عمل بینی گوشتی فانتزی

جراحی بینی گوشتی

جدول محتوا

جراحی بینی گوشتی یکی از انواع عمل‌های زیبایی بینی است که با هدف ترمیم و بهبود شکل ظاهری بینی‌های گوشتی و بزرگ انجام می‌شود. جراحی بینی گوشتی را می‌توان یکی از مشکل‌ترین عمل‌های زیبایی بینی به‌ حساب آورد که در مردان بیشتر از زنان مشاهده می‌شود.

 با توجه‌ به برگشت‌پذیری شکل ظاهری بینی‌های گوشتی پس از عمل، امروزه با پیشرفت علم پزشکی سعی بر این است تا ظاهر بینی گوشتی پس از عمل حفظ شده و برگشت‌پذیری به حالت اولیه نداشته باشد.

 در صورت انتخاب جراح باسابقه و متبحر و همچنین روش جراحی مناسب، فرد می‌تواند نتیجه مطلوبی از عمل جراحی بینی گوشتی خود بگیرد.

 در ادامه این مقاله مطالب مفیدی در رابطه ‌با جراحی بینی گوشتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

جراحی بینی گوشتی

 امروزه جراحی بینی گوشتی متفاوت‌تر از گذشته انجام می‌شود. در گذشته پزشک جراح طی این عمل، اقدام به برداشتن غضروف بینی فرد می‌نمود که درنتیجه‌ی آن آثاری از زخم یا فرورفتگی در ظاهر فرد ایجاد می‌شد. با پیشرفت علم پزشکی و جراحی بینی، متقاضیان جراحی بینی گوشتی، شاهد چهره‌ای زیباتر و رضایت‌بخش‌تر پس ‌از عمل خواهند بود.

 در جراحی بینی گوشتی در اولین مرحله پزشک جراح اقدام به بررسی و مشاهده بینی بیمار می‌کند. در این بررسی تناسب بین بینی با دیگر اجزای چهره مانند چشم‌ها، لب، چانه و گونه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

پس از آن جراح تشخیص می‌دهد که آیا فرد شرایط مناسب به‌منظور جراحی بینی گوشتی را دارا است یا خیر. جراح در صورتی می‌تواند جراحی بینی گوشتی را برای متقاضی انجام دهد که ظاهر چهره فرد درنتیجه این عمل بهبود یافته و زیباتر شود.

 پس از تشخیص صلاحیت بیمار به‌منظور انجام جراحی بینی گوشتی، توسط جراح برای فرد برنامه‌ای به‌منظور شروع درمان تنظیم می‌شود. طی این برنامه درمانی، پزشک جراح با برگزاری جلسات مشاوره، فرد را از انواع روش‌های درمانی به‌ منظور بهبود چهره فرد آگاه می‌سازد.

مشخصات جراحی بینی گوشتی

 به‌طورکلی بینی‌های گوشتی با ویژگی‌های زیر شناخته می‌شوند:

 • بینی‌های گوشتی نوک بزرگی دارند.
 • در این بینی‌ها شاهد ضخامت بالای پوست در قسمت نوک بینی خواهیم بود.
 • منافذ پوستی در این بینی‌ها قابل‌مشاهده هستند.
 • بینی گوشتی منافذ چربی بیشتری نسبت به بینی‌های دیگر دارد.
 • افرادی که بینی گوشتی دارند به افتادگی نوک بینی دچار می‌شوند.
 • این نوع بینی‌ها پهن‌تر و بزرگ‌تر از انواع دیگر بینی به نظر می‌رسند.
 • بینی گوشتی دارای غضروف‌های اسکلتی نازک و ضعیف در قسمت پره‌ها است.
 • قسمت انتهایی در بینی گوشتی پهن‌تر است.
 • عرض پره‌های بینی گوشتی ضخامت بیشتری نسبت به انواع بینی‌های دیگر دارد.

عمل بینی گوشتی

شرایط انجام عمل

 افرادی که به‌منظور جراحی بینی گوشتی مراجعه می‌کنند نیاز است تا در ابتدا صلاحیت آن‌ها برای انجام این جراحی توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود. به‌منظور بررسی وضعیت بیمار، جراح طی جلسات مشاوره از وضعیت فرد اطلاع می‌یابد. در این جلسات سوابق پزشکی فرد و ویژگی‌های چهره بررسی می‌شوند و جراح تشخیص می‌دهد که آیا فرد صلاحیت جراحی بینی گوشتی را دارد یا خیر.

