عمل بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی؟

عمل بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی

جدول محتوا

در این مقاله در رابطه با مسئله عمل بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی، بررسی هایی را انجام خواهیم داد؛ امروزه در امر زيبايي عمل بینی بسيار محبوب شده است و توجه مردم را به شدت به خود جلب كرده است؛ افراد چه با بيني گوشتي چه با بيني استخواني به سمت جراحي مي روند، اين جراحي كمك بزرگي به زيباترشدن چهره مي كند اما بسياري از مردم در رابطه با نتيجه عمل بيني گوشتي يا استخواني بسيار كنجكاو اند كه ما در ادامه اين متن در رابطه با اين مسئله صحبت خواهيم كرد:

عمل بینی

بسياري از مردم نگران اين مسئله اند كه آيا بيني گوشتی هم به اندازه بيني استخواني نتيجه موفقيت آميزي كسب خواهد كرد يا خير؟ نكته جالب و مهم اين است كه به دليل پيشرفت علم در جراحي بيني، ديگر تفاوتي بين بيني استخواني و گوشتي وجود ندارد؛ حتي مي توان گفت كه براي بيني غضروفي هم شرايط بسيار خوبي در امر جراحي فراهم شده كه در اين نوع بيني ضخامت پوست بسيار مهم تلقي مي شود چون هرچه پوست ضخيم تا عمل راحت تر و نتيجه بهتري كسب مي شود.

عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

در گذشته در امر عمل بينی گوشتی پزشك بايد اول بافت چربي اضافه را برمي داشت و در نهايت مقدار غضروف در بيني نيز كاهش مي يافت كه اين دو سبب بروز مشكلات زيادي مي شدند؛ در بيني فضاهاي خالي به وجود مي آمد كه باعث چين خوردگي و مشكل تجمع خون مي شد كه همين تجمع خون در نهايت سبب به وجود آمدن گوشت اضافه و ظاهري نازيبا مي شد. امروزه با بروز روش هاي جديد، پزشك غضروفي را در قسمت مشخص شده بيني گوشتي قرار مي دهد كه به وجود آمدن غضروف هاي استقامتي كمك بزرگي به حل اين مشكل مي كند؛ نكنه مهم اين است كه اين غضروف ها مصنوعي نيستند.

عمل بینی استخوانی

در عمل بینی استخوانی پزشک پوست بيني را بازسازي مي كند و استخوان هاي اضافي را مي تراشد و بيني رابه همان شكل مورد نظر شما در مي آورد؛ در بيني استخواني اصولا فرد از نتيجه كار بسيار راضي و خرسند است و تغييري در بيني خود در آينده احساس نخواهد كرد چون بيني استخواني ساختمان محكم و بافت سفتي دارد و براي جراحي بهترين و مناسب ترين گزينه به حساب مي آيند. در اين نوع جراحي پزشك بيني را همان گونه كه بيمار بخواهد فرم مي دهد و البته پزشك بايد فرم دلخواه را تاييد كند؛ اين جراحي به دليل زياد بودن قوس بيني ممكن است طولاني شود.

ويژگی‌های بينی استخوانی و گوشتی

هر كدام از بيني ها داراي ويژگي و خصوصياتي هستند كه مي توان از طريق آن ها متوجه شويد بيني شما گوشتي است يا استخواني؟ در ادامه متن ما ويژگي هاي هر دو بيني را براي شما ذكر خواهيم كرد.

ويژگي هاي بيني گوشتي : 

 • غضروف ناحيه تحتاني ضعيف است و اين به معني بيني با نوك پهن است.
 • در بيني هاي گوشتي پوست روي بيني چرب است.
 • منافذ موجود روي بيني بزرگ اند.
 • در اين دسته، پره هاي بيني بلند تر و ضخيم تر و پهن تر اند.
 • پوسته هاي روي بيني گوشتي ضخيم تر است.

ويژگي هاي بيني استخواني و گوشتي

 • بيني استخواني مانند نامش داراي استخوان باريكي است.
 • داراي نوعي قوز يا برآمدگي است كه گاهي اوقات بيش از حد است و نوعي انحراف نيز محسوب مي شود.
 • داراي پوست نازكي است كه حتي انعطاف پذيري زيادي نيز دارد.
 • بيني استخواني بافتي محكم است و غضروف هاي آن مستحكم اند.

عمل بيني گوشتی بهتر است يا استخوانی؟

همیشه این سوال وجود دارد که عمل بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی  و بين مردم اين تصور وجود دارد كه اگر فردي بيني گوشتي داشته باشد در مقايسه با فردي كه بيني استخواني دارد، عمل بي كيفيت تري خواهد داشت اما اين گونه نيست چون علم به حد چشم گيري پيشرفت كرده و سبب افزايش درجه موفقيت در عمل بيني گوشتي شده است.

براي كسب موفقيت بالا در اين نوع جراحي بايد در انتخاب پزشك خود بسيار دقت كنيد و پزشكي كه تجربه و مهارت بيشتري در اين زمينه دارد را انتخاب كنيد؛ به طور مثال اگر بيني شما به گونه اي باشد كه پزشك براي فرم دهي بهتر سر بيني، نياز به برداشتن چربي باشد، بايد اين امر با تكنيك قوي صورت گيرد تا در نهايت بدفرمي در بيني به وجود نيايد؛ اگر پزشك اين چربي را بيش از اندازه بردارد ممكن است كه در ناحيه نوك بيني خون رساني مختل شود و بيمار با عوارض شديدي رو به رو شود.

