جراحی بینی

جراحی بینی در کلینیک تخصصی تهران سرجیکال

با شماره های زیر با ما در تماس باشید.


‎۰۲۱ ۲۲۰۶ ۶۷۴۲


۰۹۹۳۴۶۲۰۳۴۰

همه چیز درباره عمل بینی

رینوپلاستی یا عمل بینی یکی از شایع‌ترین جراحی‌های زیبایی است که به منظور بهبود عملکرد تنفسی و ایجاد تناسب در اجزای صورت انجام می‌شود. اما قبل از انجام این عمل باید ارزیابی‌هایی توسط جراح جهت تعیین سلامت بیمار، روش عمل، و تشخیص نوع بینی انجام شود تا در تمام مراحل، سلامت بیمار تضمین شود.

در کنار همه این‌ها، خود فرد نیز باید یک سری مراقبت‌ها را قبل و بعد از عمل انجام دهد تا عوارض احتمالی و دوران نقاهت را به حداقل برساند. این مقاله می‌تواند اطلاعات جامعی قبل از جراحی زیبایی بینی در اختیار شما قرار دهد تا بدون نگرانی تمام مراحل را پشت سر بگذارید. در این مقاله به بررسی سن عمل، هدف از جراحی، ویزگی‌های جراح خوب، انواع روش‌های عمل بینی، انواع بینی، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، عوارض احتمالی و ورزش بعد از جراحی زیبایی بینی می‌پردازد. با ما همراه باشید.

همه چیز در مورد عمل بینی

انواع عمل‌های زیبایی و در صدر آنها جراحی بینی، امروزه بسیار رایج شده‌اند و افراد زیادی برای دست‌یابی به چهره‌ی مدنظر خود، اقدام به انواع جراحی‌ها و تزریقات زیبایی می‌کند. عمل زیبایی بینی یکی از متداول‌ترین جراحی‌های زیبایی است که به منظور اصلاح نواقص بینی و زیبایی انجام می‌شود. این عمل به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود و جراح بسته به نوع و ساختار بینی فرد یکی از روش‌ها را برای عمل انتخاب می‌کند.

این ارزیابی‌ها طی جلسات مشاوره انجام می‌شود و جراح با تجویز آزمایشاتی سلامت عمومی ‌بیمار و مشکلات بینی را می‌سنجد. همچنین در این جلسات مراقبت‌های لازم قبل و بعد از عمل بینی و عوارض احتمالی  به طور کامل به فرد توضیح داده می‌شود تا بهترین نتیجه بعد از جراحی زیبایی بینی حاصل شود. هزینه عمل بینی نیز به عوامل مختلفی چون هزینه آزمایشات، دستمزد جراح، هزینه بیهوشی و اتاق عمل بستگی دارد.

چه سنی بهترین زمان برای عمل بینی است؟

اگرچه عمل زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی است و افراد از سن پایین تمایل زیادی به انجام آن دارند. اما انجام این عمل در نوجوانی توصیه نمی‌شود، چراکه فرد هنوز به بلوغ کامل نرسیده است و عمل زیبایی بینی در رشد صورت فرد تاثیرات منفی ایجاد خواهد کرد. به گونه ای که فرد در بزرگسالی چهره طبیعی و نرمالی نخواهد داشت.

بنابراین جراحان توصیه می‌کنند که این عمل در زمانی انجام شود که فرد به بلوغ جسمی ‌و فکری رسیده باشد. از طرف دیگر جراحی زیبایی بینی در سنین بالا نیز توصیه نمی‌شود. زیرا پوست در این سن حالت ارتجاعی و کشسانی خود را از دست می‌دهد و باعث طولانی‌تر شدن دوران نقاهت بعد از عمل می‌شود. در این حالت جراح نمی‌تواند تغییر زیادی در فرم بینی ایجاد کند و به همین دلیل عمل بینی در سنین بالا نتیجه رضایت بخشی برای بیمار نخواهد داشت.

