حالت شب

عمل زیبایی بینی استخوانی چیست؟

بیماران و اشخاصی که دارای بینی های استخوانی هستند که در سطح بینی آنها برآمدگی وجود دارد با انجام عمل زیبایی بینی استخوانی می توانند به رفع این برآمدگی ها پرداخته و با انجام رینوپلاستی برآمدگی و قوز بینی خود را حذف کنند. انتخاب یک پزشک و جراح بینی خوب، چه در بینی های گوشتی چه در بینی های استخوانی، کمک شایانی به این اشخاص کرده که پس از انجام جراحی حداکثر رضایت را از بعد از عمل بینی داشته باشند.

داشتن یک بینی استخوانی رمز موفقیت خوبی برای نتیجه ی یک عمل جراحی بینی است، بسیار شنیده اید که بینی های استخوانی گزینه های خوبی برای جراحی زیبایی بینی محسوب می شوند، اگرچه نتیجه ی عمل جراحی بینی به تبحر و تجربه ی پزشک بستگی دارد اما به همان میزان نوع بینی ، ضخامت پوست، نوع بینی و عوامل بسیاری در نتیجه ی جراحی تاثیر گذار هستند

عمل زیبایی بینی استخوانی

عمل زیبایی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی که در اصطلاح بینی عقابی یا قوز دار نیز نامیده می شود دارای پوستی نازک می باشد و همین ویژگی به ظرافت تراش استخوان بینی در حین جراحی کمک می کند تا بازتاب عمل بینی استخوانی بسیار زیبا جلوه نماید.

عوامل مختلفی سبب ایجاد شدن قوز و انحراف بینی در نتیجه تشکیل بینی استخوانی می شوند ، عواملی نظیر ژنتیک و وارد شدن ضربه به بینی می تواند در تشکیل بینی استخوانی تاثیر گذار باشند .

یکی دیگر از ویژگی های بینی استخوانی نازک بودن پوست بینی های استخوانی و غضروف های محکم است ، با انجام جراحی بینی استخوانی می توان کجی بینی وقوز آن را برطرف نمود .در جراحی بینی استخوانی ،جراح برای اینکه بتواند قوز روی بینی را برطرف کند، یکی از روش‌های جراحی باز یا بسته را روی بینی بیمار انجام می‌دهد. به اعتقاد خیلی ها، عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی‌های گوشتی نتیجه بهتری دارد و معمولاً افراد از نتیجه آن راضی هستند.

جراحی بینی استخوانی به افراد کمک می‌کند تا برآمدگی‌هایی که روی بینی آن‌ها وجود دارد، در حین جراحی بینی استخوانی برطرف شود و به متناسب شدن بینی کمک می‌کند که سبب بالاتر رفتن زیبایی افراد شده و اعتماد به‌ نفس آنان را ارتقا می‌بخشد.همچنین بعد از جراحی بینی استخوانی، میزان کبودی و ورم ناشی از جراحی ، نسبت به بینی‌های گوشتی کمتر هست .

روش انجام عمل زیبایی بینی استخوانی

در عمل زیبایی بینی استخوانی جراح علاوه بر در نظر گرفتن مسائل پزشکی مربوطه، سایر ویژگی ها را نیز مد نظر قرار می‌دهد؛ این ویژگی ها شامل فرم صورت بیمار، پوست روی بینی او و آنچه را که بیمار می‌خواهد تغییر دهد، می‌باشد.عمل زیبایی بینی می‌تواند تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود و انتخاب نوع بیهوشی به درجه پیچیدگی جراحی بستگی دارد.

در عمل بینی استخوانی، جراح، غضروف و استخوان را برای شکل دادن به بینی برداشته و برش داخلی یا خارجی ایجاد و پوست را بلند می‌کند تا با از بین بردن استخوان های نامناسب، برآمدگی را برطرف کند یا از نو تنظیم کند؛ پس از اتمام کار، پوست را بخیه می‌زند. به عبارت دیگر، در این نوع جراحی معمولاً حجم استخوان کاهش می‌یابد و بافت های اضافی برداشته می‌شوند.

این تغییرات در جراحی بینی استخوانی با نام تغییرات استئوتومی شناخته شده و روشی است که به منظور رفع معایب بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  کلمه ی استئوتومی (Osteotomy) یک کلمه ی یونانی بوده و در لغتنامه ی پزشکی تحت عنوان عمل جراحی تعریف شده است که در آن، یا یک استخوان برای اصلاح بدشکلی ها برش داده می‌شود یا یک تکه از استخوان حذف می‌گردد. جراحی استئوتومی بینی مخصوص برش، حذف و اصلاح استخوان است؛ به همین علت برای بینی های استخوانی کاربرد دارد.

در این نوع جراحی هیچ گونه اقدامی روی پوست بینی انجام نمی‌گیرد؛ زیرا پوست به وسیله خاصیت ارتجاعی خود تغییر و به راحتی با بافت استخوانی به شکل خاصی ارتباط برقرار می‌کند.

