حالت شب

معیارهای انتخاب جراح بینی

از جمله معیار های مهم در انتخاب جراح بینی داشتن تخصص و مهارت کافی در زمینه جراحی زیبایی بینی  می باشد.

یک جراح خوب، پوست، استخوان بندی و غضروف بینی بیمار را بررسی میکند

و سپس تکنیک مورد نظر خود را برای جراحی وی انتخاب می کند.

یک جراح خوب باید با تجربه و مهارتی که در جراحی بینی دارد بیشترین تاثیر گذاری را بر روی نتیجه جراحی بگذارد

جراحی بینی

بهترین جراح جهت عمل زیبایی بینی چه کسی است؟

اگر جراح کارش را روی بینی بیمار به خوبی انجام دهد و اصول و تکنیک‌های لازم را روی بینی بیمار پیاده کند،

می تواند باعث بالا زفتن اعتماد به نفس فرد شده و روحیه اش را تقویت کند

و اگر مشکلات تنفسی هر چند جزئی بیمار برطرف شود،

باعث می شود سطح بازدهی و کارایی فرد در کار و زندگی افزایش پیدا کند.

اگر چه خیلی از متقاضیان عمل بینی جهت زیبایی اقدام به عمل می کنند .ا

ما جراح فقط عمل زیبایی بینی انجام نمی دهد.

بلکه عمل بینی را روی صورت و مجاری تنفسی افراد، به منظور بهبود عملکرد تنفسی فرد نیز انجام می دهد.

توصیه می شود عمل بینی را در کلینیک‌های خوب انجام دهید.

چون یک جراح هر چقدر هم که کار بلد و با تجربه باشد، در یک کلینیک متوسط و با امکانات کم نمی‌تواند کارش را به خوبی انجام دهد.

بنابراین باید جراحی را به فردی سپرد که علاوه بر داشتن مهارت و تخصص بالا در کلینیک‌هایی با بروزترین تجهیزات و تکنولوژی‌ها، بینی را عمل کند.

 

آیا در مورد این نوع عمل زیبایی اطلاعات کافی دارید؟

اگر مدام در شبکه‌های اجتماعی عکس بینی های عمل شده را می‌بینید و بیش از همیشه به انجام این عمل زیبایی تمایل دارید، برای کسب اطلاعات مفید در این مورد با ما همراه شوید.

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی در ایران به خصوص در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. به نقل از روزنامه‌ی دیلی‌میل انگلستان، سالانه ۲۰۰ هزار نفر در ایران با هدف داشتن بینی‌های کوچک و صورت‌های زیباتر، عمل جراحی زیبایی بینی را انجام می‌دهند. با وجود هزینه‌ی بالای این عمل، آمار رینوپلاستی در ایران ۷ برابر آمریکا است. بنابراین، با توجه به اهمیت این موضوع برای مردم به خصوص جوانان، در این مقاله، به بررسی چگونگی، عوارض و مراقبت‌های پس از عمل این نوع جراحی می‌پردازیم.

به‌طور کلی در عمل جراحی بینی، پوست بینی و بافت زیر آن با کمک چند برش کوچک کنار زده می‌شود تا استخوان و غضروف بینی تراش بخورد و اصلاح شود. سپس پوست سر جای خود برمی‌گردد تا به مرور زمان، بینی به شکل دلخواه و متناسب خود برسد. بسته به اینکه چه مشکلی در بینی شما وجو دارد، جراحی بینی انواع مختلفی دارد.

حال این سوال پیش می‌آید که قبل از انجام جراحی بینی، باید به چه نکاتی توجه کرد تا از نتیجه جراحی، بیشترین رضایت را داشت؟ کدام روش جراحی برای رینوپلاستی هر فرد مناسب است و جراح با کدام معیاری، فرم مناسب بینی شما را مشخص می‌کند؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید که زیبایی چهره نیز یک علم است و برای خودش اصولی دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا چند نکته کلیدی را در مورد یک جراحی بینی استاندارد و رضایت‌بخش، باهم مرور کنیم:

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

برای شناسایی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران، به مطب پزشک بروید و نمونه کارهای وی را ببینید تا بتوانید تشخیص دهید که کارش متناسب با سلیقه ‌ی شما می باشد یا خیر؟

در عمل بینی باید از بهترین جراح بینی انتظارات منطقی داشت.

البته یک جراح خوب باید قبل از عمل با بیمار صحبت کند و از نتیجه جراحی به بیمار اطمینان دهد تا بیمار ترس و نگرانی نداشته باشد.

هر چه همکاری بین جراح و بیمار بهتر باشد، جزاحی نیز موفقیت آمیزتر خواهدبود.

جراح، در عمل رینو پلاستی، اشکالاتی رابرطرف می کند که در زیر به برخی از این اشکالات اشاره می کنیم:

بزرگ بودن اندازه بینی
افتادگی نوک بینی
رفع قوز بینی
پهن بودن بینی
بزرگ بودن سوراخ‌های بینی
اصلاح انحراف تیغه بینی

نکاتی که در انتخاب بهترین جراح بینی باید بدانیم

یکی ازنکاتی که در انتخاب جراح ایاید آن را در نظربگیریم این است که پزشک باید با بیمار خود صادقانه رفتارکند.

