هزینه جراحی زیبایی سینه زنان

هزینه جراحی زیبایی سینه زنان

جدول محتوا

بسیاری از زنان به دلیل درشتی و سنگینی سینه خود و هم چنین افتادگی های که دلایل مختلفی دارد، اقدام به انجام عمل زیبایی سینه یا همان ماموپلاستی می کنند. ماموپلاستی عملی بسیار موثر و موفقیت آمیز است که تا کنون توانسته رضایت بسیاری از خانم ها را از فرم سینه شان جلب کند. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای خلاصی از درد و ناراحتی ناشی از سنگینی سینه خود از عمل جراحی ماموپلاستی استفاده کنید. هم چنین عمل جراحی پروتز گذاری برای سینه که می تواند سینه های کوچک و نا فرم را اصلاح کند.

هزینه جراحی زیبایی سینه بستگی به اندازه و سایز پستان دارد. هرچه پستان بزرگ‌تر باشد، عمل نیز سخت تر و طولانی تر خواهد بود و در نتیجه هزینه نیز بیشتر می‌شود. هزینه جراحی زیبایی سینه زنان به محلی که شما قرار است در آن عمل شوید نیز بستگی دارد . اگر شما در بیمارستان خصوصی درجه یک عمل شوید هزینه آن از مرکز جراحی محدود ، بیشتر می‌شود. اگر عمل جراحی زیبایی سینه شما نیاز به پروتز داشته باشد. هزینه پروتز نیز به آن اضافه خواهد شد.
حداقل هزینه جراحی زیبایی سینه زنان، به لیفت پستان مربوط می‌شود. لیفت، فقط عمل بالا بردن سینه است. سایز نه کوچک تر می‌شود و نه بزرگ تر. البته بعد از این که بیمار توسط پزشک متخصص ویزیت شد هزینه نهایی توسط پزشک برآورد می شود. هزینه جراحی بستگی به وسعت جراحی ، نوع پروتز ، مرکز جراحی و شرایط فیزیولوژیک بیمار هزینه ها متغییر است. قیمت عمل جراحی زیبایی سینه از 10 میلیون تومان به بالا محاسبه می شود.

هزینه جراحی زیبایی سینه زنان

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی زیبایی سینه هستند؟

افرادی که بر اثر بیماری های سخت مانند سرطان پستان بخشی یا کل بافت پستان خود را از دست داده اند و بر اثر این بیماری یکی از سینه های آسیب دیده برداشته می شود که نا متقارنی ایجاد می شوند، می توانند از  پروتز سینه برای حفظ زیبایی پستان و افزایش روحیه استفاده کنند. کسانی که از سنگینی سینه های درشت خود رنج می برند و قصد دارند و میخواهند لیفت سینه یا ماموپلاستی انجام دهند. خانم های که به طور مادرزادی از بدو تولد اختلالی در رشد و عملکرد سینه های خود  دارند می توانند از انواع عمل های زیبایی سینه استفاده کنند و به نتیجه مطلوب خود دست یابند.

عوارض احتمالی جراحی زیبایی سینه چیست؟

به طور کلی هر عمل جراحی که تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی قرار بگیرد، ممکن است عوارضی داشته باشد. عمل های زیبایی سینه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند و در صورت عدم رعایت مراقبت های قبل و بعد  از عمل که بسیار مهم است، ممکن است عوارض جانبی برای فرد ایجاد شود، اما خبر خوب این که عوارض بلند مدتی در این نوع جراحی ها به ندرت اتفاق افتاده است.

 • عفونت، درد و خون ریزی،که از شایع ترین عوارضی است که در هر عمل جراحی ممکن است رخ دهد که با کمک پزشک خود می توان آن ها را کنترل کرد.
 • بهم خوردگی تعادل و تقارن سینه ها
 • واکنش آلرژیک به داروی بیهوشی
 • طولانی تر شدن روند بهبودی
 • تغییر در اعصاب حسی نوک پستان
 • نا رضایتی فرد از تغییر ایجاد شده و احتمال نیاز به عمل مجدد نیز وجود دارد.
 • ممکن است رگ های قلبی و ریوی طی خطای در عمل آسیب ببیند.

علل تغییر فرم سینه زنان

به طور کلی بارداری و شیردهی ، عوامل تغییردهنده فرم سینه می باشند ، از این رو عموما توصیه می شود انجام انواع عمل های سینه تا بعد از زایمان و شیردهی به تعویق بیفتد.این نکته بسیار حائز اهمیت است که خانم هایی که عمل سینه انجام می دهند و پس از آن تصمیم به بارداری دارند ؛ باید حداقل تا 6 ماه پس از عمل سینه صبر کرده و بعد از آن اقدام به بارداری نمایند.

