بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

کوچک کردن بینی با لیزر

جدول محتوا

کوچک کردن بینی با لیزر چگونه است؟

کوچک کردن بینی با لیزر یا رینوپلاستی با لیزر (Laser Rhinoplasty)نظرات متفاوت بسیاری وجود دارد. برای راهنمایی کاربران گرامی سایت این مقاله کوچک کردن بینی با لیزر را آماده کرده که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد. همانطور که میدانید جراحی بینی یک عمل گسترده و شامل  تغییر در غضروف ،استخوان و پوست میباشد. اشتباه بیماران این است که فکر میکنند میتوانند با لیزر درمانی (Laser Nose Job) یک نتیجه عالی همانند نتایج عمل بینی داشته باشند در حالی که لیزر فقط برای نازک کردن پوست بینی کاربرد دارد.برخی از بیماری های پوستی یا جوش هایی که روی بینی هستش رو میتوان با این روش از بین برد. لیز بینی حتی برای بینی های گوشتی هم فایده ای ندارد چه برسد به بینی استخوانی

کوچک کردن بینی با لیزر

آیا لیزر حین جراحی بینی مورد استفاده قرار میگیرد؟

لیزر در جراحی زیبایی بینی به غیر از انجام برش اولیه کاربرد دیگری ندارد و این برش لیزری هم هیچ ابرتری نسبت به برش با تیغ جراحی ندارد. دیگر موارد استفاده از لیزر در جراحی زیبایی بینی شامل موارد زیر هستند:

  • برطرف کردن آکنه های روی پوست
  • ایجاد برش بر روی بینی به جای استفاده از تیغ
  • نازک کردن نسبی پوست بینی در پوست های ضخیم
  • تغییراتی فقط روی پوست بینی

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در تهران

عمل بینی گوشتی با لیزر  ممکن است؟

امروزه با شایعاتی در خصوص کوچک کردن بینی با لیزر مواجه شده ایم ، باید به افرادی که با مراجعه به جراح بینی خواهان رفع ایرادات ظاهری بینی بدون جراحی و با لیزر هستند بگوییم که رفع ایرادات بینی تنها با عمل بینی امکان پذیر است و لیزر فقط باعث صاف و شفاف شدن پوست می شود.

مشخصات بینی گوشتی :

  • پوست ضخیم و چرب نوک بینی
  • غضروف پهن و بزرگ جلوی بینی
  • بافت همبند زیاد در زیر پوست
  • غضروف های بزرگ و قطور پایین بینی
  • بافت ضعیف غضروفی که معمولا حالت ارتجاعی دارد

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

همانطور که گفتیم بینی گوشتی دارای پوست ضخیم با غضروف هایی ضعیف و نازک است اما در مقابل آن بینی استخوانی با پوست نازک یا معمولی و غضروف های ضخیم تر است. جراحی زیبایی بینی بر روی بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی بهتر و آسانتر است. و در نتیجه جراحی بینی های گوشتی مخصوصا برای کسانی که توقع زیادی از جراحی خود دارند معمولا رضایت بخش نیست زیرا بعد از جراحی این بینی ها تغییر زیادی نمی کنند. در ضمن هزینه های جراحی در بینی های گوشتی به دلیل سختی و پیچیدگی عمل بالاتر از بینی های استخوانی است.

درصد موفقیت جراحی بینی ها ی گوشتی چقدر است؟

بسیاری از کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند، همیشه این سوال را از جراح خود می پرسند که در جراحی آنها چند درصد امکان موفقیت وجود دارد؟ و بیشتر آنها دوست دارند بشنوند که عمل زیبایی آنها موفقیت آمیز خواهد بود. اما جراح زیبایی آنها معمولا امکان موفقیت جراحی را با درصد اعلام می کند. به عنوان مثال اگر جراح بگوید که نتیجه عمل شما ۴۰ درصد موفقیت آمیز خواهد بود، بدین معنی است که چهره شما ۴۰ درصد بعد از جراحی زیبایی بینی زیباتر خواهد شد.درصد موفقیت بینی های گوشتی

