جراحی بینی چگونه انجام میشود

مدل بینی فانتزی

جدول محتوا

مدل بینی فانتزی چگونه است؟

مدل بینی فانتزی چگونه است ؟

برای متقاضیان جراحی زیبایی بینی ، فرم بینی پس از جراحی بینی اهمیت بالایی دارد .

اکثر سوال هایی چون  مدل بینی فانتزی چگونه است؟ بینی طبیعی چیست؟ بینی نیمه فانتزی چگونه است؟ شنیده می شود.

هر فردی با توجه به سلیقه خود فرم خاصی را برای بینی مد نظر دارد .

برخی افراد به دنبال مدل بینی طبیعی هستند و فقط تمایل دارند فقط مشکلات ظاهری بینی رفع شود.

البته بیشتر متقاضیان عمل بینی طبیعی آقایان هستند .و خانم ها بیشتر متقاضی بینی های فانتزی و نیمه فانتزی هستند.

جراحی بینی مدل فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی به گونه ای انجام می شود که پس از جراحی بینی به راحتی می توان تشخیص دادکه بینی جراحی شده استمدل بینی فانتزی

انواع بینی

اصطلاحاتی همچون بینی گوشتی ، بینی استخوانی و بینی غضروفی که بصورت رایج برای توصیف انواع مدل بینی بکار می رود اگر چه یک دسته بندی علمی نمی باشد ولی تا حدودی برای برقراری ارتباط  ودرک متقابل بین بیمار و جراح بینی کمک کننده است.

از دیدگاه علمی دو ویژگی مهم و تاثیر گذار بر نتایج نهایی جراحی بینی ضخامت پوست و استحکام غضروف های بینی می باشند. هرچه پوست بینی ضخیم تر و غضروف ها ضعیف تر باشند نتایج جراحی زیبایی بینی محدود تر خواهد بود.و هرچه ضخامت پوست کمتر باشد و میزان غضروف بیشتر باشد نتیجه بهتر است.

منظور از بینی گوشتی بینی با پوست ضخیم می باشد که معمولا همراه با غضروف های ضعیف می باشد. از سوی دیگر آنچه بینی استخوانی و غضروفی نامیده می شود بینی با پوست غیرضخیم می باشد که در مواردی که بیمار دارای برجستگی قلبل توجه پشت بینی (هامپ) می باشد بینی استخوانی و در دیگر موارد بینی غضروفی گفته می شود.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی فانتزی

با این وجود در موارد زیادی اگرچه نمای ظاهری بینی دو نفر به ظاهرهمانند به نظر می رسد ولی از دیدگاه تخصصی انواع عمل بینی دارای تفاوت های بسیار بوده و در نتیجه نتایج جراحی بینی آنها نیز متفاوت خواهد بود.

شاید آنچه سبب گردیده بعضی از عزیزان پارامتر شانس را در جراحی بینی پررنگ تصور کنند عدم توجه به همین تفاوت ها باشد که در دو بینی به ظاهر مشابه دو نتیجه متفاوت را با وجود عمل جراحی  زیبایی بینی توسط یک جراح بینی مشترک رقم می زند.

بنابراین هر فرد تنها پس از معاینه کامل توسط جراح بینی می تواند از ویژگی های خاص بینی خود آگاه گردد و نباید خود را با هیچکس دیگر مقایسه نماید.

جراحی مدل بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : برخی از افراد تمایل به بینی های فانتزی و برخی دیگر تمایل به بینی های طبیعی دارند ، این تفاوت ریشه در معیارهای افراد دارد.

هر فردی با توجه به علاقه و فرم صورت خود معیاری را برای زیبایی فرم بینی دارد.

اینکه فرد بخواهد پس از جراحی بینی مشخص باشد که بینی جراحی شده یا اینکه ترجیح بدهد بعد از عمل بینی ، فرم بینی طبیعی باشد به عهده خود بیمار است ولی بهتر است در انتخاب مدل بینی با جراح بینی نیز مشورت داشته باشد.