توجه داشته باشید به جز عوامل مذکور کاهش وزن شدید و نوسانات وزن نیز از عوامل موثر در افتادگی سینه ها می باشند ، بنابراین توصیه می گردد که در صورت تمایل به انجام عمل سینه به وزن ایده آل خودتان برسید و پس از آن جراحی زیبایی سینه را انجام دهید ، چرا که کاهش وزن بعد از جراحی سینه ، می تواند بر نتیجه جراحی اثر منفی بگذارد.

دیگر عواملی که موجب بروز تغییر در فرم سینه می شوند، عبارتند از :

 • وراثت
 • افزایش سن و پیری بافت و پوست سینه
 • سنگینی و بزرگی سایز سینه
 • اختلالات هورمونی

انواع مختلف عمل های سینه

 1. پروتز سینه یا عمل بزرگ کردن سینه
 2. جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی
 3. جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی
 4. جراحی بازسازی یا ترمیم سینه

جراحی لیفت سینه و هزینه جراحی زیبایی سینه

نام دیگر جراحی لیفت سینه ، ماستوپکسی است که معمولا در پی شیردهی یا چاقی لاغری های پشت سر هم اتفاق می افتد.در این جراحی ، پوست سینه را بالا می کشیم تا ، سینه ظاهر زیبا و جوان تری را به خود بگیرد.لازم به ذکر است ؛ عمل لیفت سینه در خانم هایی که هاله سینه شان بزرگ تا از حد نرمال است و یا نیاز به ترمیم دارد نیز استفاده خواهد شدلیفت سینه به طور کلی سبب گردتر و برجسته تر شدن سینه ها شده و باعث می شود ، سینه ها پرتر به نظر آیند.

از دیگر مزایای لیفت سینه می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • بالا رفتن نوک سینه ها
 • ایجاد هماهنگی و تقارن در سینه ها
 • تغییر فرم سینه های دراز و افتاده به سینه گرد
 • کاهش سایز هاله نوک سینه ها

جراحی لیفت سینه

جراحی کوچک کردن سینه

عمل کوچک کردن سینه برای آقایان و بانوانی که سینه های شان خیلی بزرگ است و عوارضی ؛ همچون فشار بر روی قفسه سینه را برای شان به همراه دارد ، انجام می شود. این جراحی به کمک یکی از روش های پیکر تراشی مانند لیپوماتیک انجام می شود.نام دیگر این عمل برای بانوان ماموپلاستی و برای اقایان ژنیکوماستی میباشد.

جراحی باز سازی سینه و هزینه جراحی زیبایی سینه

این نوع جراحی در بانوانی که به دنبال سرطان سینه و عمل ماستکتومی نیاز به ترمیم ظاهری بافت سینه دارند ، انجام می شود. بازسازی سینه در حالت کلی به کمک ایمپلنت وپروتز و در برخی موارد خاص ، تزریق چربی ، انجام می شود. در واقع گاهی می توان به کمک بافت طبیعی بدن ، جراحی ترمیمی سینه را نیز انجام داد. می توان گفت هر یک از عمل های سینه ، به منظور افزایش زیبایی و اعتماد به نفس در افراد انجام می شود.

ژنکیوماستی چگونه انجام می‌شود؟

در عمل کوچک کردن سینه مردان، پزشک از یکی از دو شیوه بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد. انتخاب شیوه جراحی به شرایط جسمی بیمار، سابقه پزشکی او و… بستگی دارد. معمولا نوع جراحی در جلسات مشاوره‌ای که با بهترین دکتر جراح سینه مردان پیش از جراحی دارید، انتخاب خواهد شد. پس از انتخاب شیوه جراحی، پزشک براساس بافت سینه بیمار، نوع جراحی را تعیین خواهد کرد. جراحی ژنیکوماستی معمولا به دو شکل انجام می‌گیرد:

 • شیوه اول مختص افرادی است که بافت سینه آن‌ها عمدتا از جنس غدد هستند. در این روش، برشی در حدود ۱ سانتی‌متر در قسمت انتهایی زیر بغل و یا دور هاله سینه ایجاد خواهد شد. سپس با استفاده از وسایل مخصوص جراحی، بافت‌های حاوی غدد از زیر پوست جدا شده و این بافت‌ها، از برش اولیه ایجاد شده، خارج می‌شوند.
 • شیوه دوم برای کسانی انتخاب می‌شود که عمدتا بافت سینه‌ آن‌ها از جنس چربی است. معمولا در این شیوه از روش لیپوماتیک استفاده می‌شود. به بیان دیگر، ابتدا پزشک بافت‌های چربی را به وسیله یک کانولا، خارج می‌کند. اگر در سینه فرد علاوه بر چربی، اندک غددی نیز مشهود باشد، به شیوه قبلی غدد چربی را نیز خارج می‌کنند.

