حالت شب

جراحی بینی فانتزی چیست؟

جراحی بینی فانتزی یکی از جراحی بینی های پرطرفدار در میان بانوان می باشد که معمولاً بر روی بینی استخوانی انجام می شود. پیشنهاد ما به افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، توصیه می کند، برای به دست آوردن نتیجه بهتر عمل جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

 عمل زیبایی بینی به منظور تغییرات لازم در بینی جهت زیبایی هر چه بیشتر شخص انجام می گیرد. زمانی که بیمار به جراح بینی مراجعه می کند بعد از معاینه های انجام شده و بررسی نوع و پوست بینی می تواند در مورد بینی وی و نتیجه جراحی بینی نظراتی داشته باشد.برخی از افراد از جراح بینی خود می خواهند که بینی خود را به صورت فانتزی و یا عروسکی تغییر بدهند ما در این مطلب بررسی می کنیم

امروزه مدل بینی فانتزی و به خصوص مدل بینی عروسکی طرفداران خاص خود را در بین خانم‌ها دارد و افراد زیادی اقدام به عمل بینی فانتزی می‌کنند؛ اما همیشه مدل بینی عروسکی برای افراد مناسب نیست و منجر به بروز مشکلاتی در آنان می‌شود؛ زیرا در جراحی بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، بینی بیش‌ از حد استاندارد کوچک می‌شود. برای اینکه بینی سربالا شود، آن را خیلی کوتاه می‌کنند و انحنا و قوس بیش‌ از حد در آن به وجود می‌آورند که حتی ممکن است مشکلاتی را در تنفس فرد ایجاد کند. جراحی بینی فلنتزی چیست؟

هدف از جراحی بینی فانتزی چیست؟

زیبایی ظاهری در عمل بینی اقداماتی که صورت می گیرد به دو منظور است. اول اینکه تمامی مشکلات مربوط به بینی مانند رفع برآمدگی بینی ، از بین بردن نوک بینی های افتاده و سوراخ های بینی و غیره برطرف شود و بعد از آن جراح بینی به اقداماتی ظریف جهت هر چه زیباتر شدن بینی می پردازد.

افرادی که متقاضی جراحی بینی فانتزی هستند باید بدانند زیبایی بینی به کوچک بودن بینی نیست بلکه عوامل زیادی در زیبایی بینی نقش دارند که یکی از آنها تناسب بینی با دیگر اجزای صورت است.

بینی های فانتزی دارای ظاهری کوچک و نوک سر بالا هستند و در صورتی که با چهره هماهنگی نداشته باشد نه تنها باعث زیبایی ، بلکه صورت فرد را نامتناسب کرده به صورتی که با اولین برخورد با هر شخصی ناسازگاری بینی با صورت وی به چشم می آید .این اتفاق به خصوص در مردانی که دارای بینی های فانتزی هستند دیده شده است

انواع بینی

یکی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی ، میزان ضخامت پوست است. این ویژگی بینی ها را به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم بندی کرده است.

 • بینی استخوانی

در بینی استخوانی ضخامت پوست بسیار کم بوده و استخوان بینی از استحکام بالایی برخوردار می باشد. بینی های استخوانی برای انواع جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی مناسب هستند. از دیگر مشخصه های بینی های استخوانی داشتن قوز و برآمدگی در پل بینی می باشد. البته این بدین معنا نیست که قوز تنها مختص بینی های استخوانی است چرا که ممکن است یک بینی قوز داشته باشد اما به دلیل ضخیم بودن پوست بینی جزو بینی های گوشتی محسوب شود.

 • بینی گوشتی

ضخامت پوست در بینی های گوشتی بیشتر از بینی استخوانی می باشد. همچنین غضروف این بینی ها ضعیف تر است. به افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند توصیه می شود، به هیچ عنوان جراحی بینی فانتزی انجام ندهند. به دلیل ضخامت پوست بینی گوشتی ، ظرافت و تغییرات ایجاد شده به خوبی قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد شود.

معمولا افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند نگران برگشت پذیری بینی خود می باشند. این در حالیست که امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی، با گرافت گذاری و تقویت غضروف ها از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری خواهد شد.

کاندیدهای مناسب جراحی بینی فانتزی چه افرادی هستند؟

افرادی که چهره هایی ظریف دارند بهترین کاندید برای انجام رینوپلاستی فانتزی هستند .

بینی فانتزی کاملاً تراشیده است و صورت را فانتزی و عروسکی جلوه می دهد ، با توجه به این موضوع و اینکه افراد ریز نقش گزینه های مناسبی برای انجام رینوپلاستی هستند می توان نتیجه گرفت که بانوان مناسب ترین کاندید برای جراحی بینی فانتزی هستند.