به توصیه جراحان، بهترین سن عمل بینی معمولا بین 20 تا 30 سال است. زیرا در این سن رشد بینی و اجزای صورت کامل شده است و فرد از نظر فکری و جسمی ‌به بلوغ کامل رسیده است. همچنین پوست در این سن حالت الاستیک و کشسانی خود را حفظ کرده و برای جراحی زیبایی بینی مناسب است.

هدف از انجام عمل بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی معمولا به هدف بهبود عملکرد تنفسی و حفظ تناسب صورت انجام می‌شود. در ادامه به بررسی 4 دلیل متداول عمل زیبایی بینی خواهیم پرداخت.

 • افزایش اعتماد به نفس

هدف از جراحی زیبایی بینی بالا بردن حس عزت نفس در فرد است. گاهی زندگی با بینی نامتناسب، بزرگ، کج و یا خمیده می‌تواند احساس ناخوشایندی در فرد ایجاد کند. جراحی زیبایی بینی به هدف اصلاح شکل بینی می‌تواند اعتماد به نفس فرد را به میزان قابل توجهی بالا ببرد.

 • ترمیم شکستگی در بینی

شکستگی بینی بر اثر ضربه باعث ایجاد ‌ترک بر روی استخوان پل بینی می‌شود. متاسفانه بعد از شکستگی ممکن است استخوان به صورت نامتقارن بهبود یابد و بیمار از نظر عملکرد بینی و ظاهر دچار مشکل شود. عمل زیبایی بینی با تنظیم مجدد استخوان‌های شکسته، شکل نامتقارن بینی را اصلاح می‌کند.

 • رفع مشکلات تنفسی

مشکلاتی مانند پولیپ بینی، انحراف تیغه بینی، اختلال عملکرد توربین و یا فروریختن سوراخ‌های بینی باعث بروز مشکلات تنفسی می‌شوند. برای رفع این مشکلات می‌توان جراحی رینوپلاستی را به همراه سیتوپلاستی انجام داد. در این روش، جراح به اصلاح استخوان‌هایی که باعث انسداد بینی شده اند، می‌پردازد.

 • زیبایی

جراحی زیبایی بینی به منظور اصلاح عدم تقارن، تقویت غضروف نوک بینی، بهبود اندازه و شکل سوراخ‌های بینی و کاهش اندازه بینی انجام می‌شود. این جراحی باعث افزایش‌هارمونی در اجزای صورت می‌شود و چهره را زیباتر نشان می‌دهد.

مدل‌های مختلف عمل بینی

جراحی‌های بینی با اهداف مختلف و برای دستیابی به نتایج متفاوت انجام می‌شوند؛ گاهی اوقات جراحی بینی صرفا برای رفع کجی، رفع مشکلات تنفسی و انحراف بینی صورت می‌پذیرد و گاهی اوقات نیز عمل جراحی بینی به منظور تغییر کلی فرم ظاهری بینی انجام می‌شود. به طور کلی انواع عمل جراحی بینی را می‌توان به دو دسته‌ی جراحی‌های زیبایی بینی و جراحی‌های درمانی و رفع عیوب بینی تقسیم کرد. جراحی‌های زیبایی بینی که بسیار رایج‌اند خود در سه دسته‌ی کلی عمل بینی طبیعی، جراحی نیمه فانتزی بینی و جراحی فانتزی بینی انجام می‌پذیرند. نوع دیگر عمل بینی، جراحی بینی عروسکی بوده که در واقع همان نوع عمل فانتزی بینی است که به این نام نیز شناخته می‌شود. در ادامه به توضیح هر کدام می‌پردازیم.

عمل بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی طبق خواسته و نیاز مراجعه کننده نواقصی همچون قوز،بزرگی پره های بینی و انحراف بینی و …….  مراجعه کننده رفع می شود و بینی در حد استانداری قرار می گیرد. از شاخصه های بینی طبیعی این است که تناسب بین بینی و باقی اجزا صورت حفظ شود،فاصله نوک بینی تا لب ها و چانه از مشخصات بارز این جراحی است.در این جراحی نوک بینی تا حد نرمال به سمت بالا می رود و قوس بینی ایجاد شده کم خواهد بود.تغییرات کم سبب جلوگیری از رفع اختلالت تنفسی و پلیپ بینی نمی باشد و بعد از مشورت با دکتر می توانید مشکلات تنفسی خود را نیز با این عمل جراحی از بین ببرید.