 چه افرادی کاندیدای مناسب ژنیکوماستی هستند؟

این جراحی معمولا بیش از ۱:۳۰ ساعت طول نمی‌کشد. ممکن است در طول عمل ژنیکوماستی مردان، نیاز به تغییر سایز هاله و یا نوک سینه باشد. اکسزیون از تکنیک‌های تصحیح زیبایی قفسه سینه می‌باشد. می‌توان گفت تمام مردانی که از بزرگی سایز سینه خود رنج می‌برند کاندیداهای مناسبی برای جراحی سینه در مردان هستند. با این حال شرایط زیر، شرایط ایده‌آل برای یک بیمار کاندید عمل کوچک کردن سینه مردان است:

 • وزن به ثبات رسیده باشد
 • عدم استفاده از دخانیات و مواد مخدر
 • افرادی که ورزش در برنامه روتین زندگی آن‌ها قرار دارد
 • بزرگی سینه به علت مصرف دارو نباشد
 • از لحاظ سنی، بدنشان در شرایط پایداری قرار داشته باشد.

 پروتز سینه و هزینه جراحی زیبایی سینه

یکی از پر طرفدارترین عمل های جراحی های زیبایی در بین خانم ها می باشد. هدف کلی از انجام عمل پروتز سینه می تواند شامل افزایش حجم و اندازه سینه ها در پستان های کوچک و یا در سینه هایی که به دلیل بیماری سرطان پستان از بین رفته، می باشد.

پروتز پستان تعادل وضعيت بدن و افت شانه را که به علت عدم تعادل وزنی که از داشتن یک پستان حاصل می شود، می تواند بهبود بخشد. انواع مختلفی از پروتزهای سینه وجود دارد. اما این نکته بسیار مهم است که فرد در مورد اهداف و شیوه زندگی خود با جراح پستان خود مشورت کند تا بهترین گزینه برای وی تعیین شود.

چه کسانی کاندید مناسب جراحی پروتز سینه می باشند؟

 • خانم هایی که به دلیل بالا رفتن سن و یا شیردهی دچار افتادگی جزیی سینه های خودشان شده اند.
 • خانم هایی که سینه های کوچک تری دارند و قصد افزایش سایز آن را به وسیله پروتز دارند.
 • خانم هایی که یکی از سینه های آنها کوچک تر از سینه دیگر است و منظور برقراری تناسب بین دو سینه از جراحی پروتز سینه کمک می گیرند.
 • خانم هایی که در اثر افزایش سن و لاغری ناگهانی دچار کاهش سایز سینه می شوند.
 • خانم هایی که در به دلیل بیماری سرطان سینه، پزشک آنها مجبور به تخلیه یک یا هر دو سینه شده است.
 • خانم هایی که به صورت مادر زادی دچار نقص در سینه های خود هستند.
 • در خانم هایی که افتادگی سینه دارند نیز عمل پروتز سینه همزمان با لیفت سینه صورت می گیرد.

پروتز سینه

چه ارتباطی بین سرطان سینه و پروتز سینه وجود دارد؟

سرطان سینه از جمله بیماری هایی است که در اثر رشد و تکثیر بی رویه سلول های سرطانی در بافت سینه موجب تومورهای سرطانی می شود و می تواند مشکلات زیادی را برای زنان به وجود آورد. متاسفانه در طول سال های اخیر آمار مبتلایان به این سرطان خطرناک افزایش یافته است و پزشکان برای درمان و نجات بیماران اقدامات مختلفی انجام می دهند. یکی از انواع اقدامات و راه های درمان سرطان سینه این است که بیماران تحت اعمال مختلف جراحی قرار بگیرند و بافت آلوده شده برداشته شود. در نتیجه باعث می شود که جای سینه های زنان خالی بماند و این موضوع تا حد زیادی می تواند زنان را با مشکلاتی روبرو سازد.