 عوارض و آسیب‌های احتمالی 

 پس از عمل جراحی بینی گوشتی ممکن است فرد به دلایل گوناگون دچار عوارض و آسیب‌های احتمالی شود که در این صورت نیاز است تا به پزشک جراح مراجعه کند. این آسیب‌های احتمالی عبارت‌اند از:

 سرگیجه گرفتن پس از عمل، اختلالات تنفسی و نفس تنگی، بروز درد در ناحیه بینی یا اطراف آن، افزایش ضربان قلب، افزایش جوش‌ها در سطح پوست، استفراغ و حالت تهوع و خون‌ریزی از بینی.

 آیا تورم پس از جراحی بینی گوشتی طبیعی است؟

 به‌طورکلی بروز ورم و کبودی پس از جراحی بینی گوشتی امری طبیعی است؛ اما مقدار این تورم باتوجه‌به شرایط جسمی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

 میزان تورم و کبودی در افراد پس از جراحی بینی گوشتی در مرحله اول بستگی به نوع بینی فرد دارد. در انواع بینی‌های گوشتی با اندازه بزرگ شاهد تورم و کبودی بیشتر نسبت به بینی‌های استخوانی هستیم.

 همچنین هراندازه مشکلات و ایرادات بینی فرد در جراحی بینی گوشتی بیشتر است میزان تورم نیز به همان اندازه افزایش می‌یابد.

 میزان تورم پس از جراحی بینی گوشتی به شرایط جسمی فرد نیز بستگی دارد. در برخی از افراد زمان نقاهت و بهبودی طولانی‌تر خواهد بود؛ درنتیجه مدت‌زمان بهبود تورم نیز در این افراد بیشتر است.

 به‌منظور رفع کامل تورم پس از جراحی بینی گوشتی مدت‌زمان ۶ ماه الی ۲ سال نیاز خواهد بود؛ چراکه تورم پس از عمل باید روند طبیعی درمان را طی کند.

 فرد می‌تواند در روزهای اولیه پس از جراحی بینی گوشتی به‌منظور بهبود سریع‌تر تورم از کمپرس سرد استفاده کند. همچنین کاهش مصرف نمک به بهبود سریع‌تر تورم کمک می‌کند.

 فرد باید به‌منظور کاهش تورم از حمام کردن با آب داغ، انجام ورزش‌ها و امور سنگین خودداری کند و سر خود را بالا نگه دارد.

 آیا می‌شود بینی گوشتی را به شکل عروسکی یا فانتزی عمل نمود؟

 افرادی که دارای بینی گوشتی هستند نمی‌توانند بینی خود را به شکل عروسکی و فانتزی عمل کنند. بینی‌های گوشتی باتوجه‌به حجم و اندازه بزرگی که دارند برای عمل بینی فانتزی یا عروسکی مناسب نیستند؛ چراکه اندازه بینی فانتزی بسیار کوچک است. با وجود پوست ضخیم در بینی‌های گوشتی پزشک جراح نمی‌تواند بینی را به‌منظور فانتزی یا عروسکی کردن بیش‌ازحد کوچک کند.

اقدامات قبل از عمل

 فرد متقاضی به جهت جراحی بینی گوشتی نیاز است تا در قدم اول در زمینه انتخاب یک پزشک جراح متبحر و باتجربه اطلاعات کسب کند. برای این منظور نیاز است تا فرد نمونه کارهای قبلی جراح، مدارک پزشکی و سابقه او را مورد بررسی قرار دهد و پس از آن قرار اولین مشاوره را با جراح مناسب بگذارد.

