همه چیز درباره عمل بینی گوشتی

جدول محتوا

امروزه بین مردم عمل بینی گوشتی طرفداران زیادی دارد و با گذشت زمان به تعداد طرفداران آن ها افزوده می شود؛ بعضی از افراد دارای بینی گوشتی و عده دیگر دارای بینی استخوانی هستند و ما در ادامه متن سعی داریم تا اطلاعات کافی در رابطه با این زمینه در اختیارتان قرار دهیم :

جراحی بینی

عمل بینی که نوعی عمل زیبایی به حساب می آید، یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش ها در این زمینه محسوب می شود و برای هر سن و جنسیتی مناسب است؛ حتی کسانی که بینی گوشتی دارند نیز می توانند از این روش استفاده کنند؛ متاسفانه بین مردم این ذهنیت وجود دارد کسانی که بینی گوشتی دارند نسبت به افرادی که بینی استخوانی دارند شانس کمتری در کسب نتیجه مطلوب دارند یا بینی گوشتی پس از عمل به حالت اولیه خود برمی گردد و کوچک نمی شود اما نگران نباشید و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی چه خصوصیاتی دارد؟

این دسته از بینی ها پوستی ضخیم دارند و در نوکشان غدد چربی وجود دارد و نوک بینی این افراد بسیار پهن است؛ اما لازم به ذکر است که این گونه بینی ها، در کنار گوشتی که دارد غضروف بسیار ضعیفی دارد طوری که اگر به نوک بینی فشار بیاید به راحتی پایین می آید و این امر سبب شده که بینی ضعیف شود و قسمت ساختار نگهدارنده آن ضعیف باشد؛ از دیگر خصوصیات بینی گوشتی می توان به حالت نیم دایره یا ذوزنقه نوک این بینی ها اشاره کرد و کاملا برعکس دیگر بینی ها است چون نوک سایر بینی ها مثلثی است؛ ویژگی مهم دیگر در این بینی ها این است که بالای نوک بینی پهن تر از نوک بینی است.

در صورتی که هنگام عمل غضروف این بینی ها را کوچک و ضعیف کنند، ممکن است که بینی پس از عمل افتاده و پهن به نظر بیاید و غضروف ضعیف را باید اصلاح و ترمیم کنند؛ بر خلاف نظر عده ای که می گویند عمل بینی گوشتی سخت است باید گفت که این گونه بینی ها عمل سختی ندارند و تنها باید در حین عمل پزشک مهارت خود را به کار گیرد و دقت کافی برای کسب نتیجه بهتر داشته باشد و این نتیجه مطلوب به توانایی و علم پزشک شما بسیار وابسته است.

انواع بینی گوشتی

در این قسمت می خواهیم در رابطه با انواع بینی گوشتی توضیح دهیم؛ هر کدام از آن ها دارای خصوصیات منحصر به فرد خود اند که در ادامه بیشتر آن ها را بررسی خواهیم کرد:

 • بینی گوشتی که دارای تعداد زیادی غدد چربی و منافذ باز و بزرگ است

در این گونه بینی ها غدد چربی زیر پوستی و همچنین منافذ بزرگ دیده می شود که پزشک متخصص می تواند با در اختیار گذاشتن بهترین رژیم ها و بهترین داروها این موارد را کنترل کند و بیمار را از شر این مسئله راحت کند؛اما اگر بیمار قبل از عمل از هرگونه دارویی برای برطرف کردن این مشکل پوستی استفاده کرده باشد باید با پزشک معالج خود در میان بگذارد چون اگر بعضی از داروها در یک زمان استفاده شوند ممکن است سبب ایجاد گوشت اضافه شود و باید بیمار تا مدت 6 ماه قبل عمل از مصرف این گونه داروها خودداری کند.

 • بینی گوشتی که دارای پوست بسیار ضخیم و غدد چربی کم کار است :

در این گونه بینی ها پوست، قرمز و براق و ضخیم می شود و در واقع غدد چربی فعالیت کمتری تری نسبت به قبل دارند.

نکات مهم در رابطه با عمل بینی گوشتی

باید دانست که بین عمل جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی تفاوت وجود دارد و برای هر کدام باید از تکنیک های خاصی استفاده شود؛ بینی های گوشتی باید نوکشان ظریف و کوچک شود و هدف عمل همین گزینه است و پزشک می خواهد که هیچ گونه آسیبی به بینی وارد نشود؛ در گذشته به این نکات توجه نمی شد و در نتیجه نوک بینی گوشت اضافه به وجود می آمد. در زمان های گذشته بسیاری از پزشکان غضروف ها را برای ایجاد فرم در بینی بر می داشتند و در نهایت این امر سبب ایجاد فضا و به وجود آمدن چربی های جدید می شد و با گذر زمان فرم بینی از بین می رود و فرم زیبایش خراب می شود.
در ابتدا برای عمل بینی باید پزشک طبق شیوه های جدید، ضخامت پوست بینی را کم کند و حتما باید این اقدام با مهارت کافی صورت گیرد و به دلیل این محدودیت ها باید چربی های زیر پوست نوک بینی را برداشت. برای زیبایی بیشتر و دوام بالای این زیبایی باید پایه های نوک بینی را تقویت کرد؛ و اخیرا با توجه به شیوه های نوین، غضروف را تا اندازه ممکن برمی دارند و این امر زمانی صورت می گیرد که غضروف سبب فرم و قوس نامناسب بینی شده باشد؛ در بعضی موارد پزشک معالج ممکن از غضروف گوش برای پیوند زدن به بینی برای تقویت غضروفش استفاده کند. اگر بینی فرد استخوان پهنی داشته باشد، پزشک با روش ها و شیوه های خاص برشی های دقیقی را ایجاد می کند و تا حد امکان بینی را باریک می کند؛ نکته مهم دیگر این است که اگر غضروف بینی بیش از اندازه باریک شود ممکن است که به دلیل سنگینی پوست، افتادگی در نوک بینی رخ دهد.

