بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی

جدول محتوا

بهترین جراح بینی چه ویژگی هایی دارد؟

انتخاب بهترین جراح بینی
با توجه به اینکه انتخاب یک جراح خوب بینی می تواند در نتایج عمل جراحی بینی بسیار تاثیر گذار باشد و همچنین با توجه به اینکه نتایج جراحی بینی غیر قابل بازگشت هستند حتما باید در انتخاب جراح بینی بیشترین وسواس را به خرج داد تا بتوان بهترین جراح بینی را انتخاب کرد تا در نهایت به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کرد.
مهارت، علم، تبحر و تجربه جراح بینی مهمترین عوامل در انتخاب جراح بینی هستند،همچنین بهترین جراح بینی باید در کنار داشتن علم و تجربه دارای هنر زیبا شناسی نیز باشد، چرا که برای خلق یک بینی زیبا در عمل جراحی زیبایی بینی باید بتوان تمامی معیارهای زیبایی را مد نظر قرارداد تا به تنایج خیلی خوبی رسید و بینی زیبایی را خلق کرد.بهترین جراح بینی

برخی دیگر از ویژگی های بهترین جراح بینی

برخورداری از علم زیبایی شناسی
توانایی تجسم حالت بینی بعد از عمل
تمامی اقدامات لازم قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار توضیح دهد.
پاسخ به تمامی سوالات بیمار در جلسه مشاوره
در اولویت قرار دادن سلامت بیمار
مشخص کردن تاریخ دقیق جلسات مراجعه بعد از عمل برای بیمار
بدست آوردن اطلاعات دقیق از داروهای مصرفی بیمار و سابقه بیماری های او
سوال از بیمار درباره حساسیت های غذایی و دارویی او
تجویز کلیه آزمایشات مورد نیاز جهت جراحی بینی را برای بیمار

جراحی بینی

جراحی بینی در جامعه کنونی جزو پرمخاطب ترین و محبوب ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود. نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا، افراد زیادی هر روزه به دنبال این جراحی هستند که می تواند دلیل درمانی و یا زیبایی داشته باشد.جراحی بینی می تواند تمام مشکلات بینی از جمله انحراف بینی ، قوز بینی ، پره های بزرگ بینی و مشکلات این چنینی را از بین ببرد. این آسیب ها باعث می شود فرد در نفس کشیدن که یک مسئله مهم در امور روزانه است با مشکل روبرو شود و فعالیت هایی مانند ورزش کردن، خوابیدن، روابط جنسی و … تحت شعاع قرار گیرد.

سپتورینوپلاستی چیست؟

سپتورینوپلاستی یک عمل جراحی بینی و انحراف بینی می باشد. یک روش بر روی بینی به نام جراحی زیبایی بینی  که معمولا برای افزایش  زیبایی ظاهر بینی انجام می شود. در حین رینوپلاستی، غضروف بینی و استخوان تغییر می کند یا بافت اضافه برداشته می شود. در طی این روش علاوه بر انحراف بینی، فرم ظاهری بینی نیز تغییر می کند.
سپتورینوپلاستی مربوط به رینوپلاستی است و برای بیماران مبتلا به انسداد بینی نیز انجام می شود. سپتورینوپلاستی نه تنها ظاهر بینی را بهبود می بخشد، بلکه مانع ایجاد هرگونه اختلال داخلی می شود که ممکن است تنفس را از طریق بینی مسدود کند.
روش سپتورینوپلاستی
سپتورینوپلاستی جراحی است برای رفع هر دو مشکل بینی (رینوپلاستی) تغییر ظاهر بینی و انحراف بینی شما (septoplasty) انجام می شود. انحراف بینی بین دیواره های باریک بافتی است که بینی ها را جدا می کند.

شما  در صورتی به این عمل جراحی نیاز دارید،که مشکل مادرزادی نداشته و به علت آسیب های ناگهانی انحراف بینی ایجاد شده باشد  افرادی که می خواهند ظاهر بینی خود را بهبود ببخشند ممکن است این جراحی را داشته باشند. شما همچنین ممکن است این عمل جراحی را انجام دهید تا مشکلات جراحی بینی پیشین را اصلاح کنید. با سپتورینوپلاستی، ممکن است بتوانید بهتر نفس بکشید و ظاهر بینی شما بهبود یابد.

چه زمانی برای جراحی ترمیمی بینی مناسب میباشد

هنوز هم بین جراحان بینی مختلف درباره جواب این سوال اختلاف نظرهایی وجود دارد. گاهی اوقات پیشنهاد می شود که حداقل ۱سال از انجام عمل بینی اول گذشته باشد و پس از آن برای عمل ترمیم بینی تصمیم گیری شود. اما گاهی هم گفته شده که بعضی از نقایص بینی را قبل از یک سال می توان برطرف کرد.
ایراداتی مانند از بین بردن برآمدگی استخون کوچکی که جراح بینی فراموش کرده و بعد از اینکه از عمل بینی اول شش ماه گذشته باشد به راحتی عمل ترمیم بینی برای این امر صورت می گیرد. در هر صورت جراح بینی شما با معاینه می توان این تصمیم را بگیرد.

