هزینه جراحی پلاستیک صورت

هزینه جراحی پلاستیک صورت چقدر است؟

جدول محتوا

صورت زیبایی یک فرد به دلایل مختلفی می‌تواند دستخوش تغییر شود از جمله: افزایش سن و کاهش فعالیت کلاژن‌سازی در پوست، تصادف، جراحت، نقص مادرزادی و … بسیاری هم هستند که هیچ مشکلی ندارند و تنها دوست دارند سراغ جراحی‌های زیبایی بروند. امروزه روش‌های بسیاری برای جوان کردن پوست و برطرف کردن تغییر رنگ و افتادگی پوست صورت، رفع عیوب و… ابداع شده‌است. انسان‌ها از دیرباز در پی برگرداندن شادابی و طراوت از دست رفته دوران جوانی و حتی زیبایی بیشتر بوده‌اند. امروزه روش‌های بسیاری برای جوان کردن پوست و برطرف کردن تغییر رنگ و افتادگی پوست صورت، رفع عیوب و… ابداع شده‌است. زیبایی یک فرد به دلایل مختلفی می‌تواند دستخوش تغییر شود از جمله: افزایش سن و کاهش فعالیت کلاژن سازی در پوست، تصادف، جراحت، نقص مادرزادی و … بسیاری هم هستند که هیچ مشکلی ندارند و تنها دوست دارند سراغ جراحی‌های زیبایی بروند به دلایلی کاملا شخصی. جزو هرکدام از این دسته‌ها باشید که آشنایی کلی با اقدامات و جراحی‌های زیبایی احتمالا برایتان جالب خواهد بود.

هزینه جراحی پلاستیک صورت

هزینه جراحی پلاستیک صورت چگونه مشخص میشود؟

برای اطلاع از هزینه جراحی پلاستیک صورت، ابتدا باید بدانید که کدام نواحی و قسمت های صورت شما نیاز به انجام عمل جراحی پلاستیک و زیبایی خواهد داشت. برای آن که بدانید کدام قسمت های صورت شما باید جراحی شود باید به یک پزشک جراح زیبایی مورد تایید و اعتماد مراجعه کنید تا با مشاوره او متوجه شوید که در صورت عمل جراحی بر روی کدام قسمت های صورت خود ظاهری زیبا تر خواهید داشت. همچنین پزشک جراح به شما خواهد گفت که کدام اجزای صورت شما بدون نیاز به عمل جراحی زیبایی هستند و شما را از جراحی آن ها منصرف می کند. عمل های زیبایی امروزه در سنین مختلف انجام می شوند. افراد میان سال و کهن سال نیز از متقاضیان این عمل های جراحی هستند که به علت کهولت سن دچار شل شدگی ها و یا افتادگی های پوستی در نواحی مختلف بدن خود شده اند.

جراحی پلاستیک شامل چه عمل هایی هست؟

در این مقاله می خواهیم در ارتباط با هزینه انواع عمل های زیبایی اطلاعاتی را به شما بدهیم. این جراحی ها شامل : جراحی های پلاستیک تمام نقاط بدن، لیفت های کامل صورت شامل غبغب گردن و پیشانی و صورت و هم چنین دور چشم ها، پروتز لب ها با تزریق ژل، عمل های زیبایی پلک ها، ترمیم گوش ها ( گوش شیطونی)، برطرف کردن گودی های زیر چشم، جراحی های فک بالا و پایین، کوتاه و باریک کردن استخوان چانه و هم چنین ایجاد چال لپ و چال گونه و چانه، لیپو ساکشن غبغب و شکم و پهلو ها، جراحی و پروتز سینه در زنان و لیفت سینه، لیپوماتیک و یا پیکر تراشی، عمل زیبایی بینی ، پروتز فک و گونه است.