مدل بینی فانتزی برای افرادی که چهره هایی ظریف دارند نتیجه زیباتری دارد زیرا فرم بینی فانتزی با دیگر اجزای چهره هماهنگی بیشتری دارد.

جراحی بینی عروسکی

بر خلاف تصور بسیاری از مردم جراحی بینی فانتزی و عروسکی تفاوتی با یکدیگر ندارند و جراحی بینی فانتزی همان عمل بینی عروسکی است که با نام بینی عروسکی در بین مردم رواج یافته است.

از ویژگی ظاهری بینی های فانتزی می توانیم به مواردی هم چون نوک سربالا ، قوس در پشت بینی ، سایز کوچک و غیره اشاره کنیم.

مهم ترین عاملی که سبب ایجاد تفاوت میان انواع مدل های بینی می شود ، میزان فاصله بین لب بالا و بینی است ؛ در جراحی بینی فانتزی ، جراح بینی اقدام به ایجاد زاویه  100 الی 105 درجه بین لب بالا و بینی می کند

جراحی مدل بینی فانتزی در ایران

امروزه جراحی مدل بینی فانتزی در ایران هم طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. در جراحی مدل بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، باید تناسب بینی را با سایر قسمت‌های صورت در نظر گرفت. برای مثال، کسی که صورت بزرگی دارد و بقیه اجزای صورتش هم بزرگ هست، نباید جراحی مدل بینی فانتزی را انتخاب کند زیرا سبب نارضایتی او از نتیجه عمل خواهد شد. در جراحی مدل بینی عروسکی، بینی سربالا و کوچک و قوس‌دار می‌شود. در افرادی که  بینی‌های بزرگ و گوشتی دارند، نمی‌توان بینی را بیش‌ از حد کوچک کرد و یا نوک بینی را بیش‌ از حد بالا برد چون جلوه بسیار بدی پیدا می‌کند.

جراحی مدل بینی فانتزی در ایران

 اقداماتی که در جراحی مدل بینی فانتزی انجام میشود؟

در عمل بینی عروسکی اقدامات زیر صورت می‌گیرد
  • بالا بردن پل بینی
  • بالا بردن سر بینی
  • سر بینی زیبا با زاویه Y
  • پل بینی هموار و طبیعی

در جراحی بینی عروسکی به منظور سر بالا کردن بینی، از ۲ روش برای ایجاد شکاف استفاده می‌شود: روش عمل جراحی باز بینی و روش داخلی (داخل بینی). انواع روش‌ها برای بزرگ کردن بینی یا مسطح کردن نقص‌های سطحی بینی پیوند غضروف از تیغه بینی خود فرد (دیواره‌ای که ناحیه داخل بینی را به ۲ مسیر هوای جدا از هم تقسیم می‌کند). این روش بهترین شانس برای رسیدن به یک نتیجه طبیعی است.

اگر قبلاً غضروف و استخوان از تیغه یا دیواره بینی بیمار گرفته شده باشد، می‌توان از غضروف گوش یا دنده بیمار و گاهی اوقات استخوان جمجمه برای تهیه بافت پیوندی مورد نیاز استفاده کرد. ایمپلنت سیلیکون ثابت برای جراحی بینی قابل استفاده است، اما این مواد خارجی می‌توانند باعث ایجاد عفونت و واکنش ضعیف بافت بینی شوند که ممکن است نیاز به خارج کردن پیدا کنند. به همین خاطر اگر امکان استفاده از غضروف طبیعی وجود داشته باشد، این انتخاب بدون دردسرترین انتخاب در دسترس برای درمان است. ژل پر کننده یا چربی پیوندی نیز می‌تواند برای هموار کردن، پوشاندن و پنهان کردن نقص‌ها یا معایب، یا اضافه کردن حجم به نواحی موردنظر بینی تزریق شود.

هزینه جراحی مدل بینی فانتزی

جراح بینی باید تناسب بین اجزاء صورت را حفظ کند چرا که بینی در مرکز صورت قرار دارد و تاثیر بسزایی در زیبایی ایجاد می کند. هزینه جراحی مدل بینی فانتزی به عوامل مختلفی از جمله به دستمزد جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی و بیمارستان ، هزینه آزمایشات و عکسبرداری ها ، هزینه جلسات معاینه و داروهای تجویز شده توسط جراح بینی و غیره تعیین می شود.

