جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی [اطلاعات کامل + نمونه کارها + مشاوره]

جدول محتوا

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی در کلینیک تخصصی تهران سرجیکال

با شماره های زیر با ما در تماس باشید.


‎۰۲۱ ۲۲۰۶ ۶۷۴۲


۰۹۹۳۴۶۲۰۳۴۰

جراحی بینی

عمل بینی که نوعی عمل زیبایی به حساب می آید، یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش ها در این زمینه محسوب می شود و برای هر سن و جنسیتی مناسب است؛ حتی کسانی که بینی گوشتی دارند نیز می توانند از این روش استفاده کنند؛ متاسفانه بین مردم این ذهنیت وجود دارد کسانی که بینی گوشتی دارند نسبت به افرادی که بینی استخوانی دارند شانس کمتری در کسب نتیجه مطلوب دارند یا بینی گوشتی پس از عمل به حالت اولیه خود برمی گردد و کوچک نمی شود اما نگران نباشید و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

امروزه بین مردم عمل بینی گوشتی طرفداران زیادی دارد و با گذشت زمان به تعداد طرفداران آن ها افزوده می شود؛ بعضی از افراد دارای بینی گوشتی و عده دیگر دارای بینی استخوانی هستند و ما در ادامه متن سعی داریم تا اطلاعات کافی در رابطه با این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

آنچه خواهید خواند... نمایش

بینی گوشتی چه خصوصیاتی دارد؟

این دسته از بینی ها پوستی ضخیم دارند و در نوکشان غدد چربی وجود دارد و نوک بینی این افراد بسیار پهن است؛ اما لازم به ذکر است که این گونه بینی ها، در کنار گوشتی که دارد غضروف بسیار ضعیفی دارد طوری که اگر به نوک بینی فشار بیاید به راحتی پایین می آید و این امر سبب شده که بینی ضعیف شود و قسمت ساختار نگهدارنده آن ضعیف باشد؛ از دیگر خصوصیات بینی گوشتی می توان به حالت نیم دایره یا ذوزنقه نوک این بینی ها اشاره کرد و کاملا برعکس دیگر بینی ها است چون نوک سایر بینی ها مثلثی است؛ ویژگی مهم دیگر در این بینی ها این است که بالای نوک بینی پهن تر از نوک بینی است.

در صورتی که هنگام عمل غضروف این بینی ها را کوچک و ضعیف کنند، ممکن است که بینی پس از عمل افتاده و پهن به نظر بیاید و غضروف ضعیف را باید اصلاح و ترمیم کنند؛ بر خلاف نظر عده ای که می گویند عمل بینی گوشتی سخت است باید گفت که این گونه بینی ها عمل سختی ندارند و تنها باید در حین عمل پزشک مهارت خود را به کار گیرد و دقت کافی برای کسب نتیجه بهتر داشته باشد و این نتیجه مطلوب به توانایی و علم پزشک شما بسیار وابسته است.

انواع بینی گوشتی

در این قسمت می خواهیم در رابطه با انواع بینی گوشتی توضیح دهیم؛ هر کدام از آن ها دارای خصوصیات منحصر به فرد خود اند که در ادامه بیشتر آن ها را بررسی خواهیم کرد:

 • بینی گوشتی که دارای تعداد زیادی غدد چربی و منافذ باز و بزرگ است

در این گونه بینی ها غدد چربی زیر پوستی و همچنین منافذ بزرگ دیده می شود که پزشک متخصص می تواند با در اختیار گذاشتن بهترین رژیم ها و بهترین داروها این موارد را کنترل کند و بیمار را از شر این مسئله راحت کند؛اما اگر بیمار قبل از عمل از هرگونه دارویی برای برطرف کردن این مشکل پوستی استفاده کرده باشد باید با پزشک معالج خود در میان بگذارد چون اگر بعضی از داروها در یک زمان استفاده شوند ممکن است سبب ایجاد گوشت اضافه شود و باید بیمار تا مدت 6 ماه قبل عمل از مصرف این گونه داروها خودداری کند.

