عمل بینی گوشتی زنانه

عمل بینی گوشتی زنانه

جدول محتوا

عمل بینی گوشتی زنانه چگونه است؟

عمل بینی یکی از عمل هایی است که در بین مردان و زنان مشترک است و برای همه انجام میشود ولی قطعا آمار جراحی در زنان بیشتر می باشد. عمل بینی گوشتی زنانه نسبت به مردان سخت تر است چون اکثرا خانم ها دوست دارند اندازه ی بینی را تا حد امکان کوچک نمایند و فرم خاصی به آن ببخشند که این می تواند مشکل ساز و پر هزینه تر باشد. جراحی بینی گوشتی زنانه نیز توسط پزشک متخصص تشخیص داده میشود که چه نوع عملی بهتر و مناسب تر است تا نتیجه ای مطلوب به دست آید.بینی یکی از اساسی ترین عضوها در صورت است که زیبایی یا زشت بودن انسان را تا حد زیادی بر عهده دارد به این معنی که افراد زیبا بیشتر بینی های خوش حالت و دفرمه ای دارند و آدم های که از زیبایی خاصی برخوردار نیستند قطعا بینی بد حالتی دارند برای همین امروزه جراحی بینی بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است و طرفداران زیادی دارد.عمل بینی گوشتی زنانه

چگونگی انتخاب جراح بینی گوشتی زنانه

جراحی بینی عمل اورژانسی نمی باشد، پس فرد نباید برای انجام عمل بینی خود عجله کند، بلکه باید با انجام تحقیقات لازم اقدام به انتخاب بهترین جراح بينی نماید تا نتایج مطلوب و رضایت بخشی را حاصل نماید. فرد ابتدا با خواندن مقالات جراحی بینی اطلاعات خود را افزایش دهد و در نتیجه با دید بازتر و انتظارات معقولانه تری اقدام به جراحی بینی خود نماید.فرد با مراجعه به سایت های پزشکی جراحان بینی می تواند از میزان تحصیلات، تخصص، سوابق مفید و درباره دیدگاه جراح بیني اطلاعت کسب نماید. با مراجعه حضوری به مطب و دیدن بیماران قبلی و صحبت کردن با آن ها میزان رضایتشان را از انجام جراحی بینی جویا شوید و با مشاوره ای که با پزشک انجام می دهید انتظار و خواسته خود را بیان نمایید. در پایان با در نظر گرفتن معیارهای مختلف انتخاب خود را با اطمینان به جراح بیني ، نهایی نمایید.نکته مهم این است که کیفیت و نتیجه مطلوب حاصل از جراحی بینی در راستای انتخاب صحیح بهترین جراح بیني می باشد.

خصوصیات بینی گوشتی

خصوصیت این گونه بینی ها پوست ضخیم همراه با غدد چربی فراوان در قسمت نوک بینی به همراه پهن بودن سر بینی می باشد. در این بینی ها بر خلاف نوک پهن و بزرگ، غضروف های ضعیفی دارند به نحوی که با فشار دست بر روی نوک بینی به راحتی پائین می آیند. در واقع به خاطر ضعف غضروف در این بینی ها، ساختار نگهدارنده و حمایتی بینی ضعیف است. پس کوچک کردن و ضعیف کردن غضروف های این گونه بینی ها باعث افتادگی و پهن شدگی نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی می شود. از دیگر خصوصیات بینی گوشتی آن است که وقتی سر به عقب و بالا نگه داشته می شود به جای آنکه نوک بینی و کناره های آن حالت مثلث داشته باشند، حالت نیم دایره و یا ذوزنقه دارند.

نکته دیگر در بینی های گوشتی آن است که به جای آنکه نوک بینی پهن باشد کمی بالاتر از نوک بینی پهن ترین قسمت بینی می باشد. عمل بینی گوشتی در این بینی ها خطرناک و غیر ممکن نیست به شرطی که اصول جراحی بینی این گونه بینی ها صحیح انجام شود.همان طور که گفته شد این گونه بینی ها ساختار غضروفی ضعیفی دارند، پس به جای برداشتن و کوچک کردن آنها باید غضروف آن ها را تقویت و اصلاح کرد. همچنین پره های بینی شما بلند تر ، پهن تر و ضخیم است ، بینی شما از انواع بینی گوشتی به حساب می آید.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

 • پوست : مهم ترین عامل تعیین کننده نوع بینی ، میزان ضخامت پوست می باشد ؛ بینی های گوشتی ، پوست ضخیمی دارند ؛ اما بینی های استخوانی دارای پوستی نازک تر هستند.
 • ظاهر : معمولا بینی های استخوانی ، در ناحیه پل بینی دارای قوز و برآمدگی هستند ؛ اما بینی های گوشتی نوک بینی پهن و افتاده ای دارند ؛ البته ممکن است بینی های گوشتی نیز دارای قوز باشند.
 • بافت و غضروف بینی : بافت و ساختمان بینی استخوانی از استحکام بالایی برخوردار است ؛ اما بینی های گوشتی دارای بافت و غضروف ضعیفی هستند

انواع روش های جراحی بینی

عمل بینی به دو روش انجام خواهد شد: جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته. انتخاب نوع روش جراحی به تبحر و صلاحدید جرح بینی بستگی دارد.