چه زمانی برای جراحی ترمیمی مناسب است

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است؟

خانم ها از سن 16 سالگی به بعد شرایط مناسبی برای جراحی بینی دارند.

و در آقایان بعد از سن 17 سالگی این جراحی قابل انجام است.

انجام جراحی زیر 18 سال طبق قانون باید با رضایت پدر انجام شود. جراحی بینی تا سن 50 سالگی مشکلی در فرد ایجاد نمی کند اما بعد از سن 50 سالگی باید بررسی شود.
جراحی بینی در مرکز صورت انجام می شود و در زندگی فرد بسیار تاثیرگذار است. فردی که قصد انجام این جراحی را دارد باید بررسی ها و مطالعات گسترده ای انجام دهد. روح و روان خود را بشناسد و بر اساس روحیات و اخلاقیات خود تصمیم به جراحی بگیرد . مصمم این کار را انجام دهد.

نقش جراح در جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترین آنها انتخاب جراح بینی می باشد. جراح بینی برای اینکه بتواند نتیجه جراحی را به شکلی طبیعی رقم بزند باید دارای تجربه کافی و همچنین خلاقیت لازم باشد .

بیمار پیش از جراحی زیبایی بینی باید عکس برداری های لازم را انجام دهد.تصویر برداری از صورت شخص به گونه ایی انجام می گیرد که بیمار به حالت تمام رخ،نیم رخ ،سه رخ و حتی عکس ها از زوایای بالا و پایین بینی گرفته می شود و یا اینکه لبخند بیماردرعکس ها ثبت می شود .

بیمار پیش از انجام جراحی زیبایی بینی این عکس ها را بررسی می کند تا بتواند اجزای صورت بیمار را آنالیز کند و بتواند در تکنیک های انجام شده در جراحی برای نتیجه طبیعی تصمیم گیری کند. در صورتی که جراح بینی تجربه کافی داشته باشد با صورت بیماران آشنایی کامل داشته و می تواند نتیجه را برای بیمار ایده آل کند.
همانطور که گفته شد، در جراحی بینی طبیعی زاویه نوک بینی تا لب حدود ۹۵ درجه می باشد ولی در بینی های فانتزی و نیمه فانتزی بیشتر است.برخلاف بینی های طبیعی که هیچ قوسی ندراند، در بینی فانتزی، قوس زیبایی در پل بینی ایجاد می شود. قوس بینی های نیمه فانتزی کمتر از بینی های فانتزی و بیشتر از بینی های طبیعی می باشد.

روش های انتخاب برترین جراح بینی

سوال از آشنایان، دوستان و نزدیکان و اقوام خود در مورد بهترین جراح بینی
بررسی کیفیت جراحی با سوال از متقاضیان جراحی بینی که عمل بینی را با یک جراح خاص انجام داده اند.
بررسی اسامی بهترین جراحان بینی و مراجعه حضوری به کلینیک زیبایی یا مطب آنها برای کسب اطلاعات بیشتر.
ترتیب یک جلسه مشاوره حضوری با پزشک قبل از انتخاب آن.
بررسی اهداف و نتایج مورد انتظار خود در جلسه حضوری با جراح متخصص بینی مورد نظر.
بررسی نمونه کارهای جراحی بینی آن جراح.روش های انتخاب برترین جراح بینی

نتیجه گیری

جراحی بینی با توجه به موارد ذکر شده، می تواند در روابط خصوصی و عمومی شما تاثیر مثبتی داشته باشد و باعث بالا رفتن اعتماد بنفس شود. اما باید توجه داشته باشید این جراحی به همان اندازه که در ظاهر زیبا به شما یاری می رساند، اگر توسط جراح بی تجربه انجام شود، تاثیر منفی به جا خواهد گذاشت و حتی در مواردی باعث آسیب رسیدن به عملکرد طبیعی بینی می گردد که فرد از تنفس راحت محروم می شود. مسلما داشتن بینی خودتان بهتر از بینی عمل شده ناموفق خواهد بود سرانجام توصیه می شود در انتخاب بهترین جراح بینی دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید نتیجه رضایتمندی از عمل خود دریافت نمایید.

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عمل انحراف بینی

انحراف بینی عارضه‌ای است که در بسیاری از افراد دیده می‌شود و معمولا با جراحی درمان می‌شود. منظور از انحراف بینی کج بودن تیغه داخلی

|مشاهده مطلب
دریافت مشاوره (کلیک کنید)