 • بینی گوشتی که دارای پوست بسیار ضخیم و غدد چربی کم کار است :

در این گونه بینی ها پوست، قرمز و براق و ضخیم می شود و در واقع غدد چربی فعالیت کمتری تری نسبت به قبل دارند.

نکات مهم در رابطه با عمل بینی گوشتی

باید دانست که بین عمل جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی تفاوت وجود دارد و برای هر کدام باید از تکنیک های خاصی استفاده شود؛ بینی های گوشتی باید نوکشان ظریف و کوچک شود و هدف عمل همین گزینه است و پزشک می خواهد که هیچ گونه آسیبی به بینی وارد نشود؛ در گذشته به این نکات توجه نمی شد و در نتیجه نوک بینی گوشت اضافه به وجود می آمد. در زمان های گذشته بسیاری از پزشکان غضروف ها را برای ایجاد فرم در بینی بر می داشتند و در نهایت این امر سبب ایجاد فضا و به وجود آمدن چربی های جدید می شد و با گذر زمان فرم بینی از بین می رود و فرم زیبایش خراب می شود.
در ابتدا برای عمل بینی باید پزشک طبق شیوه های جدید، ضخامت پوست بینی را کم کند و حتما باید این اقدام با مهارت کافی صورت گیرد و به دلیل این محدودیت ها باید چربی های زیر پوست نوک بینی را برداشت. برای زیبایی بیشتر و دوام بالای این زیبایی باید پایه های نوک بینی را تقویت کرد؛ و اخیرا با توجه به شیوه های نوین، غضروف را تا اندازه ممکن برمی دارند و این امر زمانی صورت می گیرد که غضروف سبب فرم و قوس نامناسب بینی شده باشد؛ در بعضی موارد پزشک معالج ممکن از غضروف گوش برای پیوند زدن به بینی برای تقویت غضروفش استفاده کند. اگر بینی فرد استخوان پهنی داشته باشد، پزشک با روش ها و شیوه های خاص برشی های دقیقی را ایجاد می کند و تا حد امکان بینی را باریک می کند؛ نکته مهم دیگر این است که اگر غضروف بینی بیش از اندازه باریک شود ممکن است که به دلیل سنگینی پوست، افتادگی در نوک بینی رخ دهد.

روش های جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به دو روش باز و بسته قابل انجام است که تفاوت این دو روش در نحوه‌ی برش زدن بینی است. در ادامه به بررسی و مقایسه‌ی این دو روش می‌پردازیم.

جراحی بینی گوشتی به روش باز

در این روش برش های لازم از درون بینی زده می‌شود و طی آن پوست به ظرافت از غضروف و استخوان جدا می‌شود و توسط ابزارهای مخصوصی بالا نگه داشته می‌شود تا جراح بتواند کار خود را بدرستی انجام‌دهد. این روش بدلیل محدویت دید دقت و ظرافت زیادی را از جانب پزشک می‌طلبد.

مزایای این روش

 • دوره‌ی نقاهت سریع
 • مدت زمان جراحی کوتاه تر
 • تورم و کبودی کمتر
 • قطع نشدن گردش خون در نوک بینی

معایب این روش

 • مهارت بالای پزشک متخصص را می‌طلبد.
 • محدودیت در انجام جراحی‌های ترمیمی
 • امکان وارد شدن آسیب به ساختار کلی بینی در این روش وجود دارد.

جراحی بینی گوشتی به روش بسته

طی این روش جراح برش‌هایی بر روی کلوملا(پل بین دو سوراخ) ایجاد می‌کند و باعث جدا شدن پوست از غضروف می‌شود، در این حالت جراح دید بیشتر و بهتری دارد و به شکل کارآمدتری می‌تواند نواقص موجود را  برطرف کند.

