برترین مطب جراحی بینی در تهران

عمل بینی گوشتی فانتزی

عمل بینی گوشتی فانتزی

جدول محتوا

عمل بینی گوشتی فانتزی چیست؟

امروزه عمل بینی گوشتی فانتزی ، در بین مردم بسیار محبوب شده است و در سراسر جهان طرفداران بسیاری مخصوصا در بین بانوان دارد. زیرا بینی برجسته ترین عضو صورت می باشد که تاثیر به سزایی در زیبایی صورت افراد دارد بنابراین به این دلیل که مردم همواره به دنبال راهی برای زیباتر کردن خود هستند جهت رفع عیوب و نواقص بینی خود ، به جراحی زیبایی بینی روی آورده اند.

در اصطلاح  پزشکی به جراحی زیبایی بینی ، رینوپلاستی می گویند. جراحی زیبایی بینی جزء قدیمی ترین و دشوارترین جراحی های پلاستیک می باشد.

جراح بینی ، با انجام عمل بینی باعث شکل دهی به بینی می شود و بین بینی و دیگر اجزای صورت تناسب برقرار می کند و هم چنین باعث عملکرد بهتر بینی نیز می شود بنابراین جراحی بینی علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد.

عمل بینی گوشتی فانتزی

افراد از انجام جراحی بینی هدف های متفاوتی دارند مانند :

  • کوچک کردن بینی
  • درمان انحراف بینی
  • رفع مشکلات ظاهری بینی
  • درمان مشکلات تنفسی
  • عدم تقارن سوراخ های بینی
  • داشتن قوز روی بینی
  • بزرگ بودن سوراخ ها
  • دو تکه بودن نوک بینی
  • مشکلات تنفسی
  • افتادگی نوک بینی
  • وجود پولیپ
  • دررفتگی تیغه و قرینه نبودن ظاهر بینی
  • رفع ایرادات به وجود آمده در جراحی بینی اولیه
  • متناسب نبودن فاصله لب با بینی
  • رفع شکستگی در اثر ضربه دیدن

عمل بینی گوشتی فانتزی برای چه افرادی مناسب است؟

هدف از انجام عمل بینی گوشتی باریک و کوچک کردن قسمت پایینی بینی و جمع کردن نوک بینی می باشد. در گذشته هنگام انجام جراحي بینی ، جراحان بینی غضروف های بینی را صیقل می دادند ، به این دلیل در آن زمان امکان برگشت پذیری بینی های گوشتی بسیار زیاد بود اما امروزه جراحان بینی ، به هنگام جراحی بینی گوشتی از تکینیک های جدید استفاده می کنند که برگشت پذیری بینی گوشتی را به صفر رسانده است ، آن ها از برداشتن بیش از حد غضرو ف بینی اجتناب می کنند ، حتی در مواردی اقدام به تقویت و محکم کردن غضروف های بینی نیز می کنند.

امروزه مدل بینی فانتزی و به خصوص مدل بینی عروسکی طرفداران خاص خود را در بین خانم‌ها دارد و افراد زیادی اقدام به عمل بینی فانتزی می‌کنند؛ اما همیشه مدل بینی عروسکی برای افراد مناسب نیست و منجر به بروز مشکلاتی در آنان می‌شود؛ زیرا در جراحی بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، بینی بیش‌ از حد استاندارد کوچک می‌شود. برای اینکه بینی سربالا شود، آن را خیلی کوتاه می‌کنند و انحنا و قوس بیش‌ از حد در آن به وجود می‌آورند که حتی ممکن است مشکلاتی را در تنفس فرد ایجاد کند.

با اینکه جراحی مدل بینی عروسکی برای برخی مناسب نیست، اما همچنان اصرار به این جراحی دارند تا تیغه بینی بیش‌ از حد باریک شود و شیار بالای پره‌های بینی در نمای روبرو ایجاد شود که در اصلاح به آن خط افتادن ظریف بالای پره بینی می‌گویند.

در این مقاله به بیان نکاتی درباره ی مدل بینی فانتزی می پردازیم.

جراح برای عمل بینی گوشتی فانتزی را چگونه انتخاب کنیم ؟

  1. ابتدا در سایت های پزشکی مقالاتی را در مورد جراحی بینی مطالعه نمایید تا با توجه به نوع بینی خود با دید بازتر از نتیجه جراحی بینی خود اقدام نمایید.
  2. از دوستان و آشنایان پرس و جو نمایید یا در اینترنت بهترین جراح بینی تهران را جستجو نمایید و پس از آن لیستی از جراحان بینی تهیه کرده و با مراجعه به سایت پزشکان از میزان تخصص و مدارج علمی و تجارب جراح بینی اطلاع کسب کنید.
  3. به سایت پزشکان مراجعه نمایید و عکس نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی بینی بیماران قبلی را ببینید و از نحوه کار جراح بینی مطلع شوید. برای مشاهده نمونه کارهای ما می توانید به گالری تصاویر یا اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
  4. به مطب جراح بینی مراجعه کنید و با انجام مشاوره خواسته خود را از انجام جراحی زیبایی بینی بیان کنید، جراح بینی تهران بعد از معاینه بالینی بینی و با در نظر گرفتن نوع و ساختار کلی بینی و انتظار فرد یک دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد خواهد داد.