اگر بخواهیم به یکی از مزایای جراحی بینی مدل طبیعی اشاره کنیم آن است که اگر فرد پس از جراحی از نتیجه بینی خود راضی نباشد بدون نگرانی می تواند در طی عمل ترمیمی نواقص را برطرف کند زیرا غضروف ها به حد زیادی برداشته نشده  است و نیاز به پیوند غضروف نیست. در بین افرادی که به عمل جراحی بینی روی می اورند معمولا مردان به دنبال نتیجه طبیعی تری هستند پس این مدل بین آقایان طرفداران بیشتری دارد. این عمل به دو شیوه باز و بسته قابل انجام است.

عمل بینی فانتزی(عروسکی)

در جراحی بینی فانتزی بین خانوم های کم سن رایج تر می باشد.اگر به دنبال تغییرات بسیار زیادی هستید مدل فانتزی یا به اصطلاح عروسکی پیشنهاد خوبی می تواند برای شما باشد. در این مدل جراحی پره های بینی تا حد زیادی کوچک می شود،نوک بینی کوچک و با شدت زیادی به سمت بالا کشیده می شود و قوز بینی از نیم رخ تا حد زیادی قابل مشاهده خواهد بود. در نظر داشته باشید که این مدل جراحی بینی به فرم صورت شما و از همه مهم تر اجزا صورت شما بسنگی دارد و شما می توانید تصمیم نهایی را بعد از جلسات مشاوره که با پزشک خود خواهید داشت بگیرید،صورت های گرد و کوجک معمولا برای این مدل جراحی بینی بهتر هستند و نتیجه مطلوب تر خواهد بود. این عمل نیز به دو صورت باز و بسته قابل انجام است.

عمل بینی نیمه فانتزی

در جراحی بینی نیمه فانتزی همانند مدل بینی فانتزی تغییرات زیادی ایجاد خواهد شد،کوچک تر کردن پره های بینی،بالا بردن نوک بینی و بر طرف کردن مشکلات تنفسی نیز جزو مشخصات این عمل می باشد با این تفاوت که در مدل نیمه فانتزی قوس بسیار ملایمی بر خلاف مدل فانتزی ایجاد خواهد شد.

عمل بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی معمولا افرادی که از تغییرات اعمال شده از عمل اولیه خود  راضی نیستید و یا افرادی که سال های زیادی از عمل اولیه خود گذشته برای تغییرات جزئی و کوچک مانند متقارن کردن سوراخ های بینی،بالا آوردن نوک بینی و…..به سراغ این عمل کی روند. همچنین در صورتی که تغییرات خواسته شده جزئی باشد بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی نیز این عمل قابل انجام است.این جراحی به علت برش های کمتر و ساده تر بودن عمل نسبت به دفعه اول دوره نقاهت و تورم کمتری خواهد داشت. اگر مدت کمی  از جراحی اولیه بینی خود می گذرد و از نتیجه حاصل شده راضی نیستید،صبور باشید و بگذارید نهایتا یک سال از جراحی اولیه بینی تان بگذرد و سپس برای عمل ترمیمی اقدام کنید.

ویژگی‌های یک جراح خوب بینی چیست؟

اولین دغدغه فردی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارد، انتخاب جراح خوب است. بهترین جراح بینی کسی است که مهارت بالا و عمل‌های موفق زیادی داشته باشد. یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های یک جراح خوب، موفقیت در عمل‌های پیشین است. در ادامه به بررسی نشانه‌های جراح خوب خواهیم پرداخت.