 1. در جراحی بینی باز برشی در کلوملا که همان تیغه میان دو سوراخ بینی است، ایجاد می شود. سپس پوست از ساختمان بینی جدا شده و تغییرات اعمال خواهد شد.از مزایای این روش میتوان به ایجاد تغییرات بیشتر در بینی اشاره کرد.
 2. اما در روش جراحی بینی بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و به پوست آسیبی وارد نخواهد شد. از مزایای این روش می توان به کم بودن میزان تورم و کبودی بینی بعد از عمل اشاره نمود.

لازم به ذکر است برای جمع کردن و ایجاد تغییر در پره های بینی، فارغ از نوع روش جراحی، برش هایی در این نواحی ایجاد خواهد شد.در مرکز ما جراحی بینی به روش باز جراحی میشود

عمل بینی گوشتی زنانه

عمل بینی گوشتی زنانه با لیزر

امروزه در همه جا صحبت از انجام عمل زیبایی بینی بدون  اعمال جراحی ، است ؛ احتمالا شما نیز صحبت های بسیاری را در این باره شنیده اید ؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم ، توضیح کوتاهی درباره جراحی بینی با لیزر بدهیم. با توجه به پیشرفت علم پزشکی ، لیزر کاربرد وسیعی در زمینه تغییرات پوستی دارد ، با توجه به این موضوع باید بگوییم تنها کاربرد لیزر در جراحی بینی ، از بین بردن زخم های ناشی از برش های جراحی بینی می باشد و نمی توان جراحی بینی را به وسیله آن انجام داد ؛ تمام مطالب و سخنانی که شما در این باره می شنوید ، تنها جهت جلب توجه بوده و جنبه تبلیغاتی داردامروزه افراد های مختلف ادعای زیادی درباره ی عمل های جراحی دارند و بر این باورند که برای بسیاری از افراد می توانند بدون عمل جراحی کوچک کردن بینی انجام دهند که بیشتر به جراحی بینی گوشتی با لیزر معروف است.

درست است که لیزر تا حد زیادی در کار پزشکی پیشرفت کرده است و کاربرد های متنوعی دارد اما نمی توان گفت که در کار جراحی پزشکی هنوز کاربرد لازم را داشته باشد درست است برای کارهایی مانند رفع جای اسکار های ناشی از جراحی استفاده میشود اما کار جراحی بینی را انجام نخواهد داد و می توان به طور حتم بگوییم که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و نمی توان به این افراد اعتماد کرد. اگر درباره ی جراحی بینی گوشتی با لیزر شک دارید و فکر می کنید می توانید نتیجه ی خوبی داشته باشد می توانید از پزشکان متخصص در این باره سوال نمایید و با دریافت مشاوره از پزشکان متخصص و قابل اعتماد از این بابت مطمئن شود و در هر صورت این نوع جراحی قابل اعتماد نبوده و صحت ندارد

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی بینی گوشتی برگشت‌ پذیر است؟

یکی از دغدغه ‌هایی که افراد همیشه در جراحی بینی های گوشتی داشته‌ اند؛ امکان برگشت پذیری آن به فرم  قبل از جراحی است.در گذشته این دغدغه، مشکلی انکار ناپذیر بود؛ زیرا تضمینی بابت عدم برگشت بینی گوشتی به فرم اولیه، پس از جراحی بینی وجود نداشت. اما امروزه این مشکل دیگر رنگ باخته است، زیرا که پس از تحقیقات و پیشرفتی که در این‌ باره انجام شده است؛ تقریبا افتادگی و برگشت پذیری بینی گوشتی به کمترین حد ممکن و حتی به صفر رسیده است. اما چون بینی گوشتی (fleshy noses) به واسطه غضروف شکل می گیرند، برگشت پذیری این بینی ها کاهش می یابد و یا حتی ممکن است این چنین نشود.در جراحی بینی گوشتی تقویت غضروف انجام می شود. بدین منظور غضروف میانی بینی (سپتوم) را برداشته و برای تقویت غضروف نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که زمان آغاز تغییرات پلاستیکی در بینی، هیچ گونه تغییر و یا برگشت پذیری در فرم بینی اتفاق نمی افتد.

