عمل بینی یکی از انواع جراحی های صورت محسوب می شود.

جراحی پلاستیک صورت

جدول محتوا

جراحی پلاستیک صورت در اصل همان جراحی پلاستیک است که به طور تخصصی به بازسازی نقص‌های صورت و بدن که به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی و بیماری به وجود آمده است، می‌پردازد. به عبارت دیگر جراحی پلاستیک، نوعی جراحی ترمیمی است که در جهت اصلاح نواقص ناکارآمد بدن انجام می‌ گیرد.

عمل‌های بازسازی منجر به اصلاح نقص‌ها بر روی صورت یا بدن می ‌شوند. این عمل ها شامل نواقص فیزیکی تولد مانند شکاف کام و بد ریختی‌های گوش، آسیب‌های ضربه همانند گاز گرفتگی سگ یا سوختگی یا پس از معالجات بیماری همانند بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه می شود همچنین برای برداشتن چربی از قسمت های مختلف بدن، بزرگ یا کوچک کردن سینه ، رفع افتادگی پلک و موارد بسیار دیگری نیز کاربرد دارد.

جراحی پلاستیک صورت شامل چه عمل هایی می شود؟

جراحی پلاستیک صورت شامل جراحی پلک (بلفاروپلاستی)، جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)، لیپوساکشن، جراحی گوش (اتوپلاستی) ،لیپوساکشن، ریتیدکتومی، ایمپلنت چهره، بازسازی صورت  به منظور رفع نواقص موجود در صورت می شود.

جراحی بینی

جراحی بینی جز یکی از عمل های ترمیمی- زیبایی صورت محسوب می شود، که می تواند توسط متخصص گوش و حلق و بینی و یا جراح پلاستیک انجام شود. هدف از جراحی بینی می تواند برداشتن قوز بینی ، اصلاح انحراف بینی، کوچک کردن بینی، رفع افتادگی نوک بینی، تنگ تر کردن گشادی حفره های بینی، تغییر فاصله میان لب و بینی و همینطور حل مشکلات تنفسی باشد.

در جراحی زیبایی بینی و به طور کلی جراحی پلاستیک صورت انتخاب پزشک متخصص و متبحر موجب می شود بیمار از نتیجه عمل رضایت بسیاری داشته باشد لازم به ذکر است هر یک از عمل های زیبایی از جمله عمل بینی منوط به داشتن شرایط لازم از سوی مراجعه کننده است.

جراحی پلاستیک صورت چه کاربردی دارد؟

جراحی پلاستیک صورت دامنه گسترده ‌ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی‌ شود، در خیلی از مواقع با کمک جراحی صورت یا همان جراحی پلاستیک می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک یا لب شکری مواجه هستند. این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی پلاستیک صورت حل کنند.  به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی زیبایی درمان کرد.

به طور کلی می توان گفت که عمل جراحی پلاستیک برای افرادی مناسب است که  به دلیل ناهنجاری های مادرزادی، حوادث و یا براساس ناراضی بودن از صورت خود اقدام به جراحی پلاستیک می کنند. برای تشخیص این که آیا فردی کاندید مناسبی برای جراحی پلاستیک صورت است یا خیر لازم است ابتدا معاینه و آزمایشات کامل از فرد گرفته شود و طی جلسات مشاوره با پزشک و بررسی جوانب مختلف به نتیجه رسید که آیا فرد کاندید مناسبی برای عمل است یا خیر.

انجام آزمایش و بررسی دقیق وضیعت فرد در تمام جراحی های زیبایی و یا ترمیمی توسط پزشک صورت می پذیرد حتی در عمل های زیبایی از جمله عمل بینی پزشک بعد از گرفتن آزمایش و چکاب کامل، در نظر گرفتن سن، خواسته فرد از عمل و طی چندین جلسه مشاوره در نهایت مشخص می کند که فرد می تواند عمل کند یا خیر.

چگونه یک جراح جراحی پلاستیک صورت پیدا کنیم؟  

امروزه دسترسی به پزشک معتبر نسبت به گذشته بسیار اسان تر شده  و با کمی پرس و جو از دوستان و اطرافیان، جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی می توان با پزشکان بسیاری آشنا شد.  اما برای انتخاب پزشک متبحر لازم است مواردی را بررسی کنید تا در نهایت بهترین پزشک را انتخاب کنید.

  • پزشک حتما باید دارای بورد تخصصی باشد.
  • رضایت بالای مراجعین را در کارنامه کاری خود داشته باشد.
  • سابقه انجام عمل های متعدد مورد نظر شما را داشته باشد.

در صورتی که از صحت مدرک و بورد پزشک مطمئن شدید با مراجعه به سایت، شبکه اجتماعی پزشک موردنظر، پرس و جوی دهان به دهان و جستجو در سایت ها می توانید از میزان رضایت مراجعین و حرفه ای بودن پزشک خود مطمئن شوید، همچنین در جلسات اولیه مراجعه به پزشک جهت مشاوره و بررسی پرونده پزشکی می توانید با سایر افراد که پزشک مورد نظر شما را انتخاب کرده اند صحبت کنید همینطور نحوه برخورد و میزان صداقت پزشک با شما و برخورد کادر درمان مهر تایید دیگری بر حرفه ای بودن پزشک است.

توجه کنید برای مثال ممکن است پزشکی بیشتر به انجام عملی مثل بلفاروپلاستی پرداخته باشد یا مثلا پزشکی بیشتر عمل جراحی بینی استخوانی انجام داده باشد و دیگری بیشتر عمل بینی گوشتی انجام داده باشد پس لازم است به این مورد توجه کنید و نمونه عمل های انجام شده پزشک را با دقت ببینید.

عوارض احتمالی جراحی پلاستیک صورت چیست؟  

جراحی پلاستیک صورت نیز مانند روش‌های  دیگر جراحی دارای عوارضی برای فرد است برخی از عوارض جراحی پلاستیک صورت عبارتند از: حالت تهوع، بی‌حسی، خون‌ریزی، لخته‌های خون، عفونت و واکنش‌های مغایر به بیهوشی. علاوه بر این، اگر شما استعمال دخانیات دارید باید تا دو هفته قبل از جراحی پوست صورت  ترک کنید  تا بهبود پس از عمل را افزایش دهید

اینگونه عمل های جراحی نیاز به توانائی جراحی و هم نیاز به توانایی هنری دارد. در جراحی زیبایی همیشه زیبایی مطرح نیست در برخی موارد مشکلات پزشکی مرتفع می گردد برای مثال اصلاح بدنی که بسیار چاق است. در اینگونه جراحی ها در کنار اینکه یک عضو به لحاظ زیبایی اصلاح می شود عملکرد آن نیز مهم است برای مثال: در جراحی زیبایی بینی شکل بینی و مشکل تنفسی با هم اصلاح می شود در صورتی که جراح بینی تخصص کافی نداشته باشد ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی یا سایر موارد آلرژیتیک شود.

کلینیک تهران سرجیکال متشکل از بهترین پزشکان متخصص حوزه جراحی پلاستیک بویژه جراحی زیبایی بینی و کادر درمان حرفه ای و دلسوز در خدمت شماست. برای دریافت مشاوره عمل های زیبایی می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت یا فرم رزرو نوبت با ما در ارتباط باشید.

 

  • جراحی پلاستیک صورت شامل چه عمل هایی می شود؟
  • عمل جراحی بینی توسط چه پزشکی انجام می شود؟
  • عمل جراحی بینی به چه منظور انجام می شود؟
  • نشانه های یک پزشک جراح متخصص و متبحر چیست؟

 

جراحی پلاستیک صورت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)