 • نیاز است تا فرد یک شب قبل از جراحی بینی گوشتی به یک وعده غذایی سبک اکتفا کند.
 • فرد باید در روز جراحی حتماً ناشتا باشد. در صورت وجود مواد غذایی در معده، در زمان جراحی، مواد و محتویات معده به حلق و شش‌ها برگشت می‌کند و روند جراحی را با مشکل روبرو می‌نماید که این امر خود باعث بروز آسیب‌ها و خطراتی برای فرد خواهد شد.
 • سعی کنید نیم ساعت زودتر از قرار مشخص شده برای جراحی، در کلینیک حضور داشته باشید.
 • قبل از شروع عمل جراحی به مدت ۸ ساعت از آشامیدن و خوردن بپرهیزید.
 • شب قبل از جراحی بینی گوشتی حتماً دوش بگیرید.
 • در صبح روز جراحی بینی گوشتی فرد می‌تواند انواع آبمیوه‌های شیرین بدون پالپ را مصرف کند.
 • فرد می‌تواند با یک نفر از اعضای خانواده به‌عنوان همراه در روز جراحی بینی گوشتی به کلینیک مراجعه کند.
 • درصورتی‌که متقاضی جراحی بینی گوشتی خانم باشد در روز جراحی نباید از هیچ‌گونه مواد آرایشی به‌خصوص در اطراف چشم‌ها استفاده کند. استفاده از مواد آرایشی باعث عفونت و بروز آلودگی در هنگام جراحی می‌شود.
 • درصورتی‌که متقاضی جراحی بینی گوشتی آقا باشد به‌منظور سهولت در انجام جراحی بهتر است که بدون ریش و سبیل به کلینیک مراجعه کند.
 • درصورتی‌که فرد سابقه مصرف دارو یا قرص به‌خصوصی را دارد باید پزشک جراح را در جریان بگذارد.
 • مصرف قرص‌های آکوتان و راکوتان به مدت ۲ ماه قبل از جراحی بینی گوشتی باید کاملاً کنار گذاشته شوند.
 • بهتر است فرد در روز جراحی بینی گوشتی از پیراهن‌های دکمه‌دار و گشاد استفاده کند تا در هنگام پوشیدن و درآوردن لباس مشکلی نداشته باشد.
 • به مدت ۲ هفته قبل از جراحی بینی گوشتی فرد نباید از انواع داروهای رقیق‌کننده خون مثل آسپرین استفاده کند.
 • کشیدن قلیان و مصرف دخانیات نیز به مدت یک هفته قبل از جراحی بینی گوشتی و یک هفته پس از جراحی ممنوع است.
 • درصورتی‌که مراجعه‌کننده خانم باشد و تاریخ جراحی بینی گوشتی با ۲ روز اولیه دوران پریودی وی مصادف باشد، فرد باید حتماً این موضوع را به جراح اطلاع دهد.

 اقدامات بعد از عمل

 پس از جراحی بینی گوشتی فرد باید به‌منظور بهبود هرچه سریع‌تر، اقدامات و مراقبت‌هایی را نیز انجام دهد.

 • برای این منظور فرد باید تا ۴ روز پس از جراحی بینی گوشتی از کمپرس سرد بر روی چشم‌ها استفاده کند تا کبودی و تورم آن ناحیه کاهش یابد. استفاده از کمپرس سرد باید بدون فشار به ناحیه بینی انجام شود.
 • فرد باید در هنگام خواب ۲ بالش در ۲ طرف سر قرار دهد تا صورت به طور مستقیم به سمت بالا نگه ‌داشته شود و در زمان خواب مانع چرخش سر و واردشدن ضربه به بینی شود.
 • تا چند روز پس از جراحی بینی گوشتی فرد نباید استحمام کند. چراکه گچ قرارداده‌شده روی بینی تا زمان برداشته شدن نباید خیس شود. به طور معمول با گذشت سه تا ۷ روز پس از جراحی بینی گوشتی پزشک جراح اقدام به برداشتن گچ بینی خواهد کرد. در این مدت فرد می‌تواند به‌منظور شست ‌و شوی صورت از پنبه و دستمال مرطوب استفاده کند.
 • پس از جراحی بینی گوشتی به مدت ۱ هفته فرد نباید از غذاهایی با ادویه زیاد و تند استفاده کند. همچنین تا ۱۲ ساعت پس از عمل مصرف خوراکی‌های سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند توصیه نمی‌شود.
 • از عطسه کردن با دهان بسته پس از عمل خودداری کنید.
 • در هنگام مسواک کردن می‌توانید از مسواک نرم استفاده کنید. به‌طورکلی به‌منظور جلوگیری از تحریک بیش ‌از حد ماهیچه‌های صورت از حرکات شدید چهره و قهقهه کردن بپرهیزید.
 • به مدت ۱ ماه پس از عمل از استخر رفتن و شناکردن خودداری کنید.
 • همان‌طور که پیش‌ازاین ذکر شد در صورت بروز عوارض احتمالی چون خونریزی زیاد به رنگ روشن، افزایش ضربان قلب و درجه حرارت بدن، استفراغ، حالت تهوع یا اسهال فرد باید هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کند.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی گوشتی زنانه

 تزریق کورتون در جراحی بینی گوشتی

 گاهی پس از جراحی بینی گوشتی پزشک جراح اقدام به تزریق کورتون به جهت کاهش ورم بینی و بهبود اسکار می‌کند. تزریق این ماده که ۱ داروی کورتیکواستروئید است بیشتر در جراحی‌های بینی‌های گوشتی استفاده می‌شود. تزریق کورتون در تمام افراد با بینی‌های گوشتی انجام نمی‌شود، تنها درصورتی‌که تورم بینی افزایش داشته باشد، فرد می‌تواند با صلاحدید پزشک جراح به بینی خود کورتون تزریق کند.