 • رضایت بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی
 • دارا بودن مهارت و تخصص لازم در جراحی
 • داشتن سوابق درخشان
 • به کارگیری هنر در حین عمل زیبایی بینی
 • صبور بودن هنگام برخورد با بیمار و انجام مشاوره
 • حفظ عملکرد تنفسی بینی بعد از عمل
 • ایجاد تناسب بین بینی و اجزای صورت
 • انجام عمل بینی با توجه به انواع بینی (گوشتی یا استخوانی)
 • اولویت قراردادن سلامت بیمار

انواع روش‌های عمل بینی چیست؟

افراد به دلایل مختلفی بینی خود را عمل می‌کنند. برخی از ظاهر آن رضایت ندارند و برخی به دلیل پولیپ بینی و یا مشکلات تنفسی اقدام به جراحی زیبایی بینی می‌کنند. دو روش برای عمل زیبایی بینی وجود دارد که طی جلسات مشاوره و انجام معاینات توسط پزشک تشخیص داده می‌شود که از کدام برای رفع نواقص بینی باید استفاده شود. در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم.

 • رینوپلاستی بسته

روش جراحی زیبایی بسته یکی از روش‌هایی است که بیشتر در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در این روش، عمل بینی از داخل سوراخ‌های بینی انجام می‌شود و تمام برش‌ها داخلی است. یکی از ویژگی‌های بارز روش بسته این است که برش پوستی بر روی بینی انجام نمی‌شود و تنها پره‌های کناری بینی برش می‌خورند. در روش رینوپلاستی بسته می‌توان قوز بینی را برداشت، استخوان بینی را اصلاح کرد و غضروف‌ها را به حالت اولیه برگرداند ولی دسترسی به نوک بینی وجود ندارد. این محدودیت باعث می‌شود تا جراح نتواند تغییراتی که مدنظر دارد را اعمال کند. اگرچه این روش در زمان کوتاه‌تری قابل انجام است، اما امروزه کمتر به کار گرفته می‌شود.

 • رینوپلاستی باز

امروزه بیش از 90 درصد جراحی‌های زیبایی بینی به روش باز انجام می‌شود. این روش یکی از متداول‌ترین روش‌هاست که با کمک آن می‌توان همه ایرادات بینی را رفع کرد. در این روش پوست تیغه وسط بینی (کلوملا) برش داده می‌شود و پوست از روی غضروف برداشته می‌شود. سپس تمام ایرادات بینی رفع و پوست به جای اولیه خود بازمی‌گردد. اگرچه در این روش روی قسمت خارجی پوست برش انجام می‌شود، اما محدودیت‌های روش رینوپلاستی بسته را ندارد و می‌توان تمام نواقص را با کمک این روش رفع کرد.

در روش رینوپلاستی باز می‌توان تغییراتی را بر روی غضروف و استخوان‌های بینی اعمال و سوراخ‌های بینی و مشکل عدم تقارن در آنها را اصلاح کرد. در این روش می‌توان قوز بینی را از بین برد و زاویه نوک بینی و لب را اصلاح کرد. اگرچه دوران نقاهت در این روش طولانی‌تر از روش جراحی بینی بسته است، اما برای کسانی که در ناحیه نوک بینی دچار مشکل هستند، ایده آل است.

تفاوت انواع بینی برای عمل در چیست؟

بینی با توجه به ضخامت پوست روی آن به دو نوع بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می‌شود. بینی‌هایی که دارای پوست ضخیم هستند، بینی گوشتی و بینی‌هایی که پوست نازک دارند، بینی استخوانی نام دارند. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و نحوه عمل هر یک می‌پردازیم.

ویژگی بینی گوشتی به شرح زیر است:

 • غضروف نوک بینی‌های گوشتی بزرگ و پهن است.
 • در زیر پوست آن، تعداد زیادی بافت همبند وجود دارد.
 • بافت غضروفی آن خاصیت ارتجاعی کمی ‌دارد.
 • استحکام غضروف این بینی‌ها بسیار پایین است.
 • در بخش تحتانی این بینی‌ها، غضروف‌های بزرگی قرار دارد.
 • به دلیل ضخامت بالای پوست این بینی‌ها، جزئیات غضروفی و استخوانی بینی قابل مشاهده نمی‌باشد.