جراحی پلاستیک پوست در نواحی سینه ها. کاشت مو و میکرو درم پوست ، تزریق بوتاکس به پیشانی برای جلو گیری و رفع چین و چروک ها و همچنین تزریق آن به زیر بغل برای کاهش تعریق از نواحی زیر بغل، لیپولیز اندام های مختلف مانن ران و باسن و پهلو ها، رفع ورم زیر چشم ها که به کیسه های پوستی زیر چشم شهرت دارند، لاغر کردن صورت در افراد تپل، انجام عمل چشم گربه ای و همینطور ایجاد چین در پشت پلک ها، لیفت پوست نواحی کانند دور چشم پیشانی و ابرو ها که تحت عنوان برولیفت نام گذاری می شوند، و در آخر رفع کجی لبخند و یا کجی دهان و همچنین لیفت لب ها در اثر افتادگی، می باشند.

ایران رتبه چند جراحی پلاستیک صورت در جهان را دارد؟

امار بالایی که جراحی زیبایی در ایران دارد باعث شده است که نام ایران در بین کشورهای صاحب نام در این مورد قرار گیرد.علاقه مردم به عمل های زیبایی و پلاستیک از برخی از کشورهای اروپایی نیز بیشتر است. رتبه ایران در جراحی زیبایی در جهان چند است؟ بر اساس گزارشی که انجمن بین المللی جراحی زیبایی پلاستیک ، در سال ۲۰۱۳ مجموع عمل های زیبایی به ۱۷۵ هزار مورد می رسید.اما در سال ۲۰۱۶ این میزان با کاهش روبرو بود و به ۱۵۱ هزار مورد رسید. کشور ایران در سال ۲۰۱۳ با حدود ۵۷ هزار عمل روی چهره بعد از کشورهای بزریل ، امریکا ، مکزیک ، کلمبیا ، اسپانیا و ایتالیا در رده هشتم جهان قرار داشت و از نظر عمل جراحی در رتبه هفتم جهان قرار گرفته بود.

جراح پلاستیک کیست؟

در واقع به فردی جراح پلاستیک می گوییم که پس از اینکه مدرک دکتری در رشته پزشکی را اخذ کرده باشد و سپس بعد از گذراندن دوره تخصصی در رشته جراحی عمومی بعد از گذراندن دوره ی فوق تخصصی جراحی پلاستیک به مدت ۳ سال در مراکز دانشگاهی معتبر تعلیم ببیند.در واقع به علت اهمیت و پیچیده بودن این تخصص دوره ی نسبتا طولانی را فرد بایستی بگذراند.

ویژگی بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک

  • زمانی که شما به دنبال بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک می باشید ، باید دقت کنید که جراح پلاستیک منتخب شما ، تجربه های گسترده و موفقی را در زمینه جراحی های زیبایی مد نظر شما داشته باشد.
  • بیماران باید دقت کنند که بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک ، شخصی است که به اصول اخلاقی پایبند باشد.
  • شما باید توجه داشته باشید که فوق تخصص جراحی پلاستیک انتخابی شما ، سلامت بیمار را در اولویت خود قرار دهد نه منافع مالی.
  • جراح و فوق تخصص پلاستیک ، باید توانایی ایجاد حس اعتماد در بیماران را داشته باشد.
  • فوق تخصص و جراح پلاستیک ، باید صبور بوده و با آرامش به خواسته ها و نظرات بیماران خود گوش دهد و بتواند از استرس آن ها کاسته و سبب آرامش آنان شود.
  • در صورتی که فرد شرایط جسمی و روحی مناسب جهت انجام جراحی پلاستیک و زیبایی را نداشته باشد ، جراح و فوق تخصص پلاستیک باید این موضوع را به فرد گفته و در صورت نیاز جراحی زیبایی و پلاستیک ، را به زمان دیگری که فرد آمادگی مورد نیاز را داشته باشد موکول کند.
  • جراح و فوق تخصص پلاستیک ، باید علاوه بر ایجاد تغییر در شکل ظاهری نواحی متفاوت بدن ، به حفظ عملکرد طبیعی آن نواحی نیز توجه کند .
  • بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک ، کسی است که جهت رسیدن به نتایج مطلوب در رابطه با تمامی نکات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی به بیماران اطلاعات کافی را بدهد.
  • فوق تخصص و جراح پلاستیک ، باید علاوه بر آشنایی با علم زیبایی شناسی با معیار های زیبایی نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند سبب زیبایی نواحی متفاوت بدن شود.

