عمل زیبایی صورت

عمل زیبایی صورت

جدول محتوا

عمل زیبایی صورت چیست؟

عمل زیبایی صورت به گونه ای بوده است که انسان‌ها از دیرباز در پی برگرداندن شادابی و طراوت از دست رفته دوران جوانی و حتی زیبایی بیشتر  بوده‌اند.  امروزه روش‌های بسیاری برای جوان کردن پوست و برطرف کردن تغییر رنگ و افتادگی پوست صورت، رفع عیوب و… ابداع شده‌است.

عمل زیبایی صورت

چطور بهترین جراح عمل زیبایی صورت در تهران را پیدا کنیم؟

برای آن‌که بهترین جراح عمل زیبایی  صورت را پیدا کنید، نیاز به گذراندن چند مرحله دارید. این مراحل را در ادامه برایتان شرح می‌دهیم.

 • انتظارات واقعی خودتان را  از عمل زیبایی صورت یادداشت کنید

قطعاً شما هم مانند هر انسان دیگری، که قصد انجام عمل جراحی دارد، از انجام آن هدفی دارید. سعی کنید هدف‌هایتان را واقعی‌تر، تصور کنید. با توجه به ویژگی‌های صورتتان، تصور کنید که بعد از انجام جراحی لیفت صورت، چه‌ چهره‌ای خواهید داشت؟ با پاسخ دقیق، منطقی و نزدیک به واقعیت به این سوال، می‌توانید نیاز واقعی و انتظارتان را از نتیجه جراحی صورت بشناسید. سعی کنید تمام جزییات مدنظرتان را لیست کنید.

 • لیستی از بهترین جراحان عمل زیبایی صورت در تهران بنویسید!

ممکن است، دنبال‌کننده چند پیج اینستاگرام مربوط به پزشکان زیبایی بوده‌باشید. سعی کنید در مرحله اولیه، لیست این پزشکان را بنویسید. با نوشتن لیستی از نام پزشکان، می‌توانید تحقیق و جست‌و‌جو درمورد آن‌ها را شروع کنید. سعی کنید، جایی برای نوشتن اطلاعاتی که، از هر پزشک به‌دست می‌اورید، بگذارید. با این کار، حتماً تعدادی از پزشکان لیست شما، استانداردهای، بهترین جراح  صورت را، کسب نمی‌کنند و از لیست حذف می‌شوند. هدف این مرحله، محدود کردن لیست پزشکان انتخابی شما بوده‌است.

 • مشاوره قبل از انجام جراحی توسط بهترین جراح صورت درتهران

مشاوره قبل از عمل، طلایی‌ترین زمان انتخاب محسوب می‌شود. این زمان سرنوشت‌ساز، می‌تواند به‌راحتی، زیبایی شما را دگرگون کند. در مشاوره قبل از عمل، حتما لیست انتظاراتتان را از جراحی زیبایی بیان کنید. با مطرح کردن این نیازها، پزشک، اطلاعات واقعی‌تری در خصوص نوع جراحی و مواردی که می‌تواند برای شما انجام دهد، شرح می‌دهد. سعی کنید توضیحات پزشک را براساس محدودیت‌ها و موانع رسیدن به زیبایی مدنظرتان، یادداشت کنید و بعد از جلسه مشاوره، در مورد آن تحقیق کنید.

 • تماس جهت تعیین وقت مشاوره از بهترین جراح عمل زیبایی صورت در تهران

پس از محدود کردن لیست پزشکان، وقت آن رسیده‌است که برای ویزیت و مشاوره حضوری به پزشکان مراجعه کنید. شماره تماس مطب هر یک از پزشکان را بنویسید و با آن‌ها تماس بگیرید. بهتر است، هدفتان از جراحی را به منشی مطب اعلام کنید تا در صورت نیاز، روزی را برای ویزیت و مشاوره حضوری شما انتخاب کند که نمونه جراحی‌های قبلی پزشک، در آن روز مراجعه حضوری دارند.