روش جراحی بینی باز :

در این روش جراح بینی یک برش روی ناحیه کلوملا می زند و پوست روی تیغه بینی را بالا نگه می دارد تا دید بهتری داشته باشد و با دقت بیشتری تغییرات را اعمال کند.

مزایای جراحی بینی باز :داشتن دید بهتر و وسیع تر جراح بینی برای انجام عمل بینی هایی که دارای ایرادات بسیاری هستند و مشکلات تنفسی متعددی دارند جراحی بینی باز روش مناسبی محسوب می شود.درصد خطای جراح بینی در عمل جراحی بینی باز و قرینه نبودن ظاهر بینی کمتر خواهد بود.به طور قطع نمی توان گفت که کدام روش برای انجام جراحی بینی بهتر است چرا که با توجه به شرایط بیمار، جراح بینی تشخیص می دهد کدام روش برای انجام عمل بینی مناسب تر خواهد بود.

روش جراحی بینی باز

جراح بینی در جراحی بینی فانتزی چه اقداماتی می کند ؟

جراح بینی نباید اقدام به کوچک نمودن بینی به صورت غیر طبیعی نماید چرا که کوچک کردن بیش از اندازه بینی منجر به بروز اختلالات تنفسی برای بیمار می گردد.

در جراحي بيني فانتزي تمرکز اصلی روی نوک بینی می باشد و تغییرات ایجاد شده روی نوک بینی می بایست با سایر جراحی های بینی متفاوت باشد به طوری که در این نوع جراحی می بایست نوک بینی حالت دار تر و بارزتر از دیگر انواع جراحی ها باشد.جراح بینی بر اساس تناسب چهره و مطابق سلیقه بیمار اقدام به گرد نمودن یا زاویه دار کردن نوک بینی می نماید و همچنین جهت عروسکی کردن بینی نوک بینی را کمی سر بالا می کند.

جراح بینی به هنگام انجام جراحی بینی ، به فاصله میان لب و بینی دقت می کند ؛ در بینی های طبیعی ، میزان فاصله بین لب و بینی باید 90 تا 95 درجه باشد و اگر جراح ، بخواهد جراحی بینی فانتزی انجام دهد ، باید این اندازه را به 100 تا 105 درجه برساند ، که این میزان برای بینی خانم ها نسبت به آقایان ، مناسب تر می باشد.

اقدامات ضروری قبل از عمل بینی  گوشتی فانتزی

  • فرد می بایست در صورت مصرف داروهای خاص حتما این مسئله را به اطلاع جراح بینی برساند.
  • در صورتیکه متقاضی جراحی بینی به بیماری خاصی اعم از بیماری های قلب – عروقی و غیره مبتلا باشد ضروری است که آن را با پزشک خود در میان بگذارد.
  • خوردن و نوشیدن هر نوع ماده غذایی و  نوشیدنی حداقل به مدت 8 ساعت قبل از عمل ممنوع می باشد.
  • فرد در روز عمل می بایست حتما ناشتا باشد.
  • چهره خانم ها در روز عمل باید فاقد هر گونه آرایش باشد.
  • در روز عمل آقایان باید با حداقل ریش و سبیل مراجعه نمایند.
  • استفاده از وسایل فلزی و هرگونه زیورآلات در روز عمل برای بیماران ممنوع است.
  • ترجیحا لباس های آزاد و بدون دکمه بپوشد تا پس از عمل در پوشیدن لباس دچار مشکل نشود.
  • فرد باید در روز عمل جواب آزمایشات انجام شده و سایر مدارک پزشکی لازم را همراه خود داشته باشد.
  • متقاضی جراحی بینی باید حداقل نیم ساعت قبل از عمل به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور یابد.
  • اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید به پزشک خود اطلاع دهید.
  • در صورتی که بیمار از داروی خاصی استفاده می کند ، باید جراح بینی خود را مطلع کند.
  • ه مدت 2 هفته قبل از انجام جراحی بینی ، باید از مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید ، همچنین سیر و چای سبز .
  • تا 2 هفته قبل از شروع جراحی بینی ، از داروهایی که باعث انعقاد خون می شود ، استفاده نکنید.
  • روز قبل از جراحی ، بیماران باید استحمام کنند.
  • در روز جراحی بینی ، آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی فانتزی

  1. تا مدتی پس از جراحی بینی ، بیماران باید از مصرف سیگار و الکل اجتناب نمایند.
  2. بیماران تا مدتی از انجام ورزش هایی که باعث فشار آمدن به صورت می شود ، خودداری کنند.
  3. تا چند مدت پس از جراحی بینی ، از مصرف سدیم پرهیز کنید.
  4. استفاده از کمپرس یخ ، تاثیر به سزایی در رفع کبودی و تورم ناشی از جراحی بینی دارد ؛ بنابراین ، استفاده از آن را فراموش نکنید.
  5. آب آناناس و آب کرفس از دیگر مواردی هستند که سبب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی های ناشی از جراحی زیبایی بینی می شوند ، بنابراین آن ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
  6. گرما ، منجر به افزایش تورم و کبودی در دوران نقاهت جراحی بینی می شود ؛ بنابراین ، طبق توصیه متخصص گوش و حلق و بینی ، تا مدتی از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید ، خودداری کنید.