جراحی بینی

یکی از متداول ترین انواع جراحی زیبایی صورت عمل بینی  است که از محبوبیت زیادی برخوردار است. عمل زیبایی بینی با هدف اصلاح شکل بینی می تواند انجام شود و اندازه بینی را کاهش دهد. جراحی بینی با توجه به نوع پوست بیمار قابل اجرا برروی بینی بیمار می باشد. دماغ پهن و بزرگ ممکن است مشخصه های دیگر چهره شما را تحت تأثیر قرار داده و ظاهر صورتتان را نامتوازن جلوه دهد. با تغییر دادن اندازه  و شکل بینی از طریق عمل رینوپلاستی، دیگر اعضاء چهره هم بهتر نمایان میشود و بسیاری از افراد پس از جراحی هم از لحاظ فیزیکی و هم روحی احساس بهتری دارند به خصوص که اگر بینی آن ها در زمان کودکی مورد تمسخر افراد دیگر قرار گرفته بود. این  جراحی  مزایای بسیاری هم برای افرادی دارد که به علت شکل بینی خود مشکل تنفسی داشته اند. و همچنین میتواند به باز شدن مجرای بینی کمک کرده و نفس کشیدن را آسان تر نماید. همچنین رینوپلاستی میتواند موجب رفع مشکلات مادرزادی همچون انحراف غضروف بینی یا نامتوازن بودن شکل بینی شود و علائمی را که باعث تأثیر گذاری بر سیستم کلی گردش خون میشود را از بین ببرد.

جراحی گونه

یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی صورت جراحی گونه می باشد این نوع جراحی نیز با هدف برجسته کردن گونه و بهبود ظاهری گونه ها قابل انجام است و ظاهر مناسبی در گونه ها ایجاد می شود. معمولا جراحی گونه بااستفاده از پروتز ها یا تزریق چربی انجام می شود. در بسیاری از مناطق دنیا برجستگی گونه ها به عنوان یکی از معیارهای زیبایی و جوانی صورت به حساب می آید. با افزایش سن، دو اتفاق عمده در گونه ها به وجود می آید؛ اول اینکه بافت چربی گونه تا حدی تحلیل می رود و موجب کوچکتر شدن گونه ها می شود. دوم اینکه بافتهای صورت شل شده و بافت نرم روی گونه ها به بخش های  پایینتر جابه جا می شودبافت نرم روی گونه و زیر چشم به جهت پایین مهاجرت می کند.

گونه

جراحی پلک

جراحی های زیبایی صورت بسیار متنوع می باشند. ظاهر پلک ها نیز در افزایش زیبایی صورت بسیار موثر میباشد و معمولا پلک های افتاده ظاهری کسل و ناراحت در چهره فرد ایجاد می کند. جراحی زیبایی پلک (عمل بلفاروپلاستی) یکی جراحی های صورت است که باعث می شود پف چشم ها برطرف شود و ظاهری زیبا در چهره فرد ایجاد شود. برطرف شدن گودي پلك تحتاني و خستگي صورت با تزريق چربي به صورت.

پیکرتراشی یا لیپوماتیک

ساکشن به روشی از جراحی زیباسازی پیکر گفته می‌شود که در آن با دستگاهی مکنده، چربی زیر پوست در قسمت‌های متفاوتی مانند غبغب، شکم، بازو، ران، پهلو و…  برداشته می‌شود و در صورت شدید بودن چاقی و زیاد بودن چربی زیر پوست، این عمل به یک جراحی تمام عیار تبدیل می‌شود که در آن علاوه بر برداشتن چربی، پوست اضافی بدن نیز توسط جراح برداشته می‌شود و عمل شکل دادن به بدن (لیپوماتیک) به صورتی حرفه‌ای اجرا می‌شود که فرد بعد از جراحی، گویی قبلا چاق نبوده است و حتی اثری از افتادگی پوست و عضلات نیز دیده نخواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله پیکرتراشی را مطالعه فرماییید.

