جراحی پلاستیک صورت

جراحی پلاستیک صورت

جدول محتوا

جراحی پلاستیک صورت چیست؟

جراحی پلاستیک صورت در اصل همان جراحی پلاستیک است که برای اصلاح عیوب برخی از اندام ‌ها یا بازسازی آن‌ها انجام می‌شود. جراحی صورت زیبایی زمانی فقط برای افراد ثروتمند مناسب بود. هر ساله، بیش از یک میلیون آمریکایی به دنبال جراحان زیبایی می ‌گردند تا بتوانند شکم صاف تری داشته باشند، سینه‌های خود را بزرگ‌ تر کنند یا شکل بینی خود را عوض نمایند. جراحی صورت توسط جراح پلاستیک انجام می‌شود که بسته به نوع جراحی، تخصص فرد جراح هم می‌تواند متغییر باشد. به عنوان مثال عمل زیبایی بینی را هم جراح و متخصص گوش و حلق و بینی می‌تواند انجام دهد و هم جراح پلاستیک. اما اولین نکته‌ ای که در جراحی زیبایی حائز اهمیت است انتخاب کاندید مناسب است. جراحی پلاستیک صورت یکی از تخصص‌های علم پزشکی می ‌باشد که به طور تخصصی به بازسازی نقص‌های صورت و بدن که به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی و بیماری به وجود آمده است، می‌پردازد.به عبارت دیگر جراحی پلاستیک، نوعی جراحی ترمیمی است که در جهت اصلاح نواقص ناکارآمد بدن انجام می‌ گیرد و طبیعت بسیار سازنده و کارامدی دارد.

اگر کاندید به درستی انتخاب شود عوارض های احتمالی به حداقل خواهند رسید. همچنین تبحر و تجرب جراح هم در نتیجه جراحی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.عمل‌های بازسازی منجر به اصلاح نقص‌ها بر روی صورت یا بدن می ‌شوند. این عمل ها شامل نواقص فیزیکی تولد مانند شکاف کام و بد ریختی‌های گوش، آسیب‌های ضربه همانند گاز گرفتگی سگ یا سوختگی یا پس از معالجات بیماری همانند بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه می‌باشند. عمل‌های آرایشی (زیبایی) بخشی از بدن را تغییر می ‌دهند که فرد از آن احساس رضایت نمی‌ کند. عمل‌های آرایشی رایج شامل بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه‌ها، تغییرشکل بینی و برداشتن چربی از نقاط ویژه‌ی بدن می‌باشند.

جراحی پلاستیک صورت

جراحی پلاستیک صورت شامل چه عمل هایی میشود؟

جراحی زیبایی بینی یا سپتوپلاستی: جراحی بینی خارجی و داخلی که در آن غضروف و استخوان بازسازی می‌شوند تا ظاهر و عملکرد بینی را بهبود بخشید.

جراحی پلک: جراحی پلک بالا یا پایین به منظور بهبود و ظاهر چشم‌ها.

ریتیدکتومی: جراحی پوست صورت و گردن به منظور کشیدن پوست و حذف چین و چروک اضافی.

برولیفت: جراحی به منظور بهبود چروک‌های پیشانی و ابروهای «پژمرده»

لیپوساکشن: جراحی برای برداشتن چربی مازاد زیر چانه یا گردن

ایمپلنت‌های چهره: جراحی برای برجسته‌ ترسازی ساختارهای معینی از صورت (گونه، لب‌ها، چانه)

اتوپلاستی: جراحی برای بازشکل ‌دهی غضروف گوش به نحوی که کمتر برآمده باشند.

روندهای سطح پوست: جراحی با استفاده از لیزر، پوست‌های شیمیایی، خوردگی پوست به منظور بهبود صاف بودن پوست.

بازسازی صورت: جراحی برای بازسازی نقص‌های موجود در پوست صورت در نتیجه‌ی جراحی قبلی، آسیب یا بیماری. این شامل بازسازی نقص‌های حاصل از جراحی سرطان، بازدید زخم، ترمیم پارگی‌های صورت به خاطر ضربه‌های قبلی، حذف علائم تولد و اصلاح ناهنجاری‌های مادرزادی جمجمه، کام یا لب‌ها.