عوارض عمل بینی گوشتی زنانه چیست؟

هدف از جراحی زیبایی بینی، تنها کوچک کردن بینی نمی باشد ؛ بلکه این جراحی زیبایی صورت ، با هدف برقراری تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت ، همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام می گیرد ؛ حال در صورتی که جراحی زیبایی بینی ، توسط جراح ماهر و با تجربه انجام نشود ؛ امکان به خطر افتادن عملکرد اصلی بینی و ایجاد نقایص در فرم ظاهری بینی ، وجود دارد ؛ که در ذیل به برخی از آن ها ، اشاره شده است :

 • بروز مشکلات تنفسی
 • کاهش حس بویایی
 • احساس درد شدید
 • خونریزی
 • سوراخ شدن حفره های بینی
 • عفونت
 • نامتقارنی
 • تغییر رنگ پوست بینی
 • بی حسی
 • و از این قبیل موارد

در برخی از مواقع ، افراد نیاز به جراحی بینی ترمیمی نیز پیدا خواهند کرد.به همین علت است که همواره ، به افراد زیباجو خواستار عمل بینی ، توصیه به دقت در انتخاب جراح بینی ، می شود. لازم به ذکر است ، علاوه بر جراح بینی ، رعایت نکات و توصیه های ایشان نیز از عواملی است که تاثیر به سزایی در جلوگیری از بروز عوارض ناشی از عمل زیبایی بینی و دریافت نتایج مطلوب از آن دارد ؛ بنابراین ، در رعایت این نکته به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید.

عمل بینی گوشتی زنانه

کدام یک از بینی های گوشتی می تواند کاندید مناسب جراحی باشند؟

بینی های گوشتی صرفا بزرگ کاندید مناسبی برای جراحی بینی نخواهند بود زیرا بر روی این نوع بینی ها نمی توان تغییرات خاصی را اعمال نمود، لذا در چنین شرایطی این افراد کاندید مناسبی برای جراحی نخواهند بود. ولی بینی گوشتی همراه با قوز و افتادگی می توانند تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند و سبب می شود تا چهره فرد نسبت به قبل از جراحی متفاوت باشد.نکته ای را در نظر داشته باشید که بینی های ضخیم و گوشتی که اندازه بسیار بزرگی ندارند با گذاشتن غضروف در قسمتی از نوک بینی می توان به بینی فرم دلخواه را داد تا نتیجه دلخواه بدست آید.

هزینه عمل بینی گوشتی زنانه

عمل بینی گوشتی زنانه نیز یکی از کارهای پزشکی به حساب می آید و به دلیل قرار گرفتن در جراحی های زیبایی شامل بیمه نخواهد بود برای همین اکثرا برای افرادی که عمل بینی را انجام می دهند هزینه ای تقریبا بالا در بر خواهد داشت. هزینه عمل بینی همیشه برای افراد مهم است و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مخصوصا اگر عمل انجام شده برای بینی های گوشتی باشد هزینه ها نیز بیشتر خواهد شد. بینی گوشتی به دلیل جراحی سختی که دارند جزوه عمل های پر هزینه تر نسبت به سایر عمل های بینی به حساب می آیند.البته موارد دیگری نیز مانند تجهیزات مورد نیاز , مراکز درمانی، هزینه ی بیمارستان و پرسنل، آزمایشات لازم قبل و بعد از عمل، داروی ها تجویز شده، هزینه متخصص بیهوشی نیز روی عملی که انجام می دهید تاثیر گذار است. هزینه جراحی بینی گوشتی بعد از دریافت مشاوره از پزشک به طور تقریبی برای فرد مشخص می شود. البته باید دقت داشته باشید که پزشکی که برای جراحی انتخاب می کنید بیشترین تاثیر را روی هزینه خواهد داشت چون هر پزشک جراحی هزینه ای متفاوت از سایر پزشک ها دریافت خواهد کرد و قطعا هرچه پزشک با تجربه تر و متخصص تر باشد هزینه ای که باید پرداخت کنید نیز بیشتر خواهد بود.

 کلام آخر

اگر مایل به عمل بینی گوشتی زنانه هستید با جراح بینی ماهر و صادق در این زمینه مشورت کنید. بعد از انجام معاینه و دانستن نقاط قوت و ضعف بینی خود و نیز مشاهده نتیجه عمل های جراحی انجام شده در افرادی مشابه خودتان، در مورد انجام دادن عمل تصمیم بگیرید.به یاد داشته باشید بهبود قابل ملاحظه در بسیاری از بینی های گوشتی قابل دستیابی است ولی انتظار معجزه و ایجاد بینی بسیار کوچک و فانتزی از عمل خود نداشته باشید. از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی متبحر است که در کسب نتیجه ایده آل تاثیر بسزایی خواهد داشت ؛ توجه داشته باشید که ممکن است یک جراح در انجام جراحی بینی های استخوانی ماهر باشد ؛ اما قادر به کسب نتیجه مطلوب در جراحی بینی گوشتی نیست بنابراین در انتخاب جراح بینی خوب دقت نمایید.

امیدواریم این مطلب برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در بخش نظرات با ما در میان بگذارید یا در صورت نیاز به مشاوره با شماره های زیر با مرکز تهارن سرجیکال تماس حاصل فرمایید. بهترین تجهیزات، متخصصان و پزشکان در مرکز تخصصی و زیبایی تهران سرجیکال آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)