فواید عمل زیبایی بینی استخوانی

  • رفع انحرافات بینی و استخوان بینی
  • رفع شکستگی و قوز روی بینی
  • رفع پولیپ یا گرفتگی بینی
  • کوچک کردن بینی
  •  بعد از عمل با تورم کمتری مواجه می شوند.
  • حین عمل بینی استخوانی، اگر تغییرات کمی ایجاد شود ، در نهایت نتایجی ایده آل حاصل می شود
  • اغلب در زیر پوست بینی های استخوانی چربی کمی انباشته شده است و در آخر به تزریق استروئید بعد از عمل به منظور جلوگیری از ایجاد بافت اسکار نیاز نیست.
  • در عمل بینی استخوانی از پرکننده نوک بینی استفاده نمی‌شود، زیرا ممکن است لبه‌های آن از زیر پوست نازک نوک بینی دیده شود
  • به دلیل پوست نازک بینی استخوانی، استفاده از روش مناسب و دقت کامل در حین عمل توسط  جراح منجر به نتایج بسیاررضایت بخشی می شود.

تفاوت جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی چیست؟

حال که با ویژگی های بینی گوشتی و استخوانی آشنا شدید می توانیم بگوییم به ندرت در کشور ما می توانیم بگوییم بینی شخصی به طور کامل استخوانی و یا گوشتی است . در اکثر موارد شکل بینی ها تر کیبی از این دو حالت هستند که جراح بینی برای هر کدام تکنیک های مختلفی را به کار می برد.

در جراحی بینی استخوانی معمولا جراح بینی از حجم بینی کم می کند تا بتواند نتیجه جراحی بینی را مطلوب کند اما در جراحی بینی گوشتی جراح سعی بر آن دارد که  بافت قسمت هایی از بینی را کم کرده و به دیگر قسمت های بینی بیفزاید  تا تیغه بینی استحکام بیشتری پیدا کند.

برای اضافه کردن به بافت ها یا از بافت خود بینی استفاده می شود و در صورت آسیب دیدگی و شکستگی بافت ها از غضروف گوش استفاده می شود.

تفائت جراحی بینی استخوانی با گوشتی چیست؟

کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

افراد برای عمل جراحی زیبایی دلایل شخصی متفاوتی دارند که یکی از آن ها شامل کوچک کردن بینی می باشد که با توجه به میزان تبحر و توانایی جراح عمل زیبایی به دو صورت باز و بسته انجام می گیرد که برخی از افراد به علت ترس از تیغ جراحی  با توجه به جملات منفی که شنیده اند به دنبال راه هایی به جز جراحی برای کوچک شدن بینی هستند.در چنین مواقعی با راه هایی چون کوچک کردن بینی با لیزر ،ورزش ،طب سنتی و مواردی از این قبیل برخورد می کنند .جراحی بینی با لیزر صرفا یک جمله تبلیغاتی است و از نظر علمی چنین چیزی امکان پذیر نمی باشد .روش های دیگر نیز نتیجه ای ماندگارندارند. بهترین و منطقی ترین روش برای تغییر فرم بینی انجام عمل جراحی یا رینوپلاستی می باشد.

درصد موفقیت عمل زیبایی بینی استخوانی

انجام جراحی بینی استخوانی به دلیل پوست نازک تر بینی استخوانی به مراتب از بینی گوشتی آسان تر است. البته باید در نظر داشت بینی هایی که از ترکیب استخوان و غضروف تشکیل شده اند کار جراح را سخت می کنند اما در کل می توان گفت جراحی زیبایی بینی استخوانی از نوع گوشتی آسان تر است و نتیجه مطلوب تری به همراه دارد.

به بیان دیگر می توان گفت هر قدر استخوان و غضروف های محکم بینی بیشتر باشد احتمال اینکه فرد به نتیجه دلخواه خود برسد بیشتر است اما نمی توان درصد دقیقی به بیمار برای موفقیت بینی استخوانی اعلام کرد.

جراحی بینی با انتظارات غیر معمول 

بسیاری از افراد که متقاضی عمل بینی هستند با مراجعه به مطب همراه خود تصویری از یک بازیگر و یا فرد مشهور را نشان می دهند و توقع دارند که نتیجه عمل بینی ایشان به ‌طور دقیق و درست مشابه فرد مورد نظر بشود .

باید دقت داشته باشید که امکان جراحی بینی مانند بازیگران و یا افراد مشهور وجود ندارد چرا که ساختار بینی هر فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود و مواردی مانند نوع غضروف ها جنس پوست و فرم کلی چهره هر فرد با دیگری متفاوت است .

این تمایز باعث می شود که نتیجه جراحی بینی بر روی افراد مختلف متفاوت باشد و در واقع این که ما انتظار داشته باشیم تا بینی مان شبیه به فلان بازیگر و یا یک خواننده مشهور باشد، غیر معمول و غیر منطقی خواهد بود.