روندهای غیر جراحی: تکنیک‌های بکاررفته همانند پوسته‌های شیمیایی، میکرو درما برایزون و موارد قابل تزریق. موارد قابل تزریق، داروهایی هستند که زیر پوست قرار داده می‌شود تا ظاهر صورت را بهبود بخشید که شامل بوتاکس، موارد آرایشی، دیسپورت، رستیلان، جودرم، رادیس، اسکالپترا و غیره.

جراحی پلاستیک صورت چه کاربردی دارد؟

جراحی پلاستیک صورت دامنه گسترده ‌ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی‌ شود. جراحی بینی، جراحی پلک، لیپوساکشن، جراحی چانه (زاویه سازی فک) و …. در خیلی از مواقع با کمک جراحی صورت یا همان جراحی پلاستیک می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد. به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا لب شکری هستند. این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی پلاستیک صورت حل کنند. به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی زیبایی درمان کرد که سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی. جراحی صورت ترمیمی  به اعمالی گفته می شود که توسط آن می توان در چهره افراد تغییراتی را ایجاد یا آسیب هایی را جهت زیباسازی صورت برطرف کرد. روزانه افراد بسیاری برای انجام جراحی صورت ترمیمی  به مراکز زیبایی و درمانی مراجعه می کنند، هدف از مراجعه افراد به این مراکز بهره مندی از ظاهری زیبا و جذاب می باشد.

عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) و یا عمل جراحی شکل دهی مجدد بینی یکی از رایج ترین عملهای جراحی زیبائی می باشد. عمل بینی می تواند بینی شما را کوچک نماید و یا بزرگ نماید، شکل نوک بینی و استخوان بینی را می تواند تغییر دهد، گشادی حفره های بینی را می تواند تنگ تر نماید و یا فاصله میان بینی و لب بالائی را می تواند تغییر دهد. در عین حال اختلالات شکلی ناشی از یک حادثه و یا مادرزادی را می تواند اصلاح نماید و یا برخی مشکلات تنفسی شما را برطرف نماید.

عمل جراحی زیبایی پلک چشم (بلفاروپلاستی) چیست؟

با گذر عمر و با تاثیری که جاذبه زمین به همراه دارد، در ابروها، در پلکهای بالائی و زیرین چشم پوست شل شده و در کنار این پلک های زیرین چشم با تجمع بافت های چربی کیسه ایجاد می گردد. این شرایط علاوه بر اینکه باعث ایجاد اختلال در زیبائی چشم شده و با پائین آمدن پلکهای بالائی مانع از دید کامل بیمار می گردد. با عمل جراحی زیبایی پلک چشم یا بلفاروپلاستی، پوست اضافی چشم برداشته می شود و همچنین غشاء مقابل برجستگی بافت چربی تقویت می گردد یا توده چربی که اضافه دیده شود برداشته می شود.

به این صورت هم تصویر زیباتری حاصل می گردد و هم باعث دید بهتر شخص می گردد. بر روی پلک بالائی چشم به عرض پلک اثر جراحی باقی میماند. اما از آنجا که این اثر در بین چین های پلک مخفی می گردد تنها با نگاه کردن به آن از فاصله خیلی نزدیک قابل مشاهده خواهد بود و در پلک پائینی چشم درست در زیر مژه اثر جراحی باقی خواهد ماند. ادامه اثر جراحی در سمت کناری مانند خطوط معمولی پوست به نظر خواهد رسید. پلک های چشم از قسمتهای است که کمترین اثر جراحی در آن باقی می ماند.

جراحی دست

درمان حوادث روی داده برای دست (بریدن، له شدن، قطع شدن)، نقص عضو، اصلاح اختلالات شکلی و عملکردی (ناهنجاری انگشت، انگشتان چسبیده و یا اضافی دست شکاف خورده و بد شکل)، ترمیم تاندون ها و عصب ها، تومورهای دست، سوختگی های دست با بهره گیری از جراحی دست میسر می باشد.

 عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی چیست؟

عمل جراحی زیبائی کوچک نمودن پستان چیست؟ عمل جراحی زیبائی کوچک نمودن پستان، با اینکه یک عمل جراحی زیبایی با هدف اصلاح تصویر بیرونی زن به نظر می رسد اما در اصل یک عمل جراحی زیبائی نبوده بلکه عمل جراحی ترمیمی می باشد. یک پستان بسته شده به طناب نخاعی در زن می تواند باعث کمر درد و گردن درد گردد و موجب کایفوز شود. ممکن است باعث لمس شدن عصب های دست به نسبت فشار سوتین گردد. ممکن است در تنفس مشکل ایجاد نماید. در نتیجه سایش مداوم پوست پستان به پوست قفسه سینه در زیر پستان سوختگی پدید آید و یا زخم ایجاد نماید. فعالیتهای فیزیکی روزنه محدود می گردد.

همچنین پستان بزرگ علاوه بر آنکه در انتخاب لباس مشکل ایجاد می نماید، اینکه یک زن خود را نمی پسندد می تواند منجر به مشکلات اجتماعی و روانی گردد. یک عمل جراحی که با هدف کوچک نمودن پستان انجام می گیرد، باعث ایجاد یک تصویر طبیعی در پستان ها می گردد، مشکلات ذکر شده در بالا را از بین می برد و زندگی فرد را آسان تر می نماید. پستان بنابر دلایل گوناگون ممکن است بزرگ باشد. عوال ژنتیکی، تغییرات هورمونی و یا درنتیجه برخی بیماری ها پستانهای بزرگ که با اعضای دیگر بدن منطبق نیستند پدید می آیند. تحت تاثیر تغییر وزن، شیر دهی و جاذبه زمین مشکل موجود تشدید می گردد. افزایش بافت پستان موجب پدید آمدن پستان بزرگ در دختران جوان نیز می گردد.

چه کسانی مناسب جراحی پلاستیک صورت هستند؟

یک جراح پلاستیک در ابتدا مشاوره دقیقی در طی چندین  جلسه با بیمارخود باید داشته باشد  جراح باید در این جلسه مشاوره به شرایط سنی فرد ، وضعیت روانی فرد ،موقعیت خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آورد. انجام عمل جراحی زیبایی برای هر کسی توصیه نمی شود. در ابتدا لازم است فرد دلایل خود  را برای  جراح توضیح دهد و آن ها را با جراح پلاستیک در میان بگذارد تا مطمئن شوید که اهداف مورد انتظار شما با انجام جراحی زیبایی پلاستیک قابل دستیابی هستند. به طور کلی می توان گفت که عمل جراحی پلاستیک برای افرادی مناسب است که  به دلیل ناهنجاری های مادرزادی و یا به علت حوادث مختلف مانند تصادفات  در صورشان ناهنجاری های شدیدی ایجاد شده است . این افراد اگر مشکلات صورت خود را برطرف نکند پس از مدتی دچار مشکلات روحی  خواهند شد به همین دلیل بهتر است که این افراد نواقص زیبایی خود را با  انجام جراحی پلاستیک صورت برطرف کند .قطعا درصورتی که جراح  تشخیص دهد که امکان استفاده از جراحی پلاستیک را دارید شما می توانید به چهره ی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

