برترین مطب جراحی بینی در تهران

عمل بینی های گوشتی

عمل بینی های گوشتی

جدول محتوا

 روش عمل بینی های گوشتی

مناسب ترین روش برای عمل بینی های گوشتی جراحی بینی به روش باز است به این خاطر که دسترسی و تسلط جراح بینی روی استخوان و ساختار کلی بینی به خصوص نوک بینی بیشتر است.

پوست بینی یکی از اجزای بسیار مهم بینی می باشد که ساختمان و استخوان بینی را می پوشاند و تعیین کننده اصلی نوع  بینی گوشتی است.جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته دو روشی است که برای دسترسی به ساختار زیرین پوست بینی استفاده می شود.

بافت و غضروف بینی های گوشتی ضعیف است و با تقویت غضروف انجام می شود تا نتیجه عمل بینی استخوانی نیز مانند بینی های گوشتی در دراز مدت نیز مطلوب واقع شود.

برای تقویت غضروف ضعیف از طریق برداشتن غضروف مستحکم تیغه وسط بینی یا همان سپتوم استخوان و بافت ضعیف را تقویت نموده و به این صورت افرادی که دارای بینی گوشتی هستند می توانند جراحی بینی موفقی را داشته باشند.

عمل بینی های گوشتی

خصوصیات بینی های گوشتی

خصوصیت این گونه بینی ها پوست ضخیم همراه با غدد چربی فراوان در قسمت نوک بینی به همراه پهن بودن سر بینی می باشد.

در این بینی ها بر خلاف نوک پهن و بزرگ، غضروف های ضعیفی دارند به نحوی که با فشار دست بر روی نوک بینی به راحتی پائین می آیند. در واقع به خاطر ضعف غضروف در این بینی ها، ساختار نگهدارنده و حمایتی بینی ضعیف است.

پس کوچک کردن و ضعیف کردن غضروف های این گونه بینی ها باعث افتادگی و پهن شدگی نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی می شود.

از دیگر خصوصیات بینی گوشتی آن است که وقتی سر به عقب و بالا نگه داشته می شود به جای آنکه نوک بینی و کناره های آن حالت مثلث داشته باشند، حالت نیم دایره و یا ذوزنقه دارند.

نکته دیگر در بینی های گوشتی آن است که به جای آنکه نوک بینی پهن باشد کمی بالاتر از نوک بینی پهن ترین قسمت بینی می باشد.

عمل بینی گوشتی در این بینی ها خطرناک و غیر ممکن نیست به شرطی که اصول جراحی بینی این گونه بینی ها صحیح انجام شود.

همان طور که گفته شد این گونه بینی ها ساختار غضروفی ضعیفی دارند، پس به جای برداشتن و کوچک کردن آنها باید غضروف آن ها را تقویت و اصلاح کرد.

عمل بینی های گوشتی به فرم طبیعی

معمولا جراحان، بینی های گوشتی را با مدل طبیعی جراحی می کنند. با مطالعه مطالب فوق به خوبی به این نکته پی بردید که عمل بینی های گوشتی نیازمند رعایت و اصول مربوط به خود بوده و دارای محودیت هایی در جراحی است. بر روی این نوع از بینی برعکس بینی های غضروفی نمی توان تغییرات بیش از حدی اعمال کرد چرا که در دراز مدت فرد با مشکلات تنفسی و بد فرمی بینی مواجه می شود. امروزه عمل بینی طبیعی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

 ایا عمل بینی های گوشتی با لیزر امکان پذیر است؟

متاسفانه امروزه بسیاری از پزشکان با عناوینی از جمله عمل بینی گوشتی با لیزر و کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر فعالیت می کنند که فقط جنبه تبلیغاتی دارند.به این نکته توجه داشته باشید که این روش ها از نظر علمی ثابت نشده هستند و نمی توان به چشم یک درمان دائمی به آن نگاه کرد.

نکته: همانطور که در فوق ذکر شد جراحی با لیزر تبلیغاتی است و صحت علمی ندارد.

انجام عملی بدون بی هوشی و خون ریزی بسیار وسوسه کننده است چرا که می گویند دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه بوده و هیچ گونه خطری بیمار را تهدید نمی کند اما به این نکته باید توجه داشت که کوچک کردن و فرم دادن به بینی همواره با تغییر سایز، برداشتن بافت و یا کوچک کردن آن همراه است و فقط با لیزر و اشعه نمی توان انتظار داشت که این تغییرات در بینی فرد انجام شود به همین دلیل بر این عقیده هستیم که جراحی با لیزر تبلیغاتی بوده و پایه و اساس علمی ندارد.

ایا عمل بینی های گوشتی با لیزر امکان پذسر است؟

بعد از جراحی بینی گوشتی چه انتظاری داشته باشیم؟

پس از یک هفته، آتل و باندپیچی از روی بینی شما برداشته می شود.صورت کمی پف دارد و نواحی اطراف چشم و بینی کبود و متورم است . کبودی دور چشم و تورم اطراف بینی برای چند روز ادامه دارد و پس از آن بهبود می یابد.کمپرس سرد می تواند برای به حداقل رساندن تورم و کاهش درد مفید باشد . دکترتان ممکن است برای کاهش درد برای شما مسکن نیز تجویز کند .حدودا ۱۰ تا ۱۴ روز طول می کشد تا کبودی و تورم بعد از جراحی تقریبا از بین برود .ممکن است نیاز باشد تا چند روز اول بعد از جراحی سر خود را بالا نگه دارید.ممکن است چندین هفته طول بکشد تا دوباره بتوانید فعالیت های شدید را از سر بگیرید.