ضخامت پوست در بینی‌های گوشتی بیشتر از بینی‌های استخوانی است و حجم پوست بینی بر میزان غضروف و استخوان آن غالب است. به همین جهت عمل زیبایی بینی‌های گوشتی به مراتب دشوارتر از بینی‌های استخوانی است. هدف از عمل بینی گوشتی، تقویت پایه بینی و غضروف نوک بینی است. برای این کار باید بافت غضروفی از بخش دیگر بینی برداشته شود و به قسمت دیگر برای تقویت پیوند زده شود. این بافت غضروفی معمولا از تیغه بینی برداشته می‌شود.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

 • آدرس : فلكه دوم صادقيه – بلوار آيت الله كاشانی – بلوار اباذر پايين‌تر از پرديس زندگی – نبش فهيمی پلاک ۴ واحد ۷


تماس بگیرید

 • بینی استخوانی

مشخصات بینی استخوانی به شرح زیر است:

 • پوست نازکی دارد.
 • غضروف‌های محکمی ‌دارند و افتادگی نوک بینی در این نوع کمتر مشاهده می‌شود.
 • بینی‌های استخوانی معمولا دارای یک قوز در قسمت تیغه بینی هستند.
 • تمام جزئیات استخوانی و غضروفی بینی استخوانی به راحتی قابل مشاهده است.

عمل بینی استخوانی راحت‌تر از بینی‌های گوشتی است و به هر شکل و فرمی ‌(فانتزی، طبیعی، عروسکی و غیره) در می‌آید. در جراحی زیبایی بینی استخوانی باید نواقصی چون قوز، فرم بد استخوان و بلندی بینی رفع شود. این نوع بینی به دلیل وجود غضروف و استخوان‌های مستحکم هیچ محدودیتی برای انجام جراحی ایجاد نمی‌کند و جراح می‌تواند هنر خود را در ‌تراش این نوع بینی به خوبی به نمایش بگذارد.

 • جراحی بینی ترمیمی

برخی از افراد به دلایل مختلف از جمله زیبایی یا رفع مشکلات تنفسی و … بینی خود را عمل می کنند اما ممکن است برخی از آنها به یکباره مشکل خود را حل نکنند و یا مشکل جدیدی ایجاد کنند. ممکن است برای آنها مشکل ایجاد شود. البته بهتر است بدانید که گاهی این مشکلات از همان عمل اول به وجود نمی آید و ممکن است افراد دچار حادثه  شده باشند و بینی آنها دچار مشکل شده باشد. در هر صورت، آنها می توانند تمام آن عیوب را با یک عمل ثانویه به نام جراحی بینی ترمیمی برطرف کنند.

چه مواردی باید قبل و بعد از عمل زیبایی بینی رعایت شوند؟

مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی می‌تواند شما را در بهبود سریع‌تر و رسیدن به نتیجه بهتر یاری دهد.

 • مراقبت‌های قبل از جراحی بینی

قبل از عمل زیبایی بینی حتما یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا تمام نکات و مراقبت‌های لازم قبل از عمل را به شما توضیح دهد. حتما سلامت خود را در زمان عمل در اولویت قرار دهید تا بعدها دچار مشکلات تنفسی نشوید.

 • دو الی سه هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از آسپرین استفاده نکنید.
 • حداقل دو هفته قبل از عمل از مصرف نیکوتین و دخانیات اجتناب کنید، چراکه مصرف این مواد موجب تنگ شدن رگ‌های خونی و اختلال در گردش خون می‌شود.
 • 8 ساعت قبل از جراحی زیبایی بینی چیزی نخورید.
 • روز قبل از جراحی مقدار زیادی آب بنوشید.
 • صورت خود را از هرگونه کرم و یا لوسیون پاک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مطلب اقدامات قبل از جراحی بینی را پیشنهاد می‌کنیم.