بارداری و جراحی بینی

بارداری بعد از عمل بینی یا پیش از آن، یکی از دغدغه‌های مادران است. همزمانی این دو فرایند پیچیده و پر استرس، معمولا بسیار دشوار خواهد بود. عمل بینی یکی از جراحی‌های زیبایی با دوره نقاهت به‌نسبت طولانی است. از آنجایی که معمولا تغییرات ایجاد شده در بینی بسیار ظریف است، برای رسیدن به نتایج دلخواه باید دوران نقاهت و مراقبت‌های مربوط به آن را بسیار با دقت و جدی در پیش گرفت. هرچه توصیه‌های دوران نقاهت بهتر انجام شود، نتیجه نهایی عمل بینی نیز زودتر و بهتر به‌دست خواهد آمد.

حال این سوال پیش خواهد آمد که جراحی بینی را باید چقدر پیش از بارداری انجام داد یا چند ماه پس از دوران بارداری و به دنیا آوردن فرزند، عمل بینی مشکلی ندارد؟ و اینکه اگر در زمان جراحی بینی متوجه شویم که باردار هستیم، آیا این جراحی بر بارداری و یا فرایند شیردهی تاثیر می‌گذارد؟ مراقبت‌های بعد از عمل بینی با وجود کودک شیرخوار چه دشواری‌هایی به همراه دارد و آیا برای کودک هم خطرناک است؟

جراحی بینی قبل از بارداری 

جراحی بینی یک کار یک روزه نبوده و روندی تدریجی از برنامه‌ریزی، آماده‌سازی و بهبودی را به همراه دارد. برای بسیاری از زنان مهم است بدانند که چه زمانی دوره‌ی بهبودی عمل جراحی بینی آن‌ها پایان ‌یافته و می‌توانند بدون خطر بچه‌دار شوند. زنان جوان و میانسال ممکن است سؤالات زیادی در مورد زمان بی‌خطر بودن جراحی بینی داشته باشند.

اکثر جراحان اعتقاد دارند که نیازی برای تعویق انداختن بارداری در مدت‌زمان بهبودی از عمل جراحی بینی وجود ندارد. با قرار گرفتن ساختار بینی در جای خود شما می‌توانید به زندگی عادی خود بازگردید. هیچ دلیل خاصی از نظر پزشکی وجود ندارد که پس از تکمیل دوره‌ی بهبودی باعث تداخل در بارداری شما شود. برای گرفتن اطلاعات میتوانید با پزشک خود مشورت کنید.

عمل جراحی بینی در دوران بارداری

در برخی از موارد زمان‌بندی شما به هم می‌خورد. برای زنانی که یک وقت برای انجام عمل جراحی بینی را رزرو کرده‌اند ولی قبل از انجام آن متوجه بارداری خود شده‌اند، زمان‌بندی ایجاد شده واقعاً ناامیدکننده است. انجام هر گونه عمل جراحی انتخابی در طول دوره‌ی بارداری ممنوع است که از جمله این جراحی‌ها می‌توان به عمل بینی نیز اشاره کرد. البته عمل انجام شده بر روی بینی شما ربطی به رحم ندارد ولی بیهوشی و داروهای استفاده شده می‌توانند به جنین در حال رشد آسیب برسانند. در خطر قرار دادن سلامتی نوزاد برای انجام یک عمل جراحی انتخابی که می‌توان تاریخ انجام آن را تغییر داد ریسک بزرگی است.

اگر به دلیل انحراف بینی یا تنگ بودن مجاری تنفسی در تنفس مشکل پیدا کرده‌اید، جراحی بینی چیزی بیش از یک عمل انتخابی و داوطلبانه خواهد بود. زمانی که سلامت شما به دلیل عدم توانایی در تأمین اکسیژن مورد نیاز بدن در خطر قرار بگیرد، ممکن است انجام عمل جراحی بینی حتی باوجود بارداری نیز توصیه شود. البته احتمال این امر بسیار پایین بوده و شما باید برای مقایسه‌ی مزایا و معایب این کار به پزشک خود مراجعه کنید.