به عنوان مثال اگربیمار تمایل به کوچک کردن بیش از اندازه بینی خود دارد در صورتی که این نوع بینی برای فرد متناسب نیست و ممکن است بعد از جراحی برای وی مشکلاتی ایجاد کند،نباید با خواسته اوموافقت کند و باید در طی جلسه ای مشاوره بیمار خود را قانع کند.زیرا کوچک کردن بیش از اندازه ی بینی باعث مشکلات تنفسی دروی می شود.

به طور کلی یک جراح باید در حین جراحی بینی به دو زاویه ی بینی بیشتر دقت کند .

جنبه زیبایی و جنبه سلامتی فرد استاین دو مورد ذکر شده دو نکته مهم است زیرا در صورتی که هر کدام ازآن ها رعایت نشودبیمار پس از مدتی مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی خواهد شد.

به طور کلی یک جراح بینی باید دارای ویژگی های زیر باشد

 • یک جراح پیش از انجام جراحی رینوپلاستی اطلاعات لازم را قبل از هراقدامی در جلسه مشاوره به بیمار گوش زد کند.
 • جراح با توجه به فرم بینی واجزای دیگر صورت فرد بهترین روش جراحی را انتخاب می کند تا با صورت وی هماهنگی کافی را داشته باشد.
 • یک جراح باید با تجربه کافی و تخصص لازم که درزمینه جراحی رینوپلاستی دارد. بهترین نوع جراحی را انتخاب کند تا بیمار از نتیجه جراحی رضایت داشته باشد.
 • قبل از هر اقدامی در ابتدا به سلامت وعمل تنفس بیمار را در نظر می گیرد.در صورت رعایت این نکات در انتخاب جراح خوب در تهران می توانید درصد موفقیت جراحی بینی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

پریود و جراحی بینی:

 پریود یا عادت ماهانه موضوعی است که همیشه خانم ها را در جراحی ها به خصوص جراحی زیبایی نگران می کند.

حتی گاهی دیده شده به دلیل استرس قبل از جراحی خانم ها دچار خونریزی میشوند .

این پرسش ممکن است برای شما پیش بیاید که اگر درست روز قبل از جراحی دچار پریود یا خونریزی خارج از برنامه شدید  آیا باید جراحی را کنسل کنید و یا امکان جراحی وجود دارد؟؟؟؟

در زمان پریود یا عادت ماهانه به علت تغییرات هورمونی مخاط پوشاننده درون رحم ریزش کرده و به همراه خونریزی از رحم خارج میشود.

در زمان قاعدگی معمولا به طور میانگین مقدار حدودی ۳۵ تا ۸۰ سی سی خون از بدن خانمها خارج میشود

ولی این  به این معنی نیست که در هنگام پریود به سبب خونریزی رحم فرد با انعقاد خون مشکل پیدا کرده و همه قسمتهای بدن او از جمله بینی آماده خونریزی هست .در نتیجه می توان در زمان عادت ماهانه یا پریود اقدام به عمل جراحی بینی کرد .و نباید نگران خونریزی در هنگام جراحی بینی و یا بعد از آن باشیم.

در دو دسته از خانمها مناسب تر است جراحی بینی همزمان با زمان پریود آنها نباشد.

 • دسته اول افرادی هستند که دوران پریود آنها همراه با درد بسیار است. این اختلال دسمنوره نامیده میشود.
 • افرادی که به دیسمنوره مبتلا می شوند به طور معمول انقباض هایی همراه با درد زیاد را در زیر شکم و کمر دارند و اختلالات خلقی و جسمی را در زمان قاعدگی تجربه میکنند.
 • دسته دوم افرادی هستند که در زمان قاعدگی مقدار خونریزی آنها بسیار شدید است. به این اختلالات منوراژی گفته میشود.

در صورتی که به شکل غیر منتظره دچار خونریزی زیاد شدید و یا حتی زمان اصلی شروع عادت ماهانه با روز عمل با هم یکی شدند ,در جریان جراحی شما اشکالی بوجود نخواهد آمدو شما می توانید مطابق زمان از قبل تعیین شده اقدام به عمل جراحی بینی خود کنید .

خندین پس از جراحی بینی

یکی از مواردی که بعد از جراحی بینی و به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از این جراحی زیبایی باید رعایت نمایید، نحوه خندیدن می باشد.

زمانی که فرد می خندد پره های بینی او به اطراف کش آمده و نوک بینی او به سمت پایین مایل و خم می شود که این امر می تواند موجب حرکت غضروف ها و استخوان های بینی شود زیرا مدت زمانی طول می کشد تا ساختمان بینی در موقعیت جدید خود فیکس و ثابت شود.

همچنین این امکان وجود دارد که بخیه هایی که پزشک به منظور بستن شکاف و برش ها بر روی بینی ایجاد کرده است بر اثر خندیدن زودتر از موعد باز شود. با باز شدن بخیه ها، شکاف های بینی به خوبی جوش نخورده و ممکن است محل شکاف ها عفونت کند.