 پزشک جراح باتوجه‌به وضعیت بینی مقدار کورتون را به‌منظور تزریق مشخص می‌نماید. در اثر تزریق کورتون ورم بینی کاهش پیدا کرده و دوران بهبودی و نقاهت زودتر سپری می‌شود.

 تزریق کورتون نباید با غلظت زیاد انجام شود؛ چراکه عوارض و آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برای فرد به همراه دارد. تزریق کورتون با غلظت بالا باعث تغییر رنگ و نازک شدن پوست بینی می‌شود.

 به‌طورکلی افرادی که تحت جراحی ترمیمی بینی قرار گرفته‌اند یا روند بهبودی در آن‌ها کند پیش می‌رود و یا این‌که دارای بینی گوشتی با غده‌های چربی زیاد و پوست ضخیم هستند، می‌توانند تزریق کورتون را انجام دهند.

 افراد می‌توانند باگذشت ۱ تا ۲ ماه پس از جراحی بینی گوشتی برای تزریق مرحله اول کورتون مراجعه کنند. در صورت نیاز باگذشت ۶ هفته پس از اولین تزریق، می‌توان تزریق کورتون را مجدد انجام داد.

 سن مناسب جراحی

 به‌منظور هر نوع جراحی زیبایی اعم از جراحی بینی گوشتی فرد باید ۱ دوره سنی را پشت سر گذاشته باشد؛ چراکه برای انجام عمل، بینی فرد باید به رشد کامل رسیده باشد. به‌طورکلی رشد بینی در افراد تا سن ۱۸ الی ۲۰ سالگی ادامه دارد.

 به‌منظور انجام جراحی بینی گوشتی پزشک در ابتدا با معاینه بینی، مشخص می‌کند که آیا بینی به رشد کامل رسیده است یا خیر. افراد می‌توانند پس از رشد بینی به‌صورت کامل به‌منظور جراحی بینی گوشتی اقدام کنند.

 انجام جراحی بینی قبل از کامل شدن فرایند رشد بینی، نتیجه مطلوبی به همراه نخواهد داشت؛ چراکه در اثر رشد بینی پس از عمل، سایز و فرم بینی عمل شده دچار تغییرات زیادی می‌شود.

ملاحضات پزشکی

در واقع هدف از جراحی بینی گوشتی، این است که حجم بینی را کاهش داده و به فرم و اندازه‌ی دلخواه دست یافت. یک جراح متخصص باید بیمار را به طور کامل در جریان عوارض احتمالی جراحی بینی گوشتی و همچنین توضیح تکمیلی پروسه جراحی، قرار دهد. برای این منظور نیاز است تا انواع اثرات پوست ضخیم بر نتیجه جراحی و هر گونه مسئله نژادی به بیمار توضیح داده شود.

 علاوه بر این، پزشک جراح باید بیمار را در جریان روند بهبودی و مدت زمان نقاهت آن نیز قرار دهد. افرادی که تحت این عمل قرار می‌گیرند، ممکن است تا ۱۸ ماه پس از انجام جراحی به نتیجه دلخواه و مطلوب نرسند. زیرا فرایند از بین ‌رفتن تورم به طور کامل، زمان‌بر است.

اگر بخواهیم به طور میانگین مدت ‌زمان برطرف شدن کامل تورم پس از انجام عمل جراحی را در انواع بینی‌ها بررسی کنیم، باید بیان کنیم که این زمان در بینی‌های استخوانی با پوست نازک تقریباً یک ‌سال، در بینی‌های معمولی و گوشتی با پوست نسبتاً ضخیم در حدود ۲ سال و در بینی‌های گوشتی با پوست ضخیم نیز چیزی در حدود ۳ سال به طول خواهد انجامید.