جراحی بینی در زمان شیردهی

خانمهایی که با گذشت دو ماه بعد از زایمان ، متقاضی جراحی بینی میشوند نگران تاثیر داروی بیهوشی و مصرف داروها بر شیردهی به نوزاد خود و تاثیر بد بر فرزندشان هستند به این دسته از خانمها باید ذکر کرد که تاثیر داروی بیهوشی تا 12 ساعت بعد از جراحی از بین میرود و تاثیری بر نوزاد نخواهد گذاشت تنها نیاز است تا 12 ساعت بعد از جراحی شیردهی قطع گردد تا اثر داروی بیهوشی بر نوزاد موجب خواب آلودگی کودک نشود

 

جراحی بینی در دوران شیردهی

 جراحی بینی قبل یا بعد از بارداری

قبل از هر اقدامی باید اولویت های زندگی و سبک زندگی خود را مشخص کنید زیرا این به تصمیم شما در جراحی بینی قبل یا بعد از بارداری انجام دهید تاثیر گذار است.بارداری و دوران بارداری تغییرات زیادی در بدن خانم ها ایجاد می کند مانند تغییرات وزن ، هورمون ها و موارد دیگر . این تغییرات در برخی از خانم ها باعث کاهش اعتماد به نفس می شود. از این برای بازگرداندن احساسات خود به دوران قبل از بارداری به دنبال عوامل خارجی هستند. یکی از آن عوامل می تواند جراحی بینی باشد. در ادامه به تاثیرات بارداری بر جراحی بینی و جراحی بینی بر بارداری اشاره خواهیم کرد.

تاثیرات بارداری بر بینی جراحی شده

تاثیرات بارداری بر بدن خانم ها تغییرات قابل توجهی را دارد . یکی از تغییرات مشهود ،  تورم بینی و گاهی ضخیم شدن دیواره بینی است . این ورم های ایجاد شده گاهی تیغه بینی را حجیم کرده و موجب افزایش مخاط می شود. با ایجاد تغییرات همه جانبه در بدن برحفره های سینوسی متراکم می شوند تمامی این تغییرات می تواند برای بینی مشکل ساز باشد. امروزه نتایج حاصل از جراحی بینی در هنگام بارداری و پس از بارداری حفظ می شود بنابراین هیچ نگرانی در ایم مورد نباید داشته باشید. البته ورم و سایر مشکلات بعد از بارداری خود به خود برطرف خواهد شد.

نتایج عمل بینی با نوک پهن چه زمانی قابل مشاهده است؟

به طور کلی، بیمارانی که از نتایج عمل زیبایی بینی‌شان ناراضی و ناامید شده‌اند، باید صبر کنند تا بینی‌شان کاملاً بهبود یابد. حتی بعد از برطرف شدن ورم باقی مانده و بعد از اینکه کبودی کاملاً از بین رفت، بینی ممکن است هنوز هم برای یک عمل جراحی دیگری آمادگی نداشته باشد. همچنین بهتر است این نکته را در ذهن خود داشته باشید که نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی بینی ممکن است تا یک سال یا بیشتر کاملاً ظاهر نگردند. البته استثنائاتی وجود دارد و بهترین کار این است که بیمار با یک جراح پلاستیک متخصص در زمینه‌ی رینوپلاستی ثانویه یا ترمیمی مشورت کند تا معلوم کند که آیا باید این عمل را بدون درنگ و بدون یک سال صبر کردن انجام داد یا خیر.

آیا بینی‌های گوشتی بعد از عمل به حالت قبلی‌شان قبل از عمل بازخواهند گشت؟

سؤالی که مکرراً از پزشکان پرسیده می‌شود این است که آیا بعد از عمل جراحی زیبایی روی بینی گوشتی، بینی به حالت قبل از عمل خود بازمی‌گردد یا خیر؟ پاسخ این است که در مورد دستیابی به بهترین نتایج بعد از این عمل، بعد از شش ماه تا یک سال بعد از عمل دست یافتنی است

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)