مزایای این روش

 • دید ببیشتر جراح برای جراحی
 • مناسب برای جراحی بینی های ترمیمی
 • مناسب برای بینی های گوشتی

معایب این روش

 • مدت زمان طولانی جراحی
 • تورم و کبودی بالا
 • دوره‌ی نقاهت طولانی

کدام روش جراحی برای بینی های گوشتی مناسب است؟

بهترین روش برای جراحی بینی‌های گوشتی روش باز است چرا که در این حالت جراح به نوک بینی و ساختمان بینی دسترسی کاملی دارد و زاویه‌ی دید او محدود نیست. در طی این روش جراح مربوطه سپتوم را تقویت می‌کند و همچنین در رفع عدم تقارن پره‌های بینی و پیوند غضروف به نوک بینی موثرتر است.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

 • آدرس : فلكه دوم صادقيه – بلوار آيت الله كاشانی – بلوار اباذر پايين‌تر از پرديس زندگی – نبش فهيمی پلاک ۴ واحد ۷


تماس بگیرید

آیا جراحی بینی گوشتی به عمل ترمیمی احتیاج دارد؟

جراحی ترمیمی همان جراحی ثانویه‌ی بینی برای رفع نواقص جراحی اولیه است. گاهی بدلیل عدم تخصص پزشک، عدم انجام مراقبت های صحیح پس از جراحی، عدم رعایت شرایط سنی مثل سن بلوغ (چرا که رشد بینی تا سن بلوغ ادامه دارد و در صورت رعایت نکردن این موضوع ممکن است نتیجه‌ی بدست آمده مطلوب نباشد.) نتایج بدست آمده خیلی مطلوب زیباجویان نباشد. بنابراین این گونه افراد ممکن است دوباره به اقدام به عمل جراحی بکنند. پس لزوما همه‌ی بینی های گوشتی به عمل ترمیمی احتیاج ندارند و بستگی به خواسته‌ی زیباجویان دارد. برای کسب اطلاعات بیشت ردر این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله جراحی بینی ترمیمی را مطالعغه فرمائید.

آیا عمل بینی گوشتی در زنان و مردان متفاوت است؟

بدیهی است که آناتومی بدن مردان و زنان متفاوت است و لازم است به این موضوع توجه ویژه بشود. به طور مثال پوست بینی مردان کلفت تر و استخوان و غضروف کمتری نسبت به بینی زنان دارند. به سبب این تمایزها جراحی بینی مردان مقوله‌ای کاملا جدا نسبت به جراحی بینی زنان می‌باشد. لذا در جراحی بینی مردان باید به فاکتورهایی توجه بشود که علاوه بر زیبایی، ویژگی های مردانه‌ی آنها را حفظ کنند. همچنین لازم به ذکر است که جراحی بینی در آقایان هم مانند خانم ها علاوه بر جنبه‌ی زیبایی می‌تواند در رفع مشکلات تنفسی موثر واقع بشود. همچنین باید اضافه کرد که با اینکه هدف از جراحی برای هردو گروه یکسان است ولی روند جراحی بینی آقایان با خانم ها متفاوت است، به این منظور که در آقایان هدف از جراحی صاف کردن پل بینی و افزایش پهنای بخش میانی است، در حالی که در خانم ها هدف از جراحی برطرف کردن افتادگی نوک بینی و باریک کردن آن است. همچنین لازم به ذکر است که  در جراحی باید تناسب اجزای صورت توجه ویژه شود.

تاثیر ضخامت پوست بر جراحی بینی گوشتی

ممکن است از خود سوال کنید که آیا ضخامت پوست بر روی عمل جراحی  تاثیر می‌گذارد یا خیر؟ پاسخ این است که نه تنها تاثیر می‌گذارد بلکه در انتخاب نوع عمل جراحی هم نقش مهمی را ایفا می‌کند. لذا متدهای جراحی برای زیباجویان دارای پوست نازک یا ضخیم متفاوت است.