جراحی زیبایی گردن

برای بسیاری از افراد نشانه های ناشی از افزایش سن و پیری غیر قابل تحمل هستند مخصوصا برای کسانی که در قلب خود احساس جوانی می کنند. بسیاری از روش های جراحی زیبایی و درمان های غیر جراحی برای کاهش و یا معکوس نمودن این علائم وجود دارد. جراحی زیبایی گردن یکی از محبوب ترین جراحی ها برای کاهش علائم ناشی از افزایش سن می باشد. جراحی لیفت گردن یک روش جراحی است که با استفاده از آن افتادگی و چین و چروک گردن برطرف می گردد. این روش همچنین می تواند برای حذف پوست اضافه پس از کاهش قابل توجه وزن یا کاهش الاسیتیسیته پوست به علت ژنتیک؛ آسیب خورشید و یا… استفاده شود.

هزینه جراحی پلاستیک صورت توسط جراح خوب برای زیبایی صورت

افراد بسیاری بر مبنی هزینه جراحی زیبایی صورت اقدام به این نوع جراحی می کنند و هزینه و قیمت جراحی پلاستیک صورت برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نکته ای که وجود دارد این است که هزینه جراحی زیبایی صورت در مرحله اول به محل انجام جراحی وشرایط بیمار بستگی دارد. مبالغ دریافتی بیمارستان‌ها، از محلی به محل دیگر تفاوت دارد. باید حتماً به یک بیمارستان معتبر و دارای پزشکانی مجرب، کارکنانی کار آزموده و استانداردهای بالایی مراجعه کنید. اکثر جراحان معروف، فقط از چنین امکاناتی استفاده می‌کنند. معمولاً مبلغ‌هایی که بیمارستان‌ها برای رینوپلاستی بینی دریافت می‌کنند، شامل یک شب بستری نیستند. مبلغی که اغلب در ابتدا می‌گویند، هزینه‌ی یک روز عمل جراحی می‌باشد که شامل یک تا سه ساعت خود عمل جراحی در اتاق عمل و مدت زمانی سپری شده برای ریکاوری بعد از عمل و از بین رفتن اثرات بیهوشی می‌شود. اگر نیاز باشد که بیمار یک شب را در بیمارستان بستری شود، هزینه‌ی عمل بیشتر خواهد بود.

هزینه جلسات قبل و بعد از انجام عمل جراحی زیبایی چه تاثیری بر روی هزینه جراحی پلاستیک صورت دارد؟

جلسات ملاقات شما با دکتر متخصص که قبل و بعد از انجام عمل جراحی برگزار می‌شود، نقش اساسی در موفقیت جراحی زیبایی بینی دارد. به همین خاطر، باید برای انجام این ملاقات‌ها و به دست آوردن درک مناسب از عمل جراحی ، برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. لازم است شما به طور کامل از هزینه‌ی اولیه‌ی این مشاوره‌ها، جلسات آماده‌سازی و نیز معاینه‌های بعد از جراحی آگاهی داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید هزینه جراحی بینی خود را درست محاسبه کنید.

پس از هر عمل جراحی ، بیماران باید آمادگی مناسب برای پرداخت هر گونه داروی مسکن مورد نیاز در طول دوره ریکاوری داشته باشند. این هزینه‌ها به طور معمول در محاسبه هزینه کلی عمل جراحی منظور نمی‌شوند. برای بهبود سریع‌تر بیمار در این مرحله، می‌توان از داروهای همیوپاتی نیز استفاده کرد. در این رابطه جراح می‌تواند به شما درباره داروهای تجویزی و همیوپاتی و هزینه‌های آن به شما توضیح دهد و به این ترتیب شما می‌توانید هزینه درمان خود را محاسبه کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی کامل هزینه جراحی پلاستیک صورت پرداختیم. در صورت نیاز به مشاوره در این زمینه با مرکز زیبایی تهران سرجیکال از طریق شماره تماس‌های زیر تماس حاصل فرمایید. در مرکز زیبایی تهران سرجیکال، تخصصی‌ترین خدمات پوست و زیبایی با مناسب‌ترین قیمت به متقاضیان ارائه می گردد. همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان سودمند واقع شده باشد.

مرکز تخصصی جراحی بینی

2 دیدگاه دربارهٔ «هزینه جراحی پلاستیک صورت چقدر است؟»

  1. سلام خسته نباشید ببخشید زیر فکم سگ گاز گرفت چند سال پیش جای زخم مونده میخواستم بدونم چقد هزینه داره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)