 • نمونه کارهای بهترین جراح صورت در تهران

برای آن‌که مطمئن شوید، پزشکتان توانایی و تجربه کافی برای انجام جراحی زیبایی دارد، حتما نمونه کارهای انجام شده توسط او را مشاهده کنید. به جزییات عکس‌ها، دقت کنید و مطمئن شوید عکس‌ها واقعی هستند و از نمونه‌کارهای همین پزشک است. معمولاً در قسمتی از عکس‌های آتلیه پزشکی، نام پزشک درخواست کننده عکس را می‌نویسند. دقت کنید که عکس نمونه کارهای جراحی لیفت صورت، از تمام جهات صورت گرفته‌ شده‌باشد. ممکن است عکاسی خیلی زیرکانه، از بعضی جهات صورت انجام شده‌باشد تا شما گول بخورید. نداشتن فیلتر روی عکس‌ها نیز، از جمله موضوعات مهمی است که زمان مشاهده نمونه کارها لازم است دقت کنید.

 • کسب اطلاعات در مطب بهترین جراح لیفت صورت در تهران

یکی از موفقیت‌آمیزترین اطلاعاتی که، شما را به هدف نزدیک می‌کند، کسب اطلاعات در مطب پزشکانی است که زمان مشاوره حضوری را با آن‌ها هماهنگ کرده‌اید. معمولاً، واقعی‌ترین اطلاعات را می‌توانید، از مراجعه کنندگان به مطب پزشک کسب کنید. این افراد، ممکن است مانند شما، هنوز اطمینانی از انتخاب پزشک نداشته‌باشند و یا توسط همان پزشک، جراحی شده باشند. در این‌صورت، می‌توانند، اطلاعات مفیدی دراختیارتان قرار دهند. سعی کنید، پاسخ تمام سوالاتتان را، از آن‌ها بگیرید. مطب‌های شلوغ، از ویژگی‌های مهم بهترین جراحان است. اگر با مطبی خالی از بیمار و مراجعه کننده رو‌به‌رو شدید، کمی در انتخابتان تجدید نظر کنید.

 • تبحر پزشک در جراحی صورت را بررسی کنید!

ممکن است پزشک موردنظر شما، توسط فرد قابل اطمینانی معرفی شده ‌باشد. شاید از دید معرف شما، پزشک از هر لحاظ مورد قبول باشد. اما تبحر زیادی در جراحی زیبایی صورت نداشته‌باشد. شاید جراح فوق‌العاده‌ای در انجام جراحی پیکرتراشی باشد، اما در جراحی صورت ضعیف است. پس سعی کنید، با درنظر گرفتن این موضوع، پزشک قابل اعتمادی را برای انجام جراحی صورت انتخاب کنید تا تمام نیازهای شمارا مبنی بر زیبایی و جوانی برآورده کند. با گذراندن این مراحل، حتما موفق به انتخاب بهترین پزشک در زمینه جراحی صورت خواهید بود.

 • صفحات اجتماعی بهترین جراح عمل زیبایی صورت در تهران

صفحات اجتماعی بهترین جراح صورت، معمولا دنبال کنندگان زیادی خواهد داشت. سعی کنید کامنت‌های این صفحات را بررسی کنید. اگر در کامنتی متوجه شدید، شخصی که کامنت گذاشته‌است، قبلاً توسط همان پزشک جراحی شده‌است، سعی کنید، از طریق پیام خصوصی با او ارتباط بگیرید. برقراری ارتباط با بیماران قبلی پزشک، کمک بسیار زیادی در انتخاب پزشک خوب، به شما خواهد کرد. در این شرایط می‌توانید، پاسخ تمام سوالات ذهنی خودتان را از او کسب کنید. کامنت‌های ناراضی را پیدا کنید و مطمئن شوید که کامنت های مثبتی که در این صفحات درج شده‌است، واقعی است. اکر زمان زیادی دارید، بهتر است مدتی را به رصد کردن صفحات اجتماعی این پزشکان اختصاص دهید. معمولاً لایو اتاق عمل، لایو از نتایج عمل و همچنین توضیحات و نکات مهم در جلسات مشاوره، یکی از بهترین شاخص‌های انتخاب بهترین جراح لیفت صورت خواهد بود.

 • نام پزشکتان را در گوگل سرچ کنید!