دیگر مراقبت های بعد از عمل

  1. طبق توصیه جراح بینی ، افراد در دوران نقاهت عمل زیبایی بینی ، باید میزان مصرف ادویه در رژیم غذایی خود را کاهش دهند.
  2. به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، متخصص گوش و حلق و بینی به افراد توصیه می کند تا مدتی به شکل طاق باز خوابیده و جهت قرارگیری سر بالاتر از بدن ، دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ این کار به کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی ، کمک شایانی می کند.
  3. کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی از فین کردن خودداری کنند.
  4. از رفتن به مکان های شلوغ در دوران نقاهت جراحی بینی ، خودداری کنید ؛ چرا که ، احتمال وارد شدن ضربه به بینی افزایش می یابد.
  5. تا مدتی پس از جراحی زیبایی بینی ، استفاده از عینک طبی و آفتابی ممنوع می باشد ؛ اما استفاده از لنزهای تماسی ایرادی ندارد.
  6. در روزهای ابتدایی پس از جراحی زیبایی بینی ، توصیه به قرار دادن مواد غذایی نرم و آبکی در رژیم غذایی بیماران می شود و افراد به مرور ، می توانند مواد غذایی سفت تر را جایگزین کنند.مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی فانتزی

بهترین جراح بینی فانتزی

انتخاب جراح بینی ، نقش بسیاری در میزان موفقیت به دست آمده پس از جراحی بینی دارد ؛ جراح بینی ابتدا تناسب میان صورت و بینی را در نظر می گیرد و نظر خود را به بیمار می گوید و در صورت موافقت بیمار ، طبق تناسب به دست آمده اقدام به کوچک کردن بینی می کند.

اگر بینی شما گوشتی است و نگران این هستید که پس از انجام جراحی بینی فانتزی به نتیجه ای مطلوب نرسید ، باید بگوییم در صورت مجرب بودن جراح بینی ، نتیجه مطلوب کسب می کنید.

هزینه عمل بینی  گوشتی فانتزی

ممکن است شما هم برای انجام جراحی بینی ، قیمت های متفاوتی شنیده باشید ؛ زیرا هزینه جراحی بینی ، به موارد زیادی بستگی دارد و پس از بررسی آن ها مشخص می گردد.
حتما با جراحانی مواجه شدید که قیمت بسیار کمی برای انجام جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند ، در توصیف و توضیح آن اجازه دهید به همین بسنده کنیم که ” هیچ ارزانی بی علت نیست .

عوارض بینی عروسکی

باید توجه داشت که اولین کاربرد بینی برای تنفس است و نه به طور اختصاصی افزایش زیبایی. اگر عمل بینی عروسکی فانتزی حالت زیاده روی داشته باشد، برای مثال پره‌های بینی بیش از اندازه کوچک شوند، فرد در تنفس خود دچار مشکل خواهد شد. در صورتی که عمل بینی عروسکی فانتزیبرای داشتن یک مدل بینی عروسکی زیبا و بینی عروسکی مردانه در محدوده زیبایی مشخص شده انجام شود، عوارض بینی عروسکیبه حداقل میزان خود خواهد رسید.

 نتیجه گیری

در آخر باید گفت که ایجاد تغییرات اصلاحی فقط در محدوده استاندارد زیبایی مجاز بوده و بیشتر از آن ممنوع است.در مورد زیبایی بینی و صورت استانداردهای جهانی وجود دارد. استانداردهای زیبایی با تجزیه و تحلیل صورت زیباترین افراد به دست آمده است. در مورد زیبایی بینی این استانداردها بر اساس شکل، اندازه و زوایای اجزای مختلف بینی نسبت به هم و نسبت به صورت مشخص شده است.

بنابراین بینی‌های سرسره‌ای یا خیلی کوچک یا خیلی سر بالا اصلا توصیه نمی‌شود. این موارد آخر معمولا به ساختار عملکردی بینی آسیب می‌زند، از عوارض بینی عروسکی هستند و باعث افزایش زیبایی هم نمی‌شود. شاید بشود گفت که باعث افزایش بیشتر جلب توجه دیگران می‌شود، ولی باعث افزایش زیبایی نمی‌شود. در انتخاب مدل بینی حتما این نکته را در نظر بگیرید که فرم بینی شما تا آخر عمر همراهتان است؛ پس برای جلوگیری از عوارض بینی عروسکی، هنگام انجام این عمل تحت تاثیر مد و مدل‌های غیرعادی نباشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره (کلیک کنید)