برترین مطب جراحی بینی در تهران

عمل بینی فانتزی

عمل بینی فانتزی

جدول محتوا

عمل بینی فانتزی چگونه است؟

مدل بینی فانتزی یا عمل بینی عروسکی یکی از مدل های جراحی زیبایی بینی است. یکی از متداول ترین جراحی های پلاستیک در بین مردم جراحی زیبایی بینی می باشد که در ایران نیز طرفداران بسیاری در میان همه مردم اعم از بانوان و آقایان دارد و روزانه نیز به تعداد آن ها اضافه می شود و افراد بسیاری جهت انجام آن اقدام می کنند ؛زیرا بینی ، عضو مرکزی صورت بوده و در مقایسه با دیگر اعضا صورت بیشتر جلب توجه می کند از این رو تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد.

امروزه مدل بینی فانتزی و به خصوص مدل بینی عروسکی طرفداران خاص خود را در بین خانم‌ها دارد و افراد زیادی اقدام به عمل بینی فانتزی می‌کنند؛ اما همیشه مدل بینی عروسکی برای همه ی افراد مناسب نیست و منجر به بروز مشکلاتی در آنان می‌شود؛ زیرا در عمل بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، بینی بیش‌ از حد استاندارد کوچک می‌شود. برای اینکه بینی سربالا شود، آن را خیلی کوتاه می‌کنند و انحنا و قوس بیش‌ از حد در آن به وجود می‌آورند که حتی ممکن است مشکلاتی را در تنفس فرد ایجاد کند.

با اینکه جراحی بینی  به فرم عروسکی برای برخی مناسب نیست، اما همچنان اصرار به این جراحی دارند تا تیغه بینی بیش‌ از حد باریک شود و شیار بالای پره‌های بینی در نمای روبرو ایجاد شود.انتخاب مدل بینی یکی از سخت ترین و مهم ترین مراحل جراحی زیبایی بینی می باشد ، بیماران در هنگام انتخاب مدل جراحی زیبایی بینی باید به موارد بسیاری توجه کنند که برخی از آن ها عبارت اند از :

فرم صورت ، اندازه صورت ، پوست بینی و غیره.

عمل بینی فانتزی

 برخی از مشخصات ظاهری بینی های فانتزی یا عروسکی

 • داشتن قوس مشخص بر روی بینی
 • نوک سربالا
 • سایزی کوچک
 • داشتن تیغه نازک

ویژگی های جراح بینی فانتزی ماهر

برای داشتن عمل بینی فانتزی موفق و دارای نتایج مطلوب باید به بهترین جراح بینی فانتزی مراجعه نمایید چرا که نقش بسزایی در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت و افراد باید بادقت و بررسی های لازم جراح بینی خود را انتخاب کنند.

بهترین جراح بینی با توجه به نوع و ساختار بینی جراحی بینی را به نحوی انجام می دهد که به عملکرد تنفسی آسیبی وارد نشود و فرد بینی عروسکی سربالا با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد.

به جراح بینی اصرار نکنید که بینی را بیش از حد کوچک و سربالا کند برای داشتن مدل بینی فانتزی و نیمه فانتزی و طبیعی و زیبا تصمیم را به عهده جراح بینی بگذارید تا با در نظر گرفتن خواسته شما و ساختار کلی بینی بهترین نتایج را برای شما عزیزان حاصل نماید.چنانچه دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم هستید یا اجزای صورت درشتی دارید کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بینی عروسکی یا فانتزی نیستید.

لازمه داشتن عمل بینی فانتزی موفق این است که بافت و غضروف بینی مستحکمی داشته باشید و پوست بینی نیز نازک باشد تا ظرافت کاری هایی که روی بینی انجام می شود را نشان دهد.

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند کاندیدای مناسبی برای عمل بینی فانتزی هستند.

عمل بینی فانتزی چه ویژگی هایی دارد؟

در عمل بینی فانتزی مهم ترین موضوع زاویه ی ایجاد شده بین لب بالا با بینی می باشد . این زاویه در جراحی بینی طبیعی حدود 90 درجه و درعمل بینی فانتزی 105 درجه خواهد بود . لازم به ذکر است که این زوایا و تعاریف بر اساس زیبایی افراد در سطح جهان ، در علم زیبا شناسی تعریف گردیده و در انجام جراحی های زیبایی از جمله عمل جراحی زیبایی بینی ، به کمک جراحان می آید . در جراحی بینی طبیعی جراح بینی در نظر دارد تا با ایجاد این زیبایی ها ( به ویژه در نوک بینی و سوراخ های آن و محل برش ها به گونه ای انتخاب می شود ، که اسکار زخم پس از بهبود مشخص نگردد . ) بینی یک فرم طبیعی داشته باشد .