در مراحل پایانی، زمانی‌که لیست پزشکانتان محدود شد، بهتر است نام پزشکتان را در گوگل سرچ کنید. معمولاً سایت‌های پزشکی و مرتبطی وجود دارند که امکان درج کامنت در آن‌ها هست. در این صفحات، معمولاً نظردهی‌ها واقعی‌تر است. زیرا ادمینی برای پاک کردن هدفمند اطلاعات و کامنت‌ها، وجود ندارد. فریوم‌ها و صفحات تبادل اطلاعات نیز، از بهترین گزینه‌های بررسی ماهیت واقعی پزشک انتخابی‌تان خواهد بود. در این صفحات معمولاً شناخت کلی از پزشک کسب می‌کنید و ممکن است با افراد ناراضی نیز روبه‌رو شوید. در این مرحله معمولاً لیست پزشکان شما نهایی می‌شود.نام پزشکتان را در گوگل سرچ کنید

عمل زیبایی بینی:

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی در ایران به خصوص در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. به نقل از روزنامه‌ی دیلی‌میل انگلستان، سالانه ۲۰۰ هزار نفر در ایران با هدف داشتن بینی‌های کوچک و صورت‌های زیباتر، عمل جراحی زیبایی بینی را انجام می‌دهند. با وجود هزینه‌ی بالای این عمل، آمار رینوپلاستی در ایران ۷ برابر آمریکا است. بنابراین، با توجه به اهمیت این موضوع برای مردم به خصوص جوانان، در این مقاله، به بررسی چگونگی، عوارض و مراقبت‌های پس از عمل این نوع جراحی می‌پردازیم.

به‌طور کلی در عمل جراحی بینی، پوست بینی و بافت زیر آن با کمک چند برش کوچک کنار زده می‌شود تا استخوان و غضروف بینی تراش بخورد و اصلاح شود. سپس پوست سر جای خود برمی‌گردد تا به مرور زمان، بینی به شکل دلخواه و متناسب خود برسد. بسته به اینکه چه مشکلی در بینی شما وجو دارد، جراحی بینی انواع مختلفی دارد.

عمل زیبایی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین یک جراحی زیبایی است که افتادگی پلک، رفع چین و چروک پلک و زیر چشم و همچنین پف پلک و زیر چشم را رفع می‌کند. جراحی زیبایی پلک یکی از روش‌های اصلی جوان‌سازی صورت است که در کنار دیگر جراحی‌های اصلی جوان‌سازی، معمولا پیشنهاد می‌شود.

وقتی سن فرد بالا می‌رود، رفته رفته نشانه‌های آن در چهره نمایان می‌شود. برای مثال، پوست صورت و بافت‌های زیر پوست، حالت شل و افتاده پیدا می‌کند. همچنین بافت‌های چربی زیر پوست از جای خود حرکت می‌کنند و در مناطقی خاص تجمع می‌یابند. یکی از اولین نقاطی که این تغییرات را نشان می‌دهد، پیرامون چشم‌ها و به‌ویژه پلک‌ها هستند.

 • پوست پلک بالا کش می‌آید و روی چشم می‌افتد.
 • گاهی گوشه‌های پلک بالا پوست اضافه پیدا می‌کند و آویزان می‌شود.
 • همچنین عضلات پلک نیز شل می‌شوند و نمی‌توانند وزن پلک را به‌خوبی تحمل کنند.
 • پیرامون پلک چین و چروک‌هایی ایجاد می‌شود.
 • چربی اضافه در زیر پوست پلک جمع می‌شود و حالتی پف کرده به پلک بالا یا زیر چشم می‌دهد.
 • گاهی افتادگی پلک بالا با افتادگی ابرو نیز همراه می‌شود.

نتیجه تمام تغییرات گفته شده در بافت پلک‌ها و پیرامون چشم، این است که:

 • چشم‌ها جمع‌تر و کوچک‌تر دیده می‌شوند.
 • چهره فرد، پیرتر به نظر می‌رسد و همیشه گرفته و خسته دیده می‌شود.
 • گاهی افتادگی پلک بالا، میدان دید فرد را کاهش می‌دهد و موجب خستگی پلک و چشم می‌شود.

 لیفت شقیقه چیست؟

جراحی لیفت صورت یا ریتیدکتومی، روشی برای جوان‌سازی پوست صورت و تغییر در چهره شما است. هنگامی که سن بالا می‌رود، پوست شل می‌شود. به همین دلیل افتادگی پوست و چین و چروک در صورت به وجود می‌آید. در جراحی لیفت صورت، با کشیدن پوست صورت، این چین‌ها و افتادگی‌ها برطرف می‌شود.