عمل بینی با پوست نازک

داشتن پوستی نازک باعث می‌شود که جراح دقت و حساسیت بیشتری در عمل جراحی به خرج دهد. چرا که هرگونه بی‌نظمی در زیر پوست به وضوح دیده می‌شود بنابراین چالشی که برای جراح وجود دارد ایجاد یک پل بینی و نوک بینی کاملا متقارن است. حتی در بعضی موارد بدلیل نازکی زیاد جراح مجبور به پیوند در ناحیه‌ی جراحی می‌شود.

عمل بینی با پوست ضخیم

عمل بینی با پوست ضخیم نیز چالش های خاص خود را برای جراح زیبایی دارد. به طور مثال پوست ضخیم برای شکل گیری مطلوب غضروف یا نوک بینی مشخص تر مقاومت ایجاد می‌کند. در این حالت زیباجو یا باید به شرایط راضی باشد و این واقعیت را بپذیرد که یک بینی شکیل و خوش فرم از یک بینی نامقارن بهتر است و یا باید به نازک کردن پوست بینی از طریق برداشتن بافت چربی بپردازد که خود فرآیندی سخت و خطرناک است زیرا در حین انجام این عمل خون رسانی به نوک بینی قطع می‌شود بنابراین اگر این فرایند بدرستی انجام نشود به بافت پوست آسیب می‌رساند.

عوارض عمل بینی گوشتی

به طور کلی جراحی بینی عوارضی را به همراه دارد که متناسب با اینکه پزشک چقدر کار بر روی آن ناحیه انجام داده میزان آن بیشتر است. عوارض جراحی بینی در بدترین حالت 3 هفته تداوم پیدا می‌کند.از جمله‌ی این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم و کبودی اطراف چشم‌ها
 • قرمزی چشم
 • خونریزی بینی
 • مشکلات تنفسی
 • نامتقارن بودن پره های بینی
 • عفونت شدید
 • از دست دادن حس بویایی
 • از دست دادن حس چشایی
 • درد طولانی مدت بینی

علت ایجاد ورم در بینی‌های گوشتی

ورم بینی‌های گوشتی نسبت به بینی‌های استخوانی به مدت طولانی تری باقی می‌ماند و معمولاطول می‌کشد تا بینی شکل واقعی خود را نشان دهد. علت این امر به ضخامت پوست و شدت خون ریزی بستگی دارد یعنی هرچقدر ضخامت پوست و خون ریزی بیشتر باشد تورم بینی بیشتر بوده و دوره‌ی نقاهت آن طبیعتا طولانی تر خواهد بود.

انواع مدل عمل بینی گوشتی

همه‌ی زیباجویان بدنبال یک بینی شیک و متناسب با اجزای صورت خود هستند اما زیباجویان باید به این موضوع توجه ویژه بکنند و شکل بینی خود را با توجه به فرم صورت خود انتخاب کنند که علاوه بر زیبایی، در تنفس افراد مشکلی ایجاد نکند. به طورکلی سه مدل فرم بینی وجود دارد:

عمل بینی گوشتی طبیعی

اکثریت افراد این مدل بینی را ترجیح می‌دهند. در عمل بینی طبیعی اشکالات و نواقص بینی مانند افتادگی، قوز، پهنا و انحراف در صورت وجود برطرف می‌شود. بینی شکلی شکیل تر و جمع و جورتر به خود می‌گیرد و حالت مصنوعی به خود نخواهد داشت. لازم به ذکر که در این روش در تنفس اختلالی ایجاد نمی‌شود.

 عمل بینی گوشتی نیمه فانتزی

این مدل از عمل زیبایی بیشتر بین خانم‌ها طرفدار دارد. در عمل بینی نیمه فانتزی نوک بینی کمی از حالت طبیعی بالاتر بوده البته نه به صورتی که حالت خوکی پیدا کند و قوس سرسره ای در ساختار آن ایجاد می‌شود. سوراخ های بینی اندکی باریک تر از حالت طبیعی بوده و به طور کلی این مدل از عمل ظرافت بیشتری نسبت به مدل طبیعی دارد ولی امکان دارد در مواردی نادر مشکل تنفسی ایجاد کند.