یکی از مشکلاتی که می تواند بعد از جراحی تخلیه پستان برای آنها به وجود آید از دست دادن اعتماد به نفس شان است. متاسفانه این زنان دیگر نمی توانند روابط جنسی عادی داشته باشند و نیز کیفیت رابطه قبلی خود را از دست می دهند. از همین رو برای جبران سینه های از دست رفته پزشکان به انجام جراحی و نیز جایگذاری پروتز سینه می پردازند. در واقع با قرار دادن پروتز زیر بافت سینه می توانند به طور کلی مشکل را برطرف کرده و زنان می توانند سینه هایی عادی و طبیعی داشته باشند.

چرا انتخاب بهترین دکتر جراح سینه دغدغه ی خانم ها میباشد؟

سینه نقش اساسی در زیبایی ظاهری بانوان دارد. بانوانی که از اندازه سینه خود رضایت ندارند، احساس کمبود اعتماد به نفس کرده و در شرایطی، با مقایسه خود با دیگران، احساس سرخوردگی می‌کنند. جراحی زیبایی سینه که به روش‌های مختلف انجام می‌شود می‌تواند کلید راه حل این مشکل برای بانوان باشد. که البته یکی از دغدغه های اصلی خانم ها انتخاب بهترین دکتر جراح سینه است.

کسی نمی‌تواند منکر نقش زیبایی در اعتماد به نفس و ارتباطات اجتماعی افراد شود. زیبایی چهره و بدن این روزها به عنوان یک ارزش و یک هدف برای انسان‌ها مطرح است. به همین سبب، بشر همواره به دنبال راه‌هایی برای زیباتر شدن بوده است. در بین جراحی‌های زیبایی مختص آقایان، جراحی زیبایی سینه یکی از معروف‌ترین و رایج‌ترین آن‌هاست. جراحی سینه در مردان که عمدتا به عنوان عمل کوچک کردن سینه مردان شناخته می‌شود، جای خود را در بین جراحی‌های زیبایی باز کرده و بسیاری از آقایانی که از سایز سینه خود راضی نیستند، با مراجعه به مطب بهترین دکتر جراح سینه مردان، عمل کوچک کردن سینه مردان را انجام می‌دهند.

این جراحی که توسط متخصص زیبایی سینه انجام می‌شود، طراحی شده تا بتواند ایرادات ظاهری و ساختاری سینه بانوان را برطرف کند. به بیان دیگر،  فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی ترمیمی با بررسی آناتومی بدن بیمار و نیز شنیدن انتظارات مراجعه‌کننده از بدن خود، اقدام به ترمیم و زیباسازی سینه‌ها می‌کند.

نتیجه گیری

برای داشتن تجربه ای خوب از عمل زیبایی سینه خود می توانید از بهترین جراح در دسترس کمک بگیرید. حتما قبل از عمل از فردی امن و متخصص و با تجربه مشاوره دریافت کنید و با اطمینان این کار را انجام دهید تا برای تان مفید فائده باشد. هم چنین دستور مراقبت های بعد از اتمام عمل جراحی را باید از پزشک خود دریافت کنید و با رعایت هر کدام بنا به دستورات ارائه شده می تواند از بروز عوارض عمل جلوگیری کرد. توجه داشته باشید: که قبل از انجام عمل توقعات و انتظارات خود از فرم سینه تان را با جراح تان درمیان بگذارید. تا نتیجه دلخواه تان را دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی کامل هزینه جراحی زیبایی سینه پرداختیم. برای دریافت مشاوره جهت انجام جراحی زیبایی سینه در مرکز زیبایی تهران سرجیکال از طریق شماره‌ تماس‌های زیر ارتباط برقرار کنید.

مرکز تخصصی جراحی بینی

4 دیدگاه دربارهٔ «هزینه جراحی زیبایی سینه زنان»

 1. سلام.من پستانهای خانم من شماره نود هست هزینه‌ی تقریبی که میگرید چقدر هست.ممنون

  1. تحریریه

   سلام
   برای تعیین هزینه باید حضورا مراجعه کنید و آزمایشات و معاینه های اولیه انجام شود.

 2. فرانک امانی

  سلام خوب هستید
  ببخشید من ۲۴سالمه و سایز سینه هام ۸۵ و افتادگی داره بخاطر این موضوع افسرده شدم آیا عملش سخته و
  قیمت جراحی چقده ممنون میشم جوابمو بدید

  1. تحریریه

   سلام
   اصلا جای نگرانی نیست و با عمل جراحی این مشکل قابل حل است برای تعیین هزینه عمل لازم است نوبت مشاوره رزرو کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)