روش جراحی لیفت صورت به این صورت است که در ابتدا یک برش سراسری در لای موهای سر، از ناحیه شقیقه به سمت بالای گوش، سپس از جلوی لاله گوش تا پشت گوش و در نهایت به سمت پس گردن، ایجاد می‌شود. اندازه این برش به میزان افتادگی و اندازه لیفت صورت بستگی دارد.

پس از ایجاد شکاف، پوست صورت و لایه‌های زیر آن از جمله ماهیچه‌های صورت از استخوان جدا می‌شود. سپس پوست و بافت‌های زیرش به سمت بالای صورت کشیده می‌شود تا چروک و افتادگی صورت رفع شود. بخش‌های اضافی پوست برش می‌خورد و سپس محل برش بخیه می‌شود.

عمل اتوپلاستی

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، روشی است که در آن سایز و حالت گوش ها تغییر می یابد. نتایج عمل جراحی تغییر شکل گوش تا حد زیادی به تغییرات مورد نظر وابسته است؛ به هر حال این روش ها به طور کل موجب افزایش اعتماد به نفس و رفع مشکل گوش بزرگ ، مخصوصا در کودکان و نوجوانان می شود.

اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند،  با بخیه زدن غضروف می توان لاله ی گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد. اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن کرد. گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی متناسب درآورد. درمان درد گوش ناشی از جراحی زیبایی گوش معمولا با قرص های مسکن کنترل می شود.

عمل اتوپلاستی

نحوه انجام جراحی فک

یک جراحی فک موفقیت آمیز ، مستلزم همکاری با متخصص ارتودنسی می باشد ، به نحوی که عموما آمادگی جهت انجام جراحی فک نیازمند یک مرحله ارتودنسی در یک دوره 9 الی 14 ماهه می باشد.

لازم به ذکر است که قبل از جراحی فک ، نباید ابزارهای ارتودنسی برداشته شوند ، چرا که می توانند در حین فرآیند جراحی فک بسیار کمک کننده باشند.

ضمنا پس از جراحی ، مجددا نیاز به یک دوره ارتودنسی می باشد که البته دوره آن در هر فرد متفاوت خواهد بود.

برای انجام جراحی فک در ابتدا به منظور تعیین میزان و همچنین جهت تغییر فک از سر و صورت بیمار رادیوگرافی صورت می گیرد.

سپس جراحی فک ، به صورت نمادین و شبیه سازی شده بر روی یک نمونه انجام شده و پس از کسب نتیجه اقدام به انجام جراحی اصلی ، صورت خواهد گرفت.

عمل جراحی فک در بیمارستان ، انجام می گیرد و پس از آن باید بیمار به مدت 1 روز در بیمارستان بستری گردد.

پروتز چانه چیست؟

 

پرسش رایج دیگری که بسیار پرسیده می شود و ممکن است پرسش خود شما نیز باشد این موضوع است که مدت زمانی که پس از عمل پروتز صورت نیاز است به صورت نقاهت سپری شود چقدر است؟در پاسخ این پرسش کلیدی می گوییم که شما پس از یک هفته می توانید همه ی فعالیت های روزمره ی خود را از سر بگیرید. در این مدت نیز کلیه تورم و کبودی های صورت نیز از بین خواهند رفت.اما در صورتی که پروتز های صورت به کار رفته برای بیمار از راه دهان وارد صورت شده باشند ، می بایست حتما دهان را با دهان شویه یا محلول های تجویز شده توسط پزشک شست و شو داده شود.

خبر خوب دیگر برای بیمارانی که قصد استفاده از پروتز های صورت را دارند ، این موضوع می باشد که بخیه های استفاده شما جذبی بوده و شما هیچگونه نیازی به کشیدن بخیه پس از جراحی نخواهید داشت.توصیه می شود تا هفته ی اول پس از جراحی غذا های سافت (غذاهایی که نیاز کمتری به جویدن دارند) میل شوند.

جراح پلاستیک کیست؟

در واقع به فردی جراح پلاستیک می گوییم که پس از اینکه مدرک دکتری در رشته پزشکی را اخذ کرده باشد و سپس بعد از گذراندن دوره تخصصی در رشته جراحی عمومی بعد از گذراندن دوره ی فوق تخصصی جراحی پلاستیک به مدت ۳ سال در مراکز دانشگاهی معتبر تعلیم ببیند.در واقع به علت اهمیت و پیچیده بودن این تخصص دوره ی نسبتا طولانی را فرد بایستی بگذراند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)