جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی در کلینیک تخصصی تهران سرجیکال

با شماره های زیر با ما در تماس باشید.

بینی استخوانی که در اصطلاح بینی عقابی یا قوز دار نیز نامیده می شود دارای پوستی نازک می باشد و همین ویژگی به ظرافت تراش استخوان بینی در حین عمل جراحی بینی کمک می کند تا بازتاب عمل بینی استخوانی بسیار زیبا جلوه نماید. یک جراح ماهر، قبل از عمل بینی استخوانی مطمئن می‌شود که عمل زیبایی بینی مشکلی برای تنفس بیمار ایجاد نمی‌کند، سپس جراحی را آغاز می‌نماید. معاینه فیزیکی کامل توسط پزشک، عکس از بینی بیمار و بحث در مورد انتظارات بیمار، می‌تواند در نتیجه عمل بسیار موثر باشد. عمل بینی علاوه بر در نظر گرفتن مسائل پزشکی مربوطه، سایر ویژگی ها را نیز مد نظر قرار می‌دهد؛ این ویژگی ها شامل فرم صورت بیمار، پوست روی بینی او و آنچه را که بیمار می‌خواهد تغییر دهد، می‌باشد.

بینی استخوانی

به طور کلی بینی متشکل از 3 لایه اصلی می باشد.

 • لایه اول ، یک لایه عضلانی ظریف است که به قسمت زیرین خود متصل می باشد.
 • لایه دوم ، اسکلت استخوانی غضروفی بینی بوده است.
 • لایه سوم ، لایه پوشاننده از مخاط و پوست است که در قسمت داخلی بینی قرار دارد.

بر اساس نوع بافت و غضروف بینی، بینی ها به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی قابل تقسیم بندی می باشند و تفاوت آن ها در بافت و غضروف بینی می باشد که بینی های استخوانی دارای غضروف مقاوم و بینی های گوشتی دارای غضروف و استخوانی ضعیف هستند. رشد بیش از حد غضروف بینی در اثرعواملی نظیر وراثت و وارد آمدن ضربه به استخوان بینی رخ می دهد. بینی استخوانی در قسمت پل بینی، دارای حالت خمیدگی و برآمدگی است.

عمل زیبایی بینی می‌تواند تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود و انتخاب نوع بیهوشی به درجه پیچیدگی جراحی بستگی دارد. برخی از جراحان قادرند با نرم افزارهای خاص در زمینه شبیه سازی بینی، نتیجه احتمالی را پیش بینی کنند و به این ترتیب مراجعه کنندگان می‌توانند تناسب بینی جدید خود را بر روی صورتشان مشاهده نمایند.

 نتیجه عمل بینی استخوانی بهتر است یا بینی گوشتی؟

لازم به ذکر است که اصطلاح بینی استخوانی و بینی گوشتی تنها اصطلاحی عامیانه هستند و از نگاه تخصصی این عبارات معنای علمی ندارند. امروزه با پیشرفت علم پزشکی تکنیک هایی که برای جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار پیشرفت کرده و فرقی نمی کند که بینی از نوع استخوانی باشد یا گوشتی. حتی در خصوص بینی غضروفی نیز امکان جراحی زیبایی بینی با نتایجی قابل تحسین فراهم شده است. موضوع مهم و تفاوت عمده در خصوص جراحی بینی گوشتی و استخوانی ضخامت پوست برروی بینی است که باید مدنظر گرفته شود.

در واقع اگر بینی شما دارای پوست بسیار نازکی باشد کمی کار را دشوار می کند اما در رابطه با پوست ضخیم نتیجه بهتری حاصل می گردد. روی بینی های گوشتی را پوستی ضخیم و بینی‌های استخوانی را پوست نازکی می پوشاند .در واقع شکل پذیری بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی وکوچک کردن بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی بسیار راحت تر است. برای عمل به هر دو این موارد نیاز داریم، یعنی باید بتوان اطراف بینی را کوچک کرد که کار ساده‌ای است و نوک بینی را شکل داد که کار دشواری است.