عمل بینی گوشتی فانتزی

در عمل بینی فانتزی نوک بینی به شدت بالا رفته و همچنین یک قوس سرسره ای ایجاد و سوراخ های بینی به شدت کوچک می‌شوند. این مدل عمل بینی شاید در سنین پایین تر مقبولیت بیشتری داشته باشد ولی به تدریج و با بالا رفتن سن بینی ممکن است ظاهری نامطلوب به خود می‌گیرد و در مواردی مشکل تنفسی ایجاد می‌کند.

امکان بازگشت فرم بینی گوشتی پس از عمل وجود دارد؟

یکی از مواردی که دغدغه بسیاری از افراد است این است که آیا بینی گوشتی آن ها پس از عمل به فرم قبلی خود باز خواهد گشت یا خیر؛ در گذشته به دلیل عدم پیشرفت کافی علم، امکان افتادن این اتفاق نادر نبود و پزشک نمی توانست تضمین کافی برای عدم بازگشت فرم بینی به بیمار بدهد اما سال های اخیر چون علم به اندازه کافی پیشرفت کرده است و برگشت پذیری بینی گوشتی به حداقل می رسد و حتی ممکن است به صفر برسد. به این دلیل که غضروف سبب شکل پذیری بینی گوشتی می شود، برگشت بینی به حالت قبل کاهش پیدا می کند و یا حتی این امکان وجود دارد که چنین اتفاقی رخ ندهد؛ به طور کلی لازم به ذکر است که برای جراحی بینی باید غضروف را تقویت کرد و به همین جهت غضروف میانی بینی را پزشک بر می دارد و از آن برای تقویت غضروف نوک بینی استفاده می کند.

هزینه عمل بینی گوشتی

برای جراحی بینی گوشتی باید هزینه هایی در نظر گرفته باشد و در حقیقت این هزینه ها مطابق با فاکتور های خاصی اند که در مقدار هزینه تاثیر زیادی دارند؛ به طور مثال مهارت و تجربه پزشک معالج و منطقه کلینیک انتخابی شما و مبالغ اتاق عمل شما می تواند در بالا و پایین بودن هزینه های شما تاثیر بالایی بگذارد؛ نکته دیگری که در این مقدار تاثیر دارد خود بینی گوشتی است که به دلیل فرآیند پیچیده این عمل و نمایان نبودن خطوط تیز و زاویه ها، پزشک شما مبلغ بیشتری را خواهان خواهد شد و نسبت به بینی استخوانی مقدار بیشتری را باید پرداخت.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

 • آدرس : فلكه دوم صادقيه – بلوار آيت الله كاشانی – بلوار اباذر پايين‌تر از پرديس زندگی – نبش فهيمی پلاک ۴ واحد ۷


تماس بگیرید

هزینه عمل بینی گوشتی

برای جراحی بینی گوشتی باید هزینه هایی در نظر گرفته باشد و در حقیقت این هزینه ها مطابق با فاکتور های خاصی اند که در مقدار هزینه تاثیر زیادی دارند؛ به طور مثال مهارت و تجربه پزشک معالج و منطقه کلینیک انتخابی شما و مبالغ اتاق عمل شما می تواند در بالا و پایین بودن هزینه های شما تاثیر بالایی بگذارد؛ نکته دیگری که در این مقدار تاثیر دارد خود بینی گوشتی است که به دلیل فرآیند پیچیده این عمل و نمایان نبودن خطوط تیز و زاویه ها، پزشک شما مبلغ بیشتری را خواهان خواهد شد و نسبت به بینی استخوانی مقدار بیشتری را باید پرداخت.