نوع بینی نیز در نتیجه تاثیرگذار است و با توجه به نازک بودن پوست بینی استخوانی ، افرادی که بینی استخوانی دارند برای جراحی بینی فانتزی مناسب تر هستند.به علت اینکه پوست بینی نازک است پس از جراحی بینی تمامی تغییرات ایجاد شده به خوبی دیده می شود و فرم بینی به بهترین شکل ممکن مشاهده می شود .

بنابراین بهترین کاندیدای جراحی بینی فانتزی بانوانی هستند که بینی استخوانی دارند .

پیش از انجام جراحی بینی عروسکی یا فانتزی بهتر است حتماً با جراح بینی مشورت کنید زیرا جراح بینی با توجه به تجربه وآناتومی چهره بیمار بهترین مدل را پیشنهاد می دهد.قبل از انجام جراحی بینی به خوبی در مورد فرم بینی فکر کنید زیرا هر گونه نارضایتی از جراحی بینی باعث می شود تا افراد اقدام به جراحی بینی ترمیمی کنند که جراحی پیچیده ای است .

اهمیت انتخاب جراح بینی فانتزی

به طبع یکی از مهم ترین عواملی که در نتیجه نهایی جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است ، جراح بینی خوب و با تجربه می باشد. این انتخاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، چرا که در برخی موارد افراد به دلیل انتخاب جراح بینی کم تجربه دچار عوارض جانبی شده و نتایج مطلوبی از عمل کسب نمی کنند. در این حالت این بیماران مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی می شوند که هم هزینه بیشتری دارد و هم پیچیدگی بیشتری خواهد داشت.

اهمیت انتخاب جراح بینی فانتزی

ویژگی بهترین جراح بینی برای جراحی بینی فانتزی

 • با صبر و شکیبایی به تمام سوالات بیمار پاسخ دهد.
 • قادر به انجام انواع روش های جراحی بینی می باشد.
 • سلامت و رضایت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد.
 • علاوه بر ظاهر بیمار به تنفس او نیز توجه خواهد کرد.
 • جراح بینی خوب باید بیمار را از اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی آگاه سازد.
 • بهترین جراح بینی این اطمینان را به بیمار می دهد که نتیجه نهایی جراحی بینی دلخواه و زیبا شده و حتی قادر است دیدگاه کلی از فرم بینی را در اختیار بیمار بگذارد.
 • در شرایطی که بیمار انتظار معقولی از جراحی بینی ندارد ، نسبت به متقاعد کردن بیمار اقدام می کند.

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

برای داشتن جراحی بینی فانتزی موفق و دارای نتایج مطلوب باید به بهترین جراح بینی فانتزی مراجعه نمایید چرا که نقش بسزایی در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت و افراد باید بادقت و بررسی های لازم جراح بینی خود را انتخاب کنند.

بهترین جراح بینی با توجه به نوع و ساختار بینی جراحی بینی را به نحوی انجام می دهد که به عملکرد تنفسی آسیبی وارد نشود و فرد بینی عروسکی سربالا با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد.

به جراح بینی اصرار نکنید که بینی را بیش از حد کوچک و سربالا کند برای داشتن مدل بینی فانتزی طبیعی و زیبا تصمیم را به عهده جراح بینی بگذارید تا با در نظر گرفتن خواسته شما و ساختار کلی بینی بهترین نتایج را برای شما عزیزان حاصل نماید.

چنانچه دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم هستید یا اجزای صورت درشتی دارید کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بینی عروسکی نیستید.

لازمه داشتن جراحی زیبایی بینی فانتزی موفق این است که بافت و غضروف بینی مستحکمی داشته باشید و پوست بینی نیز نازک باشد تا ظرافت کاری هایی که روی بینی انجام می شود را نشان دهد.

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند کاندیدای مناسبی برای عمل بینی  فانتزی هستند.ذیری آن ها را به حداقل رسانده است.

مشخصات ظاهری جراحی بینی فانتزی

 • نوک بینی کمی سر بالا و تیز  است .
 • سایز بینی و پره های بینی کمی بیشتر از بینی طبیعی کوچک می شوند.
 • روی بینی یک قوس زیبا ایجاد می شود .

بینی فانتزی یا بینی عروسکی برای افرادی که صورت های ظریفی دارند مناسب تر است به همین دلیل اکثریت بانوان به علت ظرافت چهره شان طرفدار جراحی بینی فانتزی هستند .

البته برخی از بانوان نیز با توجه به اینکه صورت ظریفی دارند میل به فرم بینی طبیعی دارند و ترجیح می دهند بینی به صورت طبیعی جراحی شود .

برخلاف بانوان اکثریت آقایان جراحی بینی طبیعی انجام میدهند زیرا علاقمند هستند بعد از جراحی زیبایی بینی ، فرم بینی کاملاً طبیعی باشد .