اگر بخواهیم به نتیجه عمل دماغ استخوانی و گوشتی بپردازیم به طور کلی عمل بینی گوشتی نتیجه سخت تری به دنبال خواهند داشت چرا که این نوع عمل با چالش بزرگی چون کم بودن نوک بینی همراه می باشد. اما اغلب نتایج جراحی زیبایی بینی استخوانی بسیار زیبا و ایده آل تر می باشد. معمولا با اولین نگاه می توان این نوع بینی را تشخیص داد اما ممکن است در مواردی خاص بینی فرد علاوه بر داشتن نشانه هایی از بینی استخوانی تا حدودی  شبیه به بینی گوشتی و یا چیزی بین یک بینی گوشتی و استخوانی باشد.

فواید عمل بینی استخوانی

 • رفع انحرافات بینی و استخوان بینی
 • رفع شکستگی و قوز روی بینی
 • رفع پولیپ یا گرفتگی بینی
 • کوچک کردن بینی
 •  بعد از عمل با تورم کمتری مواجه می شوند. نسبت به بینی های گوشتی
 • حین عمل بینی استخوانی، اگر تغییرات کمی ایجاد شود ، در نهایت نتایجی ایده آل حاصل می شود
 • اغلب در زیر پوست بینی های استخوانی چربی کمی انباشته شده است و در آخر به تزریق استروئید بعد از عمل به منظور جلوگیری از ایجاد بافت اسکار نیاز نیست.
 •  برای جلوگیری از بی‌نظمی و نامتقارنی بعد از عمل باید عمل دماغ استخوانی با دقت بسیار بالایی انجام شود
 • در عمل بینی استخوانی از پرکننده نوک بینی استفاده نمی‌شود، زیرا ممکن است لبه‌های آن از زیر پوست نازک نوک بینی دیده شود
 • به دلیل پوست نازک بینی استخوانی، استفاده از روش مناسب و دقت کامل در حین عمل توسط  جراح  با تجربه منجر به نتایج بسیاررضایت بخشی می شود.

روش انجام عمل بینی استخوانی

بهتر است قبل از پاسخ به این سوال با تعریف کلی بینی های استخوانی آشنا شویم؛ بینی استخوانی به بینی می‌گویند که گوشتی نیست، استخوان مقاومی دارد و اکثراً دارای برآمدگی یا اصطلاحاً قوز است، به همین علت خمیده دیده می‌شود. در بینی استخوانی، قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی بوده و قسمت پایین آن غضروفی است. به سبب اینکه روش عمل بینی استخوانی براساس تفاوت در اندازه برآمدگی بینی افراد تعیین می‌شود، این روش در اشخاص مختلف، متفاوت می‌باشد. در عمل بینی استخوانی، جراح، غضروف و استخوان را برای شکل دادن به بینی برداشته و برش داخلی یا خارجی ایجاد و پوست را بلند می‌کند تا با از بین بردن استخوان های نامناسب، برآمدگی را برطرف کند یا از نو تنظیم کند؛ پس از اتمام کار، پوست را بخیه می‌زند. به عبارت دیگر، در این نوع جراحی معمولاً حجم استخوان کاهش می‌یابد و بافت های اضافی برداشته می‌شوند. این تغییرات در جراحی بینی استخوانی با نام تغییرات استئوتومی شناخته شده و روشی است که به منظور رفع معایب بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  کلمه ی استئوتومی (Osteotomy) یک کلمه ی یونانی بوده و در لغتنامه ی پزشکی تحت عنوان عمل جراحی تعریف شده است که در آن، یا یک استخوان برای اصلاح بدشکلی ها برش داده می‌شود یا یک تکه از استخوان حذف می‌گردد. جراحی استئوتومی بینی مخصوص برش، حذف و اصلاح استخوان است؛ به همین علت برای بینی های استخوانی کاربرد دارد. در این نوع جراحی هیچ گونه اقدامی روی پوست بینی انجام نمی‌گیرد؛ زیرا پوست به وسیله خاصیت ارتجاعی خود تغییر و به راحتی با بافت استخوانی به شکل خاصی ارتباط برقرار می‌کند. مدت زمان انجام عمل زیبایی بینی استخوانی کوتاه است؛ البته برای هر فرد متفاوت بوده و به پیچیدگی‌های حین عمل بستگی دارد