تمامی موارد ذکر شده در فوق منجر به تحت تاثیر قرار گرفتن نتیجه جراحی رینوپلاستی می شود.

خندیدن پس از جراحی بینی

خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی

خمیازه کشیدن عملی کاملاً غیر ارادای بوده و با انجام آن پره های بینی و عضلات صورت درگیر می شوند. با این حال تاثیر زیادی بر روی نتیجه ندارد ولی توصیه ما ، به افراد این است که تا جای ممکن خمیازه های خود را کنترل نموده و هنگام انجام این عمل دهان خود را باز کنند تا حداقل فشار ممکن به بینی وارد شود.

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

مهم ترین تفاوت بینی گوشتی و استخوانی بینی در ضخامت پوست بینی است.

بینی های گوشتی پوست کلفت و ضخیمی دارند که جهت جراحی این گونه بینی ها نیاز به تقویت غضروف در قسمت نوک بینی و استحکام بخشیدن به ساختار بینی داریم که در این تکنیک مدرن جراحی ؛ عوارض جراحی بینی گوشتی همچون برگشت پذیری یا افتادگی نوک بینی گوشتی را به صفر می رسانیم.

به این صورت که غضروف را از تیغه وسط بینی یا سپتوم برداشته و قسمت نوک بینی قرار می دهیم تا غضروف های ناحیه نوک بینی تقویت شود.

در جراحی بینی غضروفی جراح به دلیل این که بینی دارای اسکلت غضروفی – استخوانی قوی تری است قدرت مانور بهتری برای ایجاد تغییر خواهد داشت.

 

تفاوت جراحی بینی طبیعی با جراحی بینی فانتزی

تفاوت عمده میان جراحی دماغ طبیعی و جراحی بینی فانتزی در زاویه ایجاد شده بین نوک بینی و لب بالا می باشد.

در جراحی رینوپلاستی طبیعی ، این زاویه 90 درجه است که حالتی ایده آل و استاندارد می باشد ، در حالیکه در جراحی بینی فانتزی زاویه میان نوک بینی و لب بالا حدودا ۱۰۵ درجه بوده و نوک بینی رو به بالا می باشد.

در خاتمه لازم به ذکر است که انجام جراحی زیبایی بینی باید توسط جراح بینی حاذق و مجرب صورت پذیرد تا نتایج قابل قبول و ایده آل به دست آید.

هزینه انجام جراحی بینی چقدر است؟

همان‌طور که گفته شد، یکی از مراحل انجام جراحی رینوپلاستی کسب اطلاعات دقیق در رابطه با هزینه جراحی است. این هزینه به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • تخصص جراح
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه تجهیزات عمل
 • هزینه کلینیک یا بیمارستان

بنابراین، برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه جراحی، باید با پزشک خود صحبت کنید. البته جالب است بدانید که هزینه انجام این جراحی به موقعیت جغرافیایی نیز بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه جراحی بینی در تهران خیلی بیشتر از هزینه جراحی بینی در مشهد یا شهر های دیگر است.

اگر نتیجه ی عمل بینی برای من رضایت بخش نبود چه کار کنم ؟

متاسفانه علی رغم بهترین تلاش های دکتر ، در بعضی موارد یک بیمار ممکن است  از نتیجه نحوه ی عمل بینی  دکتر خود ناراضی باشد .

این اتفاق می تواند علل مختلفی داشته باشد از جمله خطای جراحی یا انتظارات غیر واقع بینانه از طرف بیمار. اگر بینی آنها در ماه های اول شکل ایده آلی که مد نظر داشته اند نگرفته است بیماران نباید وحشت زده بشوند زیرا نتیجه ی نهایی جراحی می تواند تا یک سال متغیر باشد.

اگر بیمار حتی پس از اینکه بینی شکل نهایی خودش را گرفت از نتیجه جراحی ناراضی بود ،گزینه هایی برای اصلاح و درمان وجود دارد .بسته به میزان تغییرات که نیاز است ،جراح ممکن است تغییر شکل بدون جراحی یا اگر جزو افراد واجد شرایط برای عمل بینی ترمیمی باشید جراحی ترمیمی را به شما پیشنهاد کند.

نتیجه‌گیری

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی در ایران است که به روش‌های مختلف، جراحی باز بینی و جراحی بسته بینی انجام می‌گردد. اینکه کدام یک از روش‌ها برای بینی شما مناسب است، به نظر پزشک و هدف شما از انجام جراحی بستگی دارد. در حالت کلی، برای اینکه از نتیجه جراحی خود راضی باشید، بهتر است که شناخت درستی از مراحل انجام عمل بینی داشته باشید؛ چرا که در بسیاری از موارد به دلیل عدم آگاهی کافی، فرد از نتیجه نهایی راضی نبوده و انجام مجدد عمل نیاز دارد. بنابراین، قبل از انجام این جراحی، حتماً با یک پزشک و جراح متخصص در این زمینه مشورت کنید.