بررسی بینی استخوانی

به طور كلي بيني استخواني غضروف محكمي دارد و اين بيني ها در دسته استخواني هستند و اين بيني ها در ناحيه پل  حالت خميدگي در خود دارند و  بيني هاي استخواني به دلايل مختلفي به اين شكل در مي آيند كه اين دلايل شامل موارد زير است:

عوامل ارثی: بيني هاي استخواني و غضروفي به دليل ژنتيك و عوامل مادرزادي به اين شكل در مي آيند و زماني كه فرد به سن بلوغ مي رسد بيني به اين حالت در مي آيد و بزرگ تر از قبل به نظر مي آيد.

عوامل محیطی: عوامل مختلفي در به وجود آمدن اين گونه بيني ها تاثير گذارند به طور مثال عواملي مانند تصادف، ضربه در حين ورزش كه سبب شكستگي در بيني مي شود منجر به استخواني شدنش مي شود و گاهي اوقات اين شكستگي ها سبب بروز مشكلات تنفسي مي شود.

عمل زيبايي بيني استخوانی

براي انجام عمل زيبايي بيني مي توان از دو روش بسته و باز استفاده كرد كه در ادامه متن اين دو روش را براي شما بررسي خواهيم كرد. عمل بینی به روش باز : براي عمل زيبايي بيني پزشك از عمل رينوپلاستي باز استفاده مي كند كه در ظاهر بيني فرد تاثير زيادي دارد، پزشك در تمام دوران جراحي برش هايي را در نواحي تيغه و پره بيني به وجود مي آورد كه اين برش ها سبب تاثير بر روي آناتومي بيني مي شود؛ اين روش تاثير مثبتي دارد كه پزشك تسلط كافي بر روي غضروف و ساختار بيني بيمار دارد كه اين امر سبب كنترل و دقت بالا مي شود.

عمل بینی به روش بسته: در عمل زيبايي بيني استخواني به روش بسته، پزشك هيچ گونه برشي را در تيغه بيني به وجود نمي آورد و تنها برش هايي در داخل بيني به وجود مي آيد؛ در ادامه عمل همانند عمل به روش باز، پزشك استخوان را از ناحيه غضروف جدا مي كند و تغييرات لازم انجام مي شود؛ نكته مثبت اين روش اين است كه هيچ گونه زخمي روي تيغه بيني به وجود نمي آيد و زمان جراحي بسيار كوتاه تر است و بيمار به سرعت بهبود مي آيد و در ناحيه بيني كمترين تورم ديده مي شود؛ به طور كلي پزشك خودش متناسب با بيني شما و شرايط بيمار تصميم به انجام عمل بيني مي كند.

فوايد جراحی بینی استخوانی

 •  پزشك مي تواند بيني را كوچك كند و پهناي بيني را كم كند.
 • در اين عمل مي توان تمام معايب بيني را مثل برآمدگي را برطرف كرد.
 • جريان تنفسي را بهبود مي بخشند و مشكلات تنفسي را برطرف مي كنند.
 • نقص هاي مادرزادي را مي توان برطرف كرد و آسيب ها را اصلاح كند.
 • بين بيني و صورت مي توان تعادل ايجاد كرد.
 • اعتماد به نفس بيمار را افزايش مي دهد.

عمل زيبايي بيني استخواني

بررسی جراحي بيني گوشتي

در عمل جراحي بيني گوشتي تمام هدف پزشك باريك كردن ناحيه تحتاني بيني است و همچنين به نوك بيني و پره هاي آن شكل مي دهد؛ پزشك براي انجام اين موارد براي تقويت غضروف بيني بيمار، از فضروف هاي تيغه مياني بيني استفاده مي كنند و در نهايت موجب بيني نازك تر و باريك تر مي شود؛ در اين نوع عمل زيبايي نبايد غضروف و استخوان بيني را بيش از حد برداشت و در صورتي كه قوز روي بيني موجود باشد بايد غضروف را برداشت؛ نكته ديگر اين است كه نبايد پوست ضخيم روي بيني را برداشت چون ممكن است عوارض بدي براي بيمار همراه داشته باشد.

چند روش برای جراحی بینی های گوشتی:

 • به نوك بيني و پل آن غضروف را پيوند مي زنند.
 • در ناحيه پوشش بافت نرم، چربي را كاهش مي دهند.
 • ساختار بيني را پشتيباني ميكنند.
 • سايز بيني را به اندازه مناسب كاهش مي دهند.

هزينه جراحي بيني

براي جراحي بيني بايد هزينه هايي پرداخت شود كه اين هزينه به فاكتور هاي مختلفي بستگي دارد؛ به طور مثال مهارت پزشك در مقدار اين هزينه بسيار مؤثر است و هرچه پزشك مهارت بيشتري داشته باشد بايد بيمار مبلغ بيشتري را پرداخت كند؛ مورد ديگر موقعيت جغرافيايي كلينيك انتخابي شما است و مورد ديگر نوع بيني شما است كه در اين مبلغ تاثير دارد و بيني گوشتي نسبت به استخواني هزينه بيشتري دارد چون جراحي بيني گوشتي بسيار پيچيده است و پزشك معالج بايد مهارت بيشتري را براي اين امر به كار گيرد.

كلام آخر

ما در اين مقاله تمام سعي خود را كرديم تا اطلاعات كافي در رابطه با این سوال که عمل بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی، در اختيارتان قرار دهيم؛ اميدواريم توانسته باشيم در اين زمينه به شما كمكي كرده باشيم؛ از شما بسيار سپاس گذاريم كه ما را تا پايان مقاله همراه كرديم و اگر انتقادي يا پيشنهادي در اين زمينه داشتيد با ما در ميان بگذاريد.

ورزش بعد از عمل بینی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)