امکان بازگشت فرم بینی گوشتی پس از عمل وجود دارد؟

یکی از مواردی که دغدغه بسیاری از افراد است این است که آیا بینی گوشتی آن ها پس از عمل به فرم قبلی خود باز خواهد گشت یا خیر؛ در گذشته به دلیل عدم پیشرفت کافی علم، امکان افتادن این اتفاق نادر نبود و پزشک نمی توانست تضمین کافی برای عدم بازگشت فرم بینی به بیمار بدهد اما سال های اخیر چون علم به اندازه کافی پیشرفت کرده است و برگشت پذیری بینی گوشتی به حداقل می رسد و حتی ممکن است به صفر برسد.

به این دلیل که غضروف سبب شکل پذیری بینی گوشتی می شود، برگشت بینی به حالت قبل کاهش پیدا می کند و یا حتی این امکان وجود دارد که چنین اتفاقی رخ ندهد؛ به طور کلی لازم به ذکر است که برای جراحی بینی باید غضروف را تقویت کرد و به همین جهت غضروف میانی بینی را پزشک بر می دارد و از آن برای تقویت غضروف نوک بینی استفاده می کند.

نکات مهم قبل از عمل بینی گوشتی

در صورتی که می خواهید بینی تان به فرم دلخواهتان در بیاید باید به نکاتی که در ادامه مقاله برایتان ذکر می کنیم توجه کنی که این نکات شامل موارد زیر است :

 • سر خود را تکان ندهید و همچنین سر خود را خم نکنید.
 • باید غذا های سبک بخورید و کمتر غذا را بجویید.
 • تا مدت 3 هفته پس از جراحی، فین نکنید.
 • سر خود را نسبت به قبل در ارتفاع بیشتری روی بالش قرار دهید.
 • غذاهای تند و داغ را تا مدت یک هفته پس از جراحی نخورید.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید.
 • با دهان کاملا باز عطسه نکنید.
 • خندیدن خود را به حراقل برسانید.
 • تا یک ماه پس از جراحی باید از انجام هر گونه ورزش سنگین و شنا خودداری کنید.
 • باید تا یک ماه بینی را روی صورت خود را قرار ندهید تا هیچگونه فشاری روی بینی شما وارد نشود.
 • پس از جراحی بینی، باید هوشیار بخوابید تا سرتان پایین نیفتد و حتما دو عدد بالش در دو طرف سر خود قرار دهید.

هزینه عمل بینی گوشتی

برای جراحی بینی گوشتی باید هزینه هایی در نظر گرفته باشد و در حقیقت این هزینه ها مطابق با فاکتور های خاصی اند که در مقدار هزینه تاثیر زیادی دارند؛ به طور مثال مهارت و تجربه پزشک معالج و منطقه کلینیک انتخابی شما و مبالغ اتاق عمل شما می تواند در بالا و پایین بودن هزینه های شما تاثیر بالایی بگذارد؛ نکته دیگری که در این مقدار تاثیر دارد خود بینی گوشتی است که به دلیل فرآیند پیچیده این عمل و نمایان نبودن خطوط تیز و زاویه ها، پزشک شما مبلغ بیشتری را خواهان خواهد شد و نسبت به بینی استخوانی مقدار بیشتری را باید پرداخت.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

انتخاب جراح بینی گوشتی مانند روش های دیگر یکی از مهم ترین مراحل این روش است. علاوه بر سایر روش‌های مرسوم جستجوی پزشک یا جراح مناسب، مانند پرسش از دوستان و آشنایان و بررسی صفحات اینستاگرام، بررسی دقیق وب‌سایت‌های حاوی عبارات مربوط به شهر محل سکونت و کسب اطلاعات دقیق با مطالعه مطالب، می‌تواند به انتخاب جراحی بینی گوشتی کمک کند. اگر قصد انجام این نوع جراحی بینی را در تهران دارید، مطالعه مقاله بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را به شما پیشنهاد می کنیم. در این مقاله تمامی جوانب این موضوع را به طور کامل بررسی کرده ایم.

کلام آخر

در این مقاله ما تمام سعی خود را کردیم تا اطلاعات کافی در رابطه با جراحی بینی گوشتی و عدم بازگشت آن در اختیارتان قرار دهیم و امیدواریم توانسته باشیم در این زمینه کمکی به شما کرده باشیم؛ از شما بسیار سپاس گذاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید و در صورتی که انتقادی یا پیشنهادی در این زمینه داشتید می توانید با ما در میان بگذارید.

 •  قبل از عمل جراحی بینی گووشتی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
 • امکان بازگشت فرم بینی گوشتی پس از عمل وجود دارد؟
 • هزینه ی عمل بینی گوشتی چقدر می شود؟

 

عمل بینی گوشتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمل انحراف بینی

انحراف بینی عارضه‌ای است که در بسیاری از افراد دیده می‌شود و معمولا با جراحی درمان می‌شود. منظور از انحراف بینی کج بودن تیغه داخلی

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)