در عمل بینی فانتزی در صورتی که امکان آن وجود داشته باشد ، نوک بینی کمی سر بالا خواهد شد و زاویه بینی آن با لب بالا بیشتر از بینی طبیعی است . البته باید در نظر داشت پیش از آن که جراحی بینی انجام بشود ، جراح بینی با علم وتجربه خود به فرد متقاضی خواهد گفت که بر مبنای علم زیبا شناسی آیا با انجام عمل جراحی بینی عروسکی آیا زیبایی فرد افزایش می یابد یا خیر ! چرا که از آن جایی که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد ، باید تناسب آن با دیگر اعضای صورت به ویژه چانه در نظر گرفته بشود .

هزینه عمل بینی فانتزی چقدر می باشد؟

معمولا هزینه عمل بینی فانتزی یا هزینه عمل زیبایی بینی طبیعی تفاوتی با یکدیگر ندارد و با توجه به دستمزد جراح بینی، هزینه متخصص بیهوشی و بیمارستان، هزینه جلسات مشاوره و داروهای تجویز شده، عکس های قبل از عمل و آزمایشات لازم  هزینه نهایی تعیین می شود.که در مرکز ما هزینه مشاوره قبل از عمل و ویزیت های پس از عمل بینی فانتزی رایگان میباشد
در صورتی که تصميم دارید عمل بینی عروسکی انجام دهید، در جلسه ی مشاوره قبل از عمل با جراح خود جهت انجام عمل بینی عروسکی مشورت کنید که آیا امکان این عمل بر اساس نوع بینی شما وجود دارد یا خیر.

انواع بیهوشی برای عمل بینی فانتزی

 بیهوشی موضعی:

همان بی‌حس کردن یک ناحیه است و با تزریق ماده بی‌حس‌کننده در محلی که باید روی آن عمل انجام شود صورت می‌گردد.
بینی عضو حساسی از صورت است و با بیهوشی موضعی به‌تنهایی نمی‌توان رینوپلاستی انجام داد ولی گاهی در موارد دست‌کاری‌های جزئی مثل برداشتن اسکار عمل یا موارد مشابه آن می‌توان از آن استفاده کرد.

همچنین بسیاری از مراجعه کنندگان تمایل دارند تا بدانند بیهوشی در این عمل به چه صورت خواهد بود و آیا امکان عمل به صورت بی حسی نیز امکان پذیر است ؟ انجام این عمل با بی حسی نیز امکان پذیر است اما این نوع عمل برای جراحی های ترمیمی بینی و یا نازک کردن پره ی بینی در مطب بیشتر کاربرد دارد ، در زمانی که بینی بیمار نیاز به رفع انحرافات و یا شکستگی دارد نیاز است تا به صورت بیهوشی عمومی این عمل انجام شود .

بیهوشی با ارامبخش

پزشک جراح در بیهوشی با آرام بخش با تزریق داروی بیهوشی داخل وریدی باعث به خواب رفتن فرد در حین جراحی می‌ شود و در کنار آن جهت کاهش درد از بی حسی موضعی در خود بینی نیز استفاده می کند. در این نوع بیهوشی داروها و سطح بیهوشی به‌ گونه‌ ای تنظیم شده اند که بیمار می تواند بدون نیاز به گذاشتن لوله در راه هوایی نفس بکشد.  این روش ممکن است در برخی قسمت‌ های عمل مانند شکستن استخوان‌ های بینی، باعث ایجاد ناراحتی در بیمار پس از عمل گردد و برخی از بیماران نیز تجربه خود را از شنیدن صدای چکش و جابجایی استخوان ها بازگو می کنند.

بیهوشی عمومی:

 بیهوشی عمومی : این روش یعنی بیمار کاملاً بیمار غیر هوشیار می‌شود و نیازمند قرار دادن لوله در راه هوایی و تنفس به‌وسیله دستگاه بیهوشی است. در اکثر موارد از این روش استفاده می‌شود و دوره بهبودی از بیهوشی پس از عمل معمولاً ۴-۶ ساعت است. و در قریب‌به‌اتفاق موارد بی‌خطر و مؤثر است.

بیهوشی عمومی

نکاتی که قبل از بیهوشی باید رعایت شود

 • شب قبل از جراحی شام سبک بخورید
 • هشت ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید و بنوشید.
 • از آوردن زیورآلات و لنز و هر نوع وسیله ایی را با خود به اتاق عمل خودداری کنید
 • آرایش صورت و ناخن خودداری کنید.
 • شب قبل از عمل پرخوری نکنید
 • در ویزیت های قبل از عمل، هرگونه بیماری زمینه ای، داروهایی که مصرف می کنید، عادت هایی که دارید مثل سیگار کشیدن یا مصرف مشروبات الکلی را بدون رو دربایستی با پزشک خود در میان بگذارید. زیرا پزشک با در نظر گرفتن همه این موارد برنامهٔ بیهوشی شما را برای روز عمل تنظیم می کند.
 • اگر سیگاری هستید، ۲ هفته قبل از عمل سیگار کشیدن را متوقف کنید. البته هر چه زمان توقف سیگار کشیدن بیشتر باشد بهتر است. سیگار اکسیژن خون را کم کرده و احتمال مشکلات تنفسی در حین عمل را افزایش میدهد. یکی از مواردی که در حین عمل به دقت توسط دستگاه کنترل می شود و در نمایشگر نشان داده می شود میزان اکسیژن موجود در خون است.