نکات مهم قبل از عمل بینی گوشتی

در صورتی که می خواهید بینی تان به فرم دلخواهتان در بیاید باید به نکاتی که در ادامه مقاله برایتان ذکر می کنیم توجه کنی که این نکات شامل موارد زیر است :

 • سر خود را تکان ندهید و همچنین سر خود را خم نکنید.
 • باید غذا های سبک بخورید و کمتر غذا را بجویید.
 • تا مدت 3 هفته پس از جراحی، فین نکنید.
 • سر خود را نسبت به قبل در ارتفاع بیشتری روی بالش قرار دهید.
 • غذاهای تند و داغ را تا مدت یک هفته پس از جراحی نخورید.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید.
 • با دهان کاملا باز عطسه نکنید.
 • خندیدن خود را به حراقل برسانید.
 • تا یک ماه پس از جراحی باید از انجام هر گونه ورزش سنگین و شنا خودداری کنید.
 • باید تا یک ماه بینی را روی صورت خود را قرار ندهید تا هیچگونه فشاری روی بینی شما وارد نشود.
 • پس از جراحی بینی، باید هوشیار بخوابید تا سرتان پایین نیفتد و حتما دو عدد بالش در دو طرف سر خود قرار دهید.

اقدامات بعد از عمل بینی گوشتی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی گوشتی، تاثیر به سزایی در عدم بروز مشکلات حاد و روند نقاهت بعد از جراحی خواهد داشت. به همین دلیل تمامی موارد زیر باید بعد از انجام عمل بینی در کنار مشورت با پزشک در صورت عدم بروز مشکل انجام گیرد.

 • استفاده کردن از کمپرسور یخ برای جلوگیری از کبودی و قرمزی چشم ها
 • تغذیه‌ی مناسب مانند استفاده کردن از سبزیجات و آب اناناس تا مانع از کبودی بشود
 • استفاده‌ی مرتب از داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • پرهیز از خوردن غذا های سفت و جویدنی
 • هنگام خوابیدن و بلند شدن از کسی کمک بگیرید زیرا ممکن است دچار سرگیجه شوید
 • تا حد امکان از خم کردن سر خود به جلو بپرهیزید
 • برای نظافت بینی در روز های اول از وسیله‌ی خارجی استفاده نکنید
 • ترجیحا از مسواک نرم استفاده کنید
 • از فین کردن بپرهیزید
 • سعی کنید با دهان باز عطسه کنید
 • برای تمیز کردن داخل بینی از سرم شست و شو استفاده کنید
 • سعی کنید زیر مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید و در صورت قرار گرفتن حتما از ضد آفتاب با اس پی اف بالا استفاده کنید
 • سعی کنید از مصرف سیگار و مواد الکلی حداقل تا 2 ماه بپرهیزید
 • حداقل تا دو ماه از سونا و استخر رفتن بپرهیزید
 • چسب زدن را به شکل صحیح انجام دهید تا تورم بینی به شکل سریع تری کاهش پیدا کند
 • از دست زدن به بینی خود به شدت بپرهیزید

تزریق کورتون برای کاهش ورم بعد از عمل بینی گوشتی

ترزیق کورتون معمولا توسط پزشک برای کسانی که بینی گوشتی و پوست ضخیمی  دارند و تورم موجود در بینی بیش از حد طول کشیده تجویز می‌شود. بنابراین تزریق کورتون از شدت این تورم می‌کاهد و کمک می‌کند که بینی به شکل سریع تری ترمیم بشود. البنه تزریق کورتون کاملا بستگی به نظر پزشک دارد و برای هرکس نمی‌تواند موثر واقع شود.

کلام آخر در این مطلب به بررسی کامل جراحی بینی گوشتی پرداختیم. در صورت داشتن هرگونه سوال در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم. همچنی جهت دریافت نوبت مشاوره جهت انجام عمل بینی در مرکز تهران سرجیکال با شماره‌های زیر تمماس حاصل فرمایید.

 •  قبل از عمل جراحی بینی گوشتی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
 • امکان بازگشت فرم بینی گوشتی پس از عمل وجود دارد؟
 • هزینه ی عمل بینی گوشتی چقدر می شود؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)