 کاربرد لیزر در جراحی بینی

اگر جراح زیبایی بینی  از لیزر برای کوچک کردن توربین و یا برداشتن پولیپ استفاده نماید می توان گفت که جراحی بینی با لیزر انجا شده است ،  توربینها، زوائد استخوانی هستند که پوششی از مخاط مخصوص داشته که ممکن است بر اثر عفونتهای مکرر و یا آلرژی بزرگ باعث تنگ شدن مسیر تنفس شوند. در این حالت جراح بینی آنها را با استفاده از لیزر و یا وسائل دیگر کوچک میکند. که این کار کاملا جنبه درمان دارد نه زیبایی. بنابراین در روش جراحی با لیزر تنها می توان برخی زوائد را بر طرف نمود که نیازی به تغییر شکل ندارند اما اگر بینی شما نیاز به برداشتن قوز یا تغییر در فرم غضروف ها داشته باشد نیاز است تا با باز کردن بینی و انجام جراحی با روش ها و تکنیک های خاص جراح انجام شود که البته این کار نیاز به برش های مخصوص جراحی و نیز تغییرات اصولی بر روی بینی دارد. از این رو پزشکان روش های غیر جراحی را برای زیبایی بینی شما توصیه نمی کنند ،  زیرا این روش ها نمیتوانند فرم بینی را تغییر دهند واغلب این روش ها نتیجه ای کوتاه مدت داشته و بازگشت پذیر هستند . نمونه ی این اقدامات تزریق بوتاکس برروی خط خنده بینی یا تزریق فیلر و پرکننده ها در فرو رفتگی های بینی است که این روش ها کاملا موقت بوده و نتیجه ی مطلوبی هم به فرد ارائه نمی نماید.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

لیزر کربن دی‌اکسید چیست؟

لیزر کربن  دی اکسید یکی از قدیمی‌ترین لیزرهای گازی است که در سال ۱۹۶۴ توسط کومار پاتل در آزمایشگاه‌های بل اختراع شد و هنوز هم یکی از مفیدترین لیزر هاست. در حال حاضر لیزر دی اکسید کربن قدرتمندترین لیزر در حالت کارکرد پیوسته است که در دسترس است. نسبت توان خروجی به توان دمیده شده تا ۲۰٪ می‌رسد. لیزرهای CO2 نور مادون قرمز با طول موج مرکزی ۹٫۴ تا ۱۰٫۶ میکرومتر تولید می‌کنند. این لیزرها همچنین در عمل جراحی بسیار کاربرد دارند. علت اینست که آب (تشکیل دهنده بافت‌های بیولوژیکی)، طول موج مادون قرمز را به خوبی جذب می‌کند که می‌توان در ترمیم پوستی استفاده کرد. دانشمندان در حال کار برای جوش زدن پوست توسط امواج لیزر CO2 به عنوان جایگزینی برای بخیه سنتی هستند.

روش و فرآیند عمل جراحی بینی با لیزر

قبل از جراحی به خوبی وضعیت بیمار ارزیابی می شود. عکس های فتوگرافی انداخته می شود کوچک کردن بینی با لیزر با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می شود و کاملا بدون درد و امن است. این جراحی ممکن است 30 الی 90 دقیقه یا حتی بیشتر طول بکشد و این کاملا بستگی به نوع جراحی دارد. ممکن است نقص های زیادی در بینی فرد وجود نداشته باشد و مثلاً نوک بینی نیاز به تراشیده شدن نداشته باشد. گاهی اوقات هم کل قسمت های استخوان بینی باید تحت جراحی با لیزر قرار بگیرد. در چنین شرایطی عمل جراحی به صورت اصلاحات ترکیبی انجام می شود. مثل گسترش راه جریان هوا در بینی.  اما چگونه زخمی را در فرد ایجاد نمی کند و قوز بینی و استخوان و پهنای بینی تغییر پیدا خواهد کرد. جراح در لیزر درمانی پس از عمل زیبایی بینی با دقت سلول‌های پوست را با لیزر دی‌اکسید کربن درمان می‌کند. سطحی‌ترین لایه پوست با انرژی لیزر برداشته می‌شود تا لایه زیرین و سالم پوست نمایان شود. تکنیک‌های لیزر نیازی به بیهوشی عمومی یا موضعی ندارد و صرفاً برای این‌که بیمار گرما یا سوزش ملایم مربوط به انرژی لیزر را حس نکند، از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود.