به طور کلی از آنجایی‌که بینی گوشتی دارای چارچوب سنگین‌تری نسبت به بینی‌های استخوانی است، در صورت انجام عمل نا صحیح و تغییراتی که موجب ضعیف شدن تکیه‌گاه بینی شوند، احتمالا نتیجه‌ی خوبی نخواهد داشت و ممکن است موجب دفرمه شدن بینی شود. اما در صورت تقویت و حفظ تکیه‌گاه ساختاری بینی، نتایج مطلوب و تغییرات خوشایندی پس از عمل جراحی حاصل خواهد شد؛ چرا که ساختار بینی می‌تواند وزن اضافی بافت‌های پوششی را تحمل کند و شکل خود را حفظ کند.

 روش انجام جراحی

 به طور معمول پزشکان جراحی بینی گوشتی را به روش جراحی باز انجام می‌دهند؛ چراکه در این روش نتایج بهتری از عمل بینی به دست خواهد آمد.  در جراحی بینی گوشتی پزشک دسترسی بیشتری به ناحیه بینی داشته و شرایط برای شکل ‌دادن و اصلاحات بیشتر فراهم است.

 در این مقاله به بررسی موارد مربوط به جراحی بینی گوشتی پرداخته شد. به‌طورکلی افرادی که با بینی گوشتی متقاضی  انجام جراحی هستند باید انتظارات معقولانه و منطقی از نتیجه جراحی خود داشته باشند.  در بینی‌های گوشتی نیز تنوع و گوناگونی وجود دارد. هر فرم بینی گوشتی برای انجام جراحی مناسب نخواهد بود. در صورت نادیده‌گرفتن توصیه‌های پزشک و انجام جراحی غیر معقولانه، عوارض و آسیب‌هایی جبران ناپذیر برای فرد به وجود خواهد آمد.

 در مورد برگشت ‌پذیری بینی‌های گوشتی پس از جراحی باید گفت درصورتی‌که عمل جراحی بینی گوشتی طبق اصول و تکنیک‌های حرفه‌ای پزشکی و توسط جراح متبحر انجام شود، بینی به شکل قبل از عمل باز نخواهد گشت. امروزه با پیشرفت علم پزشکی در این زمینه شاهد افتادگی بینی‌های گوشتی پس از عمل نخواهیم بود. این در صورتی است که پزشک بامهارت  و تبحر کافی اقدام به جراحی کرده و بینی فرد به‌خوبی تقویت شود.

جراحی بینی گوشتی چقدر طول می‌کشد

به‌طورکلی فاکتورهای مختلفی در مدت‌زمان جراحی بینی، تأثیرگذار هستند. زمان انجام عمل بینی بسته به نوع بینی شخص، مهارت و تجربه پزشک جراح و نوع انجام جراحی (باز یا بسته) متفاوت خواهد بود.

برای تشریح هر کدام از این پارامترها نیز باید بگوییم که بینی‌های دارای غضروف ضعیف عمل جراحی طولانی‌تری دارند. با توجه ‌به این‌که عمل جراحی به روش باز یا روش بسته انجام می‌گیرد نیز مدت‌زمان جراحی متفاوت خواهد بود. در این میان مهارت و تبحر جراح نیز یقینا تأثیرگذار است.

حال با توجه ‌به این‌که بینی از نوع گوشتی است یا استخوانی، مدت‌زمان انجام جراحی تفاوت دارد. مدت‌زمان جراحی بینی‌های گوشتی در مقایسه با بینی‌های استخوانی بیشتر است. اگر بخواهیم به‌طور تقریبی در مورد زمان انجام این عمل صحبت کنیم باید بگوییم که به طور میانگین عمل بینی گوشتی بین 1.5 الی ۳ ساعت انجام می‌گیرد.

اگر تصمیم به عمل زیبایی بینی دارید و به دنبال یک مرکز جراحی معتبر و پزشک متخصص و متبحر در حوزه عمل بینی فانتزی هستید پیشنهاد ما به شما مراکز جراحی تهران سرجیکال است، برای تعیین وقت و دریافت نوبت از طریق شماره های درج شده در سایت اقدام کنید.

 • منظور از عمل بینی گوشتی چیست؟
 • عوارض و آسیب های احتمالی پس از عمل بینی گوشتی چیست؟
 • آیا تورم پس از عمل بینی گوشتی طبیعی است؟

برای دریافت مشاوره و نوبت از طریق شماره های موجود در سایت با تهران سرجیکال تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)