد به نفس را نیز تجربه می‌کند.

 

اهمیت انتخاب جراح بینی خوب

عمل بینی گوشتی مردانه از حساسیت بسیار زیادی برخوردار بوده و اگر جراح بینی از مهارت بالایی در این زمینه برخوردار نباشد نتیجه به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

همانطور که در مطالب بالا گفتیم بیشتر آقایان هیچ علاقه ای به اینکه دیگران متوجه جراحی بینی شان شوند نداشته و خواهان برطرف شدن ایرادات و مشکلات موجود در بینی شان به طبیعی ترین شکل ممکن هستند.

صورت آقایان بزرگتر و زمخت تر از خانم ها بوده و در نتیجه اگر بینی شان خیلی کوچک و سربالا باشد و قوس زیادی در پل آن ایجاد شود و به بیان دیگر عروسکی باشد با دیگر اجزای صورت در تناسب نبوده، نه تنها موجب جذابیت بیشتر آن ها نمی شود بلکه از جذابیت شان نیز خواهد کاشت.

از طرفی عدم مهارت جراح ممکن است موجب بروز مشکلاتی همچون اختلال در سیستم عملکرد تنفسی افراد شده و تا آخر عمر قابل جبران نباشد لذا در انتخاب جراح بینی خود دقت زیادی کنید.

تاثیر پوست نازک بر روی نتیجه جراحی زیبایی بینی

در بیماران دارای پوست بسیار نازک، اسکارها خیلی زود درمان می شوند و تورم در ناحیه جراحی کم است. با این حال پوست نازک تنها پتانسیل استتار کمی برای پوشش دادن اسکلت بینی زیرین داراست. حتی ناهمواری بسیار کم و کوچک طبیعی نیز روی پل بینی نیز قابل مشاهده می شود. بنابراین بزرگترین چالش در بیماران دارای پوست بسیار نازک این است که بسیار دقیق عمل شوند و یک پل بینی کاملا صاف برجا بماند. به طور جایگزین پیوند و گرافت می توانند (فاسیا، درم، غضروف) از نقاط دیگر انتقال یافته و یا تزریق شوند تا ضخامت پوست را تقویت کنند. همچنین بیماراتی با پوست ضخیم ورم بیشتری بعد از عمل بینی دارند و خیلی نمیتواند ظرافت عمل را نشان دهد.

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

در بینی های گوشتی با پوست ضخیم فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می شود. مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شود. لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است. هزینه جراحی بینی گوشتی در سال ۹۹  در میان پزشکان متغیر است  اما بطور کلی عمل بینی با هزینه حدودی 5 الی 20 میلیون انجام میگیرد که این هزینه وابسته به دکتر مرکز جراحی و بینی شما متغیر است اما باز هم باید گفت قیمت های پایین تر و بالاتر از این نیز ممکن است وجود داشته باشد.

اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی مردانه

 • یکی از اقدامات مهم انتخاب جراح بینی باتجربه می باشد که نقش  بسزایی در عمل بینی خواهد داشت.
 • چنانچه جراحی بینی توسط جراح بینی کم تجربه انجام گیرد به دلیل عدم مهارت جراح بینی ، نتیجه ایده آل خود را کسب نمیکند پس باید در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم را داشته باشید.
 • بعد از انتخاب جراح بینی با مراجعه به مطب با جراح بینی مشاوره داشته باشید و انتظارات خود را از انجام جراحی بینی بیان نمایید.
 • جراح بینی آزمایش های لازم را برای کنترل و به طور کلی برای بررسی وضعیت سلامتی فرد تجویز می نماید و فرد باید قبل از عمل بینی آن ها را انجام دهد.
 • بانوان قبل از جراحی زیبایی بینی باید با انجام تست بارداری از باردار نبودن خود اطمینان کسب کنند.

برخی از نکات قبل از جراحی بینی

 • دوهفته قبل و بعد از رینوپلاستی از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و بروفن خودداری نمایید زیرا  موجب رقیق شدن خون می شوند.
 • در صورت داشتن بیماری خاص و استفاده از داروی خاصی پزشک خود را مطلع سازید.
 • چنانچه به دارو یا حتی غذای خاصی حساسیت دارید، جراح بینی را آگاه نمایید.
 • شب قبل از انجام جراحی بینی استحمام نمایید و شام سبکی میل کرده و حدود شش تا هشت ساعت قبل از مراجعه به بیمارستان از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید زیرا حین رینوپلاستی ، معده بیمار باید خالی باشد.
 • روز تعیین شده برای انجام جراحی بینی با یک همراه ، یک ساعت قبل در بیمارستان حضور داشته باشید و تاخیری نداشته باشید