آیا نتیجه عمل بینی های گوشتی بازگشت پذیر است ؟

در حقيقت در بيني هاي گوشتي ،يعني بيني هاي با پوست ضخيم و غضروف هاي ضعيف، امكان دستيابي به نتايج ايده آل و كاملا مطلوب وجود ندارد و ميزان ورم پس از جراحي بسيار بيشتر بوده و برطرف شدن ورم نيز به زمان بيشتري نياز دارد. همچنين بدليل ضعيف تَر بودن ساختار غضروفي در برابر بافت نرم سنگين سبب مي شود تغييراتي همچون پايين آمدن تدريجي نوك بيني با گذشت زمان رخ دهد و بيني فرم مناسب را از دست بدهد.

به طور کلی هدف از جراحی بینی گوشتی ، فرم دهی بهتر به قسمت نوک و پره های پهن بینی تا حد ممكن می باشد.

در تکنیک های قدیمی جراحی بینی گوشتی ، به منظور برطرف کردن ایرادات بینی ، بافت و غضروف بینی را تراشیده و بر می داشتند.

اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی ، برای جراحی بینی های گوشتی از تکنیک تقویت غضروف بینی یا به عبارتی غضروف گذاری استفاده می شود ؛ از این رو در حال حاضر احتمال بازگشت پذیری نتایج جراحی بینی های گوشتی به حداقل ممکن رسیده است.

اگر چه همچنان افرادی كه بينی گوشتی دارند بايد انتظارات واقع بينانه و نسبی از نتايج جراحی ، مراقبت های بيشتر در دوران پس از جراحی و صبر كافی برای بر طرف شدن تورم و رسيدن به نتيجه نهايی داشته باشند.

مشاوره  قبل از عمل بینی های گوشتی چگونه است؟

پیش از آنکه فرد تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرد، یک جلسه مشاوره جراحی بینی با جراح بینی خود خواهد داشت. در این مشاوره بیمار دلایل و خواسته های خود را برای جراحی بینی مطرح می کند. جراح بینی با بررسی کردن اسکلت بندی صورت و بینی و ایرادات آن در مورد الگو و روش جراحی با بیمار صحبت می کند.

  •  در صورتی که من بد زخم باشم چه باید کنم؟

نحوه بهبود یافتن سوراخ های گوش نشانه خوبی برای تست این موضوع می باشد. زخم های موجود در نقاط دیگر بدن برای ارزیابی بهبود بیماران در جراحی بینی مناسب نمی باشند. قبل از جراحی بینی ، بهتر است با جراح خود در مورد سابقه هر گونه زخم صحبت کنید. این کار باعث می شود جراح بینی تخمینی از نحوه بهبودی به شما ارائه دهد

  •  آیا امکان انجام جراحی بینی گوشتی تحت بیهوشی موضعی وجود دارد؟

در صورتی که باید در ساختمان استخوانی و غضروفی بینی تغییراتی اعمال گردد و نیاز به استفاده از استئوتومی ضرورت یابد ، بهتر است که جراحی تحت بیهوشی عمومی صورت پذیرد.
بنابراین افزایش میزان اطلاعات بیمار درباره ابعاد مختلف جراحی بینی در جلسه مشاوره جراحی بینی منجر به کاهش ترس و نگرانی وی خواهد شد.

  • احتمال به هوش نیامدن بعد از عمل بینی نگران کننده خواهد بود. ممکن است در موردش توضیح دهید؟

آیا هزینه عمل بینی های گوشتی بیشتر است؟

این نوع بینی ها بدلیل داشتن غضروف های ضعیف و نازکتر و پوست با ضخامت بیشتر که در افراد با چربی بالاتر دیده میشود کمی تامل برانگیز است. در بینی های گوشتی چون با تقویت غضروف شکل داده می شوند میبایست توسط متخصص با تجربه حتما انجام شود که برگشت به حالت اول اتفاق نیفتد و قبل از هر گونه اقدامی مشاوره صورت پذیرد که البته می تواند کمی گرانتر هم برای داوطلب این عمل در بیاید.

برای هزینه جراحی عمل بینی گوشتی علاوه بر فاکتورهایی مانند تجربه جراح و منطقه جغرافیایی و هزینه های اتاق عمل باید به این نکته نیز توجه داشت که در بینی های گوشتی با توجه به نوع بینی گوشتی فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می باشد و مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شوند. لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده و پیشرفت علم پزشکی به خصوص در حوزه‌ی عمل‌های زیبایی، عمل بینی گوشتی دیگر یک ریسک به حساب نمی‌آید. در این نوع عمل در صورتیکه دکتری حاذق، فرد را همراهی کند، می‌تواند نتایج درخشانی به همراه داشته باشد. با رعایت اصول پزشکی و مراقبتی قبل و بعد از عمل به طور کامل، دیگر نگرانی‌ از بازگشت و دفرمه شدن بینی وجود ندارد. لازم است فردی که بینی خود را عمل می‌کند، صبور باشد و با کمک دکتر معالجش از روند بهبودی خود تا یک سال پس از عمل آگاه شود. در این صورت است که عمل بینی گوشتی بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت.برای رزرو وقت مشاوره حضوری رایگان نام نام خانوادگی شماره تماس خود را به شماره های داخل سایت ارسال نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

بر خلاف گذشته که بسیاری از مردم به دنبال انجام دادن جراحی های غیر طبیعی مانند جراحی نیمه فانتزی و عروسکی بودند، امروزه به دنبال

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)