توجه داشته باشید که انتظارات منطقی از نتیجه عمل بینی باعث می شود که شما از میزان رضایتمندی بیشتری بعد از جراحی برخوردار باشید

عمل زیبایی بینی استخوانی در افراد حساس

انجام عمل های زیبایی برای افرادی که دارای حساسیت های روانی بسیار بالایی هستند توصیه نمی شود ،چرا که وسواس فکری باعث ایجاد آزار و ناراحتی های روحی بعد از انجام جراحی در این دسته از افراد خواهد شد .

بسیاری از موارد که افراد نمی‌توانند جراح زیبایی بینی اعتماد کنند و در انتخاب جراح دچار سردرگمی می شوند و در نهایت در یک تصمیم عجولانه نسبت به عمل زیبایی بینی اقدام می‌کنند، در نهایت با پشیمانی از عمل بینی مواجه می شوند .

البته در افرادی که دچار وسواس هستند هیچ گاه رضایتمندی حاصل نخواهد شد، چراکه در هر صورت فرد از نتیجه عمل راضی نخواهد بود و با بهانه های مختلف نسبت به انجام جراحی مجدد اقدام می نماید.

از این رو درطی مشاوره هایی که جراح قبل از عمل بینی انجام می دهد توصیه های لازم به مراجعین داده خواهد شد و پیشنهاد می شود که در صورتی که نمی توانید به جراح اطمینان کنید و یا از نتیجه جراحی بینی ناراضی هستید عمل زیبایی انجام ندهید.

این توصیه در رابطه با انجام کلیه جراحی های زیبایی صادق می باشد.

بهترین راه این است که فرد متقاضی با مراجعه به مشاور تخصصی در این رابطه نسبت به درمان مشکلات روحی و روانی اقدام نماید و بعد از دوره های درمان برای انجام عمل زیبایی اقدام نماید.عمل زیبایی بینی استخوانی در افراد حساس

اهمیت مشاوره قبل از جراحی بینی

شما قبل از انجام جراحی بینی توسط پزشک جراح مشاوره های لازم را دریافت می نماید این مشاوره آسیب های وارد شده به بینی بررسی می شود و همچنین مشکلات واحدی که نیاز به اصلاح می باشند نیز مد نظر قرار می گیرند.

طی جلسات مشاوره جراح به شما اعلام می نماید که بعد از عمل بینی میزان موفقیت این جراحی چقدر خواهد بود و نتیجه تقریبی از عمل زیبایی بینی را به شما اعلام می دارد.

در مشاوره قبل از جراحی بینی شما با ساختار بینی و جنس آن آشنا خواهید شد و میتوانید دیدگاه بهتری نسبت به نتیجه آن داشته باشید .

همانطور که می دانید نتیجه جراحی بینی به نوع بینی بستگی دارد و البته تخصص و تجربه جراح نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود .

اگر شما دارای بینی ایده آل برای جراحی باشید طبیعتاً نتیجه عمل بینی نیز بسیار ایده آل خواهد بود.

اما اگر به طور مثال قبل از جراحی بینی انجام داده باشید و مشکلات غیرقابل حل برایتان ایجاد شده باشد نمی توانید انتظار داشته باشید که به صورت کامل مشکلات ظاهری بینی برطرف بشود .

در حقیقت شما باید یک دیدگاه منطقی و انتظار منصفانه از نتیجه جراحی داشته باشید تا بتوانید رضایتمندی بالایی بعد از عمل بینی احساس کنید.

در نهایت تمامی موارد در جلسات مشاوره قبل از عمل بینی بررسی و بیان خواهد شد و شما با آگاهی کامل از عمل بینی و یک تصمیم محکم در این رابطه اقدام به جراحی زیبایی بینی می نمایید.

از این رو مشاوره قبل از عمل بینی از مهم ترین مواردی است که شما باید به آن اهمیت ویژه‌ای دهید تا بتوانید هم در انتخاب جراح و هم از نتیجه عمل بینی مطمئن و رضایتمند باشید.

چسب زدن به بینی

در جراحی بینی استخوانی ، مدت زمان توصیه شده جهت چسب زدن به بینی 4 هفته می باشد. در این مدت می توانید یک بار یا حتی دو بار در هر هفته به مطب پزشک، مراجعه نمایید و خود دکتر شخصا چسب بینی شما را می زند تا نحوه صحیح چسب زدن را یاد بگیرید و ایرادات خودتان در چسب زدن را رفع کنید.

در جراحی بینی گوشتی، مدت زمان بیشتری حدود 6 الی 8 هفته، جهت چسب زدن توصیه می شود تا تورم بینی را به حد کافی کاهش یابد و بینی به فرم دهی بهتری برسد. در زمان چسب زدن فشار زیادی به بینی وارد نیاورید.

نتیجه گیری

در عمل بینی استخوانی به دلیل این که پوست بینی نازک است امکان ایجاد تغییرات روی بینی بیشتر است. به همین خاطر نتیجه جراحی بینی استخوانی همواره بهتر از سایر انواع جراحی های بینی بوده است.

توصیه می کنیم که پیش از تصمیم گیری در خصوص انجام جراحی بینی با یک جراح بینی خوب مشورت کنید و اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کنید.

در نهایت بهتر است که جراحی به دست توانمند بهترین جراحان بینی انجام شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری گردد.