موارد صحیح استفاده از لیزر

می توان عمل بینی با لیزر را برای درمان “رینوفیما” انجامداد، رینوفیما بیماری حادی است که در آن بینی بیمار با رشد بیش از حد پوست، دچار بدشکلی و دفورمیتی می‌شود. اِسکار و لکه‌های ناشی از آکنه و ضایعات پوستی ناشی از رینوفیما به عمل بینی با لیزر بسیار خوب پاسخ می‌دهد، با این حال، این یک بیماری نادر است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند بینی که نوک آن بسیار پهن باشد جزو بینی گوشتی حساب می‌شود و می‌توان با عمل بینی با لیزر، بینی گوشتی را عمل کرد. درصورتی‌که این تصور در مورد عمل بینی با لیزر کاملا نادرست است.و این عمل صرفا جنبه درمان دارد.

 لیزر دی اکسید کربن CO2 چگونه کار می کند؟

پرتوهای لیزر دی اکسید کربن برای رسیدن به غشای میانی پوست به لایه های بالای پوست نفوذ می کنند. این پروتوها با ایجاد خسارات میکروسکوپی حرارتی باعث تحریک تولید کلاژن جدید شده و سلول های اپیدرمی جدید را جایگزین سطح آسیب دیده پوست می کنند. لیزر کاهنده سنتی دی اکسید کربن تا حد زیادی جایگزین کسری از لیزرهای دی اکسید کربن شده اند ، که نتایج بسیار خوبی را با پیچیدگی کمتر فراهم می کنند.

مراقبت های بعد از انجام لیزر

درست مانند مواقعی که دچار آفتاب‌سوختگی شدید می‌شوید، لیزر روی پوستتان می‌تواند التهاب و سوزش ایجاد کند، بنابراین باید پوست را با پاک‌کننده‌های ملایم و غیر خشک بشویید و سپس به آهستگی آن را خشک کنید. از مالش دادن پوست حین شست‌وشو بپرهیزید چون به پوست حساس و آسیب‌دیده صدمه‌ی بیشتری خواهید زد. رعایت این نکته پس از عمل به بهبودی سریع‌تر و از بین رفتن بهتر سوختگی و قرمزی روی بینی کمک می‌کند.درصورت قرار گرفتن زیر نور افتاب از کرم های ضد افتاب استفاده کنید.

10 روز پس از انجام عمل کوچک کردن بینی با لیزر پوست ناحیه درمان شده سفت و خشک می‌شود. در این زمان دیگر نیازی به استفاده از وازلین و کرم‌های موضعی نیست اما بیشتر بیماران باید از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنند. خارش ناحیه درمان شده عادی است که می‌توان آن را با استفاده از پمادهای تجویز شده کاهش داد. قرمزی پوست به تدریج در طول چند هفته یا چند ماه از بین می‌رود. شما می‌توانید به محض این که احساس بهبودی کردید از لنزهای تماسی استفاده کنید و بهتر است به مدت 6 تا 7 هفته از عینک استفاده نکنید.

شرایط استفاده از لیزر

• عدم وجود انواع اختلالات لخته های خون

• شرایط جسمی و روانی مناسب

• انجام دادن چکاپ ها و آزمایش های لازم

• مراجعه به متخصصین و پزشکان زیبایی

• سن مناسب

• کسانی که پوست خود را برنزه کرده اند در انجام کوچک کردن بینی با لیزر محدودیت داشته و حتما باید با متخصص مربوطه مشورت های لازم را انجام دهند.

• بیماران مبتلا به دیابت که از انسولین ایتفاده می کنند نیز باید حتما با پزشک متخصص در مورد این موضوع مشاوره کنند.