عوارض ناشی از بی هوشی عمومی

در عوارض بیهوشی عمومی به این دلیل که فرد در بی هوشی کامل بوده است از این رو در زمان به هوش آمدن در اتاق ریکاوری و بعد ان ممکن است با اندک عوارضی رو به رو شود.

 • لرز (هیپوترمی): در زمان به هوش آمدن کاهش دمای بدن ممکن است  باعث شود برخی از بیماران دچار لرز شوند.
 • درد عضلات : در زمان بیهوشی عمومی دارویی جهت شل شدن عضلات تزریق می شود تا لوله ی تنفسی به راحتی وارد دهان شود و بعد از به هوش آمدن ممکن است با درد مواجه شوند.
 • گیجی و خواب آلودگی : حالت گیجی یا خواب آلودگی امری کاملا طبیعی است .
 • حالت تهوع و استفراغ : این مشکل هم در بیهوشی و هم در بیحسی وجود دارد.

انتخاب کادر پزشکی مجرب و متخصص بیهوشی در کاهش این قبیل عوارض بیهوشی بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.

 ترس از بیهوشی

بسیاری از افرادی که علاقمند به جراحی بینی هستند از ترس بیهوشی از انجام آن پشیمان می شوند، این پشیمانی منطقی نیست زیرا با پیشرفت های چشمگیر و تبحر جراحان بیهوشی جایی برای نگرانی افراد وجود نخواهد داشت.

برخی افراد گمان میکنند ممکن است که بعد از بیهوشی عمومی بیدار نشوند، اما امروزه با پیشرفت علم همچین اتفاقی غیرممکن است . پس بهتر است نگرانی را کنار بگذارید زیرا بعد از جراحی بینی و برداشتن عوامل بیهوشی به هوش خواهید آمد و از خواب عمیق بیدار خواهید شد. اگر بدن شما سالم و سرحال باشد و یک متخصص بی هوشی با تجربه این کار را انجام دهد ،بیهوشی کاملا بی خطر خواهد بود.

نحوه تزریق دارو بیهوشی

قبل از تزریق داروی بی هوشی، یک ماسک اکسیژن روی بینی و دهان شما قرار داده می شود تا چند ثانیه ای تنفس کنید و اکسیژن خونتان تا حدی بالا رود. چند دقیقه بعد از اینکه داروی بی هوشی وارد بدنتان شد، کم کم به خواب عمیقی فرو می روید که با خواب معمولی تفاوت های زیادی دارد. خواب طبیعی با یک صدای بلند، یک ضربه یا یک عامل تحریک کننده می پرد اما وقتی شما بی هوش هستید هیچ دردی را احساس نمی کنید، هیچ صدایی را نمی شنوید و هیچ چیز شما را بیدار نمی کند. این بی هوشی و بی دردی تا زمانی که داروهای بی هوشی به شما تزریق می شوند باقی خواهد بود.پس از قطع تزریق داروی بیهوشی به ریکاوری منتقل میشود سپس به هوش میایید.

تنفس هنگام بیهوشی

در هنگام بی هوشی ماهیچه های شما توان باز نگه داشتن مجاری تنفسی را ندارند و اختیار نفس کشیدن تان دست خودتان نیست. به همین علت قبل از شروع عمل جراحی، یک لوله پلاستیکی نرم به آرامی وارد نای گردیده و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل می شود تا اکسیژن مورد نیاز بدن به صورت کنترل شده ای فراهم گردد.و روند تنفس شما همانند قبل ادامه پیدا میکند .

تنفس در عمل

کنترل علائم حیاتی بیمار هنگام بیهوشی

هنگامی که شما بی هوش هستید یک گیره فلزی به یکی از انگشتان دست یا پایتان وصل است که اکسیژن خون را اندازه گیری می کند.  به این دلیل از بانوان درخواست میشود لاک یا کاشت ناخن های خود را قبل از جراحی پاک کنند .بازوبند فشار خون آماده روی بازوهایتان قرار گرفته و هر چند دقیقه یکبار در حین جراحی فشار خونتان اندازه گیری می شود. چسبهای خاصی روی قفسه سینه قرار می گیرند که به دستگاه مانیتور نوار قلبی متصل است و نوار قلب شما را در طول عمل به جراح نشان می دهد. علاوه بر اینها، دمای بدن، ضربان قلب، سرعت تنفس، میزان دی اکسید کربن بازدمی و فعالیت های مغز با استفاده از دستگاه های پیشرفته اتاق عمل به دقت توسط تیم بی هوشی و جراحی مورد پایش قرا می گیرند و در صفحات نمایشگر لحظه به لحظه نمایش داده شده و ثبت می گردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره (کلیک کنید)