هزینه عمل بینی استخوانی چقدر می باشد ؟

هزینه عمل دماغ استخوانی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه مشاوره قبل از جراحی و ویزیت های بعد از عمل بینی هزینه های آزمایشات و فتوگرافی ها و داروها تعیین می شود. که در مرکز ما هزینه مشاوره و ویزیت های بعد از جراحی بینی رایگان است. در این راستا می توانید مطلب بهترین جراحی بینی استخوانی در تهران را مطالعه فرمایید تا با نحوه انتخاب جراح بینی استخوانی در تهران آشنا شوید.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

اهمیت انتخاب جراح بینی

جراحی بینی از جمله جراحی های ضروری نیست، بنابراین تمام افراد از وقت کافی برای تحقیق درباره جراح بینی خوب برخوردار هستند. اولین و مهم ترین قدم در جراحی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد، چرا که در نتیجه نهایی عمل بینی تاثیر مستقیم خواهد داشت. توجه داشته باشید که تنها داشتن رزومه تحصیلی عالی رتبه دلیلی بر خوب و متبحر بودن جراح بینی نیست. بنابراین برای تشخیص میزان تبحر جراح، حتما نمونه کار های ایشان را مشاهده کنید. برای مشاهده نمونه کار های جراح می توانید به گالری تصاویر موجود در سایت یا صفحه اینستاگرام جراح بینی مراجعه نمایید.

همچنین می توانید با مراجعه حضوری به مطب، میزان رضایت بیمارانی که برای معاینه بعد از جراحی به مطب مراجعه کردند را بسنجید. توجه داشته باشید در بیشتر موارد که افراد در انتخاب جراح بینی خود به خوبی تحقیق نکرده اند، از نتیجه نهایی بینی خود احساس رضایت نداشته و مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی شده اند. لازم به ذکر است برای انجام  جراحی ترمیمی بینی باید حداقل یکسال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد. همچنین هزینه این جراحی نسبت به جراحی بینی اولیه بیشتر خواهد بود.

مشکلاتی که با جراحی بینی قابل حل هستند!

 

 • پهن بودن بینی

برخی افراد فکر می کنند که ظاهر بینی شان از روبرو و یا شاید حتی از کنار، خوب به نظر می رسد؛ اما چیزی که از آن ناراضی هستند، ضخامت بینی شان است و به همین دلیل تمایل به باریک کردن آن دارند. چنانچه بینی پهنی دارید، عوامل زیادی وجود دارند که تعیین می کنند چه نتایجی از عمل رینوپلاستی می توانید انتظار داشته باشید. اگر پوست اطراف بینی تان خیلی ضخیم است، جراح می تواند شکل بینی را تغییر دهد و یا شاید ممکن است بتواند آن را کمی باریک تر کند، اما به دلیل ضخامت پوست آن، ممکن است به اندازه ی دلخواه نتوان بینی را باریک کرد. به هر حال اگر بینی شما به دلیل ساختار استخوانی  آن پهن است، معمولا توسط عمل جراحی رینوپلاستی بینی می توان پهنای بینی را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داد.