در جراحی بینی طبیعی ، جراح بینی تغییراتی که مشهود باشد را ایجاد نمی کند و تغییرات مطابق با استاندارها و معیارهای زیبایی باشد.

عوارض عمل بینی چیست ؟

هدف از جراحی زیبایی بینی ، تنها کوچک کردن بینی نمی باشد ؛ بلکه این جراحی زیبایی صورت ، با هدف برقراری تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت ، همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام می گیرد ؛ حال در صورتی که جراحی زیبایی بینی ، توسط جراح ماهر و با تجربه انجام نشود ؛ امکان به خطر افتادن عملکرد اصلی بینی و ایجاد نقایص در فرم ظاهری بینی ، وجود دارد ؛ که در ذیل به برخی از آن ها ، اشاره شده است :

 • بروز مشکلات تنفسی
 • کاهش حس بویایی
 • احساس درد شدید
 • خونریزی
 • سوراخ شدن حفره های بینی
 • عفونت
 • نامتقارنی
 • تغییر رنگ پوست بینی
 • بی حسی
 • و از این قبیل موارد

در برخی از مواقع ، افراد نیاز به جراحی بینی ترمیمی نیز پیدا خواهند کرد.به همین علت است که همواره ، به افراد زیباجو خواستار عمل بینی ، توصیه به دقت در انتخاب جراح بینی ، می شود.لازم به ذکر است ، علاوه بر جراح بینی ، رعایت نکات و توصیه های ایشان نیز از عواملی است که تاثیر به سزایی در جلوگیری از بروز عوارض ناشی از عمل زیبایی بینی و دریافت نتایج مطلوب از آن دارد ؛ بنابراین ، در رعایت این نکته به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید.

عوارض عمل بینی

آیا نتیجه عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

در گذشته ، با توجه به برخورداری بینی های گوشتی از غضروف های ضعیف و مواردی ؛ از جمله جاذبه زمین و پوست ، نوک بینی به سمت پایین متمایل شده و شاهد برگشت بینی های گوشتی بودیم ؛ اما در حال حاضر ، با استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در جراحی زیبایی بینی ؛ از جمله تقویت غضروفی ، دیگر شاهد بروز این مسئله نخواهیم بود ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در این باره نگران نبوده با خیال آسوده اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نمایید.

میزان تورم، درد و کبودی ایجاد شده در افراد مختلف به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

 • نوع بینی:  اکثرا ورم و تورم در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی میباشد. پس افرادی که دارای بینی گوشتی هستند باید بعد از عمل بینی صبر و شکیبایی بیشتری داشته باشند.
 • میزان ایرادات بینی : اگر ایرادات بینی زیاد باشد پزشک باید با استفاده از تکنیک های متعدد مشکلات آن را رفع نماید در صورتی که اقدامات صورت گرفته بر روی یک بینی با ایرادات کمتر به مراتب کمتر خواهد بود از سوی دیگر هرچه اقدامات انجام شده بر روی بینی بیشتر باشد تورم بروز یافته نیز بیشتر خواهد بود. لذا میزان تورم بروز یافته در فردی که بینی او ایرادات زیادی داشته باشد بیشتر از فردی خواهد بود که میزان ایرادات بینی او کم است.
 • ویژگی های بدنی : برخی از افراد اصطلاحاً بدزخم هستند بدین معنی که بدن آن ها با وارد شدن کوچکترین ضربه ای کبود شده یا در صورت زخم شدن زمان زیادی برای ترمیم آن نیاز است بدیهی است که تورم بروز یافته در این افراد نسبت به سایر افراد بیشتر خواهد بود.

نتیجه گیری

افرادی که قصد انجام جراحی بینی فانتزی را دارند، باید توجه داشته باشند که از عمل بینی خود انتظار منطقی و معقولی داشته باشند. در واقع این جراحی ریسکدار بوده و در صورتی که بینی بیش از حد قوس دار یا سربالا شود، ممکن است تناسبات صورت فرد را بهم بریزد. به عنوان مثال بینی کوچک به روی صورت پهن رخ زیبایی ندارد. همچنین بیش از حد کوچک شدن بینی احتمال بروز مشکلات تنفسی را افزایش می دهد.

همچنین همانطور که گفته شد، جراحی بینی فانتزی از ریسک بالایی برخوردار است، بنابراین نیازمند دقت بالایی است و جراح بینی باید در این زمینه از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد.

به طبع عمل زیبایی بینی هم از جراحی های فوری نیست که فرد برای انجام آن عجله داشته باشد؛ بنابراین بدون عجله و با دقت بیشتر به انتخاب جراح بینی خوب بپردازید تا بدون مواجه شدن با عوارضی خاص، نتایج مطلوبی از رینوپلاستی کسب نمایید.