 • مراقبت‌های بعد از جراحی بینی

24 ساعت اولیه بعد از عمل سخت‌ترین زمان ریکاوری فرد است. زیرا در این زمان هنوز تاثیر داروهای بیهوشی از بین نرفته و ممکن است کمی‌ ورم، کبودی، سردرد و خونریزی بینی را تجربه کنید. رعایت نکات زیر می‌تواند به کوتاه‌تر شدن دوران نقاهت کمک کند.

 • 24 ساعت اولیه تنها استراحت کنید و مسکن‌های تجویزی دکتر را مصرف کنید.
 • حداقل تا 24 ساعت بعد از جراحی از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم جهت کاهش ورم و کبودی استفاده کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از عمل از غذاهای میکس و نرم استفاده کنید.
 • با دهان باز سرفه و عطسه کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 • از اقداماتی مانند فین کردن که به بینی فشار وارد می‌کند، بپرهیزید.
 • از حرف زدن و خندیدن در هفته‌های اول خودداری کنید.
 • تا مدتی نمک را از غذای خود حذف کنید.
 • از خوراکی‌هایی که تورم را کاهش می‌دهند مانند آب کرفس، آناناس و آلوئه ورا غافل نشوید.
 • هنگام خواب، چند بالش زیر سر خود بگذارید.
 • تا 2 ماه از عینک طبی یا آفتابی استفاده نکنید.
 • از مسواک نرم استفاده کنید.
 • تا چند ماه از فعالیت‌های سنگین پرهیز کنید.
 • در نحوه چسب زدن بینی دقت داشته باشد، زیرا این چسب برای کاهش تورم و چسباندن پوست بینی به اسکلت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع مطالعه مطلب مراقبت‌های بعد از جراحی بینی را پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند، باید حتما در جلسات مشاوره شرکت کنند. در این جلسات علاوه بر کسب اطلاعات در مورد نتیجه و روند جراحی زیبایی بینی، می‌توانید از هزینه نهایی عمل زبیایی بینی خود نیز مطلع شوید. در ادامه به بررسی موارد تعیین کننده هزینه عمل بینی خواهیم پرداخت.

 • آزمایشات قبل از عمل

معمولا قبل از عمل بینی یک سری آزمایشات باید انجام شود که ساختار بینی و سلامت عمومی‌ فرد به طور کامل ارزیابی شود. این آزمایشات شامل تست‌های عکس برداری، آزمایش خون و سی تی اسکن است که هرکدام هزینه خود را دارد.

 • دستمزد جراح

عمده هزینه عمل زیبایی بینی مربوط به این بخش است. در واقع پزشکانی که تجربه و مهارت بیشتری در عمل جراحی دارند، هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. بنابراین بهتر است زیبایی و سلامت خود را به بهای پرداخت هزینه کم‌تر برای جراح، از دست ندهید.

 • هزینه بیهوشی

اکثر عمل‌های بینی تحت بیهوشی عمومی‌ انجام می‌شود تا فرد در آن زمان چیزی حس نکند و کاملا خواب باشد. در صورتی که امکان بیهوشی کامل نباشد، از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود. بیهوشی نیز باید زیر نظر افراد متخصصی انجام شود تا سلامت بیمار تضمین شود. بنابراین بخشی از هزینه‌های عمل بینی مربوط به بیهوشی است.

 • هزینه اتاق عمل

عمل زیبایی بینی باید در بیمارستان‌ها و مراکز معتبری انجام شود. بخشی از هزینه‌های عمل نیز مربوط به تجهیزات، داروها، اتاق عمل، دستمزد کارکنان اتاق عمل و غیره است. این هزینه‌ها جهت استفاده از خدمات بیمارستان‌های مجهز و تجهیزات به روز و استاندارد باید پرداخت شوند.

با پر کردن فرم زیر کارشناسان تهران سرجیکال با شما تماس خواهند گرفت.