چگونه یک جراح جراحی پلاستیک صورت پیدا کنم؟

یک جراح باتجربه ومهار سابقه های قبلی بیمار را می خواهدکه در اختیار داشته باشد  و به شما بهترین مورد را توصیه می‌کند. بیماران بایستی محتاط باشند تا به وسیله پزشک هایی که تجهیزات به روزی دارند ، وسوسه نشوند بلکه باید  بیشتر بر این نکته تمرکز کنند که پزشکی را انتخاب کنند که دارای مهارت‌، تجربه و تخصص ضروری برای انتخاب بهترین روش درمان صحیح برای هر فرد می‌باشد. يافتن يك جراح پلاستيك صورت کار راحتی نیست ، برای اینکه  اطمينان حاصل کنید که جراح مورد نظر تحت آموزشهاي لازم در زمينه جراحي پلاستيك قرار گرفته است یا خیر و آيا روي جراحي پلاستيك و عملهاي ترميمي در همه بخش هی بدن به کار گرفته است یا نه  و واقعاً يك جراح پلاستيك است يا خير این جراح را میتوان از بین جامعه جراحان زیبایی انتخاب کرد . پزشك شما بايد داراي بورد تخصصي جراحي پلاستيك و عضو جامعه جراحان پلاستيك و زيبايي ايران باشد. اين بدان معني است كه پزشك باید در زمینه مورد تخصص کافی را داشته باشد و آموزش های لازم را گذرانده باشد  و به عنوان يك بيمار شما بايد از اينكه جراح شما داراي چنين ويژگيهائيست مطمئن شوید.

خطرات جراحی پلاستیک صورت چیست؟

جراحی پلاستیک صورت نیز مانند  روش‌های  دیگر جراحی دارای  عوارضی برای فرد می باشد برخی از عوارض جراحی پلاستیک ممکن است. برخی ریسک‌های جراحی صورت عبارتند از: حالت تهوع، بی‌حسی، خون‌ریزی، لخته‌های خون، عفونت و واکنش‌های مغایر به بیهوشی. علاوه بر این، اگر شما استعمال دخانیات دارید باید تا دو هفته قبل از جراحی پوست صورت  ترک کنید  تا بهبود پس از عمل را افزایش دهید. کلیه جراحان پلاستیک، در حین دوره آموزشهای تخصصی خود آموزش جراحی زیبائی نیز دریافت می کنند و این افراد برای انجام اینگونه عمل های جراحی تنها افراد دارای صلاحیت می باشند. جراحی زیبایی نیاز به آموزشی طولانی و تجربه دارد. اینگونه عمل های جراحی نیاز به توانائی جراحی و هم نیاز به توانایی هنری دارد. در جراحی زیبایی همیشه زیبایی مطرح نیست در برخی موارد مشکلات پزشکی مرتفع می گردد. برای مثال اصلاح بدنی که بسیار چاق می باشد و یا پستان هایی که خیلی بزرگ می باشند به صورت جراحی، هم مشکل زیبائی و هم مشکل پزشکی را درمان می نماید. درکنار اینکه یک عضو به لحاظ زیبایئ اصلاح میگردد عملکرد آن نیز بسیار مهم می باشد. برای مثال: در جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) شکل و مشکل تنفسی با هم اصلاح می گردد.

جراحی پلاستیک صورت

عارضه جراحی زیبایی صورت

هر عمل جراحی می تواند عارضه داشته باشد. در جراحی زیبایی صورت نمی توان انتظار عارضه نداشت اما عارضه های بسیار ناچیزی هستند. شایعترین عارضه بعد از لیفت صورت هماتوم (تجمع خونی زیر پوست) است. تقریبا در دو درصد تمام عمل های لیفت صورت ممکن است این اتفاق بیفتذ. این تجمع خون در عرض چند ساعت پس از عمل ایجاد می شود. هماتوم های کوچک را به سادگی چند روز پس از جراحی در مطب می توان درمان نمود. عوارضی مثل فلج عصب، عفونت، زخم پوست، جای عمل برجسته (کلوئید)، ضایعات رنگی نامنظم، ریزش مو می تواند اتفاق افتد، اما بسیار کم است.در پایان امیدواریم این مطلب برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین جهت دریافت مشاوره برای انجام خدمات جراحی پلاستیک با مرکز زیبایی تهران سرجیکال تماس حاصل فرمایید.

 

جراحی پلاستیک صورت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمل انحراف بینی

انحراف بینی عارضه‌ای است که در بسیاری از افراد دیده می‌شود و معمولا با جراحی درمان می‌شود. منظور از انحراف بینی کج بودن تیغه داخلی

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)