 • بزرگ بودن بینی

چنانچه بینی شما برای صورتتان به وضوح بیش از حد بزرگ است، شما این شانس را دارید که سایز بینی تان را با عمل زیبایی بینی استخوانی به میزان زیادی کاهش دهید. اغلب بینی های بزرگ دارای ساختار زمینه ای استخوانی بزرگی هستند که باعث می شود تغییر شکل آن با عمل جراحی دماغ استخوانی نسبتا راحت باشد. به هر حال مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر بینی بزرگی دارید، متخصص عمل بینی لزوما قادر نخواهد بود بینی شما را خیلی کوچک کند، لازم است در جلسه مشاوره در مورد این موضوع و همچنین هزینه عمل جراحی بینی با پزشک خود مشورت نمائید .همچنین در این جلسه می توانید در مورد سن عمل بینی نیز از پزشک خود سوال نمایید.

این امر به این دلیل است که بینی را تا حدی باید تغییر شکل داد که بر روی صورت ظاهر طبیعی داشته باشد. اگر برای مثال جراح شما بیش از حد بینی تان را کوچک کند، در این صورت ممکن است با سایر اعضای صورتتان متناسب نباشد، و در نتیجه ظاهر خوبی نداشته باشد. مشاهده عکس عمل بینی قبل و بعد از عمل دیگر مراجعه کنندگان میتواند در تصمیم گیری صحیح به شما کمک کند . برخی افراد، در مراحل بعدی زندگی شان، بینی شان برگتر می شود، مانند افرادی که به مراحلی پیشرفته از بیماری روزاسه دچار هستند. در چنین مواردی به دفعات بیشتری عمل جراحی نیاز خواهد بود تا شکل بینی را تغییر دهیم و نوع تغییر شکلی که می توانیم اعمال کنیم، نسبتا محدود خواهد بود.

 • بلند بودن طول بینی

بینی بلند، معمولا وقتی که از جلو به فرد نگاه می کنیم، طبیعی به نظر می رسد، اما از نیمرخ، بلند بودن بیش از حد بینی واضح خواهد بود. این مشکل می تواند باعث شود که فرد هنگامی که دیگران از کنار به او نگاه می کنند، احساس عدم اعتماد به نفس داشته باشد.

خوشبختانه توسط جراحی زیبایی بینی استخوانی ، میتوان بینی بلند را تا اندازه ی طبیعی کوتاه کرد. این کار با کاهش طول غضروف بینی، کوتاه کردن سپتوم (تیغه ی بینی) و یا با برداشتن پوست بین سوراخ های بینی انجام می شود.

 • قوز بینی

قوز روی بینی می تواند در نتیجه ی تصادف یا آسیب به بینی ایجاد شده باشد و یا علت ژنتیکی داشته باشد که ژنتیک رایج ترین علت قوز بینی است. قوز بینی می تواند با هر نوع و شکل بینی وجود داشته باشد. اما چنانچه تنها مشکل بینی شما قوز آن باشد، جراح به راحتی قادر خواهد بود توسط سوهان کشیدن غضروف پل بینی، قوز بینی تان را صاف کند.

 • بزرگ بودن نوک بینی

چنانچه نوک بینی بزرگ باشد، باعث میشود شکل نوک بینی گرد یا پهن به نظر برسد. جراح متخصص زیبایی می تواند شکل نوک بینی را با تغییر دادن غضروف زیر پوست نوک بینی و رفع قوز بینی به نحوی تغییر دهد که کمتر پهن به نظر برسد.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

کلینیک تهران سرجیکال یک مرکز  تخصصی با کادر درمانی مجرب در حوزه عمل های زیبایی از جمله عمل بینی است و دارای سال ها سابقه فعالیت در این حوزه است از جمله پزشکان مطرح این کلینیک  دکتر شقایق ابراهیم نژاد هستند که از برجسته ترین پزشکان این حوزه به شمار می روند جهت رزرو نوبت مشاوره از طریق شماره های موجود در سایت اقدام کنید.

 • هزینه عمل بینی استخوانی چقدر می شود؟
 • فواید عمل دماغ استخوانی چیست؟
 • نتیجه عمل دماغ استخوانی بهتر است یا گوشتی؟
دریافت مشاوره (کلیک کنید)