در نظر داشته باشید کوچک کردن بینی با لیزر نیز مراقبت های خاص خود و حتی عوارض خاص خود را می تواند داشته باشد که برای آگاهی و شناخت از آنها باید از متخصص خود کمک بگیرید.

آیا بعد از کوچک کردن بینی با لیز درد و کبودی ایجاد خواهد شد؟ ایا در این عمل از تامپون استفاده می‌شود؟

پس از عمل جراحی معمولی، بعضی عوارض جانبی خاص (مانند کبودی، اِدِم و درد و غیره) ممکن است مشاهده شوند که بستگی به طول مدت عمل جراحی و روش مورد استفاده دارد . در عمل‌های زیبایی بینی با تکنولوژی لیزر پیشرفته، مدت زمان عمل توسط تکنولوژی لیزر به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. تکنولوژی لیزر عوارض جانبی را به حداقل رسانده است. اما ممکن است در برخی افراد کبودی وجای زخم ایجاد شود که اکثرا بعد از گذشت 7 روز ازبین میروند. تامپون بینی به عنوان گچ داخلی برای ثابت نگهداشتن بافت غضروف و ساختار استخوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که سیستم نگهدارنده داخل بینی، پس از جراحی‌های معمولی است. استفاده از فتیله گذاری بینی به عنوان گچ داخلی پس از عمل جراحی ‌زیبایی بینی با کمک لیزر لازم نیست، به این دلیل که این سیستم نگهدارنده بینی، شکسته یا قطع نمی‌شود. یعنی به استخوان بینی در حین این عمل دست زده نمیشود بنابراین در طی عمل تغییرات زیادی ایجاد نمیشود.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

تفاوت کوچک کردن بینی با لیزر با رینوپلاستی

در جراحی زیبایی بینی عمده کار جراح روی تغییر شکل و بازآرایی ساختار غضروفی و استخوانی بینی متمرکز می باشد، این کار با تراش استخوان ها و برش غضروف ها در بعضی قسمت ها و تقویت غضروف و بازسازی راه هوایی در قسمت هایی دیگر انجام می شود، در نتیجه کار روی غضروف و استخوان به علت ساختار بافتی و همچنین خصوصیات فیزیکی نور لیزر کارایی چندانی نداردو نمیتواند تغییرات چشمگیری ایجاد کند

تفاوت کوچک کردن بینی بارینوپلاستی

برخی از خطرات لیزر بینی

عفونت، پاره شدن عروق کوچک خونی که باعث ایجاد لکه‌های دائمی قرمز رنگ روی پوست می‌شوند و همچنین بهبودی ناقص که نیاز به انجام عمل‌های جراحی تکمیلی دارد از خطرات احتمالی می‎باشد.قبل از اقدام به این عمل تمامی عوارض و خطرات ان را مطالعه فرمایید.

هزینه کوچک کردن بینی با لیزر

همانطور که میدانید بیمه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را تحت پوشش قرار نمیدهد همچنین جراحی کوچک کردن بینی با لیز نیز شامل بیمه نمیشود هزینه ی جراحی بینی با لیزر، بسته به نوع پوست بیمار و شدت عارضه ی مورد درمان، متفاوت است.

نتیجه گیری درمورد کوچک کردن بینی با لیزر

پیشنهاد میشود به جای استفاده از روش های مقطعی( کوچک کردن بینی با لیزر) و روش هایی که دارای عوارض هستند و فقط  یک مدت کوتاه ماندگاری دارند از جراحی بینی استفاده کنید که نتایج دایمی دارند و ماندگار هستند و خطرات و عوارض چندانی ندارد و فریب سودجویانی که روش های غیر علمی و خطرناک را معرفی میکنند نخورید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کامل کوچک کردن بینی با لیزر پرداختیم. در صورت داشتن هرگونه سوال در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در مرکز زیبایی تهران سرجیکال در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. همچنین در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه جراحی بینی از طریق شماره تماس‌های زیر ارتباط برقرار کنید.

مرکز تخصصی جراحی بینی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)