 • آدرس : فلكه دوم صادقيه – بلوار آيت الله كاشانی – بلوار اباذر پايين‌تر از پرديس زندگی – نبش فهيمی پلاک ۴ واحد ۷


تماس بگیرید

عوارض احتمالی عمل بینی

عمل زیبایی بینی صرفا به معنای کوچک کردن بینی نیست. بلکه به معنای ایجاد تناسب بینی با قسمت‌های مختلف آن و اجزای صورت است. این تغییرات نیز تا اندازه ای انجام می‌شود تا عملکرد تنفس و سلامتی فرد دچار اختلال نشود. عمل زیبایی بینی نیز مانند هر عمل دیگری عوارضی را به دنبال دارد که با رعایت یک سری مراقبت ها می توان این عوارض را به میزان قابل توجهی کاهش داد. عوارض عمل بینی شامل موارد زیر است.

 • خونریزی بعد از عمل
 • عفونت
 • واکنش به داروهای بی حسی و بیهوشی
 • تورم و کبودی
 • باقی ماندن جای بخیه و زخم
 • درد
 • هماتوم و یا تجمع خون در زیر پوست
 • اختلالات تنفسی
 • آبریزش بینی و عطسه
 • از دست دادن حس بویایی
 • کبودی اطراف چشم
 • چسبندگی داخل بینی

آیا می‌توان بعد از عمل بینی ورزش را شروع کرد؟

بسیاری از کسانی که عمل زیبایی بینی را انجام داده اند، تمایل دارند تا فعالیت‌های عادی و روزمره خود را هر چه سریع‌تر از سر بگیرند. اما عمل بینی نیز مانند هر جراحی دیگر نیازمند یک دوره نقاهت است. بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، بدن تمام تلاش خود را برای‌ ترمیم انجام می‌دهد، بنابراین شما به استراحت، آب کافی و مایعات بیشتری نیاز دارید. بافت داخلی بینی بسیار نرم است و به شدت مستعد خونریزی است. از آنجایی که ورزش باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب می‌شود، می‌تواند در بهبودی شما اختلال ایجاد کند و این دوران را طولانی‌تر کند. بنابراین در دوران بهبودی خود بهتر است از هرگونه ورزش خودداری کنید.

حال سوال پیش می‌آید که ورزش بعد از عمل بینی کی باید شروع کرد؟ حدود 6 هفته طول می‌کشد تا اجزای بینی به حالت اولیه خود بازگردند. بعد از گذشت 8 هفته اکثر بیماران می‌توانند تمرینات کم خطر و ملایم خود را شروع کنند. تنها ورزش‌هایی مانند ایروبیک و یا طناب زدن که بسیار پرتحرک هستند باید کمی ‌دیرتر از سرگرفته شوند. همچنین برای شروع ورزش‌های تماسی مانند بسکتبال، فوتبال و یا والیبال باید بیشتر صبر کنید زیرا هرگونه ضربه و آسیب به بینی می‌تواند سلامت شما را به خطر بیاندازد.

بهترین جراح بینی در تهران

از آنجایی که اکثر جراحان زیبایی و بینی در تهران عمل می کنند، اکثر افراد به دنبال بهترین جراح بینی در تهران هستند. اما انتخاب از بین آنها به عنوان بهترین کمی دشوار به نظر می رسد. اگر تصمیم به جراحی بینی دارید، باید بدانید که مهمترین و اولین کاری که در این مسیر باید انجام دهید، انتخاب جراح بینی است. مهمترین خصوصیتی که جراح بینی باید داشته باشد این است که حفظ سلامت بیماران را در اولویت کاری خود قرار دهد.

ما در مطلب بهترین جراح بینی در تهران به بررسی تمامی جوانب این مسئله پرداخته‌ایم و اگر قصد انجام عمل بینی در تهران دارید، مطالعه آن را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم. اگر تصمیم به جراحی بینی دارید و به دنبال مرکز تخصصی و یک پزشک ماهر هستید می توانید برای دریافت نوبت و مشاوره با مرکز زیبایی تهران سرجیکال تماس بگیرید. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان سودمند واقع شده باشد.

 • سن مناسب برای عمل زیبایی بینی چه زمانی می باشد؟
 • ویژگی های یک جراحی خوب بینی چیست؟
 • مراقبت های قبل از جراحی بینی چیست؟

دریافت مشاوره (کلیک کنید)